Zeeland East Results
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
60 Meter Dash | |||||
7.33 | Corey Westra | 8th | Prelims H1 | D1 & D2 Boys | |
7.38 | Corey Westra | 14th | Finals H1 | D1 & D2 Boys | |
7.64 | Joby Lach | 36th | Prelims H1 | D1 & D2 Boys | |
7.76 | SB | Donovan Dy | 59th | Prelims H1 | D1 & D2 Boys |
7.83 | SB | Joel Clark | 71st | Prelims H1 | D1 & D2 Boys |
200 Meter Dash | |||||
24.76 | SB | Corbin Deyoung | 25th | Finals H1 | D1 & D2 Boys |
25.63 | SB | Donovan Dy | 38th | Finals H1 | D1 & D2 Boys |
400 Meter Dash | |||||
51.84 | SB | Matt Cramer | 1st | Finals H1 | D1 & D2 Boys |
53.52 | SB | Dan Cramer | 7th | Finals H1 | D1 & D2 Boys |
55.73 | SB | Corbin Deyoung | 26th | Finals H1 | D1 & D2 Boys |
800 Meter Run | |||||
2:10.56 | SB | Matt Cramer | 22nd | Finals H1 | D1 & D2 Boys |
2:20.48 | SB | Zach Wurst | 51st | Finals H1 | D1 & D2 Boys |
1600 Meter Run | |||||
5:14.81 | SB | Cody DeHaan | 69th | Finals H1 | D1 & D2 Boys |
5:16.08 | SB | Zach Wurst | 72nd | Finals H1 | D1 & D2 Boys |
5:19.82 | SB | Ian Wiersma | 78th | Finals H1 | D1 & D2 Boys |
60 Meter Hurdles | |||||
9.15 | SB | Devin Butler | 10th | Prelims H1 | D1 & D2 Boys |
9.32 | Devin Butler | 14th | Finals H1 | D1 & D2 Boys | |
9.77 | SB | Corbin Deyoung | 29th | Prelims H1 | D1 & D2 Boys |
11.33 | SB | Nathan Tenbrink | 63rd | Prelims H1 | D1 & D2 Boys |
11.83 | SB | Colton Compagner | 68th | Prelims H1 | D1 & D2 Boys |
4x300 Meter Relay | |||||
2:33.60 | SB | Relay Team | 6th | Finals H1 | D1 & D2 Boys |
High Jump | |||||
6-0 | Devin Butler | 3rd | Finals H1 | D1 & D2 Boys | |
5-8 | SB | Chris Abel | 10th | Finals H1 | D1 & D2 Boys |
Long Jump | |||||
20-3.5 | SB | Devin Butler | 4th | Finals H1 | D1 & D2 Boys |
19-4 | Joby Lach | 10th | Finals H1 | D1 & D2 Boys | |
18-3.5 | SB | Dainen Evink | 27th | Finals H1 | D1 & D2 Boys |
16-9 | SB | Tyler Burtch | 64th | Finals H1 | D1 & D2 Boys |
Discus | |||||
143-2 | SB | Jacob Bachman | 1st | Finals H1 | D1 & D2 Boys |
136-4 | SB | Jonathan Berghorst | 4th | Finals H1 | D1 & D2 Boys |
Shot Put | |||||
49-7 | SB | Matt Brown | 1st | Finals H1 | D1 & D2 Boys |
47-11 | SB | Dylan Janisse | 2nd | Finals H1 | D1 & D2 Boys |
47-5 | SB | Jonathan Berghorst | 3rd | Finals H1 | D1 & D2 Boys |
42-8 | Jacob Bachman | 15th | Finals H1 | D1 & D2 Boys |