Licensed to Michiana Timing - Contractor License
HY-TEK's Meet Manager 5/26/2012 06:11 PM
MITCA D1 & D2 Championship - 5/26/2012
Jenison High School
Results
Boys 100 Meter Dash Division 1
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
Finals
1 Kevin Smith East Kentwoo 11.24 9
2 Devin Reed WL Western 11.35 7
3 Boone Marois TC Central 11.55 8
4 Don Dawkins WL Western 11.56 7
5 Brandon Kaip SH Stevenson 11.58 8
6 Zak O'Brien Grand Haven 11.64 4
7 Gabe Hodge Davison 11.64 9
8 Dan Montgomery TC West 11.66 9
9 Devin McKinney East Kentwoo 11.68 9
10 Sultan Faronbi SH Stevenson 11.69 8
11 Onrekus Carter East Kentwoo 11.78 7
12 Marcus Johnson WL Western 11.89 5
13 Janon Daniels SH Stevenson 11.92 3
14 Niko France Woodhaven 11.98 7
15 Josh Miles Woodhaven 12.00 6
16 Aiden Grabill Grandville 12.05 3
17 Nate Castor TC West 12.11 3
18 Christian Carr Grandville 12.18 6
19 Octavian Waugh TC West 12.19 4
20 Brandon Lesnock Davison 12.24 2
21 Keegan Hilgendorf Davison 12.25 6
22 Sem Novikov TC Central 12.26 5
23 Charles Proctor Auburn Bay C 12.30 4
24 Bram Seaver Grand Haven 12.32 4
25 Hobie Hagen Grand Haven 12.32 1
26 Matthew Jordan Woodhaven 12.40 4
27 Joe Ivan Auburn Bay C 12.47 2
28 Chris Baker Grandville 12.54 1
29 Ryan Glumm Auburn Bay C 12.68 2
30 Taran Lutes TC Central 12.74 2
Boys 200 Meter Dash Division 1
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Kevin Smith East Kentwoo 22.48 9
2 Brandon Kaip SH Stevenson 22.99 7
3 TJ Schwannecke TC Central 23.00 9
4 Brian Harris WL Western 23.03 9
5 Gabe Hodge Davison 23.30 9
6 Dominic McElwee East Kentwoo 23.36 7
7 Boone Marois TC Central 23.41 8
8 Josh Miles Woodhaven 23.46 9
9 Jake Neracher WL Western 23.82 6
10 Onrekus Carter East Kentwoo 23.87 6
11 Jestin Tigue Davison 23.92 5
12 Nick Eckerd Auburn Bay C 23.95 2
13 Tyler Johnson TC West 24.00 8
14 Dan Montgomery TC West 24.03 6
15 Spencer Montcastle TC West 24.14 6
16 Ben Sinclair Grandville 24.20 5
17 Charles Proctor Auburn Bay C 24.21 5
18 Aidan Grabill Grandville 24.23 4
19 Matt Carroll WL Western 24.54 3
20 Mike Schroeder Grand Haven 24.55 2
21 Raychon Frank Woodhaven 24.61 4
22 Alex Liggett TC Central 24.79 5
23 Quinton Krueger Auburn Bay C 25.19 3
24 Matt Hendryx Davison 25.38 5
25 Matthew Jordan Woodhaven 25.57 4
26 Jason Feirick Grandville 25.62 1
Boys 400 Meter Dash Division 1
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Joe Riggins East Kentwoo 49.51 9
2 Josh Miles Woodhaven 49.71 9
3 Anderson Van Eck Grandville 49.82 9
4 TJ Schwannecke TC Central 50.35 9
5 Tyler Johnson TC West 50.56 9
6 Nathan Flores Auburn Bay C 50.73 9
7 Jon Strong SH Stevenson 51.28 8
8 Jestin Tigue Davison 51.74 7
9 Austin Lorasch Auburn Bay C 52.04 8
10 Diego Kieliszewski TC West 53.21 7
11 Matthew Mckinney East Kentwoo 53.45 3
12 David London East Kentwoo 53.51 4
13 John Witkowski WL Western 53.58 4
14 Ben Ruby WL Western 53.60 6
15 Joe Renner Davison 53.92 3
16 Alex Watzke WL Western 53.94 3
17 Jalen Bel Grandville 54.14 3
18 Matt Hendryx Davison 54.48 2
19 Michael Samborn Auburn Bay C 54.53 5
20 Ben Sinclair Grandville 54.59 4
21 Sam McGinnis TC Central 55.25 3
22 Sam Schurkamp Grand Haven 55.95 2
23 Jack Clark Grand Haven 56.25 2
24 Johnny Ackley TC Central 56.29 6
25 Kyle Ringwelski TC West 57.06 1
26 Todd Beasley Woodhaven 57.42 1
27 Kenny Williams Woodhaven 1:00.87 2
Boys 800 Meter Run Division 1
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Gerald Henderson Davison 1:59.65
2 Patrick Rooker Davison 2:00.34
3 Nathan Flores Auburn Bay C 2:00.71
4 Nathan Vorwerck Auburn Bay C 2:00.85
5 Spencer Holland Davison 2:01.78
6 Chris Brower TC Central 2:02.77
7 Ryan Duff Grand Haven 2:03.10
8 Josh Rzeppa SH Stevenson 2:04.52
9 Cody Freeman Grandville 2:05.04
10 Adam Cichon East Kentwoo 2:05.29
11 Justin Pippel Grand Haven 2:05.69
12 Anwar Munye East Kentwoo 2:06.64
13 Ahron Gunn Woodhaven 2:06.93
14 Hunter Swogger TC West 2:07.21
15 Kyle Dotterrer TC Central 2:07.86
16 Lukasz Walilko SH Stevenson 2:09.28
17 Marco Morcote TC Central 2:09.97
18 Austin Murray WL Western 2:11.28
19 Jon Harris WL Western 2:12.15
20 Brett Slagh Grandville 2:12.90
21 Emmet Meteer TC West 2:12.92
22 Dino Pereira Woodhaven 2:13.31
23 Gary Snyder SH Stevenson 2:14.63
24 Alex Schlatter Auburn Bay C 2:14.79
25 Mitchell Dennis WL Western 2:15.62
26 Jonah Laursen TC West 2:15.70
27 Christian Carr Grandville 2:18.47
28 Robert Schultz Woodhaven 2:20.60
Boys 1600 Meter Run Division 1
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Kyle Dotterrer TC Central 4:28.31
2 Matt Moss TC Central 4:29.79
3 Cass Millenbach Grandville 4:29.93
4 Mitchell Dennis WL Western 4:30.43
5 Nathan Vorwerck Auburn Bay C 4:30.81
6 Ahron Gunn Woodhaven 4:31.05
7 Conrad Schultz Woodhaven 4:31.34
8 Schalk Vanniekerk Grand Haven 4:33.23
9 Austin Kirk SH Stevenson 4:33.63
10 Troy Simpson Davison 4:37.85
11 Adam Cichon East Kentwoo 4:38.01
12 Gerald Henderson Davison 4:38.08
13 Kieran Hall TC West 4:42.03
14 Kyle Mathews East Kentwoo 4:48.66
15 Dennis Nguyen SH Stevenson 4:48.95
16 Dylan Flesher TC Central 4:49.10
17 Brett Slagh Grandville 4:50.66
18 Logan Bellgraph Grandville 4:53.19
19 Jacob Botimer Auburn Bay C 4:53.39
20 Robert Schultz Woodhaven 4:53.75
21 Justin Ayres Auburn Bay C 4:55.88
22 Travis Ames Davison 4:57.14
23 Matthew Dippel East Kentwoo 5:00.41
24 Zechariah Jean SH Stevenson 5:02.08
25 Umang Lathia WL Western 5:02.35
26 Jimmy Seekamp TC West 5:07.44
27 Paul Sullivan TC West 5:09.19
28 Matt Williamson WL Western 5:15.94
Boys 3200 Meter Run Division 1
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Matt Moss TC Central 9:47.55
2 Cass Millenbach Grandville 10:06.83
3 Troy Simpson Davison 10:07.53
4 Ahron Gunn Woodhaven 10:14.35
5 Conrad Schultz Woodhaven 10:16.25
6 Will Swain Grand Haven 10:17.97
7 Cam Marshall TC Central 10:21.60
8 Nicholas Tarsa TC Central 10:24.49
9 Matthew Dippel East Kentwoo 10:28.84
10 Travis Sisovsky Grandville 10:29.02
11 Nick Schmidt Davison 10:33.06
12 Kyle Mathews East Kentwoo 10:34.78
13 Alex Ondrajka TC West 10:38.23
14 Logan Bellgraph Grandville 10:38.51
15 Jacob Botimer Auburn Bay C 10:38.81
16 Derson Figuereo East Kentwoo 10:42.35
17 Cameron Karagitz Woodhaven 10:45.00
18 Sean Hall TC West 10:48.51
19 Justin Ayres Auburn Bay C 10:51.02
20 Alex Cramer Grand Haven 10:51.42
21 Umang Lathia WL Western 10:51.95
22 Chad Lockwood Davison 10:53.69
23 Sam Leone SH Stevenson 10:57.64
24 Chris Poiner WL Western 11:17.79
25 Matt Zenner TC West 11:18.02
26 Jeremiah Jean SH Stevenson 11:32.28
27 Joseph Grocholski Auburn Bay C 11:35.12
28 Matt Williamson WL Western 12:06.38
Boys 110 Meter Hurdles Division 1
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Devin McKinney East Kentwoo 15.50 9
2 James DeWitt Grand Haven 15.58 9
3 Jon Simmons WL Western 15.71 8
4 Zak O'Brien Grand Haven 16.09 9
5 Payton McDonald East Kentwoo 16.12 7
6 Trent Priestly Woodhaven 16.34 8
7 Aaron Taylor TC Central 16.38 8
8 Antoine Lloyd East Kentwoo 16.45 8
9 Alex Liggett TC Central 16.65 8
10 Spencer Montcastle TC West 16.70 7
11 Alex MeJia Grandville 17.01 5
12 Shane Moffo WL Western 17.12 5
13 Clay McNamara Grandville 17.18 6
14 Chris Bogner TC West 17.29 4
15 Joe Galea Woodhaven 17.57 6
16 Matt Nicolai Davison 17.92 2
17 Kyle Ringwelski TC West 18.04 3
18 Andrew Robinson Grandville 18.49 2
19 Jake Moyer Auburn Bay C 18.50 6
20 Joel Seidell Davison 18.63 3
21 Mike Carson WL Western 18.74 5
22 Zach Rajewski Davison 18.97 3
23 Josh Norris TC Central 19.08 5
24 Tyree Davis Auburn Bay C 19.40 2
25 Kris Childers Woodhaven 22.20 2
26 Jacob Horstman Auburn Bay C 24.98 4
Boys 300 Meter Hurdles Division 1
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Andrew Mudd Auburn Bay C 39.98 9
2 Trent Priestly Woodhaven 40.63 9
3 Devin McKinney East Kentwoo 41.15 7
4 Clay McNamara Grandville 41.53 7
5 Payton McDonald East Kentwoo 41.68 8
6 Kevin Leahy TC Central 42.40 8
7 Jon Simmons WL Western 42.56 7
8 Jake Moyer Auburn Bay C 42.60 7
9 Spencer Montcastle TC West 42.67 6
10 Chris Bogner TC West 43.08 5
11 Alex MeJia Grandville 43.10 8
12 Derrick Diver TC West 43.29 7
13 Antoine Lloyd East Kentwoo 43.31 9
14 Joe Galea Woodhaven 43.79 6
15 Tristan Worthington TC Central 43.88 3
16 Josh Belcher TC Central 43.91 6
17 Zach Rajewski Davison 44.03 5
18 Andrew Robinson Grandville 44.25 4
19 Kris Childers Woodhaven 44.34 4
20 Hobie Hagen Grand Haven 44.37 6
21 Joel Seidell Davison 44.83 4
22 Joey Thwing Davison 44.88 5
23 Steven DeWitt Grand Haven 45.17 3
24 Shane Moffo WL Western 45.36 4
25 Mike Carson WL Western 45.80 2
26 Tyree Davis Auburn Bay C 46.74 1
-- James DeWitt Grand Haven DNF 9
Boys 4x100 Meter Relay Division 1
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Walled Lake Western 42.93 3
1) Don Dawkins 2) Devin Reed
3) Brian Harris 4) Jake Neracher
2 East Kentwood 43.27 3
1) Kevin Smith 2) Onrekus Carter
3) Kewon Getter 4) Branden Vandentoorn
3 Sterling Heights Stevenson 43.83 3
1) Brandon Kaip 2) Sultan Faronbi
3) Janon Daniels 4) Jon Strong
4 Traverse City Central 44.45 3
1) Alex Liggett 2) TJ Schwannecke
3) Sem Novikov 4) Boone Marois
5 Grand Haven 44.59 2
1) Steve Heyboer 2) Zak O'Brien
3) Bram Seaver 4) Devin Howard
6 Traverse City West 45.31 2
1) Dan Montgomery 2) Nate Castor
3) Zac Shafer 4) Reese Spaulding
7 Brownstown Woodhaven 45.98 1
1) Andrew Rhone 2) Matthew Jordan
3) Niko France 4) Raychon Frank
8 Grandville 46.22 1
1) Chris Baker 2) Evan Sitar
3) Aiden Grabill 4) Adrian Bonilla
9 Davison 47.40 1
1) Joe Renner 2) Brandon Lesnock
3) Matt Hendryx 4) Keegan Hilgendorf
10 Auburn Bay City Western 1:00.61 1
1) Sam Ciolek 2) Ryan Glumm
3) Joe Ivan 4) Charles Proctor
Boys 4x200 Meter Relay Division 1
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 East Kentwood 1:29.60 3
1) Kewon Getter 2) Dominic McElwee
3) Kevin Smith 4) Ernie Morton
2 Walled Lake Western 1:30.51 3
1) Jake Neracher 2) Brian Harris
3) Alex Watzke 4) Devin Reed
3 Sterling Heights Stevenson 1:31.17 3
1) Brandon Kaip 2) Sultan Faronbi
3) Jeremy Goodson 4) Jon Strong
4 Davison 1:31.83 2
1) Jestin Tigue 2) Patrick Rooker
3) Spencer Holland 4) Gabe Hodge
5 Grand Haven 1:32.84 1
1) Steve Heyboer 2) Zak O'Brien
3) James DeWitt 4) Schalk Vanniekerk
6 Grandville 1:33.30 2
1) Anderson Van Eck 2) Christian Carr
3) Alex Crisan 4) Ben Sinclair
7 Traverse City West 1:34.01 2
1) Nate Castor 2) Tyler Johnson
3) Sam Sikarskie 4) Zac Shafer
8 Brownstown Woodhaven 1:34.79 2
1) Trent Priestly 2) Raychon Frank
3) Niko France 4) Matthew Jordan
9 Auburn Bay City Western 1:34.83 1
1) Nick Eckerd 2) Austin Lorasch
3) Andrew Mudd 4) Quinton Krueger
10 Traverse City Central 1:38.50 1
1) Alex Liggett 2) Taran Lutes
3) Dylan Waskiewicz 4) Josh Belcher
Boys 4x400 Meter Relay Division 1
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 East Kentwood 3:22.40 3
1) Dominic McElwee 2) Joe Riggins
3) Ernie Morton 4) Anwar Munye
2 Davison 3:22.72 3
1) Patrick Rooker 2) Spencer Holland
3) Jestin Tigue 4) Gerald Henderson
3 Auburn Bay City Western 3:24.10 3
1) Nathan Flores 2) Austin Lorasch
3) Nathan Vorwerck 4) Andrew Mudd
4 Sterling Heights Stevenson 3:26.95 3
1) Jon Strong 2) Drake Watson
3) Jeremy Goodson 4) Austin Kirk
5 Grandville 3:27.37 3
1) Alex Crisan 2) Anderson Van Eck
3) Matt Webb 4) Clay McNamara
6 Traverse City Central 3:30.47 2
1) TJ Schwannecke 2) Johnny Ackley
3) Kevin Leahy 4) Boone Marois
7 Traverse City West 3:30.71 2
1) Tyler Johnson 2) Sam Sikarskie
3) Zac Shafer 4) Diego Kieliszewski
8 Grand Haven 3:35.69 1
1) Jack Clark 2) James DeWitt
3) Schalk Vanniekerk 4) Alex Cramer
9 Walled Lake Western 3:43.14 1
1) Mitchell Dennis 2) Ben Ruby
3) John Witkowski 4) Alex Watzke
10 Brownstown Woodhaven 4:02.93 1
1) Joe Galea 2) Trent Priestly
3) Kenny Williams 4) Dino Pereira
Boys 4x800 Meter Relay Division 1
================================================================
School Finals
================================================================
1 Davison 7:53.06
1) Gerald Henderson 2) Troy Simpson
3) Spencer Holland 4) Patrick Rooker
2 East Kentwood 8:01.25
1) Quaye Cobbs 2) Anwar Munye
3) Adam Cichon 4) Matthew Dippel
3 Grandville 8:01.88
1) Cody Freeman 2) Matt Webb
3) Anderson Van Eck 4) Cass Millenbach
4 Grand Haven 8:06.79
1) Alex Cramer 2) Justin Pippel
3) Ryan Duff 4) Schalk Vanniekerk
5 Auburn Bay City Western 8:08.00
1) Justin Ayres 2) Alex Schlatter
3) Jacob Botimer 4) Nathan Flores
6 Traverse City Central 8:11.09
1) Kevin Leahy 2) Johnny Ackley
3) Chris Brower 4) Matt Moss
7 Sterling Heights Stevenson 8:24.33
1) Josh Rzeppa 2) Lukasz Walilko
3) Dennis Nguyen 4) Austin Kirk
8 Brownstown Woodhaven 8:24.49
1) Ahron Gunn 2) Jared Paras
3) Cameron Karagitz 4) Kurtis Turner
9 Walled Lake Western 8:37.47
1) Austin Murray 2) Umang Lathia
3) Mitchell Dennis 4) Jon Harris
10 Traverse City West 8:38.69
1) Brad Richey 2) Jonah Laursen
3) Hunter Swogger 4) Emmet Meteer
Boys High Jump Division 1
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Melvin Harris East Kentwoo 6-06.00
2 Brent Kimbrel East Kentwoo 6-01.00
3 Matt Nicolai Davison 5-11.00
4 Michael Bell Auburn Bay C 5-07.00
4 Darrell Lampkin East Kentwoo 5-07.00
4 Mike Carson WL Western 5-07.00
4 Joey Thwing Davison 5-07.00
8 Aaron Taylor TC Central 5-07.00
9 Tyree Davis Auburn Bay C 5-07.00
10 Sam Sikarskie TC West 5-03.00
10 Max Knoblock TC Central 5-03.00
10 Josh Miles Woodhaven 5-03.00
10 Spencer Montcastle TC West 5-03.00
10 Cameron Dennings Grand Haven 5-03.00
10 Nate Castor TC West 5-03.00
10 Joel Seidell Davison 5-03.00
10 Jon Simmons WL Western 5-03.00
18 Jacob Horstman Auburn Bay C 5-03.00
18 Terrance Woolfolk Woodhaven 5-03.00
-- Alex Watzke WL Western NH
-- Zach Bayley TC Central NH
-- Aaron Queen Woodhaven NH
Boys Pole Vault Division 1
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Connor Westphal WL Western 14-07.00
2 Jacob Janke WL Western 13-03.00
2 Michael Samborn Auburn Bay C 13-03.00
2 Justin Williams East Kentwoo 13-03.00
2 Ryan Gemmell TC Central 13-03.00
6 Steve Heyboer Grand Haven 13-03.00
7 Jesse Wheeler East Kentwoo 12-09.00
8 Parin Kothari WL Western 12-09.00
9 Corey Vanderlaan Grand Haven 12-09.00
10 Joel Seidell Davison 12-09.00
11 Connor Becker TC Central 12-03.00
12 Dustin Tucker TC West 12-03.00
13 Joey Thwing Davison 12-03.00
14 Quinton Krueger Auburn Bay C 12-03.00
15 Brandon Narodzonek SH Stevenson 10-09.00
16 Kris Childers Woodhaven 9-09.00
16 Chalen Bailey Davison 9-09.00
16 Paul Severinski Woodhaven 9-09.00
16 Ben Hester East Kentwoo 9-09.00
20 Connor Priest TC West 9-09.00
-- Alex MeJia Grandville NH
-- Brandt Gruizenga Grand Haven NH
-- Noah Bellhorn SH Stevenson NH
-- Tyler Shaffer TC West NH
-- Justin Cutler TC Central NH
-- Kyle Martin Woodhaven NH
Boys Long Jump Division 1
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Branden Vandentoorn East Kentwoo 21-01.25
2 Devin Reed WL Western 20-11.50
3 Michael Bell Auburn Bay C 20-06.25
4 Andrew Mudd Auburn Bay C 20-06.00
5 Aaron Caradine East Kentwoo 20-02.25
6 Kewon Getter East Kentwoo 20-01.50
7 Kenny Williams Woodhaven 19-07.50
8 Sem Novikov TC Central 19-07.00
9 Raychon Frank Woodhaven 19-06.50
10 Kayman White-Marshall Woodhaven 19-05.50
11 Aaron Taylor TC Central 19-05.00
12 Zach McGuire TC West 19-04.00
13 Mike Carson WL Western 19-03.25
14 Gabe Hodge Davison 18-10.25
15 Joey Thwing Davison 18-09.75
16 Keegan Hilgendorf Davison 18-09.25
17 Brandt Gruizenga Grand Haven 18-06.75
18 Michael Samborn Auburn Bay C 18-05.00
19 Zac Shafer TC West 18-02.50
20 Jon Simmons WL Western 18-01.50
21 Andrew Robinson Grandville 18-01.50
22 Ryan Gemmell TC Central 17-07.75
23 Matt Lowe TC West 17-05.50
24 Christian Carr Grandville 17-03.75
25 Jason Feirick Grandville 15-10.75
Boys Shot Put Division 1
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Matt Costello Auburn Bay C 57-08.75
2 Adam Martin East Kentwoo 54-05.00
3 John Costello Auburn Bay C 52-04.00
4 Connor Hanson Grandville 46-11.50
5 Dakota Sualeone Grand Haven 46-03.25
6 Vinny Gjokaj WL Western 46-00.50
7 Nick Whiting TC West 45-04.50
8 Torrey Appel Grand Haven 45-04.25
9 Ben Morrow Davison 45-03.50
10 Reese Spaulding TC West 43-09.25
11 Jeremy Zins Auburn Bay C 43-04.75
12 Clinton Rooker Davison 43-01.75
13 Brandon McKee TC Central 43-01.25
14 Ben Smale East Kentwoo 41-11.00
15 Dorian Favors WL Western 41-07.50
16 Nick Richardson TC West 41-01.50
17 Andrew deHoek Grandville 40-01.50
18 Kenneth Merica TC Central 39-01.00
19 Dacraeon Vines Davison 38-09.25
20 Willie Stokes East Kentwoo 38-05.25
21 John Piatek TC Central 37-08.25
22 Dylan Shumate WL Western 36-10.25
23 Tyler Webb Grandville 33-08.25
24 Gabe Lee Woodhaven 32-06.75
25 Thaddeus Abram Woodhaven 32-06.00
26 Robert Duncan Woodhaven 30-09.00
Boys Discus Throw Division 1
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Vinny Gjokaj WL Western 175-09
2 Matt Costello Auburn Bay C 166-06
3 John Costello Auburn Bay C 160-03
4 Nick Richardson TC West 142-04
5 Gabe Lee Woodhaven 139-03
6 Ben Hester East Kentwoo 130-06
7 Jaelan Cox East Kentwoo 130-00
8 Ben Morrow Davison 124-02
9 Torrey Appel Grand Haven 124-01
10 Clinton Rooker Davison 121-09
11 Reese Spaulding TC West 119-09
12 Noah Bednarek WL Western 119-00
13 Nick Whiting TC West 118-06
14 Dakota Sualeone Grand Haven 117-03
15 Jeremy Zins Auburn Bay C 113-10
16 Noah Minasola Grandville 111-08
17 Adam Martin East Kentwoo 110-11
18 John Piatek TC Central 110-07
19 Dacraeon Vines Davison 109-11
20 Clark Belanger TC Central 107-10
21 Matt Jenkin WL Western 97-09
22 Austin Plamondon TC Central 96-03
23 Thaddeus Abram Woodhaven 90-01
24 Andrew deHoek Grandville 89-11
25 Connor Hanson Grandville 85-09
26 Robert Duncan Woodhaven 79-05
Boys 100 Meter Dash Division 2
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Corry Brown Three Rivers 11.18 9
2 Kavon Frazier GR Christian 11.30 9
3 Zak Haines Vicksburg 11.45 9
4 Danny Bauder Zeeland West 11.48 8
5 Austin Otterbridge GR Christian 11.52 8
6 Terry Bulloch Sparta 11.60 8
7 Vince Meconi Otsego 11.65 6
8 Patrick Spain Three Rivers 11.70 8
9 Marcus Palmer Three Rivers 11.71 7
10 Christian Benn GR Christian 11.72 6
11 Adrian Garza Sparta 11.73 5
12 Anthony McNichols Harper Creek 11.78 7
13 Connor McCormick Vicksburg 11.79 6
14 Kyle Kujawa Zeeland West 11.86 6
15 Steve Austin Williamston 11.87 7
16 Cody Ball Williamston 11.88 8
17 DeJean DeWitt Algonac 12.01 5
18 Austin Coleman Alma 12.07 5
19 Trevor Johnson Harper Creek 12.10 4
20 Jeremy Williams Cadillac 12.13 3
21 Phillip Moore Williamston 12.15 3
22 Vance Johnson Vicksburg 12.15 6
23 Logan Keyzer Otsego 12.19 3
24 Matthew Borton Otsego 12.19 5
25 Brandon DeLong Algonac 12.23 5
26 Kenny Sihavong Zeeland West 12.23 2
27 Jay Jay Pigloski Algonac 12.30 5
28 Brandon Smith Harper Creek 12.40 3
29 Noah Rainwater Parma Wester 12.44 1
30 Chad Duncan Alma 12.59 2
31 Corban Buckner Alma 12.60 3
32 Will Spence Cadillac 12.64 4
33 Richie Heyd Cadillac 13.17 4
-- Roger Krum Sparta DQ 9
Boys 200 Meter Dash Division 2
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Roger Krum Sparta 22.53 9
2 Zak Haines Vicksburg 22.85 9
3 Austin Syrek Williamston 23.14 8
4 Derek Postma Zeeland West 23.18 7
5 Danny Bauder Zeeland West 23.34 9
6 Sam Ellis Parma Wester 23.35 6
7 Kavon Frazier GR Christian 23.36 8
8 Adrian Garza Sparta 23.42 8
9 Colton Wirgau Algonac 23.45 7
10 Vince Meconi Otsego 23.50 8
11 Connor McCormick Vicksburg 23.65 7
12 Christian Benn GR Christian 23.67 7
13 Steve Austin Williamston 23.79 8
14 Mitchell Kiel Otsego 23.83 6
15 Nate VanPatten Sparta 23.93 5
16 Maurice Shanklin Three Rivers 23.94 5
17 Anthony McNichols Harper Creek 23.96 4
18 David Mora Zeeland West 24.04 3
19 Marcus Palmer Three Rivers 24.21 6
20 Spencer Frisbie Vicksburg 24.24 5
21 DeJean DeWitt Algonac 24.29 4
22 Trey Pfieffer Otsego 24.37 2
23 Jesse Fleming Williamston 24.80 3
24 Trevor Johnson Harper Creek 25.03 4
25 Austin Coleman Alma 25.11 2
26 Patrick Briggs Cadillac 25.11 1
27 Aaron Hodges Cadillac 25.11 2
28 Nick Mellinger Alma 25.29 2
29 Zach Osborne Algonac 25.55 6
30 Mauricio Domainguea-Adeu GR Christian 25.67 8
31 Luke Lightcap Harper Creek 25.69 4
32 Corban Buckner Alma 25.73 1
33 Todd Vidmar Three Rivers 25.92 3
Boys 400 Meter Dash Division 2
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Connor Bauserman Harper Creek 50.71 9
2 Austin Syrek Williamston 50.73 8
3 Braden Werley Zeeland West 51.16 9
4 Derek Postma Zeeland West 51.17 8
5 Keenan Boulnemour Vicksburg 51.27 7
6 Mitchell Kiel Otsego 51.30 8
7 Colton Wirgau Algonac 51.43 8
8 Cody Powers GR Christian 51.60 5
9 David Stalker Cadillac 51.61 7
10 Levert Franklin Parma Wester 52.00 8
11 Colin McCaw Vicksburg 52.07 7
12 Tim DeJong Alma 52.30 8
13 James Cadena Harper Creek 52.41 4
14 Jon Pung Zeeland West 52.69 4
15 Tyler Lamar Williamston 52.81 6
16 Charlie Robertson GR Christian 52.88 7
17 Cody Getsinger Vicksburg 52.90 4
18 Austin Schirk Three Rivers 52.93 7
19 Dan Antor Sparta 53.05 5
20 Kyle Hadden Williamston 53.36 4
21 Jack Pfieffer Otsego 53.66 5
22 Terrell Lee Algonac 53.74 6
23 Kyle May Sparta 53.74 6
24 Luke Lightcap Harper Creek 53.93 5
25 Kyle Bolyard Otsego 54.08 3
26 Tyler Banks Algonac 54.34 5
27 Luke Bradford Sparta 54.39 5
28 Alex Cottingham Three Rivers 55.12 3
29 Brendan Maynard Parma Wester 55.16 2
30 Vinny Costanzo Alma 55.39 6
31 Eddie Gonzalez GR Christian 56.03 7
32 Ivan Castelan Alma 56.47 2
33 Mike McFerran Parma Wester 56.48 3
34 Evan Lee Cadillac 57.14 2
35 Brad Chapman Three Rivers 57.62 4
36 Dan McMurray Cadillac 59.96 1
Boys 800 Meter Run Division 2
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Brad Mesbergen Zeeland West 1:58.34
2 Adam Sanchez Alma 1:58.85
3 Josh Belt Cadillac 1:59.09
4 Tom Willet Sparta 1:59.46
5 Connor Bauserman Harper Creek 1:59.68
6 Thomas Nunley Otsego 2:02.48
7 Nick Hosmer Sparta 2:02.81
8 Travis Bush Vicksburg 2:03.18
9 Eric Veldkamp GR Christian 2:04.68
10 Tristan Glenn Vicksburg 2:05.16
11 Daniel Newhouse Vicksburg 2:05.39
12 Austin Jacobson Sparta 2:05.49
13 Grant Postma Zeeland West 2:06.00
14 Shannon Grace Three Rivers 2:06.25
15 Cody Powers GR Christian 2:06.53
16 Tyler Kristoff Algonac 2:07.07
17 Ben Thoenes Williamston 2:07.23
18 Cameron Aldrich Harper Creek 2:07.98
19 Jeremy Cole Otsego 2:08.29
20 David McCriston Three Rivers 2:09.28
21 Jordan Lambert Zeeland West 2:09.41
22 Trace Petrovich Algonac 2:09.55
23 Evan Bigelow Alma 2:09.84
24 Lupe Garza Alma 2:09.85
25 Connor Coscarelli Williamston 2:09.88
26 Brandon Hatch Harper Creek 2:09.96
27 Wuoi Mach GR Christian 2:10.47
28 Patrick Berbuir Three Rivers 2:10.91
29 Gerrit Drenth Williamston 2:13.01
30 Ashton Griswold Parma Wester 2:13.96
31 Jordan Dack Parma Wester 2:14.53
32 Bryan Greenwood Cadillac 2:14.69
33 Max Stebbins Cadillac 2:15.39
34 Chris Demorest Algonac 2:17.03
35 Mark Williams Otsego 2:18.73
36 Tanner Jewell Parma Wester 2:19.94
Boys 1600 Meter Run Division 2
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Eric Veldkamp GR Christian 4:27.06
2 Brad Mesbergen Zeeland West 4:29.39
3 Tom Willet Sparta 4:32.79
4 Adam Birkeland Sparta 4:33.95
5 Andre Otte GR Christian 4:34.00
6 Brian Harvey Otsego 4:36.30
7 Danny Hughes Vicksburg 4:37.43
8 Aaron Baumgarten Williamston 4:39.89
9 Austin Jacobson Sparta 4:40.34
10 Joey Fici Vicksburg 4:41.24
11 Sam Plaska Zeeland West 4:42.32
12 Ben Thoenes Williamston 4:42.63
13 Ryan Hearth Cadillac 4:43.82
14 Alex Foote Algonac 4:46.66
15 Justin Starr Otsego 4:46.86
16 Jordan Dack Parma Wester 4:48.05
17 Ben Engelsman Zeeland West 4:48.81
18 Broderic Bender Alma 4:49.15
19 Trevor Thiebaut Cadillac 4:49.55
20 Jake Morey Alma 4:51.35
21 Daniel Newhouse Vicksburg 4:54.02
22 Connor Coscarelli Williamston 4:55.25
23 Zach Terpstra GR Christian 4:56.17
24 Anthony Winnie Parma Wester 4:56.77
25 Bryan Greenwood Cadillac 4:57.70
26 Chris Newburn Harper Creek 4:59.19
27 Charlie Morey Alma 4:59.51
28 Jacob Nutter Algonac 5:03.96
29 Alex Grohalski Harper Creek 5:05.24
30 Luke Riley Algonac 5:06.26
31 Josh Winfrey Three Rivers 5:07.54
32 Aaron Riess Harper Creek 5:07.78
33 Andrew Whitmyer Three Rivers 5:08.92
34 Seth Rose Otsego 5:10.73
35 Nate Sell Three Rivers 5:17.44
36 Sean Burns Parma Wester 5:23.69
Boys 3200 Meter Run Division 2
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Aaron Baumgarten Williamston 9:49.06
2 Brandon George Sparta 9:52.44
3 Adam Birkeland Sparta 9:56.71
4 Micah Warners GR Christian 10:11.70
5 Matt Plantinga GR Christian 10:12.46
6 Ryan Hearth Cadillac 10:15.82
7 Joey Fici Vicksburg 10:16.88
8 Ryan Lowing Zeeland West 10:27.07
9 Mark DeJong GR Christian 10:28.51
10 Tyler Starr Otsego 10:29.22
11 Danny Hughes Vicksburg 10:29.34
12 Alex Foote Algonac 10:32.30
13 Carter VerSluys Sparta 10:32.41
14 Sam Plaska Zeeland West 10:32.56
15 Anthony Winnie Parma Wester 10:33.52
16 Trevor Thiebaut Cadillac 10:40.49
17 Alexander Krantz Williamston 10:41.55
18 Andrew Gardner Vicksburg 10:41.91
19 Broderic Bender Alma 10:47.43
20 Charlie Morey Alma 10:47.48
21 Phillip Merrell Cadillac 10:48.98
22 Ken Nakashima Parma Wester 10:49.26
23 Ben Thoenes Williamston 10:55.03
24 Chris Newburn Harper Creek 10:57.02
25 Brandon Kohler Zeeland West 10:59.25
26 Emilio Ojeda Parma Wester 10:59.45
27 Derek Tulla Three Rivers 11:03.72
28 Andrew Whitmyer Three Rivers 11:13.94
29 Luke Riley Algonac 11:20.26
30 Joe Lundquist Three Rivers 11:24.10
31 Justin Starr Otsego 11:36.63
32 Jacob Nutter Algonac 11:37.93
33 Alex Grahalski Harper Creek 11:39.55
34 Quinton Berning Harper Creek 11:40.76
35 Aaron Stebelton Alma 11:57.24
Boys 110 Meter Hurdles Division 2
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Chaz Bradshaw Alma 14.93 9
2 Austin Loewen Williamston 14.94 9
3 Joey Davis Algonac 15.53 9
4 Jordan Daley GR Christian 15.87 7
5 Micheal Kiel Otsego 15.94 8
6 Kyle Mikolowski Algonac 16.01 9
7 Cole Hostetler Vicksburg 16.02 9
8 Jason Tran Zeeland West 16.06 8
9 Ryan Arndt Zeeland West 16.58 5
10 Mitch Hession Zeeland West 16.59 7
11 Thomas Flint Williamston 16.63 6
12 Eian Badger GR Christian 16.70 5
13 Joel Kohanski Harper Creek 16.83 5
14 Will Adamson Cadillac 16.89 6
15 Brandon Hall Vicksburg 16.89 6
16 Jacob Mitchell Cadillac 16.93 6
17 Dan Eggerding Sparta 17.20 7
18 Thomas King Parma Wester 17.47 4
19 Zac Testolin Harper Creek 17.51 7
20 Houston Grear GR Christian 17.73 4
21 Theeron Kiser Three Rivers 17.79 7
22 Cameron Matthews Parma Wester 17.80 3
23 Tony Mayotte Parma Wester 17.95 2
24 Liam Ward Vicksburg 18.09 7
25 Miguel Prieto Alma 18.20 4
26 Ryan Bennet Otsego 18.29 4
27 Jeff TerBeek Sparta 18.30 4
28 Phillip Erickson Williamston 18.39 6
29 Beau Dunneback Sparta 18.40 3
30 Kevin Khim Three Rivers 18.42 3
31 Mitchell Mueller Algonac 18.43 2
32 Colbey Hoyt Three Rivers 18.65 4
33 Conner Caldwell Harper Creek 19.05 3
34 Caleb Wedel Otsego 19.17 1
35 Austin Carlington Cadillac 19.85 1
36 Jalen Pereida Alma 21.18 1
Boys 300 Meter Hurdles Division 2
===================================================================
Name Year School Finals H#
===================================================================
1 Austin Loewen Williamston 39.40 9
2 Chaz Bradshaw Alma 40.07 9
3 Kyle Mikolowski Algonac 40.90 9
4 Jordan Daley GR Christian 40.99 8
5 Dan Eggerding Sparta 41.43 7
6 Cole Hostetler Vicksburg 41.69 8
7 Ryan Arndt Zeeland West 41.70 8
8 Jason Tran Zeeland West 41.89 6
9 Chase Robinson Williamston 42.07 7
10 Joey Davis Algonac 42.14 8
11 Micheal Kiel Otsego 42.34 7
12 Will Adamson Cadillac 42.44 6
13 Mitch Hession Zeeland West 42.61 5
14 Eian Badger GR Christian 42.69 6
15 Colbey Hoyt Three Rivers 43.60 5
16 Thomas King Parma Wester 43.62 4
17 Liam Ward Vicksburg 43.86 5
18 Thomas Flint Williamston 43.91 4
19 Vance Johnson Vicksburg 43.93 4
20 Jacob Mitchell Cadillac 43.95 4
21 Tony Mayotte Parma Wester 43.96 5
22 Miguel Prieto Alma 44.10 6
23 Bailey Mitchell Harper Creek 44.49 5
24 Theeron Kiser Three Rivers 44.62 8
25 Beau Dunneback Sparta 44.97 3
26 Phillip Milowe Three Rivers 45.79 3
27 Mitchell Mueller Algonac 46.17 3
28 Joel Norman GR Christian 46.40 1
29 Logan Smith Harper Creek 46.47 3
30 Matthew Borton Otsego 46.72 2
31 PJ Nemish Cadillac 46.89 2
32 Ryan Bennet Otsego 47.22 3
33 Cameron Matthews Parma Wester 47.57 2
34 Scotty Terbeek Sparta 47.83 2
35 Conner Caldwell Harper Creek 48.48 2
36 Damian Castillo Alma 55.63 1
Boys 4x100 Meter Relay Division 2
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Sparta 43.19 3
1) Terry Bulloch 2) Adrian Garza
3) Nate VanPatten 4) Roger Krum
2 Grand Rapids Christian 43.46 3
1) Christian Benn 2) Kavon Frazier
3) Sam Kuiper 4) Austin Otterbridge
3 Three Rivers 44.02 3
1) Anderson Goff 2) John Mrosewske
3) Marcus Palmer 4) Patrick Spain
4 Zeeland West 44.18 3
1) Kenny Sihavong 2) Danny Bauder
3) Kyle Kujawa 4) David Mora
5 Battle Creek Harper Creek 44.39 2
1) Jordan Berning 2) Jeff Lee
3) Trevor Johnson 4) Anthony McNichols
6 Vicksburg 44.50 2
1) Zak Haines 2) Spencer Frisbie
3) Connor McCormick 4) Aaron Root
7 Williamston 44.68 2
1) Chase Robinson 2) Kody Ware
3) Phillip Erickson 4) Steve Austin
8 Parma Western 45.14 2
1) Levert Franklin 2) Payton Wheeler
3) Noah Rainwater 4) Nathan Laipply
9 Algonac 45.82 2
1) Joey Davis 2)
10 Otsego 45.87 2
1) Vince Meconi 2) Logan Keyzer
3) Caleb Wedel 4) Jayson Hill
11 Alma 46.41 1
1) Vinny Costanzo 2) Corban Buckner
3) Chad Duncan 4) Austin Coleman
12 Cadillac 46.96 1
1) Richie Heyd 2) Jeremy Williams
3) Will Spence 4) Aaron Hodges
Boys 4x200 Meter Relay Division 2
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Grand Rapids Christian 1:30.28 3
1) Christian Benn 2) Kavon Frazier
3) Austin Otterbridge 4) Reitsma Mpindi
2 Williamston 1:30.77 3
1) Austin Loewen 2) Steve Austin
3) Kody Ware 4) Austin Syrek
3 Vicksburg 1:30.90 3
1) Zak Haines 2) Keenan Boulnemour
3) Connor McCormick 4) Colin McCaw
4 Zeeland West 1:31.47 2
1) Kyle Kujawa 2) David Mora
3) Derek Postma 4) Danny Bauder
5 Sparta 1:31.90 2
1) Adrian Garza 2) Dan Antor
3) Nate VanPatten 4) Roger Krum
6 Three Rivers 1:32.82 3
1) Patrick Spain 2) Marcus Palmer
3) Maurice Shanklin 4) John Mrosewske
7 Alma 1:33.13 3
1) Tim DeJong 2) Vinny Costanzo
3) Chaz Bradshaw 4) Adam Sanchez
8 Battle Creek Harper Creek 1:33.64 1
1) Mitch Bailey 2) Jordan Berning
3) Connor Bauserman 4) Trevor Johnson
9 Algonac 1:34.69 2
1) Kyle Mikolowski 2)
10 Cadillac 1:36.46 1
1) Will Adamson 2) David Stalker
3) Josh Belt 4) Jalen Brooks
11 Otsego 1:37.57 1
1) Logan Keyzer 2) Kyle McFanin
3) Trey Pfieffer 4) Caleb Rohr
12 Parma Western 1:39.11 2
1) Nathan Laipply 2) Noah Rainwater
3) Mike McFerran 4) Trey Shaughnessy
Boys 4x400 Meter Relay Division 2
===================================================================
School Finals H#
===================================================================
1 Zeeland West 3:26.00 3
1) Derek Postma 2) David Mora
3) Jordan Lambert 4) Braden Werley
2 Williamston 3:27.40 2
1) Kody Ware 2) Austin Syrek
3) Austin Loewen 4) Tyler Lamar
3 Vicksburg 3:28.01 2
1) Colin McCaw 2) Spencer Frisbie
3) Keenan Boulnemour 4) Cody Getsinger
4 Otsego 3:29.73 3
1) Mitchell Kiel 2) Kyle Bolyard
3) Thomas Nunley 4) Jack Pfieffer
5 Alma 3:29.75 3
1) Tim DeJong 2) Vinny Costanzo
3) Chaz Bradshaw 4) Adam Sanchez
6 Grand Rapids Christian 3:29.80 1
1) Wuoi Mach 2) Charlie Robertson
3) Reitsma Mpindi 4) Jordan Daley
7 Battle Creek Harper Creek 3:31.78 2
1) Mitch Bailey 2) Jordan Berning
3) Connor Bauserman 4) Luke Lightcap
8 Algonac 3:32.16 2
1) Colton Wirgau 2)
9 Cadillac 3:33.94 1
1) Will Adamson 2) Josh Belt
3) David Stalker 4) Jalen Brooks
10 Sparta 3:34.32 2
1) Kyle May 2) Dan Antor
3) Shane Miedzielec 4) Luke Bradford
11 Three Rivers 3:38.14 1
1) Austin Schirk 2) Shannon Grace
3) Patrick Berbuir 4) Dan Gavin
Boys 4x800 Meter Relay Division 2
================================================================
School Finals
================================================================
1 Alma 7:56.99
1) Jake Morey 2) Tim DeJong
3) Broderic Bender 4) Adam Sanchez
2 Zeeland West 7:57.97
1) Sam Plaska 2) Jordan Lambert
3) Braden Werley 4) Brad Mesbergen
3 Grand Rapids Christian 8:08.99
1) Wuoi Mach 2) Andre Otte
3) Eric Veldkamp 4) Cody Powers
4 Cadillac 8:09.63
1) Josh Belt 2) David Stalker
3) Ryan Hearth 4) Jalen Brooks
5 Vicksburg 8:12.07
1) Travis Bush 2) Danny Hughes
3) Cody Getsinger 4) Daniel Newhouse
6 Sparta 8:12.31
1) Austin Jacobson 2) Brandon George
3) Adam Birkeland 4) Tom Willet
7 Williamston 8:14.29
1) Kody Ware 2) Ben Thoenes
3) Aaron Baumgarten 4) Connor Coscarelli
8 Three Rivers 8:22.53
1) Patrick Berbuir 2) Shannon Grace
3) Austin Schirk 4) David McCriston
9 Otsego 8:24.65
1) Jeremy Cole 2) Brian Harvey
3) Thomas Nunley 4) Tyler Starr
10 Algonac 8:32.76
1) Tyler Kristoff 2)
11 Battle Creek Harper Creek 8:36.53
1) Cameron Aldrich 2) Aaron Riess
3) Brandon Hatch 4) Matt Scherer
12 Parma Western 8:59.14
1) Ken Nakashima 2) Jordan Dack
3) Ashton Griswold 4) Tanner Jewell
Boys High Jump Division 2
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Jon Cok GR Christian 6-03.00
2 Jeiel Burrell GR Christian 6-03.00
3 Micheal Kiel Otsego 6-01.00
4 Paul Harvey Otsego 6-01.00
5 Zach Osborne Algonac 5-11.00
6 Scott Baldwin Williamston 5-11.00
6 Drew Mallery Vicksburg 5-11.00
8 Kyle Kujawa Zeeland West 5-11.00
9 Jordan Daley GR Christian 5-11.00
10 Zac Testolin Harper Creek 5-07.00
10 Matt Jensen Sparta 5-07.00
10 Joel Kohanski Harper Creek 5-07.00
10 Chandler McBride Three Rivers 5-07.00
10 Terrell Lee Algonac 5-07.00
10 Derek Jensen Sparta 5-07.00
16 Alex Knox Vicksburg 5-07.00
16 Nathan Laipply Parma Wester 5-07.00
16 Kyle Mikolowski Algonac 5-07.00
16 Walker Bradley Williamston 5-07.00
16 Chad Duncan Alma 5-07.00
21 Nate Sell Three Rivers 5-07.00
22 Cole Hession Zeeland West 5-07.00
23 Patrick Briggs Cadillac 5-03.00
23 PJ Nemish Cadillac 5-03.00
23 Nate Long Zeeland West 5-03.00
23 JD Doxtader Parma Wester 5-03.00
23 Austin Schirk Three Rivers 5-03.00
23 Riley Skrzypek Vicksburg 5-03.00
29 Phillip Moore Williamston 5-03.00
29 Caleb Rohr Otsego 5-03.00
31 Beau Dunneback Sparta 5-03.00
-- Jackson Hollenbeck Alma NH
-- Hunter Dennis Cadillac NH
-- Tony Mayotte Parma Wester NH
-- TJ Dishaw Harper Creek NH
Boys Pole Vault Division 2
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Richie Heyd Cadillac 12-09.00
3 Cole Robinson Williamston 12-09.00
4 Eric Cornell Otsego 12-09.00
5 Jon Pung Zeeland West 12-09.00
6 James Rogers Sparta 12-09.00
7 Mitchell Mueller Algonac 12-03.00
8 Tristan Glenn Vicksburg 12-03.00
9 Aaron Hodges Cadillac 12-03.00
10 Nick Randall Alma 12-03.00
10 Westley Hoffman Williamston 12-03.00
12 Case Vollink GR Christian 11-06.00
12 Mark Koppenaal Zeeland West 11-06.00
14 Beau Dunneback Sparta 11-06.00
14 Troy Elders GR Christian 11-06.00
15 Tyler Shaw Harper Creek 11-06.00
16 Zach Pfeffer Sparta 11-06.00
17 Connor McElroy Three Rivers 11-06.00
19 Adam Fethke GR Christian 10-09.00
19 Cole Hession Zeeland West 9-09.00
20 Brenton Marcinkoske Algonac 9-09.00
20 Jakob Bishop Harper Creek 9-09.00
20 Brenden Arney Three Rivers 9-09.00
21 Kyle Brown Harper Creek 9-09.00
21 Javier Sandoval Three Rivers 9-09.00
23 Trey Shaughnessy Parma Wester 9-09.00
-- Cody Ball Williamston NH
-- Tyler Banks Algonac NH
-- Evan Ferritto Cadillac NH
-- Damian Castillo Alma NH
-- Lucas Mallery Vicksburg NH
-- Reagan Soekarmoen Vicksburg NH
Boys Long Jump Division 2
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Tyler Lamar Williamston 21-00.75
2 Reitsma Mpindi GR Christian 20-09.25
3 Jordan Berning Harper Creek 20-05.50
4 Terry Bulloch Sparta 20-05.50
5 Austin Otterbridge GR Christian 20-03.00
6 Maurice Shanklin Three Rivers 19-11.75
7 Bailey Miholer-Wortinger Three Rivers 19-09.75
8 Kyle Shashaguay Williamston 19-09.75
9 Vince Meconi Otsego 19-08.00
10 Jason Tran Zeeland West 19-06.50
11 Mitch Bailey Harper Creek 19-05.50
12 Jalen Brooks Cadillac 19-02.00
13 Jon Cok GR Christian 19-01.25
14 Robert Stone Algonac 19-00.00
15 Spencer Frisbie Vicksburg 18-11.50
16 Terrell Lee Algonac 18-09.00
17 Trey Pfieffer Otsego 18-08.00
18 Payton Wheeler Parma Wester 18-07.50
19 Tristan Glenn Vicksburg 18-03.50
20 Jon Delodder Sparta 18-02.25
21 Will Spence Cadillac 18-00.00
22 JD Doxtader Parma Wester 17-11.25
23 Devin Cole Parma Wester 17-10.00
24 Brad Chapman Three Rivers 17-09.50
25 Chad Duncan Alma 17-08.75
26 Brenton Marcinkoske Algonac 17-08.25
27 Kenny Sihavong Zeeland West 17-06.00
28 Reece Schaberg Williamston 17-05.75
29 Nick Mellinger Alma 17-03.75
30 Austin Carlington Cadillac 17-01.50
31 Evan Bigelow Alma 17-01.25
32 Nate Long Zeeland West 16-11.75
33 Zac Testolin Harper Creek 16-10.00
34 Eric Babcock Vicksburg 16-08.25
35 Caleb Wedel Otsego 16-04.50
36 Kyle Rauser Sparta 9-02.00
Boys Shot Put Division 2
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Riley Norman Cadillac 59-06.00
2 Josh Bass Harper Creek 51-09.75
3 Clay Weidenhamer Sparta 51-09.25
4 Kelby Latta Harper Creek 51-00.00
5 Robert Cuba GR Christian 48-10.00
6 Juwan Taylor GR Christian 48-01.00
7 Jack Ford Cadillac 46-09.50
8 Collin Davey Algonac 46-07.00
9 Logan DeGarmo Williamston 45-06.25
10 Jordan VanDort Zeeland West 44-09.50
11 Andy Hicks Williamston 44-09.25
12 Nick Hein GR Christian 44-05.75
13 Max Madden Parma Wester 44-03.50
14 Patrick Spain Three Rivers 44-01.75
15 Brandon Campbell Otsego 43-06.50
16 Phillip Erickson Williamston 42-11.50
17 Jake Siegel Otsego 42-11.00
18 Drew Brady Harper Creek 42-05.25
19 Devon Stone Sparta 42-01.00
20 Dylan Brown Alma 40-11.25
21 Trent Kujawa Zeeland West 40-11.00
22 Carl Wier Sparta 40-07.75
23 Sam Deneau Otsego 40-06.25
23 Cole Woods Alma 40-06.25
25 Tyler Brecht Alma 39-06.50
26 Alex Cottingham Three Rivers 38-07.25
27 Drew Lopez Zeeland West 38-03.00
28 Mitchell Minder Parma Wester 37-11.50
29 Connor Hartwigsen Vicksburg 37-09.50
30 Drew Mallery Vicksburg 37-07.25
31 Ryan McConnell Cadillac 37-01.75
32 Josh Hubbard Vicksburg 36-09.25
33 Brad Chapman Three Rivers 35-08.25
34 Christian Kaminske Algonac 35-06.00
35 Matt Mueller Algonac 33-03.75
-- Matt Rennell Parma Wester FOUL
Boys Discus Throw Division 2
================================================================
Name Year School Finals
================================================================
1 Riley Norman Cadillac 167-07
2 Cole Woods Alma 147-01
3 Jordan VanDort Zeeland West 141-02
4 Clay Weidenhamer Sparta 140-03
5 Trent Kujawa Zeeland West 138-01
6 Tyler VanBlarcum Parma Wester 136-02
7 Matt Rennell Parma Wester 135-04
8 Zac Testolin Harper Creek 133-09
9 Devon Stone Sparta 128-08
10 Zack Crouch GR Christian 127-04
11 Phillip Erickson Williamston 127-02
12 Alex Sponsler Parma Wester 126-07
13 Montana Johnson Otsego 126-03
14 Tyler Leightner Cadillac 126-03
15 Clayton Carr Alma 124-10
16 Andy Hicks Williamston 123-03
17 James Rogers Sparta 122-08
18 Collin Davey Algonac 122-04
19 McLane May Otsego 121-02
20 Zach Folsom Vicksburg 115-06
21 Patrick Loewen Williamston 115-00
22 Ed Nguyen Cadillac 114-04
23 Blair Washington GR Christian 112-05
24 Nic Ashley Harper Creek 110-00
25 Bryce Patton Alma 109-00
26 Josh Bass Harper Creek 107-11
27 Alek Arnsman Otsego 102-04
27 Brad Chapman Three Rivers 102-04
29 Logan Friel Three Rivers 100-07
30 Alex Cottingham Three Rivers 100-03
31 Marcus Lambert Zeeland West 98-06
32 Christian Vandenburg GR Christian 97-05
33 Brandon Smith Algonac 97-02
34 Neil Davenport Vicksburg 93-09
35 Christian Kaminske Algonac 90-04
36 Cornelius Hartman Vicksburg 89-07