Mt. Pleasant Sacred Heart Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.63 | Modupe Obiri | 6th | Finals | Complete Results | |
14.97 | Modupe Obiri | 6th | Prelims | Complete Results | |
15.52 | Kimi Boulier | 9th | Prelims | Complete Results | |
17.23 | Jessica Macdonald | 18th | Prelims | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
29.80 | SB | Modupe Obiri | 5th | Prelims | Complete Results |
30.41 | Modupe Obiri | 7th | Finals | Complete Results | |
32.03 | Kimi Boulier | 14th | Prelims | Complete Results | |
35.28 | SB | Jessica Macdonald | 21st | Prelims | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:04.47 | SB | Maggie Oblinger | 2nd | Finals | Complete Results |
1:07.90 | Kaylee Fermoyle | 7th | Finals | Complete Results | |
1:09.66 | Maggie Voisin | 12th | Finals | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:45.74 | Emma Sheffert | 8th | Finals | Complete Results | |
2:50.64 | SB | Megan English | 10th | Finals | Complete Results |
3:14.29 | SB | Eliza Jarman | 16th | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
5:52.15 | Meredith Predum | 5th | Finals | Complete Results | |
6:08.91 | SB | Megan English | 7th | Finals | Complete Results |
3200 Meter Run | |||||
13:28.18 | SB | Katharine Janes | 9th | Finals | Complete Results |
300 Meter Hurdles | |||||
53.56 | Skylar Nelson | 5th | Finals | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:23.89 | Relay Team | 2nd | Finals | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:33.70 | Relay Team | 4th | Finals | Complete Results | |
High Jump | |||||
4-3 | Skylar Nelson | 3rd | Finals | Complete Results | |
Discus | |||||
85-6 | Michelle Kujat | 2nd | Finals | Complete Results | |
80-11.25 | Bainy Scully | 7th | Finals | Complete Results | |
56-2 | SB | Sophia Tucker | 16th | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
30-9 | Bainy Scully | 2nd | Finals | Complete Results | |
27-1 | Michelle Kujat | 9th | Finals | Complete Results | |
17-9.5 | Sophia Tucker | 18th | Finals | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
800 Meter Run | |||||
2:20.10 | SB | Eddie Ip | 15th | Finals | Complete Results |
2:42.85 | SB | John Obeid | 23rd | Finals | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
4:57.65 | SB | Shaun Collin | 7th | Finals | Complete Results |
4:58.62 | SB | Logan Moyle | 9th | Finals | Complete Results |
5:16.07 | Eddie Ip | 14th | Finals | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
10:30.16 | Cooper Terry | 6th | Finals | Complete Results | |
10:39.63 | SB | Jimmy English | 8th | Finals | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
3:54.46 | SB | Relay Team | 6th | Finals | Complete Results |
4x800 Meter Relay | |||||
8:33.36 | Relay Team | 3rd | Finals | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-6 | Brooks Hyble | 2nd | Finals | Complete Results | |
Discus | |||||
136-8 | SB | Cole Younger | 1st | Finals | Complete Results |
99-8 | Brooks Hyble | 11th | Finals | Complete Results | |
86-10 | SB | Stewart Tower | 15th | Finals | Complete Results |
Shot Put | |||||
43-2 | Cole Younger | 4th | Finals | Complete Results | |
35-5.5 | SB | Brooks Hyble | 12th | Finals | Complete Results |
27-6.5 | Stewart Tower | 21st | Finals | Complete Results |