Mens Results Jump to
Womens Results Jump to
Boys 100 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Robert Treat 11.20a PR Ogemaw Heights
2. 11 Drevion Gissendener-Decena 11.25a PR Carrollton
3. 11 Jalen Myles 11.30a PR Carrollton
4. 11 Isaac Orlando 11.68a PR Ogemaw Heights
5. 9 Lucas Rechsteiner 11.75a PR Bay City Western
6. 9 Logan Fiske 11.77a PR Tawas City
7. 10 Adrian Smith 11.79a PR Saginaw Arts and Sci...
8. 12 Brandan Kammer 11.88a PR Tawas City
9. 12 Vionte Webb 11.97a PR Carrollton
10. 10 Zach Verellen 12.76a SR Bay City Western
11. 9 Ethan Meylan 12.86a Bay City Western
12. 11 Max Fiebke 12.91a SR Bay City John Glenn
13. 12 Cody VanGoethem 12.93a SR Ogemaw Heights
14. 10 Ke'Shawn Jones-Pruitt 12.99a SR Saginaw Arts and Sci...
15. 11 Parker Fitzgerald 13.15a SR Pinconning
16. 9 Devin Gilbert 13.71a PR Bay City John Glenn
17. 10 Jacob Collier 13.76a PR Bay City John Glenn
18. 10 Jahdiel Wingard 13.81a SR Saginaw Arts and Sci...
19. 10 Ryan Ouilette 13.87a Pinconning
20. 10 Lucas Dean 14.94a Pinconning
11 Tyler Krasinski NT Tawas City
200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Robert Treat 24.37a PR Ogemaw Heights
2. 12 Dalton Keys 24.67a SR Tawas City
3. 11 Drevion Gissendener-Decena 24.84a Carrollton
4. 10 A.J. Thomas 25.47a Carrollton
5. 10 Adrian Smith 25.50a PR Saginaw Arts and Sci...
6. 10 Drew Cannon 25.57a PR Carrollton
7. 11 Quentin Thompson 25.63a PR Ogemaw Heights
8. 10 Zach Verellen 26.30a Bay City Western
9. 11 Jacob Lytle 26.60a PR Bay City Western
10. 11 Joey Marentette 26.64a Ogemaw Heights
11. 10 Jacob Jeffrey 26.71a Bay City Western
12. 11 Max Fiebke 26.95a SR Bay City John Glenn
13. 10 Ke'Shawn Jones-Pruitt 27.00a SR Saginaw Arts and Sci...
14. 10 Cody Reuther 27.87a Pinconning
15. 10 Ryan Ouilette 28.00a PR Pinconning
16. 10 Jahdiel Wingard 29.50a PR Saginaw Arts and Sci...
11 Tyler Krasinski NT Tawas City
11 Caleb King NT Tawas City
9 Avery Becker NT Bay City John Glenn
9 Devin Gilbert NT Bay City John Glenn
400 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Jaliel Warren 55.50a Carrollton
2. 10 Josh Maynard 55.77a Tawas City
3. 12 Carsen McKinley 57.02a SR Tawas City
4. 11 Alden (AJ) Rezmer 57.67a SR Bay City Western
5. 11 Ricky Ramirez 58.09a Carrollton
6. 9 Carter Bacigalupo 58.46a Bay City Western
7. 9 Logan Gould 58.57a PR Tawas City
8. 11 Isaac Orlando 58.79a SR Ogemaw Heights
9. 10 Noah McCreery 58.92a PR Bay City Western
10. 9 Ben Walby 59.30a Ogemaw Heights
11. 10 A.J. Thomas 59.43a Carrollton
12. 10 Kody Vanhorn 1:01.15a Pinconning
13. 12 Bobby Szymanski 1:01.23a SR Ogemaw Heights
14. 10 Adrian Smith 1:01.80a PR Saginaw Arts and Sci...
15. 10 Jared Hegenauer 1:02.92a PR Bay City John Glenn
16. 10 Corbin Pilaske 1:03.50a PR Pinconning
17. 11 Dallas Coleman 1:07.00a SR Akron-Fairgrove
18. 10 Kevin Owen-Robinson 1:07.23a PR Saginaw Arts and Sci...
19. 9 Brennan Klosowski 1:07.80a PR Bay City John Glenn
20. 10 Jahdiel Wingard 1:07.90a SR Saginaw Arts and Sci...
21. 11 Aaron Beyer 1:13.15a SR Bay City John Glenn
10 Jake Bartkowak NT Pinconning
800 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Dakota Rupp 2:06.00a SR Tawas City
2. 11 Michael Anderson 2:13.00a SR Tawas City
3. 11 Cortez Rivera 2:15.97a PR Carrollton
4. 12 Jayden Pena 2:16.49a Ogemaw Heights
5. 10 John Friebe 2:17.00a SR Bay City Western
6. 11 Mason Veltman 2:19.00a SR Ogemaw Heights
7. 10 Dylan Finkbeiner 2:22.00a SR Ogemaw Heights
7. 9 Caleb Gosselin 2:22.00a PR Bay City Western
9. 9 Camden Groff 2:22.98a PR Tawas City
10. 10 Anthony Rodriguez 2:23.00a PR Carrollton
11. 9 Joseph Knapp 2:24.00a Pinconning
12. 10 Nathan Kubczak 2:32.00a PR Bay City John Glenn
13. 9 Cole Nickless 2:33.00a Bay City Western
14. 9 Matthew Wesolek 2:35.54a PR Carrollton
15. 12 Ricardo Martin 2:35.61a SR Saginaw Arts and Sci...
16. 10 Kevin Owen-Robinson 2:52.00a SR Saginaw Arts and Sci...
9 Berkley Rooker DNS Pinconning
11 Jacob Southgate DNS Akron-Fairgrove
12 Justin Zielinski DNS Bay City John Glenn
10 Jake Bartkowak DNS Pinconning
10 Jacob Zielinski DNS Bay City John Glenn
1600 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Joey Marentette 4:58.00a SR Ogemaw Heights
2. 9 Caleb Gosselin 4:59.00a PR Bay City Western
3. 12 D'Anthony Goodwin 5:14.00a Carrollton
4. 9 Joseph Knapp 5:17.00a Pinconning
5. 11 Mason Kaniszewski 5:21.00a Tawas City
6. 11 Mason Veltman 5:25.00a SR Ogemaw Heights
7. 12 Jacob VanderVeen 5:26.00a PR Tawas City
8. 9 Carter McDonald 5:38.00a PR Carrollton
9. 9 Matthew Wesolek 5:42.00a PR Carrollton
10. 10 Alex Hoydic 5:44.00a Ogemaw Heights
11. 11 Andrew Dwan 5:48.00a PR Bay City John Glenn
12. 10 Dylan Martin 5:50.00a Pinconning
13. 12 Ricardo Martin 5:56.00a SR Saginaw Arts and Sci...
14. 11 Blake Feinauer 6:04.00a Bay City Western
15. 10 Kollin Caldwell 6:04.90a PR Tawas City
16. 11 Gordon Kraft 6:11.00a SR Bay City John Glenn
17. 12 Aaron Fabera 6:15.00a SR Pinconning
18. 11 Grayson Guild 6:33.00a Akron-Fairgrove
19. 10 Jacob Zielinski 6:52.00a Bay City John Glenn
20. 9 Timothy Blankenship 7:27.00a Akron-Fairgrove
9 Cole Nickless DNS Bay City Western
3200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 D'Anthony Goodwin 10:57.00a Carrollton
2. 11 Max Michalak 11:02.00a Bay City Western
3. 12 Brandon Simon 11:07.00a PR Bay City Western
4. 10 Derek Franciosi 11:08.00a PR Ogemaw Heights
5. 11 Mason Kaniszewski 11:39.00a SR Tawas City
6. 10 Colton Bragg 11:56.00a SR Ogemaw Heights
7. 11 Michael Anderson 12:17.00a SR Tawas City
8. 9 Carter McDonald 12:21.00a Carrollton
9. 9 Bret Gemmill 12:37.00a PR Ogemaw Heights
10. 10 Dylan Martin 12:48.00a PR Pinconning
11. 11 Drew Dwan 12:59.00a PR Bay City John Glenn
12. 11 Gordon Kraft 13:28.00a SR Bay City John Glenn
13. 9 Joseph Grills 13:40.00a PR Bay City John Glenn
14. 11 Tanner Trafelet 13:43.00a SR Tawas City
12 Ricardo Martin DNS Saginaw Arts and Sci...
12 Aaron Fabera DNS Pinconning
110m Hurdles - 39" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Ryan Bublitz 16.40a SR Bay City John Glenn
2. 10 Adam Doty 16.70a PR Bay City Western
3. 12 Nick Wilkins 16.85a Ogemaw Heights
4. 10 Demetrius Brox 17.96a PR Carrollton
5. 10 Thane Deming 18.35a Bay City Western
6. 10 Carter Doran 18.45a PR Bay City John Glenn
7. 12 Brennan Baldwin 18.66a Bay City Western
8. 11 Doug Ferguson 19.80a SR Tawas City
9. 9 Drake Morris 21.39a PR Ogemaw Heights
10. 9 Brendon Poll 21.42a PR Ogemaw Heights
11. 10 Samuel Bacarella 21.67a PR Tawas City
12. 11 Steve Lanczak 22.80a SR Pinconning
13. 9 RJ Horn 24.32a PR Tawas City
14. 9 Tyler Little 26.03a PR Bay City John Glenn
300m Hurdles - 36" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Ryan Bublitz 43.50a SR Bay City John Glenn
2. 12 Nick Wilkins 43.60a Ogemaw Heights
3. 12 Mario Hernandez 46.50a SR Bay City Western
4. 10 Demetrius Brox 48.40a Carrollton
5. 12 Brennan Baldwin 48.50a SR Bay City Western
6. 10 Carter Doran 48.80a SR Bay City John Glenn
7. 12 Brandon McDonald 49.80a SR Carrollton
8. 11 Doug Ferguson 49.90a SR Tawas City
9. 9 Evan Prusinski 50.60a Ogemaw Heights
10. 9 Brendon Poll 51.60a Ogemaw Heights
11. 11 Steve Lanczak 53.50a Pinconning
12. 10 Brock Atkins 54.17a Bay City John Glenn
13. 10 Samuel Bacarella 56.60a PR Tawas City
14. 10 Cody Reuther 56.80a Pinconning
15. 9 Brady Jacot 57.80a PR Tawas City
9 Tyler Little DNS Bay City John Glenn
11 Jonny Lillo DNS Bay City Western
4x100m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Jalen Myles 47.35a Carrollton
2 Jordan Oliver 47.43a Tawas City
3 Ethan Meylan 49.20a Bay City Western
4 Cody VanGoethem 52.15a Ogemaw Heights
5 Dallas Coleman 59.76a Akron-Fairgrove
4x200m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Dalton Keys 1:36.00a Tawas City
2 Jalen Myles 1:37.00a Carrollton
3 Nick Wilkins 1:39.00a Ogemaw Heights
4 Carter Bacigalupo 1:44.00a Bay City Western
5 Parker Fitzgerald 1:48.00a Pinconning
4x400m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Quentin Thompson 3:39.00a Ogemaw Heights
2 Jalen Myles 4:02.00a Carrollton
3. Alden (AJ) Rezmer
Jacob Jeffrey
Noah McCreery
Carter Bacigalupo 4:15.00a Bay City Western
4 Jacob VanderVeen 4:46.00a Tawas City
5 Ryan Bublitz 5:16.00a Bay City John Glenn
4x800m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Jacob VanderVeen 8:48.00a Tawas City
2 Brandon McDonald 9:11.00a Carrollton
3 Quentin Thompson 9:18.00a Ogemaw Heights
4 Cole Nickless 10:01.00a Bay City Western
5 Joseph Knapp 10:02.00a Pinconning
6 Andrew Dwan 10:36.00a Bay City John Glenn
7 Jacob Southgate 11:50.00a Akron-Fairgrove
Shot Put - 12lb Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 James Tyo 43-11.00 Tawas City
2. 12 Gavin Labrenz 41-10.00 SR Pinconning
3. 12 Seth LaCross 39-02.50 PR Carrollton
4. 10 Lorenzo De La Cruz 38-01.00 Carrollton
5. 12 Otto Ernst 37-11.00 Tawas City
6. 10 Colin Syring 37-06.50 PR Bay City Western
7. 11 Noah Thelen 37-04.00 Bay City John Glenn
8. 9 Wade Witzgall 37-01.00 PR Bay City Western
9. 12 Tyler Horwath 37-00.00 Pinconning
10. 11 Garrett Reder 35-02.00 PR Akron-Fairgrove
11. 10 Hayden Blair 35-00.00 Bay City Western
12. 9 Nathan Jacobs 34-03.00 PR Bay City John Glenn
13. 11 Wyatt Barrett 34-02.00 Ogemaw Heights
14. 12 Hunter Likavec 33-08.00 Ogemaw Heights
15. 12 Donovan Moncada-Clark 32-05.00 Carrollton
16. 12 Justin Alley 31-05.50 Ogemaw Heights
17. 11 Eli Dennis 30-10.00 Bay City John Glenn
18. 11 Connor Cetas 27-04.00 SR Akron-Fairgrove
19. 12 Troy Miller 23-08.00 SR Tawas City
9 Houston Michael DNS Akron-Fairgrove
Discus - 1.6kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Gavin Labrenz 128-01 Pinconning
2. 12 James Tyo 127-09 SR Tawas City
3. 11 Noah Thelen 123-04 PR Bay City John Glenn
4. 12 Hunter Likavec 117-10.50 PR Ogemaw Heights
5. 11 Eli Dennis 113-11 PR Bay City John Glenn
6. 12 Donovan Moncada-Clark 107-09 SR Carrollton
7. 10 Holden Olsick 106-09 Ogemaw Heights
8. 12 Seth LaCross 106-06 Carrollton
9. 12 Tyler Horwath 101-10 PR Pinconning
10. 10 Lorenzo De La Cruz 100-10.50 PR Carrollton
11. 11 Garrett Reder 100-00 PR Akron-Fairgrove
12. 12 Justin Zielinski 99-02 PR Bay City John Glenn
13. 12 Otto Ernst 98-03 PR Tawas City
14. 12 Justin Alley 93-08 Ogemaw Heights
15. 11 Nolan Mckinley 90-10.50 Bay City Western
16. 9 Wade Witzgall 89-07 PR Bay City Western
17. 11 Dalton Ranger 89-01 SR Tawas City
18. 10 Hayden Blair 74-09.50 Bay City Western
19. 11 Grayson Guild 57-00 Akron-Fairgrove
20. 9 Timothy Blankenship 55-06 PR Akron-Fairgrove
High Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Demarquist Williams 5-10.00 Carrollton
2. 12 Carsen McKinley 5-08.00 Tawas City
3. 10 Josh Maynard 5-06.00 SR Tawas City
4. 10 Drew Cannon 5-04.00 PR Carrollton
5. 12 Drew Roop 5-04.00 PR Ogemaw Heights
11 Nolan Zalucha NH Bay City Western
9 Logan Hurst NH Bay City Western
10 Nathan Kubczak NH Bay City John Glenn
10 Andrew Jaskiewicz NH Bay City John Glenn
10 Brock Atkins NH Bay City John Glenn
12 Vionte Webb NH Carrollton
9 Noah Davis NH Tawas City
10 Corbin Pilaske NH Pinconning
9 decklyn utz NH Pinconning
Pole Vault Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Jacob Southgate 8-06.00 Akron-Fairgrove
2. 10 Alex Page 8-00.00 PR Ogemaw Heights
9 Berkley Rooker NH Pinconning
10 Carter Doran NH Bay City John Glenn
11 Doug Ferguson NH Tawas City
12 Anthony Worden NH Pinconning
11 Richard Williams NH Ogemaw Heights
9 Ben Walby NH Ogemaw Heights
9 Thomas Boyle NH Tawas City
9 Devin Gilbert NH Bay City John Glenn
9 logan Madrigal-Silver NH Tawas City
11 Thomas Lewis NH Bay City John Glenn
Long Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Drew Cannon 18-01.00 PR Carrollton
2. 12 Drew Roop 17-09.00 PR Ogemaw Heights
3. 10 A.J. Thomas 17-06.00 PR Carrollton
4. 11 Nolan Zalucha 17-00.00 Bay City Western
5. 12 Vionte Webb 16-11.00 Carrollton
6. 11 Mason Veltman 16-10.00 PR Ogemaw Heights
7. 12 Mario Hernandez 16-09.00 Bay City Western
8. 11 Steve Lanczak 16-08.00 SR Pinconning
9. 11 Parker Fitzgerald 16-06.00 PR Pinconning
10. 12 Dalton Keys 16-04.00 Tawas City
10. 9 Logan Fiske 16-04.00 Tawas City
12. 10 Noah McCreery 16-02.00 PR Bay City Western
13. 10 Ke'Shawn Jones-Pruitt 15-10.00 PR Saginaw Arts and Sci...
14. 11 Dallas Coleman 15-09.00 Akron-Fairgrove
14. 9 Devin Gilbert 15-09.00 PR Bay City John Glenn
16. 11 Nick Edwards 15-01.00 SR Tawas City
17. 11 Max Fiebke 15-00.00 Bay City John Glenn
18. 12 Cody VanGoethem 14-10.00 Ogemaw Heights
19. 11 Grayson Guild 14-03.00 Akron-Fairgrove
9 Nathan Jacobs DNS Bay City John Glenn
10 Corbin Pilaske ND Pinconning
Girls 100 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Shannon Fraser 13.60a PR Akron-Fairgrove
2. 12 Lauren White 13.77a Ogemaw Heights
3. 10 Kendall Watkins 13.85a PR Bay City Western
4. 10 India Mosley-Simpson 13.94a PR Saginaw Arts and Sci...
5. 12 Courtney Hamilton 14.12a SR Saginaw Arts and Sci...
6. 10 Amari Carter 14.33a PR Carrollton
7. 10 Victoria McEwan 14.48a SR Tawas City
8. 9 Rayanna Fournier 14.64a PR Bay City Western
9. 11 Shae Ferguson 14.67a SR Tawas City
10. 10 Caitlyn Calles 14.90a PR Bay City John Glenn
11. 9 Camesha Bady 14.96a PR Saginaw Arts and Sci...
12. 10 Desirae Derr 15.19a SR Carrollton
13. 9 Tamia Shivers 15.30a Carrollton
14. 12 Gabriel Carr 15.67a Pinconning
15. 11 Megan Blanchard 15.69a Ogemaw Heights
16. 9 Bianca Guzman 15.74a PR Bay City John Glenn
17. 11 Marissa Lupcke 15.79a Pinconning
18. 9 Tunisia Smith 15.81a PR Saginaw Arts and Sci...
19. 11 Margaret Benford 15.84a SR Bay City John Glenn
20. 9 Mattisen Pearson 16.06a PR Tawas City
21. 9 Stacia Cohee 16.15a PR Akron-Fairgrove
22. 9 Mallory Meier 16.35a PR Ogemaw Heights
23. 9 Alexis Rivera 16.39a PR Bay City Western
200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Lauren White 28.99a Ogemaw Heights
2. 10 Kendall Watkins 29.34a PR Bay City Western
3. 10 India Mosley-Simpson 29.50a PR Saginaw Arts and Sci...
4. 10 Colleen Sikorski 29.60a Ogemaw Heights
5. 9 Hannah Lytle 29.80a PR Bay City Western
6. 12 Courtney Hamilton 30.00a PR Saginaw Arts and Sci...
7. 10 Makaela Thompson 30.51a Carrollton
8. 10 Mariah Atkins 30.94a Carrollton
9. 12 Nicole Balser 31.04a Ogemaw Heights
10. 11 Selina Estrada 31.08a Bay City Western
11. 10 Madison Rouch 31.09a SR Tawas City
12. 9 Sophia Reinhardt 31.52a PR Bay City John Glenn
13. 10 Chelewynne Shuart 32.04a Tawas City
14. 9 Camesha Bady 32.90a PR Saginaw Arts and Sci...
15. 9 Raegan Koch 34.24a PR Bay City John Glenn
16. 9 Katelynn Shattuck 34.25a PR Tawas City
17. 10 Holly Dybas 36.90a Pinconning
11 Margaret Benford NT Bay City John Glenn
10 Jaliyah Baskin NT Carrollton
400 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Morgan Kaniszewski 1:05.50a SR Tawas City
2. 11 Selina Estrada 1:08.90a Bay City Western
3. 12 Shanna Pitre 1:09.50a Carrollton
4. 9 Kara McKinley 1:10.40a PR Tawas City
5. 11 Lorna Hoffman 1:12.66a Ogemaw Heights
6. 9 Gabrielle Faulk 1:13.00a PR Saginaw Arts and Sci...
7. 11 Jordyn Katterman 1:14.00a SR Tawas City
8. 10 Samantha Kowalczyk 1:14.05a Pinconning
9. 12 Alyssa Sarnowski 1:14.76a Bay City Western
10. 12 Lydia Rouleau 1:15.00a Pinconning
11. 9 Tunisia Smith 1:16.00a PR Saginaw Arts and Sci...
12. 10 Caitlyn Calles 1:17.00a PR Bay City John Glenn
12. 10 Hannah Spyhalski 1:17.00a Bay City John Glenn
14. 11 Skyler Karbginsky 1:19.00a PR Ogemaw Heights
15. 9 Taylor Kekel 1:20.00a PR Bay City John Glenn
16. 9 Mallory Meier 1:21.02a PR Ogemaw Heights
17. 10 Hudson Holm 1:21.05a Carrollton
18. 9 Angel Johnson 1:34.00a PR Saginaw Arts and Sci...
9 Olivia Lebrun DNS Bay City Western
800 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Peyton Hansen 2:34.00a PR Ogemaw Heights
2. 11 Morgan Kaniszewski 2:37.00a Tawas City
3. 12 Carissa Martin 2:46.00a PR Ogemaw Heights
4. 9 Jocelyn Jones 2:57.00a Ogemaw Heights
5. 10 Lillian Bradley 3:02.00a Tawas City
6. 10 Madison Coyer 3:03.00a PR Bay City Western
7. 10 Katie Hubner 3:03.85a SR Bay City John Glenn
8. 10 Abbie Meier 3:08.09a PR Bay City Western
9. 12 Cayley Adcock 3:08.47a Pinconning
10. 9 Hannah Devereaux 3:09.00a PR Tawas City
11. 10 Hannah Spyhalski 3:16.00a Bay City John Glenn
12. 9 Sydney Theile 3:27.00a PR Bay City John Glenn
9 Angel Johnson DNS Saginaw Arts and Sci...
10 Claudia Barber DNS Bay City Western
11 Katelyn Smith DNS Akron-Fairgrove
1600 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Carissa Martin 6:02.00a Ogemaw Heights
2. 12 Kimble Darbee 6:13.00a SR Bay City John Glenn
3. 10 Colleen Sikorski 6:16.00a SR Ogemaw Heights
4. 10 Blake Mueller 6:20.00a PR Bay City Western
5. 10 Jenna Zettle 6:27.00a Bay City Western
6. 10 Katie Hubner 6:51.00a SR Bay City John Glenn
7. 11 Jordyn Katterman 6:58.00a PR Tawas City
8. 12 Cayley Adcock 7:02.00a Pinconning
9. 12 Anna Wyatt 7:17.00a SR Ogemaw Heights
10. 12 Alex Bacarella 7:20.00a SR Tawas City
11. 12 Stacey LaRouche 7:22.00a Pinconning
12. 9 Taylor Kekel 7:29.00a PR Bay City John Glenn
13. 10 Kaitlyn Gorman 8:09.00a PR Tawas City
9 Angel Villanueva DNS Bay City Western
3200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Kimble Darbee 13:30.00a SR Bay City John Glenn
2. 12 Gillian Jones 14:28.00a SR Ogemaw Heights
3. 9 Crystal Erwin 15:44.00a PR Ogemaw Heights
4. 12 Stacey LaRouche 15:52.00a SR Pinconning
5. 10 Samantha Kowalczyk 16:19.00a Pinconning
6. 12 Alex Bacarella 16:38.00a SR Tawas City
7. 10 Lillian Bradley 16:45.00a PR Tawas City
10 Jade Richardson DNS Tawas City
10 Blake Mueller DNS Bay City Western
100m Hurdles - 33" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Shannon Fraser 17.75a Akron-Fairgrove
2. 12 Hallie Ruegsegger 17.77a SR Bay City John Glenn
3. 11 Faith Vulcano 18.03a PR Ogemaw Heights
4. 12 Alexis Amos 18.19a SR Saginaw Arts and Sci...
5. 10 Hala Henman 18.34a SR Bay City Western
6. 11 Haley Groff 20.81a SR Tawas City
7. 9 Kristine Kubisiak 21.79a PR Tawas City
8. 12 Carley Killinger 22.70a Ogemaw Heights
9. 9 Madison Schumacher 23.34a PR Bay City John Glenn
10. 10 Aly Bersenas 24.22a Carrollton
9 Madison Nachtrieb NT Tawas City
300m Hurdles - 30" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Shannon Fraser 49.83a Akron-Fairgrove
2. 10 Jaliyah Baskin 51.70a Carrollton
3. 11 Faith Vulcano 54.01a SR Ogemaw Heights
4. 12 Hallie Ruegsegger 54.36a SR Bay City John Glenn
5. 10 Hala Henman 55.65a SR Bay City Western
6. 11 Haley Groff 1:01.00a SR Tawas City
7. 12 Alexis Amos 1:05.00a SR Saginaw Arts and Sci...
8. 9 Madison Schumacher 1:07.00a PR Bay City John Glenn
9 Madison Nachtrieb DNS Tawas City
9 Emily Young DNS Tawas City
4x100m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 India Mosley-Simpson 55.79a Saginaw Arts and Sci...
2 Rayanna Fournier 56.20a Bay City Western
3 Jordan Fiske 56.77a Tawas City
4 Amari Carter 57.90a Carrollton
5 Megan Blanchard 1:01.98a Ogemaw Heights
6 Olivia Armstrong 1:02.80a Bay City John Glenn
4x200m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Makazhia McGowan 1:58.00a Carrollton
2 Madison Rouch 2:03.00a Tawas City
3 Faith Vulcano 2:06.50a Ogemaw Heights
4 Olivia Armstrong 2:07.30a Bay City John Glenn
5 Samantha Kowalczyk 2:08.10a Pinconning
6 Natalie Aldrich 2:13.50a Akron-Fairgrove
4x400m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Lauren White 4:33.00a Ogemaw Heights
2 Ashleigh Sherd 4:43.00a Akron-Fairgrove
3 Jenna Zettle 4:46.00a Bay City Western
4 Shae Ferguson 4:49.00a Tawas City
5 Mariah Atkins 4:51.00a Carrollton
6 Margaret Benford 5:16.00a Bay City John Glenn
7 Cayley Adcock 5:20.00a Pinconning
4x800m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Peyton Hansen 11:19.00a Ogemaw Heights
2 Jenna Zettle 11:28.00a Bay City Western
3 Katie Hubner 12:16.00a Bay City John Glenn
4 Alex Bacarella 13:35.00a Tawas City
5 Genna Brink 13:49.00a Akron-Fairgrove
Shot Put - 4kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Hannah Schnell 30-03.00 SR Bay City John Glenn
2. 11 Celeste Rios 26-09.00 PR Carrollton
3. 10 Meg Kearns 26-06.00 Ogemaw Heights
4. 12 Taylor Godfrey 25-05.00 Ogemaw Heights
5. 12 Eryka Alexander 24-09.50 PR Pinconning
6. 12 Lydia Rouleau 24-09.00 Pinconning
7. 10 Trinity Mckeon 24-06.00 PR Bay City John Glenn
8. 12 Quinci Inmon 24-02.50 Ogemaw Heights
9. 9 Erica Smith 23-01.00 PR Bay City Western
10. 12 Heather Letson 22-11.00 PR Akron-Fairgrove
11. 10 Samantha Grywalski 22-03.00 PR Pinconning
12. 10 Mya Delgado 22-02.00 Carrollton
13. 10 Madi Dye 21-04.00 Bay City Western
14. 12 Jamie Yates 21-02.00 SR Tawas City
15. 10 Leah Gingerich 18-11.00 Tawas City
16. - Camie Reinbolt 16-08.50 PR Carrollton
Discus - 1kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Quinci Inmon 95-00.50 Ogemaw Heights
2. 12 Tessa Frank 82-03.50 Ogemaw Heights
3. 11 Celeste Rios 81-01.50 SR Carrollton
4. 11 Hannah Schnell 80-01 Bay City John Glenn
5. 12 Jamie Yates 74-03.50 SR Tawas City
6. 10 Olivia Getzinger 71-00.50 Ogemaw Heights
7. 9 Erica Smith 65-00 PR Bay City Western
8. 11 Olivia Morand 56-03.50 Pinconning
9. 9 Camie Reinbolt 55-03 Bay City John Glenn
10. 12 Heather Letson 53-04 PR Akron-Fairgrove
11. 10 Madi Dye 52-04.50 PR Bay City Western
12. 11 Aubrey Gorm 49-03 Pinconning
13. 10 Samantha Grywalski 44-11.50 Pinconning
14. 10 Trinity Mckeon 40-09 PR Bay City John Glenn
15. 10 Leah Gingerich 38-10.50 SR Tawas City
High Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Yasmine Vail 4-08.00 Carrollton
2. 9 Kara McKinley 4-06.00 PR Tawas City
3. 12 Kimble Darbee 4-04.00 SR Bay City John Glenn
4. 12 Hallie Ruegsegger 4-02.00 SR Bay City John Glenn
11 Gabrielle Reszke NH Pinconning
10 Samantha Kowalczyk NH Pinconning
9 Ellie Norton DNS Bay City John Glenn
Pole Vault Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Katelyn Smith 6-06.00 Akron-Fairgrove
2. 11 Megan Blanchard 6-00.00 Ogemaw Heights
3. 12 Lauren White 5-08.00 Ogemaw Heights
10 Hannah Hayes-Butterfield DNS Tawas City
9 Natalie Aldrich NH Akron-Fairgrove
9 Stacia Cohee NH Akron-Fairgrove
9 Mallory Meier NH Ogemaw Heights
Long Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Peyton Hansen 14-09.00 Ogemaw Heights
2. 11 Elisabeth Gonge 14-02.00 PR Tawas City
3. 11 Shae Ferguson 13-08.00 PR Tawas City
4. 9 Hannah Lytle 12-08.00 PR Bay City Western
5. 12 McKayla Cottick 12-08.00 PR Pinconning
6. 9 Rayanna Fournier 12-08.00 Bay City Western
7. 10 Chelewynne Shuart 12-06.00 PR Tawas City
8. 11 Mackenzie Fritz 12-00.00 Ogemaw Heights
9. 11 Marissa Lupcke 11-08.00 SR Pinconning
10. 12 Nicole Balser 11-04.00 Ogemaw Heights
11. 10 Caitlyn Calles 11-01.00 Bay City John Glenn
12. 10 Trinity Mckeon 10-03.00 PR Bay City John Glenn
10 Olivia Putt DNS Bay City John Glenn