RaceTab 3 by MileSplit Registered to: John Montalbo, JM Timing
BCE Tri - Divisional - 1/3/2015 10:11:03 AM
Fredonia State, Fredonia, NY
Varsity Girls 55 Meter Hurdles
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Alexie Zeigler 11 Orchard Park 9.02 4 --
2 Kim Grazen 12 Lancaster 9.42 4 --
3 Shawnn Foster 12 Cheektowaga Central 9.43 4 --
4 Savia Moreland 11 Dunkirk 9.71 4 --
5 Winter Barry 11 Lancaster 9.82 4 --
6 SArah Ostrowski 10 Williamsville East 9.88 4
7 Sarah Errington 10 Orchard Park 10.00 2 --
8 Marissa Sly 12 North Tonawanda 10.14 3 --
9 Sydney Slachetka 11 Iroquois 10.23 3 --
10 Maria Wild 8 Lancaster 10.27 3 --
11 Chloe Bratko 10 Orchard Park 10.37 2 -- .370
11 Laura Jean Davis 11 Cheektowaga Central 10.37 3 -- .370
13 Julia Peinkofer 8 Iroquois 10.54 3 --
14 Antoinette Weatherspo 12 Cheektowaga Central 10.65 2 --
15 Midelisse Villafane 11 Dunkirk 10.69 1 --
16 Fasha Antonio 11 Holland 10.79 2 --
17 Olivia Prusaczyk 11 Lancaster 11.24 1 --
18 Hayley Wieszczecinski 10 Orchard Park 11.49 1 --
19 Megan Stoddard 10 Springville 11.61 1 --
20 Sarah Marren 12 Springville 15.39 3 --
scr Marcael Davis 12 Cheektowaga Central NT 2
Varsity Girls 3000 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Elle Russell 9 Springville 11:54.8 --
2 Emily Izydorczak 12 Orchard Park 11:55.3 --
3 Christina Ray 8 Clarence 12:05.5 --
4 Olivia Kucharski 11 Lancaster 12:13.9 --
5 Chloe Benz 9 Cheektowaga Central 12:14.2 --
6 Gillian Fedor 9 Clarence 12:29.6 --
7 Emily O'Bryan 9 North Tonawanda 12:36.2 --
8 Lindsay Farrell 12 Clarence 12:36.6 --
9 OLIVIA MASECHIA 10 KENMORE WEST 12:37.1 --
10 Alicia Symons 11 Clarence 13:12.3 --
scr Brook Szymusiak 9 Lancaster NT
Varsity Girls 1000 Meter Run
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 dana Warner 12 Clarence 3:09.7 2 --
2 Megan Caltagirone 11 Holland 3:16.3 2 --
3 Rami Major 12 Orchard Park 3:23.5 2 --
4 JORDAN SOBON 11 KENMORE WEST 3:23.9 2 --
5 Tatum Naylor 11 Clarence 3:26.7 2 --
6 Amanda Hartman 11 Iroquois 3:32.5 2 --
7 Jessica Hopkins 12 Lancaster 3:44.1 2 --
8 Julia Fred 9 Dunkirk 3:44.6 2 --
9 Caitlin Caltagirone 9 Holland 3:45.1 2 --
10 Tori Hughes 11 Clarence 3:45.6 2 --
11 Addison Tobias 12 Clarence 3:46.1 2 --
12 Leah Manth 9 North Tonawanda 3:50.7 2 --
13 Claire Hejaily 8 Williamsville East 3:55.8 1
14 Kayla Mazurkiewicz 11 Lancaster 3:59.9 1 --
15 Claudia Hovey 11 Iroquois 4:02.8 1 --
16 CIARA SINATRA 9 KENMORE WEST 4:03.3 1 --
17 Gabrielle Pfeifer 9 Springville 4:03.9 1 --
18 Jillian Williams 9 Cheektowaga Central 4:13.6 2 --
19 Victoria Sferra 10 Orchard Park 4:16.8 1 --
20 Madison Benz 11 Cheektowaga Central 4:18.6 2 --
21 Corrin Sacilowski 9 Springville 4:24.2 1 --
22 Erin Gawel 9 Orchard Park 4:27.6 1 --
23 Natalia Ionova 10 Williamsville East 4:29.0 1
scr Meaghan Geary 11 Lancaster NT 1
scr Emily Zhang 10 Orchard Park NT 1
scr Laura Getman 9 Williamsville East NT 1
scr Morgan Awner Williamsville East NT 1
Varsity Girls 600 Meter Run
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Talia Williams 11 Clarence 1:40.6 4 --
2 Ronni Kordrupel 12 Iroquois 1:47.6 4 --
3 Hannah Reinhardt 10 Clarence 1:48.0 4 --
4 Riley Jones 9 Holland 1:50.7 4 --
5 Joelle Adamczyk 12 Springville 1:51.2 4 --
6 Calan Pogorzelski 12 Dunkirk 1:52.3 4 --
7 Veronica Zimmerman 9 Williamsville East 1:54.3 4
8 Corrie Bernd 9 Clarence 1:57.6 4 --
9 Jena Petrocy 12 Iroquois 1:57.7 2 --
10 Allison Regan 11 Orchard Park 1:58.0 4 --
11 Victoria Mann 12 Orchard Park 2:00.3 2 --
12 Jenna Neumaier 11 Lancaster 2:00.4 3 --
13 Laura Giliforte 10 Clarence 2:01.5 3 --
14 Alyssa Reesor 12 Cheektowaga Central 2:01.9 3 --
15 Mai Le 10 Cheektowaga Central 2:02.7 3 --
16 Jericha Petrella 7 Dunkirk 2:04.1 3 --
17 Megan Galenski 9 Lancaster 2:04.4 2 --
18 Danielle DalPorto 12 North Tonawanda 2:04.5 3 --
19 Dora Kolin 12 Orchard Park 2:04.7 2 --
20 Megan Marafino 10 Cheektowaga Central 2:05.1 3 --
21 ABBY BORKOWSKI 9 KENMORE WEST 2:05.6 3 --
22 Kristen Kowalski 11 Cheektowaga Central 2:06.0 2 --
23 Natalie Nytz 1 Dunkirk 2:06.6 2 --
24 Madison Marciniak 10 Holland 2:07.1 2 --
25 Erin Murray 10 Holland 2:08.3 1 --
26 Shannon Bermingham 12 Orchard Park 2:11.1 2 --
27 Kate Michalski 10 Dunkirk 2:12.6 1 --
28 SArah Ostrowski 10 Williamsville East 2:13.3 3
29 ERIN VERONICA 10 KENMORE WEST 2:13.9 2 --
30 Tabitha Wechter 10 Lancaster 2:15.9 1 --
31 Mya Priester 10 Lancaster 2:21.0 1 --
32 HANNAH GREIDANUS 10 KENMORE WEST 2:21.5 1 --
33 Harleigh Awner 11 Williamsville East 2:22.0 1
scr ALLIE CHIMERA 10 KENMORE WEST NT 1
scr Erin Hong 12 Williamsville East NT 1
Varsity Girls 55 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Jamie Guadagno 12 Orchard Park 7.43 7 --
2 Molly Scarpello 11 Lancaster 7.54 7 --
3 Allie Mazur 12 Lancaster 7.68 7 --
4 Hayley Flannery 12 Orchard Park 7.73 7 --
5 Emilee Hanlon 9 Dunkirk 7.89 6 --
6 Sarah Garvin 10 Jamestown 7.92 7 --
7 Haley Skidmore 10 Williamsville East 8.02 7
8 Morgan Foster 10 Lancaster 8.11 6 --
9 Julia Darlak 10 Clarence 8.14 6 --
10 Christina Kolbmann 12 Holland 8.21 6 --
11 Carlie Martinez 11 Orchard Park 8.22 5 -- .220
11 Kiley Stoj 11 Orchard Park 8.22 6 -- .220
13 Savia Moreland 11 Dunkirk 8.23 5 --
14 Becky Rew 12 Jamestown 8.26 5 --
15 Julia Peinkofer 8 Iroquois 8.43 1 --
16 Sarah Marren 12 Springville 8.46 4 --
17 Midelisse Villafane 11 Dunkirk 8.48 3 -- .480
17 Faith Rivera 10 Dunkirk 8.48 4 -- .480
19 Kalee Martin 12 Cheektowaga Central 8.49 5 --
20 Marissa Burns 12 North Tonawanda 8.53 5 --
21 Vivi Williams 12 Jamestown 8.59 4 --
22 Emily Chuang 11 Clarence 8.60 6 --
23 Leila Bouri 12 Springville 8.62 3 --
24 Jessica Abbey 10 Williamsville East 8.86 2
25 Kam Romanow 12 North Tonawanda 8.88 3 --
26 Becca Scutt 12 North Tonawanda 8.90 4 --
27 Kaidynce Walker 9 Jamestown 8.91 3 --
28 Jocelyn Jenis 9 Springville 8.98 3 --
29 SOMMERLYN STEVENS 12 KENMORE WEST 9.10 5 --
30 Juliana Panepento 12 Williamsville East 9.19 1
31 HEATHER SCHULTZ 9 KENMORE WEST 9.29 3 --
32 Cheyenne Zimmernam 10 Cheektowaga Central 9.53 2 --
33 Taylor Lennert 11 Clarence 9.56 2 --
34 Aurora Warchocki 9 Iroquois 9.64 2 --
35 Grace Costello Williamsville East 9.67 1
36 Ashley Wesolowski 10 North Tonawanda 9.77 1 --
37 Lizzy Lorusso 11 Cheektowaga Central 10.14 1 --
38 Kaitlyn Coffee 9 Springville 10.30 2 --
scr HANNAH CLARK 10 KENMORE WEST NT 2
scr Izabella Spinuzza 9 Lancaster NT 4
scr Marcael Davis 12 Cheektowaga Central NT 4
Varsity Girls 1500 Meter Race Walk
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Celina Spitznogle 12 Williamsville East 8:30.4
2 Sarah Folster 11 Lancaster 9:08.2 --
3 Briona Luthart 12 Lancaster 9:29.4 --
4 Alexis Petit 10 Lancaster 10:14.3 --
5 Maria Verrastro 10 Cheektowaga Central 10:29.8 --
6 Melanie Hornung 10 Cheektowaga Central 10:33.4 --
7 Julie DiPasquale 9 Lancaster 11:13.4 --
dq Corrin Sacilowski 9 Springville NT
Varsity Girls 1500 Meter Run
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Katrina Patterson 10 Clarence 4:51.6 2 --
2 Megan Caltagirone 11 Holland 5:13.0 2 --
3 Liz Rott 10 Clarence 5:15.0 2 --
4 Alanna Kramer 10 Williamsville East 5:15.5 2
5 Natalie Badding 10 Clarence 5:28.6 2 --
6 Marina Gentilcore 10 Clarence 5:31.5 2 --
7 Chloe Benz 9 Cheektowaga Central 5:43.5 2 --
8 Emily Brigman 11 Lancaster 5:43.8 2 --
9 Kelsey Wenger 10 Orchard Park 5:46.3 2 --
10 Cassandra Rohrdanz 11 Lancaster 6:08.0 1 --
11 Lauen Todoro 11 Iroquois 6:12.9 1 --
12 SPENCER VOGT 11 KENMORE WEST 6:15.9 2 --
13 Elizabeth Conforti 10 Orchard Park 6:16.6 1 --
14 Jasmine Rollain 9 North Tonawanda 6:33.1 1 --
15 Gabrielle Pfeifer 9 Springville 6:35.9 1 --
16 Jazlyn Ludlow 9 North Tonawanda 6:47.0 1 --
17 Maria Pesany 9 Lancaster 6:49.5 1 --
18 Yuribeth Castro 7 Dunkirk 6:51.7 1 --
19 Ashley Olrogg 10 Dunkirk 7:16.5 1 --
20 Elizabeth Hinterberge 11 Orchard Park 8:12.3 1 --
21 Alexis Kosierb 10 Dunkirk 8:12.6 1 --
scr Jillian Williams 9 Cheektowaga Central NT 1
scr Maddie Hunter 12 Orchard Park NT 2
scr Annabelle Vogl 9 Lancaster 5:49.1 2
Varsity Girls 300 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Jenna Crean 8 Orchard Park 42.0 9 --
2 Tiffany Cycon 12 Lancaster 43.8 9 --
3 Sarah Garvin 10 Jamestown 44.5 9 --
4 Haley Skidmore 10 Williamsville East 46.0 9
5 Lauren Wiatrowski 12 Lancaster 46.1 8 --
6 Kelly Nichols 12 North Tonawanda 46.6 7 --
7 Julia Petromicca 11 Orchard Park 47.1 1 --
8 SArah Ostrowski 10 Williamsville East 47.5 2 .500
8 Riley Jones 9 Holland 47.5 6 -- .500
10 Shalon Manuel 10 Jamestown 48.0 8 --
11 Veronica Zimmerman 9 Williamsville East 48.5 7
12 Laney Wieclaw 8 North Tonawanda 49.6 7 --
13 Carlie Martinez 11 Orchard Park 49.9 7 --
14 Megan Marafino 10 Cheektowaga Central 50.7 8 --
15 Brittany Dycha 10 Orchard Park 50.8 1 --
16 Olivia Hecei 10 North Tonawanda 51.5 4 --
17 Alyssa Reesor 12 Cheektowaga Central 51.8 8 --
18 Kristen Kowalski 11 Cheektowaga Central 52.0 5 --
19 Breanna Hall 9 Jamestown 52.2 4 --
20 Kaidynce Walker 9 Jamestown 53.3 5 --
21 Fasha Antonio 11 Holland 54.5 5 --
22 Juliana Panepento 12 Williamsville East 55.3 4
23 Becky Dotterweich 10 North Tonawanda 56.4 3 --
24 SHOALOME GELDRESS 10 KENMORE WEST 57.4 3 --
25 Kaitlyn Coffee 9 Springville 58.3 1 --
26 Amanda Rivera 9 Dunkirk 58.8 2 --
27 Julie Paredes 11 Dunkirk 1:02.7 2 --
28 Lizzy Lorusso 11 Cheektowaga Central 1:03.1 2 --
29 Lindsey Reeves 10 Clarence 1:04.6 3 --
30 April Stoddard 9 Springville 1:05.0 1 --
31 Ella Savarino 10 Clarence 1:06.0 3 --
scr Kaitlyn Coller 9 Holland NT 4
scr Izabella Spinuza 9 Lancaster NT 5
scr Audrey Pryll 8 Clarence NT 6
scr Alana Szewczyk 11 Holland NT 6
scr Isabelle Licata 9 Lancaster 46.3 6
Varsity Girls 4x800 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Clarence 10:05.6 --
1) Liz Rott 2) Katrina Patterson
3) dana Warner 4) Talia Williams
5) Natalie Badding 6) Gillian Fedor
2 Iroquois 11:17.5 --
1) Amanda Hartman 2) Ronni Kordrupel
3) Lauen Todoro 4) Jena Petrocy
5) Claudia Hovey
3 Dunkirk 11:23.1 --
1) Calan Pogorzelski 2) Julia Fred
3) Natalie Nytz 4) Faith Rivera
4 Lancaster 11:48.4 --
1) Jessica Hopkins 2) Annabelle Vogl
3) Cassandra Rohrdanz 4) Olivia Kucharski
5) Tabitha Wechter 6) Maria Pesany
5 Williamsville East A 11:54.4
1) Natalia Ionova 2) Alanna Kramer
3) Harleigh Awner 4) Claire Hejaily
5) Laura Getman
6 Orchard Park 12:21.2 --
1) Allison Regan 2) Erin Gawel
3) Dora Kolin 4) Cayley Brege
7 North Tonawanda 12:36.5 --
1) Emily O'Bryan 2) Jasmine Rollain
3) Leah Manth 4) Jazlyn Ludlow
5) Danielle DalPorto
Varsity Girls 4x400 Meter Relay
===============================================================
Team Time H# Pts
---------------------------------------------------------------
1 Clarence 4:31.0 2 --
1) Julia Darlak 2) Tatum Naylor
3) Hannah Reinhardt 4) Natalie Badding
5) Christina Ray 6) Gillian Fedor
2 Lancaster 4:38.4 2 --
1) Emily Brigman 2) Maria Wild
3) Morgan Foster 4) Jenna Neumaier
5) Megan Galenski 6) Emily Ziemba
3 Springville 4:45.2 2 --
1) Joelle Adamczyk 2) Kalei Brautlacht
3) Nicole Paler 4) Mckenzie Maloy
5) Hannah Adams 6) Talia Mangano
4 Cheektowaga Central 4:54.6 2 --
1) Alyssa Reesor 2) Mai Le
3) Megan Marafino 4) Chloe Benz
5) Ayana Bursie 6) Kristen Kowalski
5 North Tonawanda 5:06.8 1 --
1) Laney Wieclaw 2) Kelly Nichols
3) Marissa Sly 4) Becky Dotterweich
5) Meaghan Crampton
6 Orchard Park 5:08.0 1 --
1) Julia Petromicca 2) Margaret Ziccardi
3) Maggie Ahern 4) Winnie Yeung
5) Victoria Mann 6) Dora Kolin
7 Williamsville East 5:25.4 1
1) Harleigh Awner 2) Alanna Kramer
3) Jessica Abbey 4) Grace Costello
5) Laura Getman 6) Morgan Awner
8 Dunkirk 5:44.9 1 --
1) Midelisse Villafane 2) Jericha Petrella
3) Dontasia Buchanan 4) Izabella Klemann
scr Iroquois NT 2
1) Aussie Mariacher 2) Laina Caparaso
3) Sydney Wutz 4) Julia Peinkofer
5) Claudia Hovey 6) Rachel LaFaso
Varsity Girls 4x200 Meter Relay
===============================================================
Team Time H# Pts
---------------------------------------------------------------
1 Lancaster 1:49.4 3 --
1) Allie Mazur 2) Tiffany Cycon
3) Molly Scarpello 4) Jenna Grazen
5) Olivia Gervan 6) Isabelle Licata
2 Orchard Park 1:50.7 3 --
1) Jenna Crean 2) Jamie Guadagno
3) Hayley Flannery 4) Lena Pasqualetti
5) Kiley Stoj 6) Carlie Martinez
3 Jamestown 1:57.9 3 --
1) Vivi Williams 2) Shalon Manuel
3) Sarah Garvin 4) Becky Rew
5) Breanna Hall 6) Kaidynce Walker
4 Springville 2:03.9 1 --
5 Cheektowaga Central 2:04.2 1 --
1) Melanie Hornung 2) Antoinette Weatherspoo
3) Kalee Martin 4) Cheyenne Zimmernam
5) Marcael Davis 6) Ayana Bursie
6 North Tonawanda 2:06.2 2 --
1) Marissa Burns 2) Kam Romanow
3) Olivia Hecei 4) Becca Scutt
5) Laney Wieclaw 6) Maia Gioeli
7 Iroquois 2:10.7 2 --
1) Aurora Warchocki 2) Rebecca Olsen
3) Aussie Mariacher 4) Jena Rejman
5) Laina Caparaso 6) Julia Peinkofer
8 Dunkirk 2:13.8 1 --
1) Samantha Hemenger 2) Savia Moreland
3) Amanda Rivera 4) Emilee Hanlon
dq Clarence NT 2
1) Corrie Bernd 2) Emily Chuang
3) Taylor Lennert 4) Lindsey Reeves
5) Paige Denning 6) Audrey Pryll
Varsity Girls Triple Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Shawnn Foster 12 Cheektowaga Central 31-11.25 --
2 Kalei Brautlacht 11 Springville 31-01.50 --
3 Samantha Hemenger 11 Dunkirk 29-09.25 --
4 Molly Darling 12 Springville 29-02.50 --
5 Julie Au 10 Lancaster 28-06.75 --
6 Veronica Zimmerman 9 Williamsville East 27-10.75
7 Emily Ziemba 10 Lancaster 25-08.25 --
8 JORDAN WIMBERLY 10 KENMORE WEST 24-09.75 --
scr Sydney Bradford 12 Springville ND
scr Sydney Wutz 9 Iroquois ND
scr Sam Cammarata 11 Holland ND
Varsity Girls Shot Put
====================================================================
Name Yr Team Mark H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Alexa Hillis 12 Orchard Park 35-01.00 3 --
2 Jessica Weide 12 Springville 34-06.00 3 --
3 Emily Okon 12 Clarence 31-04.50 3 --
4 CATHRYN KELICHNER 11 KENMORE WEST 29-08.00 3 --
5 Maria Verrastro 10 Cheektowaga Central 29-04.00 3 --
6 Gina Graziana 11 Lancaster 28-05.50 3 --
7 Cassandra Rohrdanz 11 Lancaster 28-00.50 2 --
8 SOMMERLYN STEVENS 12 KENMORE WEST 27-10.25 3 --
9 Alex Izydorczak 12 Holland 27-05.00 2 --
9 April Wright 9 Cheektowaga Central 27-05.00 3 --
11 LaStar Farmer 10 Jamestown 26-05.50 2 --
12 Allison Darling 11 Orchard Park 26-03.50 2 --
13 Brianna McKenzie 10 Lancaster 26-03.00 3 --
14 Cecilia Izydorczak 10 Orchard Park 26-01.50 3 --
15 Icelynn Millner 10 Jamestown 24-01.00 2 --
16 Jena Rejman 10 Iroquois 23-10.00 2 --
17 Kathleen Beling 12 Clarence 23-07.50 2 --
18 Melanie Hornung 10 Cheektowaga Central 23-01.00 1 --
19 SHAUN BARBARY 9 KENMORE WEST 22-03.00 1 --
20 Elizabeth McKenzie 8 Lancaster 21-06.50 1 --
21 Olivia George 10 Lancaster 21-04.00 1 --
22 Cheyenne Zimmernam 10 Cheektowaga Central 19-09.50 1 --
23 Julie Paredes 11 Dunkirk 19-08.50 1 --
24 Mirelyz Torres 10 Dunkirk 18-08.50 1 --
scr EMMA MCCABE 12 KENMORE WEST ND 1
scr Caitlyn Morazzini 10 Springville ND 1
scr Rebecca Ryan 12 Springville ND 1
scr Emily Nosky 12 Williamsville East ND 1
scr Desiree Bojanowski 12 Springville ND 2
scr Emily Zebrowski 12 Springville ND 2
scr Lizzy Izydorczak 10 Holland ND 2
Varsity Girls Long Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Shawnn Foster 12 Cheektowaga Central 17-01.25 --
2 Jamie Guadagno 12 Orchard Park 16-08.00 --
3 Christina Kolbmann 12 Holland 16-03.50 --
4 Haley Skidmore 10 Williamsville East 14-09.50
5 Winter Barry 11 Lancaster 14-07.50 --
6 Marissa Sly 12 North Tonawanda 14-05.50 --
6 Samantha Hemenger 11 Dunkirk 14-05.50 --
8 Laura Jean Davis 11 Cheektowaga Central 14-03.75 --
9 Julie Au 10 Lancaster 13-06.50 --
9 Aussie Mariacher 8 Iroquois 13-06.50 --
11 CIARA SINATRA 9 KENMORE WEST 13-04.75 --
12 Molly Darling 12 Springville 13-02.50 --
13 Emily Ziemba 10 Lancaster 12-09.75 --
14 Kate Michalski 10 Dunkirk 12-04.00 --
15 Megan Stoddard 10 Springville 11-04.00 --
16 KIKAELA KAUFMAN 12 KENMORE WEST 10-11.00 --
17 April Stoddard 9 Springville 8-10.00 --
f Mya Priester 10 Lancaster ND
scr Hannah Adams 9 Springville ND
scr Sydney Wutz 9 Iroquois ND
f Becca Scutt 12 North Tonawanda ND
scr Abby Scheffler 11 Holland ND
scr Cassandra Bartz 11 Holland ND
Varsity Girls High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Olivia Gervan 10 Lancaster 5-04.00 --
2 Alexie Zeigler 11 Orchard Park 4-10.00 --
2 Sydney Slachetka 11 Iroquois 4-10.00 --
2 Emilee Hanlon 9 Dunkirk 4-10.00 --
5 Amanda Hartman 11 Iroquois 4-08.00 --
5 Faith Rivera 10 Dunkirk 4-08.00 --
7 Kim Grazen 12 Lancaster 4-06.00 --
7 Isabelle Licata 9 Lancaster 4-06.00 --
7 Laura Jean Davis 11 Cheektowaga Central 4-06.00 --
7 Vivi Williams 12 Jamestown 4-06.00 --
11 Maria Pesany 9 Lancaster 4-04.00 --
12 Mai Le 10 Cheektowaga Central 4-02.00 --
13 ABBY BORKOWSKI 9 KENMORE WEST 4-00.00 --
13 Juliana Panepento 12 Williamsville East 4-00.00
15 Shannon Bermingham 12 Orchard Park 3-10.00 --
scr RACHEL PERA 12 KENMORE WEST NH
scr Sydney Bradford 12 Springville NH
scr Julia Peinkofer 8 Iroquois NH
nh Jessica Abbey 10 Williamsville East NH
scr Mirebel Reid 11 Williamsville East NH
Varsity Girls Pole Vault
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Julie Au 10 Lancaster 7-00.00 --
2 Maia Gioeli 10 North Tonawanda 6-06.00 --
3 Katy Jargiello 10 Lancaster 6-00.00 --
3 Olivia Prusaczyk 11 Lancaster 6-00.00 --
3 TONYA BORTZ 11 KENMORE WEST 6-00.00 --
3 Megan Stoddard 10 Springville 6-00.00 --
3 Kate Michalski 10 Dunkirk 6-00.00 --
scr KRISTA JAMES 9 KENMORE WEST NH
scr SPENCER VOGT 11 KENMORE WEST NH
nh GRACE KNAB 9 KENMORE WEST NH
scr Emily Zebrowski 12 Springville NH
scr Alana Szewczyk 11 Holland NH
RaceTab 3 by MileSplit Registered to: John Montalbo, JM Timing
BCE Tri - Divisional - 1/3/2015 10:11:03 AM
Fredonia State, Fredonia, NY
Varsity Boys 55 Meter Hurdles
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Austin Cutler 12 Williamsville East 8.49 3
2 Jack Behlmaier 12 Cheektowaga Central 8.71 3 --
3 Jake Lowrey 12 North Tonawanda 9.22 3 --
4 Adam Reichert 12 Cheektowaga Central 9.27 3 --
5 Jake Nowark 11 Lancaster 9.48 2 --
6 Ryan Cass 11 Iroquois 9.52 3 --
7 Kevin Duke 12 North Tonawanda 9.60 2 --
8 Mike Totaro 10 Orchard Park 9.92 2 --
9 Tony DeAngelis 10 Lancaster 10.21 2 --
10 Noah Gerstein 10 Lancaster 10.22 1 --
11 Alex Montalban 11 Dunkirk 10.28 2 --
12 Melik Early 9 Cheektowaga Central 10.91 1 --
13 Ed Gath 10 North Tonawanda 10.98 2 --
14 Luis Sanchez 10 Dunkirk 11.33 1 --
15 Jake Bystryk 9 Springville 11.59 1 --
scr Mike Sanchez 10 Dunkirk NT 1
scr Tim Cerrie 12 Dunkirk NT 3
Varsity Boys 3200 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Aaron Amo 11 Iroquois 10:19.6 --
2 Greg Blackburn 12 Clarence 10:34.1 --
3 Zach Kuloszewski 12 Clarence 10:37.4 --
4 Brad Bedell 11 Lancaster 10:48.2 --
5 Peter Todoro 12 Iroquois 11:36.0 --
6 Hayden Schaff 11 Orchard Park 11:43.0 --
7 Matt Elia 11 Jamestown 12:03.7 --
8 Jordan Obrochta 10 St. Joe's 12:08.1 --
9 COLIN LYNCH 10 KENMORE WEST 12:16.7 --
10 Colin Croop 10 North Tonawanda 12:36.1 --
11 Mitch Carleton 11 Lancaster 13:00.4 --
12 Alex Reynolds 9 Jamestown 13:24.4 --
scr Matthew Becker 12 St. Joe's NT
Varsity Boys 1000 Meter Run
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Steve Neumaier 11 Lancaster 2:43.3 2 --
2 Mike Totaro 10 Orchard Park 2:50.6 2 --
3 Anthony Casullo 12 Clarence 2:53.7 2 --
4 Anthony Belfatto 11 St. Joe's 2:56.8 2 --
5 Matt Lombardo 12 Jamestown 2:57.3 2 --
6 Alec Tomaszewski 12 Dunkirk 2:58.7 2 --
7 Chris Manth 11 North Tonawanda 3:00.2 2 --
8 Cale Silvestri 11 Iroquois 3:01.8 2 --
9 Tommy Flannery 10 Orchard Park 3:02.5 2 --
10 Tyler Slominski 11 North Tonawanda 3:02.6 1 --
11 Alonzo Rodriguez-Spen 10 Cheektowaga Central 3:02.8 2 --
12 Mike Deland 10 Dunkirk 3:03.2 1 --
13 Matt Slominski 11 North Tonawanda 3:03.4 2 --
14 Evan Helenbrook 12 Lancaster 3:06.9 2 --
15 John Dipaolo 12 Lancaster 3:10.5 1 --
16 Franklin Skarupinski 11 Iroquois 3:10.7 1 --
17 Khaled Numan-Ali 12 Cheektowaga Central 3:16.2 1 --
18 RANNIERO MASECHIA 8 KENMORE WEST 3:16.7 1 --
19 Matt Nowinski 12 Cheektowaga Central 3:21.9 1 --
20 Connor Essenburg 11 North Tonawanda 3:23.7 2 --
21 Ian Wojcik 10 Orchard Park 3:24.2 1 --
22 Ben Tarnowski 11 Dunkirk 3:32.7 1 --
23 Taras Nazarevych 11 Iroquois 3:37.5 1 --
24 Andrew Helms 10 Williamsville East 3:44.3 1
25 Ryan DiLeo 9 St. Joe's 3:44.9 1 --
26 Zach Romanik 9 Dunkirk 3:45.6 1 --
scr Matt Skakal 9 Lancaster NT 1
Varsity Boys 600 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Jack Behlmaier 12 Cheektowaga Central 1:28.6 4 --
2 AARON DOBOZIN 11 KENMORE WEST 1:29.5 4 --
3 Will Brigham 12 Orchard Park 1:30.7 4 --
4 George Ryan 12 Iroquois 1:33.2 4 --
5 Andre Johnson 12 Jamestown 1:33.9 4 --
6 Charles Cilano 11 St. Joe's 1:34.9 3 --
7 Tim Lee Cheektowaga Central 1:35.9 3 --
8 Awsten Beaver 12 Jamestown 1:37.0 4 --
9 Derek Foe 12 Jamestown 1:37.1 3 --
10 Kyle Bobeck 10 Lancaster 1:37.5 3 --
11 Ryan Carpenter 10 Cheektowaga Central 1:38.8 4 --
12 Anthony Belfatto 11 St. Joe's 1:39.0 2 --
13 Matthew Chmiel 11 Williamsville East 1:39.4 3
14 Joseph D'Amico 9 Williamsville East 1:40.0 3
15 Luke Mortellaro 9 Cheektowaga Central 1:45.1 3 --
16 Jared Rogalski 7 Lancaster 1:45.7 2 --
17 Zachary Butts 12 Jamestown 1:48.0 2 --
18 Nick Impastato 11 Iroquois 1:48.8 3 --
19 Parker Myers 9 Lancaster 1:49.6 2 --
20 Jamie Pagan 9 Dunkirk 1:50.2 2 --
21 Nate Brockmyere 12 North Tonawanda 1:51.6 1 --
22 Hunter Tofil 11 Dunkirk 1:52.7 1 --
23 Matt Woods 10 Clarence 1:53.2 1 --
24 Matt Acquard 8 Iroquois 1:55.7 2 --
25 JONATHAN REDDING 12 KENMORE WEST 1:56.1 1 --
26 Cameron More 10 St. Joe's 1:57.3 1 --
27 Cole Hanks 9 Holland 1:58.2 1 --
28 Gabe Hyde 9 Dunkirk 2:02.5 1 --
29 Cameron Ross 9 Dunkirk 2:03.0 2 --
30 Colin Rambler 10 North Tonawanda 2:10.4 1 --
scr CHRIS KASZYNSKI 8 KENMORE WEST NT 2
scr Jon Schmidt 12 Clarence NT 4
Varsity Boys 55 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Steve George 12 Lancaster 6.62 7 --
2 Naeem Shah 12 Cheektowaga Central 6.76 7 --
3 Tyler Summage 10 Cheektowaga Central 6.87 7 --
4 Rob Zwirecki 12 Orchard Park 6.91 7 --
5 Nick Thagard 12 Jamestown 6.92 7 --
6 Connor Fuller 11 Lancaster 7.16 6 --
7 Austin Cutler 12 Williamsville East 7.23 3 .230
7 Marcus Evans 11 St. Joe's 7.23 5 -- .230
7 Parker Valvo 9 Iroquois 7.23 6 -- .230
10 Dave Farace 10 Lancaster 7.24 5 -- .240
10 Jake Moroge 12 Springville 7.24 6 -- .240
10 Kalen price 11 St. Joe's 7.24 6 -- .240
13 Miguel Alicea 11 Dunkirk 7.26 5 --
14 Carson Valley 10 Lancaster 7.27 5 --
15 Art Jordan 9 Cheektowaga Central 7.44 5 --
16 Dylan Taylo 10 Holland 7.49 4 -- .490
16 Dietrick Mauck 11 Clarence 7.49 6 -- .490
18 Brenin Dirling 10 Jamestown 7.52 5 --
19 Jon Tirado 10 Dunkirk 7.53 4 --
20 Chris Dollman 11 Iroquois 7.62 3 --
21 Josh Roberts 11 North Tonawanda 7.63 4 --
22 Tim Schilling 10 Iroquois 7.65 4 --
23 John Carroll 12 Clarence 7.70 3 --
24 Lucas Desmond 9 Orchard Park 7.72 1 --
25 Marquell Jeffries 12 St. Joe's 7.77 4 --
26 Kevin Quinn 11 Clarence 7.78 4 --
27 LIAM MARINO 9 KENMORE WEST 7.87 3 --
28 Adam Phillips 10 Jamestown 7.92 3 --
29 Curtis Schierliz 10 Orchard Park 7.94 2 --
30 Tobin Allen 9 Holland 8.03 3 --
31 Wyatt Kuebler 8 North Tonawanda 8.11 2 --
32 Anthony Wheeler 9 Cheektowaga Central 8.17 1 --
33 Jonah Rosas 8 Dunkirk 8.25 2 -- .250
33 Colby Yu 10 Williamsville East 8.25 2 .250
35 Nicholas D'Amico 9 Williamsville East 8.41 1
36 ryan Brautlacht 7 Springville 8.78 2 --
37 Kyle Lestenkof 9 Orchard Park 8.85 1 --
38 Mike Himes 9 North Tonawanda 9.08 1 --
39 Payton Szudzdik 9 Springville 9.09 1 --
scr Akash Shah 11 Williamsville East NT 2
scr Aziz Shittu 12 St. Joe's NT 6
fs Jose Morales 11 Dunkirk NT 7
Varsity Boys 1600 Meter Run
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Matt Mercer 11 Orchard Park 4:47.2 2 --
2 Dave Krull 12 Lancaster 4:48.7 2 --
3 Marcus Brown 11 St. Joe's 4:57.4 2 --
4 Ethan Francis 12 Dunkirk 4:57.7 2 --
5 Zach Kellerman 12 Lancaster 5:00.8 2 --
6 Christian Edborg 12 Jamestown 5:10.0 2 --
7 OCTAVIO SMITH 11 KENMORE WEST 5:10.4 2 --
8 Matt Johnson 11 Clarence 5:12.0 2 --
9 Ian MacDonald 11 Williamsville East 5:15.9 2
10 Tommy Flannery 10 Orchard Park 5:19.6 2 --
11 Jesse Tylec 11 Iroquois 5:23.9 2 --
12 Pat Walsh 12 Jamestown 5:25.3 2 --
13 Chris Krull 9 Lancaster 5:25.8 2 --
14 Alonzo Rodriguez-Spen 10 Cheektowaga Central 5:27.3 2 --
15 Henry Bojanowski 11 Lancaster 5:33.6 1 --
16 Tyler Slominski 11 North Tonawanda 5:33.8 1 -- .800
16 Dixon Atkins 11 St. Joe's 5:33.8 2 -- .800
18 Gio Soto 9 Dunkirk 5:41.0 1 --
19 Chris Cook 10 North Tonawanda 5:42.9 1 --
20 Joe Even 10 Orchard Park 5:43.7 1 --
21 Dan Jubert 11 St. Joe's 5:46.3 1 --
22 DANIEL HUDSON 10 KENMORE WEST 5:47.0 1 --
23 Austin Ludlow 11 North Tonawanda 5:50.3 1 --
24 TREVOR COHN 11 KENMORE WEST 5:52.4 1 --
25 Matt Nowinski 12 Cheektowaga Central 6:00.8 1 --
26 Gabe Hyde 9 Dunkirk 6:10.5 1 --
27 Brandon Prentiss 9 Dunkirk 6:16.7 1 --
28 Cameron More 10 St. Joe's 6:25.8 1 --
29 Alex Reynolds 9 Jamestown 7:01.3 1 --
30 Matt Slominski 11 North Tonawanda 7:13.0 1 --
31 Ryan Mitchell 8 Iroquois 7:18.6 1 --
32 Franklin Skarupinski 11 Iroquois 7:43.1 1 --
scr Jakob Karbowski 12 Williamsville East NT 2
scr Ryan Carpenter 10 Cheektowaga Central NT 2
Varsity Boys 300 Meter Dash
====================================================================
Name Yr Team Time H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Jose Morales 11 Dunkirk 36.8 11 --
2 Cody Sikora 11 North Tonawanda 38.1 11 --
3 Connor Fuller 11 Lancaster 38.3 11 --
4 Nick Thagard 12 Jamestown 38.5 10 --
5 Steve George 12 Lancaster 39.0 9 --
6 Jesse Kucewicz 11 Lancaster 39.5 10 --
7 Kyle Brady 12 North Tonawanda 40.0 10 --
8 Andre Johnson 12 Jamestown 40.1 9 --
9 Julio Cheverez 11 Dunkirk 40.3 9 --
10 Awsten Beaver 12 Jamestown 40.7 11 --
11 Brady Jenson 11 Orchard Park 41.5 10 --
12 Austin Cutler 12 Williamsville East 41.9 9
13 Brenin Dirling 10 Jamestown 42.4 8 --
14 CHRIS EWALD 11 KENMORE WEST 42.7 8 --
15 Matthew Chmiel 11 Williamsville East 42.9 8
16 Liam Christie 11 Iroquois 43.2 6 --
17 Chris Dollman 11 Iroquois 43.5 8 --
18 Dylan Taylor 10 Holland 43.6 7 --
19 AUSTIN COSME 11 KENMORE WEST 43.8 6 --
20 Delawnn Ellison 9 Cheektowaga Central 44.2 4 --
21 Kaylen Price 11 St. Joe's 44.7 5 --
22 Abdullah Hamed 10 Cheektowaga Central 45.2 6 --
23 Josh Thermidor 10 St. Joe's 45.6 5 --
24 Pat Morrissey 8 Iroquois 45.7 4 --
25 Matt Mallory 12 Lancaster 45.8 7 --
26 Zach Dumais 9 St. Joe's 46.0 3 --
27 Luis Sanchez 10 Dunkirk 46.2 4 --
28 JOSH KORMAN 10 KENMORE WEST 46.3 5 --
29 Marquell Jeffries 12 St. Joe's 46.5 4 --
30 Nicholas D'Amico 9 Williamsville East 47.0 2 .0
30 Curtis Schierliz 10 Orchard Park 47.0 3 -- .0
32 Zach Kaplan 12 Clarence 47.2 7 --
33 JAMES EVAN 12 KENMORE WEST 47.3 2 --
34 Matt Helminski 9 Cheektowaga Central 47.4 3 --
35 Kyle Irwin 9 Clarence 48.0 7 --
36 Anthony Wheeler 9 Cheektowaga Central 48.4 3 --
37 Colby Yu 10 Williamsville East 48.6 1
38 Alec Cimini 9 Iroquois 48.8 6 --
39 Kalvin Yeung 9 Orchard Park 50.1 1 --
40 Angel Valentine 10 Dunkirk 50.4 2 --
41 Kyle Lestenkof 9 Orchard Park 50.9 2 --
42 ryan Brautlacht 7 Springville 51.7 1 -- .700
42 James Jackson 9 Clarence 51.7 5 -- .700
44 Cole Hanks 9 Holland 52.3 1 --
Varsity Boys 4x800 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
------------------------------------------------------------
1 Lancaster 8:59.6 --
1) Matt Skakal 2) Dave Krull
3) Zach Kellerman 4) Steve Neumaier
5) Chris Krull 6) Brad Bedell
2 Clarence 9:29.5 --
1) Jon Schmidt 2) Anthony Casullo
3) Greg Blackburn 4) Matt Johnson
5) Zach Kuloszewski
3 Orchard Park 9:34.8 --
1) Tommy Flannery 2) Joe Even
3) Mike Totaro 4) Matt Mercer
4 North Tonawanda 9:35.2 --
1) Connor Essenburg 2) Chris Manth
3) Colin Croop 4) Austin Ludlow
5) Chris Cook 6) Matt Slominski
5 Cheektowaga Central 9:41.7 --
1) Kyle Krzanowicz 2) Khaled Numan-Ali
3) Ryan Carpenter 4) Alonzo Rodriguez-Spenc
5) Luke Mortellaro
6 Iroquois 9:54.7 --
1) Jesse Tylec 2) Ryan Mitchell
3) Cale Silvestri 4) Nick Impastato
5) Franklin Skarupinski 6) Aaron Amo
7 Williamsville East 10:20.4
1) Matthew Chmiel 2) Joseph D'Amico
3) Andrew Helms 4) Ian MacDonald
5) Jakob Karbowski 6) Ryan Acklin
8 Dunkirk 11:02.3 --
1) Hunter Tofil 2) Jamie Pagan
3) Zach Romanik 4) Ben Tarnowski
5) Gio Soto 6) Cameron Ross
scr Jamestown NT
1) Pedro Hernandez 2) Paul Evanczik
3) Matt Lombardo 4) Pat Walsh
5) Matt Elia 6) Jason Porter
Varsity Boys 4x400 Meter Relay
===============================================================
Team Time H# Pts
---------------------------------------------------------------
1 Cheektowaga Central 3:45.6 2 --
1) Jack Behlmaier 2) Naeem Shah
3) Hakiem Black 4) Tim Lee
5) Alonzo Rodriguez-Spenc
2 Jamestown 3:46.7 2 --
1) Awsten Beaver 2) Christian Edborg
3) Nick Thagard 4) Andre Johnson
5) Zachary Butts 6) Adam Phillips
3 North Tonawanda 3:55.6 1 -- .600
1) Cody Sikora 2) Kyle Brady
3) Damian Brady 4) Connor Essenburg
5) Josh Roberts 6) Chris Manth
3 Lancaster 3:55.6 2 -- .600
1) Kyle Bobeck 2) Kyle Koch
3) Tyler Landahl 4) Tyler Compo
5) Evan Licata 6) Dan Emerson
5 St. Joe's 4:02.6 2 --
1) Marcus Brown 2) Charles Cilano
3) Marcus Evans 4) Dixon Atkins
5) Alexander Cambria 6) Aziz Shittu
7) Philip Martin
6 Clarence 4:24.1 1 --
1) Zach Kaplan 2) James Jackson
3) Kevin Quinn 4) Stephen Marzano
5) Kyle Irwin 6) Caleb Lysek
7 Iroquois 4:28.4 1 --
1) Pat Morrissey 2) Taras Nazarevych
3) Liam Christie 4) Peter Todoro
5) Franklin Skarupinski 6) Aaron Amo
8 Orchard Park 4:37.3 1 --
1) Lucas Desmond 2) Kalvin Yeung
3) Kyle Lestenkof 4) Patrick Higgins
5) Curtis Schierliz
dq Dunkirk NT 2
1) Ethan Francis 2) Jose Morales
3) Julio Cheverez 4) Mike Deland
5) Brandon Prentiss 6) Tim Cerrie
Varsity Boys 4x200 Meter Relay
===============================================================
Team Time H# Pts
---------------------------------------------------------------
1 Lancaster 1:38.9 2 --
1) Connor Fuller 2) Steve George
3) Cal Hoag 4) Jesse Kucewicz
5) Dave Farace 6) Tom Eaton
2 Iroquois 1:41.6 2 --
1) Parker Valvo 2) George Ryan
3) Ryan Cass 4) Aaron Amo
5) Morgan Mariacher 6) Tim Schilling
3 North Tonawanda 1:47.9 2 --
1) Ed Gath 2) Sam Weglarski
3) Joe Guagliardo 4) Josh Roberts
5) Damian Brady 6) Cody Sikora
4 Cheektowaga Central 1:54.2 1 -- .200
1) Art Jordan 2) Ja'Vaughn Williams
3) Delawnn Ellison 4) Abdullah Hamed
5) Anthony Wheeler
4 Jamestown 1:54.2 2 -- .200
1) Pat Walsh 2) Christian Edborg
3) Matt Lombardo 4) Derek Foe
5) Pedro Hernandez 6) Brenin Dirling
6 Dunkirk 1:54.8 1 --
1) Miguel Alicea 2) Mike Sanchez
3) Jonah Rosas 4) Jon Tirado
5) Angel Valentine 6) Gio Soto
dq Clarence NT 1
1) Dietrick Mauck 2) Kevin Quinn
3) Zach Kaplan 4) James Jackson
5) Caleb Lysek
scr St. Joe's NT 1
1) Josh Thermidor 2) Zach Dumais
3) Marquell Jeffries 4) Kaylen Price
5) Marcus Evans 6) Philip Martin
Varsity Boys Triple Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Josh Thermidor 10 St. Joe's 41-02.25 --
2 Tyler Summage 10 Cheektowaga Central 41-00.00 --
3 Brady Jenson 11 Orchard Park 40-04.75 --
4 Cal Hoag 11 Lancaster 38-07.50 --
5 Adam Reichert 12 Cheektowaga Central 38-00.75 --
6 John McGloin 11 St. Joe's 37-07.75 --
7 Kyle Krzanowicz 10 Cheektowaga Central 36-04.75 --
8 SALVATORE GLOSEK 11 KENMORE WEST 34-03.50 --
9 Adam Bellaus 9 Cheektowaga Central 30-11.50 --
scr BRANDON FREIERT 11 KENMORE WEST ND
scr QUINN KULL 12 KENMORE WEST ND
f Marc Okon 10 Clarence ND
scr Baltaj Sandhur 10 Williamsville East ND
Varsity Boys Shot Put
====================================================================
Name Yr Team Mark H# Pts
--------------------------------------------------------------------
1 Colin Blair 11 Lancaster 51-05.00 4 --
2 Britton Mann 12 Clarence 48-02.00 4 --
3 Matt Faulise 11 Lancaster 47-01.00 4 --
4 Connor Strusienski 11 Lancaster 45-10.00 4 --
5 Julian Smallwood 11 St. Joe's 43-04.00 4 --
6 Chris Clark 12 St. Joe's 39-11.00 3 --
7 Matt McCarthy 12 Orchard Park 39-10.00 4 --
8 Ryan Eleczko 11 Lancaster 38-01.00 4 --
9 Charlie Higgins 11 St. Joe's 36-09.00 4 --
10 Krischan Pietrantoni 10 Lancaster 35-07.00 4 --
11 Art Jordan 9 Cheektowaga Central 35-01.50 3 --
12 Jon Surdej 8 Lancaster 34-01.50 3 --
13 Garrett Crowell 12 Dunkirk 33-06.00 3 --
14 Gavin Steiner 10 St. Joe's 31-10.50 3 --
15 Owen Howard 12 North Tonawanda 31-08.00 1 --
16 JOE SAELI 11 KENMORE WEST 29-06.00 2 --
17 Brian Murphy 10 St. Joe's 29-05.50 2 --
18 Connor Curry 11 Clarence 28-08.00 2 --
19 Luke Mortellaro 9 Cheektowaga Central 28-01.00 2 --
20 Adam Bellaus 9 Cheektowaga Central 26-02.00 1 --
21 Caden Jenson 9 Orchard Park 25-11.00 2 --
21 Zach Zielinski 10 Cheektowaga Central 25-11.00 2 --
23 Ishmail Jones 10 Cheektowaga Central 25-05.00 1 --
24 Jason Marin 10 Dunkirk 25-02.00 2 --
25 Omar Borges 10 Cheektowaga Central 25-00.00 2 --
26 Jack Wong 11 Dunkirk 24-10.00 2 --
27 Payton Szudzdik 9 Springville 22-06.00 1 --
28 Tobin Allen 9 Holland 22-05.50 1 --
29 Jake Bystryk 9 Springville 21-11.00 1 --
30 Sabastien Montalban 9 Dunkirk 20-09.50 1 --
31 Jacob Thornton 9 Holland 19-10.00 1 --
f Luke O'Neil 9 Springville ND 1
scr ZACK DEGNAN 10 KENMORE WEST ND 2
scr JACOB KOPASZ 11 KENMORE WEST ND 3
scr RYAN DOTY 12 KENMORE WEST ND 3
f Abe Stroka 11 Holland ND 3
f Jake Lovullo 11 Holland ND 3
f Tanner Buchanan 12 Holland ND 3
f Greg Willson 10 Holland ND 4
Varsity Boys Long Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Naeem Shah 12 Cheektowaga Central 20-11.25 --
2 Jake Valley 11 Lancaster 20-05.75 --
3 Tyler Summage 10 Cheektowaga Central 20-04.75 --
4 Zack Jones 11 Holland 19-08.00 --
5 Cal Hoag 11 Lancaster 19-06.50 --
6 CODY LAMBERT 11 KENMORE WEST 19-01.00 --
7 Kyle Krzanowicz 10 Cheektowaga Central 18-07.50 --
8 John McGloin 11 St. Joe's 18-03.75 --
9 Marcus Evans 11 St. Joe's 17-11.00 --
10 Lucas Desmond 9 Orchard Park 16-05.00 --
11 Evan Licata 11 Lancaster 16-04.50 --
12 Ben Tarnowski 11 Dunkirk 15-10.00 --
13 Joe Guagliardo 11 North Tonawanda 15-07.00 --
14 Patrick Higgins 9 Orchard Park 15-06.75 --
15 Parker Valvo 9 Iroquois 15-05.50 --
16 Matt Carney 10 Cheektowaga Central 14-10.75 --
17 Luis Sanchez 10 Dunkirk 13-02.00 --
f Zach Brainard 9 Lancaster ND
scr ANDREW ROSEBORO 11 KENMORE WEST ND
scr DEVIN BYRNE 10 KENMORE WEST ND
f Jake Bystryk 9 Springville ND
scr Jeremey Baker 9 Springville ND
scr Cody Bass 10 Springville ND
scr Marc Okon 10 Clarence ND
scr Morgan Mariacher 11 Iroquois ND
scr Colby Yu 10 Williamsville East ND
f Wyatt Kuebler 8 North Tonawanda ND
scr Trevor Lewandowski 11 Holland ND
scr Jacob Ostrowski 9 Holland ND
scr Dylan Taylor 10 Holland ND
Varsity Boys High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 CODY LAMBERT 11 KENMORE WEST 5-08.00 --
2 Jake Valley 11 Lancaster 5-04.00 --
3 SALVATORE GLOSEK 11 KENMORE WEST 5-00.00 --
3 Sam Weglarski 12 North Tonawanda 5-00.00 --
3 Jake Lowrey 12 North Tonawanda 5-00.00 --
3 Zack Jones 11 Holland 5-00.00 --
7 Jake Moroge 12 Springville 4-10.00 --
7 Patrick Higgins 9 Orchard Park 4-10.00 --
7 Joseph D'Amico 9 Williamsville East 4-10.00
7 Adam Reichert 12 Cheektowaga Central 4-10.00 --
11 Matt Carney 10 Cheektowaga Central 4-08.00 --
scr Dan Emerson 12 Lancaster NH
scr QUINN KULL 12 KENMORE WEST NH
scr Nate George 11 Springville NH
scr Cody Bass 10 Springville NH
scr Jeremey Baker 9 Springville NH
nh Hakiem Black 12 Cheektowaga Central NH
scr Enoc Morales 9 Jamestown NH
scr Trevor Lewandowski 11 Holland NH
Varsity Boys Pole Vault
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Ryan Cass 11 Iroquois 12-00.00 --
2 Damian Brady 12 North Tonawanda 11-00.00 --
3 Tim Cerrie 12 Dunkirk 10-06.00 --
4 Liam Christie 11 Iroquois 9-06.00 --
5 Tony DeAngelis 10 Lancaster 9-00.00 --
6 Carson Valley 10 Lancaster 8-06.00 --
7 Dave Farace 10 Lancaster 8-00.00 --
7 CHRIS KASZYNSKI 8 KENMORE WEST 8-00.00 --
7 Abdullah Hamed 10 Cheektowaga Central 8-00.00 --
7 Omar Borges 10 Cheektowaga Central 8-00.00 --
nh Noah Gerstein 10 Lancaster NH
scr NICK KASZYNSKI 12 KENMORE WEST NH
scr SCOTT HANESWORTH 10 KENMORE WEST NH
nh LIAM MARINO 9 KENMORE WEST NH
scr Terrell Richardson 12 Cheektowaga Central NH
scr Adam Fridman 12 Holland NH