International Academy of Flint Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.84 | SB | Bar'shay Brewton-wilson | 4th | Finals H1 | Results |
14.57 | SB | Satoria Burns | 10th | Finals H1 | Results |
15.94 | SB | Kimira Webster | 18th | Finals H1 | Results |
200 Meter Dash | |||||
32.77 | SB | Da'najay Thomas | 17th | Finals H1 | Results |
34.71 | SB | Leanne Jamison | 19th | Finals H1 | Results |
36.15 | Bar'shay Brewton-wilson | 22nd | Finals H1 | Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:19.71 | SB | Latisha Jones | 11th | Finals H1 | Results |
1:20.59 | Anyalah Patton | 14th | Finals H1 | Results | |
1:20.65 | SB | Trinity Cox | 15th | Finals H1 | Results |
1600 Meter Run | |||||
7:24.26 | Symone Guy | 12th | Finals H1 | Results | |
7:47.54 | SB | Anyalah Patton | 13th | Finals H1 | Results |
300 Meter Hurdles | |||||
59.16 | SB | Diamond Fortner | 7th | Finals H1 | Results |
4x100 Meter Relay | |||||
1:00.43 | Relay Team | 6th | Finals H1 | Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
2:12.16 | SB | Relay Team | 9th | Finals H1 | Results |
4x400 Meter Relay | |||||
5:28.92 | SB | Relay Team | 6th | Finals H1 | Results |
High Jump | |||||
4-2 | Diamond Fortner | 9th | Finals H1 | Results | |
Long Jump | |||||
10-10.5 | Satoria Burns | 14th | Finals H1 | Results | |
Shot Put | |||||
23-1.5 | SB | Leanne Jamison | 14th | Finals H1 | Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.53 | Steven Floyd | 1st | Finals H1 | Results | |
11.83 | SB | Chris Redds | 3rd | Finals H1 | Results |
11.93 | SB | Miguel Mclean | 4th | Finals H1 | Results |
200 Meter Dash | |||||
23.47 | Steven Floyd | 1st | Finals H1 | Results | |
25.03 | Miguel Mclean | 7th | Finals H1 | Results | |
25.09 | Chris Redds | 8th | Finals H1 | Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:06.21 | SB | David Chinkeefatt | 14th | Finals H1 | Results |
800 Meter Run | |||||
2:54.94 | SB | Charles Jenkins | 19th | Finals H1 | Results |
1600 Meter Run | |||||
7:03.88 | Charles Jenkins | 14th | Finals H1 | Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
17.77 | Artavis Chambers | 1st | Finals H1 | Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
45.53 | SB | Artavis Chambers | 2nd | Finals H1 | Results |
48.45 | SB | Xavier Wheeler | 7th | Finals H1 | Results |
4x100 Meter Relay | |||||
47.59 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:40.52 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Results |
4x400 Meter Relay | |||||
4:02.43 | SB | Relay Team | 4th | Finals H1 | Results |
Long Jump | |||||
19-1.5 | Steven Floyd | 1st | Finals H1 | Results |