Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Dylan Mackay 12 GR_Kenowa Hills 11.32
2 Gabe Taylor 11 Zeeland East 11.35
3 James Moore 12 Whitehall 11.42
4 Devante Glover 10 Muskegon Orchard View 11.44
5 Hunter Anderson 12 Zeeland West 11.61
6 Owen Burk 10 Allendale 11.62
7 Markqone Fluit 11 GR_Kenowa Hills 11.73
8 Jaevon Jackson 12 Allendale 11.75
Varsity Boys 100 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Dylan Mackay 12 GR_Kenowa Hills 11.27
2 Gabe Taylor 11 Zeeland East 11.37
5 Devante Glover 10 Muskegon Orchard View 11.38
3 James Moore 12 Whitehall 11.48
6 Markqone Fluit 11 GR_Kenowa Hills 11.57
4 Jaevon Jackson 12 Allendale 11.64
7 Hunter Anderson 12 Zeeland West 11.68
8 Owen Burk 10 Allendale 11.71
9 Shemar Jennings 11 Ludington 11.86
10 Anthony Nikodemski 12 Coopersville 11.90
11 C.J. Barrett 12 Sparta 11.96
12 Connor Helsen 11 Coopersville 11.98
13 Ben Brooks 9 Zeeland West 12.08
14 Jacob Houle 12 Zeeland West 12.09
15 Jonah Schmuker 11 Spring Lake 12.19
16 Tyler Brandel 11 Whitehall 12.23
17 Michael Swenson 12 Spring Lake 12.26
18 Josh VanTubergen 12 Hudsonville Unity Christi 12.28
19 Adrian Zerlaut 12 Fremont 12.46
20 Robby DeeWaard 9 Fruitport 12.89
21 Gage Lysiak 9 Muskegon Orchard View 13.11
22 Jared Luchies 10 Fremont 13.22
Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Devante Glover 10 Muskegon Orchard View 22.96
2 Matt Vos 12 Holland Christian 22.99
3 Alex Stockdale 11 Zeeland East 23.14
4 Juan Vazquez 11 GR_Kenowa Hills 23.53
5 Zeph Taylor 12 GR_Kenowa Hills 23.57
6 Jaevon Jackson 12 Allendale 23.63
7 Zach Pray 10 Fruitport 23.76
8 Brendan LaLonde 11 Allendale 24.15
Varsity Boys 200 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Devante Glover 10 Muskegon Orchard View 23.01
2 Alex Stockdale 11 Zeeland East 23.18
6 Zeph Taylor 12 GR_Kenowa Hills 23.26
3 Matt Vos 12 Holland Christian 23.39
7 Jaevon Jackson 12 Allendale 23.67
4 Zach Pray 10 Fruitport 23.69
4 Juan Vazquez 11 GR_Kenowa Hills 23.69
8 Brendan LaLonde 11 Allendale 23.96
9 Jason Keena 12 Spring Lake 24.25
10 Bryce Metzger 12 Zeeland East 24.27
10 Jaegar Mcgahan 9 Whitehall 24.27
12 Corbin DeBoer 10 Hudsonville Unity Christi 24.32
13 Chase Peddie 10 Zeeland West 24.33
14 Adam Meyers 11 Muskegon Oakridge 24.38
15 C.J. Barrett 12 Sparta 24.50
16 Noah Peterson 10 Ludington 24.59
17 Jay Thompson 11 Fruitport 24.67
18 Josh VanTubergen 12 Hudsonville Unity Christi 24.79
19 Jadon Barnes 11 Spring Lake 24.90
20 Zach Peterson 12 Ludington 25.11
21 Adrian Zerlaut 12 Fremont 25.26
22 George Williams 11 Hamilton 25.52
23 Trevor Boyle 11 Holland Christian 26.20
24 Ronald Taylor 9 Muskegon Orchard View 26.22
25 Shaw Raymond 9 Muskegon Oakridge 26.25
26 Yonatan Rodriguez 10 Sparta 26.63
27 Braiden McDonald 9 Fremont 27.11
Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Cameron Oleen 12 Fruitport 50.39
2 Nolan Frye 12 Coopersville 51.34
3 Anthony Taylor 11 GR_Kenowa Hills 51.81
4 Justin Brown 12 Whitehall 52.30
5 Caleb Velzen 12 Hudsonville Unity Christi 53.07
6 Ben Knoer 12 Ludington 53.35
7 Ethan Brooks 9 Zeeland West 53.40
8 Abel Boetsma 9 Zeeland West 53.53
9 Tanner Kraal 10 Zeeland East 53.56
10 Nick Lamberts 9 Zeeland East 53.91
11 Chase Vankempen 12 Coopersville 54.49
12 Cam Fess 10 Allendale 54.72
12 Jayden Courtney 10 GR_Kenowa Hills 54.72
14 Braiden Cataldo 12 Allendale 54.95
15 David Reynhout 10 Spring Lake 55.82
16 Jared Ruba 11 Ludington 56.32
17 Jacob Merrill 12 Hamilton 56.36
18 Josh Thommen 12 Whitehall 56.64
19 Austin Peters 12 Hamilton 57.71
20 Zak Colvin 11 Spring Lake 57.96
21 Brendan Volkers 10 Sparta 58.79
22 Daniel Roede 11 Sparta 59.14
23 Case DeKryger 9 Fremont 59.42
24 Tristen Marfia 9 Fremont 1:00.12
25 Kyle Peak 9 Muskegon Orchard View 1:01.44
Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Tommee Smith 11 Sparta 1:57.79
2 Cameron Oleen 12 Fruitport 2:01.22
3 Kyle Cochran 11 GR_Kenowa Hills 2:01.77
4 Ian Wiersma 12 Zeeland East 2:02.74
5 Joseph Hatch 12 Ludington 2:02.86
6 Michael Hyatt 12 Muskegon Orchard View 2:02.92
7 Matthew Converse 11 Zeeland West 2:04.20
8 Luke Munsey 10 Zeeland West 2:04.58
9 Conor Haley 11 Zeeland East 2:05.06
10 Lucas VanderPloeg 11 Hudsonville Unity Christi 2:05.38
11 Joshua Gonzalez 12 Whitehall 2:07.08
12 Brendan Deneen 11 Fruitport 2:07.11
13 Ben Hylen 11 Spring Lake 2:07.14
14 Ryan Sprague 11 Coopersville 2:07.52
15 Joe Fordney 10 Allendale 2:08.18
16 Andrew Sellon 12 Spring Lake 2:08.96
17 Jeremy Yow 12 GR_Kenowa Hills 2:09.53
18 Nathan Terbeek 9 Allendale 2:10.99
19 Tim Schloff 11 Holland Christian 2:11.10
20 Cory Koopman 10 Hamilton 2:11.27
21 Evan Mikkelson 9 Whitehall 2:13.19
22 Ryan Burdo 9 Hamilton 2:13.20
23 Chase Wilson 10 Sparta 2:13.82
24 Gavin Orcutt 10 Fremont 2:19.82
25 Cy Frankhouser 11 Fremont 2:21.30
26 Josh VandenHeuvel 11 Hudsonville Unity Christi 2:27.80
Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Andrew Hylen 11 Spring Lake 4:29.08
2 Ben Hylen 11 Spring Lake 4:32.47
3 Jacob DeBoer 10 Holland Christian 4:32.99
4 Caleb Gaffner 10 Hudsonville Unity Christi 4:35.59
5 Caleb Hodgkinson 11 GR_Kenowa Hills 4:36.64
6 Schaeffer Ailes 11 Zeeland East 4:41.87
7 Ethan Oudbier 11 Sparta 4:42.57
8 Max Kline 10 Ludington 4:42.87
9 Kyle Messerschmidt 12 Muskegon Oakridge 4:45.18
10 John Siegert 12 Ludington 4:46.11
11 Isaac Steers 11 GR_Kenowa Hills 4:46.66
12 Chase Mendham 11 Coopersville 4:48.76
13 Alex Mitchell 10 Holland Christian 4:49.60
14 Adam Ward 9 Fremont 4:50.63
15 Jacob Buit 10 Hudsonville Unity Christi 4:51.32
16 Ben Everse 10 Zeeland East 4:52.55
17 Austin Soeters 12 Zeeland West 4:53.28
18 Dakota Riemersma 10 Allendale 4:53.43
19 Kamren Vanos 12 Fruitport 4:53.96
20 Jacob Doornbos 12 Allendale 4:54.85
21 Ethan Wooten 10 Sparta 4:55.02
22 Julian Pruett 10 Whitehall 4:58.03
23 Ben DeVries 12 Fremont 5:00.02
24 Gavin VanderKamp 12 Hamilton 5:11.05
25 Luke Freyhof 10 Hamilton 5:17.18
26 Matthew Goodrich 9 Whitehall 5:19.62
27 Simon Johnson 12 Fruitport 5:20.40
Varsity Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Andrew Hylen 11 Spring Lake 9:30.92
2 Ben Schmidt 12 Fremont 9:32.80
3 Nathan Walker 9 Fremont 9:40.44
4 Sam Baustert 11 Whitehall 9:44.56
5 Luke Koopman 12 Hamilton 9:47.46
6 Ethan Senti 10 Zeeland West 9:52.77
7 Bryce Arredondo 12 Zeeland West 10:01.87
8 Caleb Hodgkinson 11 GR_Kenowa Hills 10:14.80
9 Corbin Hauch 9 Zeeland West 10:19.97
10 Jacob DeBoer 10 Holland Christian 10:25.28
11 Hayden Rhodea 9 Allendale 10:26.00
12 Hayden Cook 9 Sparta 10:27.08
13 Chris Perez 9 Allendale 10:35.93
14 Mitchell Messer 10 Sparta 10:36.41
15 Havi Carroll 10 Hamilton 10:38.27
16 Jon Wildey 10 Fruitport 10:42.73
17 Isaac Ringling 12 Zeeland East 10:43.21
18 Edgar Perez 9 Coopersville 10:45.51
19 Kyle Barnett 9 Ludington 10:49.40
20 Collin Meiste 12 Zeeland East 11:01.62
21 Andrew Hammond 11 GR_Kenowa Hills 11:03.85
22 Peyton Sharlow 11 Fruitport 11:04.18
23 Matthew Vanderwall 11 Spring Lake 11:22.67
24 Bruce Thompson 9 Ludington 11:29.86
25 Cameron Fischer 11 Holland Christian 11:30.09
26 Skyler Perri 10 Muskegon Orchard View 11:49.40
Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Corbin DeJonge 12 Zeeland East 14.83
2 Ethan Flores 10 Fruitport 15.48
3 Nathan TenBrink 12 Zeeland East 15.96
4 Cole Lloyd 11 Zeeland East 16.10
5 Spencer Munn 11 GR_Kenowa Hills 16.20
6 Trenton Lane 12 Hamilton 16.36
7 Nate Visser 12 Zeeland West 16.40
8 Dylan Muntter 11 Zeeland West 16.81
Varsity Boys 110m Hurdles Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Corbin DeJonge 12 Zeeland East 15.40
2 Ethan Flores 10 Fruitport 15.87
5 Nate Visser 12 Zeeland West 16.12
3 Cole Lloyd 11 Zeeland East 16.22
6 Nathan TenBrink 12 Zeeland East 16.26
4 Trenton Lane 12 Hamilton 16.63
7 Spencer Munn 11 GR_Kenowa Hills 16.67
8 Dylan Muntter 11 Zeeland West 16.70
9 Carter Ginn 10 Allendale 16.75
10 Slava Moll 10 Zeeland West 16.80
11 Mitchell White 12 Whitehall 17.03
12 Harley Collar 12 Allendale 17.08
13 Wyatt Vandyke 12 Coopersville 17.35
14 Corbin Wolfsen 11 Fremont 17.47
15 Chase Rozeveld 11 Hudsonville Unity Christi 17.53
16 Ethan Carmean 10 Muskegon Oakridge 17.81
17 Luke Bekins 11 GR_Kenowa Hills 17.84
18 Austin Golden 11 Fruitport 17.96
19 Frank Dionise 12 Spring Lake 18.16
20 Brandon Kallhoff 11 Whitehall 18.43
21 Micah Huisman 9 Hudsonville Unity Christi 18.51
22 Brandon VanDyke 9 Sparta 18.62
23 Chris Creswick 11 Coopersville 19.47
24 Edward Hallberg 9 Fremont 21.19
25 Larry Brewer 9 Muskegon Orchard View 21.89
Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Corbin DeJonge 12 Zeeland East 40.31
2 Ethan Flores 10 Fruitport 41.45
3 Cole Lloyd 11 Zeeland East 41.93
4 Slava Moll 10 Zeeland West 42.97
5 Jared Garten 12 Ludington 42.97
6 Luke Bekins 11 GR_Kenowa Hills 42.98
7 Trenton Lane 12 Hamilton 43.09
8 Carter Ginn 10 Allendale 43.35
9 Harley Collar 12 Allendale 43.92
10 Spencer Munn 11 GR_Kenowa Hills 44.03
11 Ethan Carmean 10 Muskegon Oakridge 44.09
12 Nate Visser 12 Zeeland West 44.15
13 Will Huizenga 9 Holland Christian 44.23
14 Josiah Peterson 12 Zeeland West 44.93
15 Jack Doeden 11 Hamilton 45.00
16 Austin Golden 11 Fruitport 45.57
17 Kris Dowdell 9 Whitehall 45.89
18 Frank Dionise 12 Spring Lake 46.68
19 Drew Sikkema 10 Coopersville 47.39
20 Micah Huisman 9 Hudsonville Unity Christi 47.64
21 Brandon Kallhoff 11 Whitehall 47.73
22 Nathan Padilla 11 Sparta 47.84
23 Corbin Wolfsen 11 Fremont 48.33
24 Trevor Sikkema 12 Coopersville 48.93
25 Brandon VanDyke 9 Sparta 49.62
26 Larry Brewer 9 Muskegon Orchard View 55.48
27 Edward Hallberg 9 Fremont 56.77
Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Zeeland East 43.47
Corbin DeJongeGabe TaylorAlex StockdaleBryce Metzger
2 GR_Kenowa Hills 43.93
Markqone FluitAntwon ParhamJuan VazquezDylan Mackay
3 Allendale 44.23
Jaevon JacksonSebastian WellsBrendan LaLondeOwen Burk
4 Whitehall 44.82
Jaegar McgahanTyler BrandelTerrell HarrisJames Moore
5 Zeeland West 44.87
Jacob HouleRoss BolmanChase PeddieHunter Anderson
6 Coopersville 45.28
Jacob BradleyConnor HiltonCayden SchneiderAnthony Nikodemski
7 Spring Lake 46.85
Jonah SchmukerEmmanuel Williams-WilsonGavin PaulJason Keena
8 Sparta 48.06
Yonatan RodriguezLogan SlominskiNathan PadillaC.J. Barrett
9 Fremont 50.20
Carlos De Los SantosAdrian ZerlautBraiden McDonaldCaleb Geeting
-- Ludington DNF
Shemar JenningsJohn BiggsNoah PetersonZach Peterson
-- Hamilton FS
Brady GilbertJacob SheltonTrenton LaneWyatt Soerens
-- Muskegon Orchard View DQ
Maverick ColonAlex CantuGage LysiakJohn Lagac
Varsity Boys 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Zeeland East 1:30.33
Gabe TaylorAlex StockdaleBryce MetzgerCorbin DeJonge
2 GR_Kenowa Hills 1:30.64
Juan VazquezZeph TaylorAnthony TaylorDylan Mackay
3 Zeeland West 1:32.34
Ethan BrooksHunter AndersonJacob HouleNate Kuiper
4 Whitehall 1:32.74
Jaegar McgahanTerrell HarrisJustin BrownJames Moore
5 Coopersville 1:35.34
Jacob BradleyNolan FryeConnor HiltonChase Vankempen
6 Ludington 1:36.05
Shemar JenningsZach PetersonNoah PetersonBen Knoer
7 Hamilton 1:36.67
Brady GilbertJacob SheltonJack DoedenWyatt Soerens
8 Sparta 1:37.22
Jayden PhillipsNathan PadillaNashawn FrenchC.J. Barrett
9 Spring Lake 1:37.96
Gabe TardaniEmmanuel Williams-WilsonJadon BarnesJason Keena
10 Fremont 1:42.23
Adrian ZerlautBraiden McDonaldJared LuchiesCarlos De Los Santos
11 Muskegon Orchard View 1:44.52
Alex CantuGage LysiakJohn LagacRonald Taylor
-- Allendale DNF
Jaevon JacksonCarter GinnBrendan LaLondeOwen Burk
Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Fruitport 3:28.50
Brendan DeneenCameron WeaverEthan FloresCameron Oleen
2 Zeeland East 3:29.95
Cole LloydTanner KraalNick LambertsBlake Hildenbrand
3 GR_Kenowa Hills 3:30.60
Anthony TaylorDylan MackayLuke BekinsKyle Cochran
4 Coopersville 3:31.10
Jacob BradleyConnor HiltonChase VankempenNolan Frye
5 Zeeland West 3:31.11
Nate KuiperHunter AndersonGabe HarrisCarson Holwerda
6 Ludington 3:33.29
Ben KnoerJohn SiegertJared GartenJoseph Hatch
7 Hudsonville Unity Christian 3:35.31
Hank KooyerCaleb VelzenLucas VanderPloegCorbin DeBoer
8 Muskegon Orchard View 3:37.22
Devante GloverMichael HyattMaverick CarlisleDamien Hunter
9 Sparta 3:38.50
Isaiah JohnsonNashawn FrenchJayden PhillipsTommee Smith
10 Allendale 3:40.28
Braiden CataldoCam FessKeegan MacGeorgeJoe Fordney
11 Hamilton 3:42.35
Trevor BloodAustin PetersTrenton LaneJacob Shelton
12 Spring Lake 3:53.15
Ben HylenWill BrownAndrew SellonDavid Reynhout
13 Fremont 4:00.05
Corbin WolfsenCase DeKrygerAdam WardNathan Walker
Varsity Boys 4x800m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Fruitport 8:07.03
Brendan DeneenJon WildeyCameron WeaverCameron Oleen
2 Zeeland West 8:07.11
Carson HolwerdaBryce ArredondoLuke MunseyMatthew Converse
3 Zeeland East 8:12.05
Schaefer AilesBen EverseConor HaleyIan Wiersma
4 Ludington 8:13.31
Ben KnoerJohn SiegertMax KlineJoseph Hatch
5 Sparta 8:17.25
Isaiah JohnsonChase WilsonBrendan VolkersTommee Smith
6 GR_Kenowa Hills 8:19.40
Kyle CochranCaleb HodgkinsonIzik JanuszJeremy Yow
7 Hudsonville Unity Christian 8:29.94
Jacob BuitCaleb GaffnerCaleb VelzenLucas VanderPloeg
8 Holland Christian 8:45.11
Jacob DeBoerTim SchloffEthan VanBeekAlex Mitchell
9 Spring Lake 8:57.75
Ben HylenWill BrownAndrew SellonClayton Glasgow
10 Coopersville 9:03.33
Chase MendhamEdgar PerezTrevor SikkemaRyan Sprague
11 Fremont 9:32.86
Gavin OrcuttCy FrankhouserBen DeVriesBen Paige
Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Brenden Knoll 12 Zeeland East 53-07.75
2 Myles Kerner 11 GR_Kenowa Hills 50-08.50
3 Boone Bonnema 11 Zeeland East 50-02.00
4 Logan Miller 11 Allendale 45-11.50
5 Connor Burrows 12 Zeeland West 45-06.50
6 James Viel 11 Holland Christian 44-06.00
7 Josh Schermer 12 Hudsonville Unity Christi 44-01.50
8 Brandon Rake 12 Whitehall 42-02.50
9 Tanner Thompson 10 Zeeland West 41-04.75
10 Dallas Rogers 12 Fruitport 40-06.50
11 Riley Tolsma 10 Hamilton 39-09.00
12 Chazz Rohrer 9 Ludington 39-05.00
13 Leroy Quinn 10 Muskegon Oakridge 39-02.75
14 Nate Roelofs 12 Holland Christian 38-05.50
15 Tim Smith 12 Hamilton 38-04.50
16 Seth Vogel 12 Fremont 37-00.50
17 Wes Illum 11 Fruitport 36-09.75
18 Dylan Essebaggers 11 Fremont 36-02.50
19 Simon Beld 12 Hudsonville Unity Christi 35-09.75
20 Justin Inman 12 Whitehall 35-09.25
21 Kaleb McMann 12 Muskegon Orchard View 35-06.75
22 David Scott 11 Ludington 35-04.50
23 Anthony Nikodemski 12 Coopersville 34-09.00
24 Will Reames 11 Coopersville 34-04.00
25 Collin Kyser 10 Spring Lake 32-06.00
26 Tyler Risner 10 Sparta 32-03.00
27 Dylan Marczynski 11 Sparta 31-09.75
-- Jordan Porter 12 GR_Kenowa Hills ND
-- Sam France 12 Spring Lake ND
-- Adam Ginn 12 Allendale ND
Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Brenden Knoll 12 Zeeland East 162-09
2 Boone Bonnema 11 Zeeland East 150-03
3 Travis Tolsma 12 Zeeland West 145-03
4 Devyn Ramirez 11 Zeeland East 137-11
5 Jayden Day 12 Muskegon Orchard View 131-06
6 Myles Kerner 11 GR_Kenowa Hills 131-01
7 Anthony Nikodemski 12 Coopersville 127-08
8 Nate Roelofs 12 Holland Christian 127-08
9 Seth Vogel 12 Fremont 123-10
10 Adam Ginn 12 Allendale 121-11
11 Tim Smith 12 Hamilton 120-09
12 Dallas Rogers 12 Fruitport 119-10
13 Jayme Woodring 10 Fruitport 114-05
14 Dylan Marczynski 11 Sparta 112-07
15 Zachary Tolsma 10 Hamilton 111-01
16 Brandon Wilde 11 Muskegon Oakridge 110-11
17 David Scott 11 Ludington 110-04
18 Brandon Rake 12 Whitehall 106-11
19 Justin Inman 12 Whitehall 106-00
20 Dylan Essebaggers 11 Fremont 105-09
21 Tyler Risner 10 Sparta 104-04
22 Simon Beld 12 Hudsonville Unity Christi 104-00
23 Kaleb McMann 12 Muskegon Orchard View 101-05
24 Josh Schermer 12 Hudsonville Unity Christi 101-01
24 Mike Dodde 11 Coopersville 101-01
26 Jaden Myers 11 Spring Lake 100-04
27 Reese Beck 10 Zeeland West 100-03
28 Logan Miller 11 Allendale 98-06
29 Ryan Palumbo 12 Holland Christian 96-04
30 Chazz Rohrer 9 Ludington 92-03
Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jacob Dawson 11 GR_Kenowa Hills 6-00.00
2 Colton Compagner 12 Zeeland East 5-11.00
3 Nathan TenBrink 12 Zeeland East 5-10.00
4 Chase Rozeveld 11 Hudsonville Unity Christi 5-10.00
5 Braiden Cataldo 12 Allendale 5-10.00
6 Trevor Boyle 11 Holland Christian 5-07.00
6 Zachary Tolsma 10 Hamilton 5-07.00
6 Caleb Beeghly 11 Whitehall 5-07.00
6 Spencer Renshaw 11 Allendale 5-07.00
10 Spencer McElfish 11 Muskegon Oakridge 5-07.00
10 Drew Sikkema 10 Coopersville 5-07.00
-- Will Kraft 10 Zeeland West NH
-- Wesley Ekkel 9 Fremont NH
-- Robbie Zerfas 9 Coopersville NH
-- Sam Siciliano 11 GR_Kenowa Hills NH
-- Brady Gulker 12 Zeeland West NH
-- Riley Tolsma 10 Hamilton NH
-- Evan Mikkelson 9 Whitehall NH
Varsity Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Trevor Blood 12 Hamilton 12-10.00
2 Caleb Schoon 12 Ludington 12-04.00
3 Austin Bouma 11 Hudsonville Unity Christi 12-04.00
4 Luke Ambrose 12 Allendale 12-04.00
5 Slava Moll 10 Zeeland West 11-09.00
6 Anthony Vazquez 11 Sparta 11-09.00
7 Bounleuth Norinh 10 Zeeland East 11-09.00
8 Evan Groenewoud 12 Zeeland East 11-09.00
8 Ethan Lewis 12 GR_Kenowa Hills 11-09.00
10 Ruben Pung 9 Zeeland West 11-09.00
11 Daniel Pavlich 12 Fruitport 11-03.00
12 Reese Watson 12 Coopersville 11-03.00
13 Robby DeeWaard 9 Fruitport 11-03.00
14 Blake Michael 10 Muskegon Orchard View 10-03.00
14 Kylar Mikkelson 12 Whitehall 10-03.00
-- Micah Huisman 9 Hudsonville Unity Christi NH
-- Mitchell White 12 Whitehall NH
-- Tim Walters 11 Allendale NH
-- Jackson Fair 9 Fremont NH
-- Ben Adloff 9 GR_Kenowa Hills NH
-- Miles Fritts 11 Ludington NH
-- Landon Felt 9 Muskegon Orchard View NH
Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ryan Bytwerk 12 Fruitport 21-03.25
2 Nate Kuiper 12 Zeeland West 21-01.25
3 Zach Peterson 12 Ludington 21-00.25
4 Jason Keena 12 Spring Lake 20-09.50
5 Tyler Schut 12 Hudsonville Unity Christi 20-06.00
6 Blake Hildenbrand 12 Zeeland East 20-05.75
7 Owen Burk 10 Allendale 20-01.00
8 Shemar Jennings 11 Ludington 20-00.75
9 Mario Hoffman 9 Whitehall 19-04.50
10 Nashawn French 11 Sparta 19-01.75
11 Terrell Harris 11 Whitehall 19-01.50
12 Chase Rozeveld 11 Hudsonville Unity Christi 19-00.25
13 George Williams 11 Hamilton 18-11.25
14 Keegan Gulker 9 Allendale 18-10.50
15 Gavin Stoel 12 Zeeland East 18-10.00
16 Jacob Bradley 12 Coopersville 18-01.75
17 Ben Racalla 11 GR_Kenowa Hills 18-00.00
18 Logan Slominski 9 Sparta 17-03.75
19 Brady Gulker 12 Zeeland West 17-03.25
20 Cayden Schneider 11 Coopersville 17-02.50
21 Josh Bergsma 11 GR_Kenowa Hills 16-02.50
22 Daniel Quintanilla 12 Zeeland West 15-08.50
-- Emmanuel Williams-Wilson 11 Spring Lake ND
Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Rayah Blood 10 Hamilton 12.97
2 Caroline Loiseau 12 Spring Lake 13.14
3 Tara Achterhof 10 Zeeland West 13.29
4 Shanna Han 12 Zeeland West 13.50
5 Jordan Siler 12 Coopersville 13.53
6 Sarah Brown 12 Zeeland East 13.54
7 Morgan VanderLeest 10 Whitehall 13.62
8 Brenna Bastien 12 Allendale 13.80
Varsity Girls 100 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Rayah Blood 10 Hamilton 13.17
2 Caroline Loiseau 12 Spring Lake 13.50
3 Tara Achterhof 10 Zeeland West 13.56
4 Shanna Han 12 Zeeland West 13.57
5 Sarah Brown 12 Zeeland East 13.63
6 Jordan Siler 12 Coopersville 13.66
7 Morgan VanderLeest 10 Whitehall 13.71
8 Brenna Bastien 12 Allendale 13.90
9 Aliya VanKampen 12 Holland Christian 13.99
10 Allison Morse 10 Ludington 14.01
11 Tessa Blankenship 9 Hamilton 14.05
12 Lexie Sorrell 12 Hudsonville Unity Christi 14.08
13 Analiza Sanchez 11 Fruitport 14.24
14 Jordyn Weircinski 11 GR_Kenowa Hills 14.27
15 Nevaeh Watson 9 Whitehall 14.34
16 Brecken Boeve 12 Zeeland East 14.36
17 Ashley Benink 9 Hudsonville Unity Christi 14.45
18 Tressa DeVrou 12 Allendale 14.52
19 Taylor Beaune 9 Fruitport 14.57
20 Madison VanEpps 10 Spring Lake 14.92
21 Monica Whipple 9 Muskegon Oakridge 14.98
22 Selina Benson 9 Muskegon Orchard View 15.29
23 Megan Walker 11 Fremont 15.40
24 Alexis Bowen 9 Fremont 15.50
25 Gabrielle Castagna 12 Muskegon Oakridge 16.13
Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Emma Fountain 11 Ludington 26.60
2 Rayah Blood 10 Hamilton 26.86
3 Alyssa Horstman 11 Hudsonville Unity Christi 26.86
4 Jayden Hill 9 Coopersville 27.07
5 Caroline Loiseau 12 Spring Lake 27.40
6 Koryn Brower 11 Hudsonville Unity Christi 27.57
7 Sarah Brown 12 Zeeland East 28.39
8 Tara Achterhof 10 Zeeland West 28.52
Varsity Girls 200 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Emma Fountain 11 Ludington 26.61
2 Alyssa Horstman 11 Hudsonville Unity Christi 27.22
3 Rayah Blood 10 Hamilton 27.23
5 Koryn Brower 11 Hudsonville Unity Christi 27.32
6 Jayden Hill 9 Coopersville 27.50
4 Caroline Loiseau 12 Spring Lake 27.54
7 Sarah Brown 12 Zeeland East 28.12
8 Tara Achterhof 10 Zeeland West 28.48
9 Emily Malott 9 Allendale 28.56
10 Hannah Wettlaufer 11 Hamilton 28.59
11 Allison Morse 10 Ludington 28.73
12 Alyssa Ortiz 12 Zeeland West 28.96
13 Bailey Pierson 9 Whitehall 29.00
14 Brecken Boeve 12 Zeeland East 29.20
15 Analiza Sanchez 11 Fruitport 29.64
16 Alivia Harger 9 Muskegon Oakridge 29.65
17 Mikayla Bankhead 11 Muskegon Orchard View 29.68
18 Taylor Beaune 9 Fruitport 29.85
19 Kylee McDonald 11 Fremont 29.98
20 Sydney Morrow 11 GR_Kenowa Hills 30.25
21 Monica Whipple 9 Muskegon Oakridge 30.40
22 Katelyn Lemaire 9 GR_Kenowa Hills 30.72
23 Hannah Powers 10 Spring Lake 30.86
24 Selina Benson 9 Muskegon Orchard View 31.45
25 Megan Walker 11 Fremont 32.01
Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Emma Fountain 11 Ludington 59.51
2 Madylin VanderZwaag 12 Holland Christian 1:00.37
3 Julia Bajt 10 Spring Lake 1:00.71
4 Elizabeth Bruxvoort 11 Holland Christian 1:01.35
5 Ava Sousa 12 Sparta 1:02.28
6 Andrea Ziebarth 10 Coopersville 1:02.78
7 Kaleigh VanDeWege 9 Zeeland East 1:03.62
8 Katie Nicholas 11 Fremont 1:03.79
9 Marian Prentice 11 Ludington 1:04.90
10 Sophie Riemersma 12 Zeeland East 1:05.04
11 Brooke Jipping 10 Hamilton 1:05.35
12 Delaynie Ward 11 Zeeland West 1:07.08
13 Ellie TeSlaa 12 Hudsonville Unity Christi 1:07.60
14 Marcy Creevy 9 Zeeland West 1:08.31
15 Olivia Tjapkes 9 Whitehall 1:08.68
16 Kaylee Barnes 9 Allendale 1:09.37
17 Jordyn Agnew 12 Allendale 1:10.01
18 Aliyah Brinks 10 Hudsonville Unity Christi 1:10.43
19 Annie Cooper 11 Spring Lake 1:10.77
20 Kaylee Brocker 12 Coopersville 1:16.19
21 Bailey Wescott 10 Muskegon Orchard View 1:23.31
22 Abriana Balderas 9 Muskegon Orchard View 1:30.12
Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kayla Windemuller 12 Holland Christian 2:18.23
2 Katie Westfall 12 GR_Kenowa Hills 2:23.52
3 Michelle Kuipers 10 Holland Christian 2:23.65
4 Amber Mango 12 Allendale 2:23.83
5 Sarah DiPiazza 11 Allendale 2:27.45
6 Kendra Fowler 11 Fremont 2:29.41
7 Megan Velzen 10 Hudsonville Unity Christi 2:30.71
8 Megan DeMeester 11 Holland Christian 2:31.32
9 Hannah Arendsen 9 Zeeland East 2:31.72
10 Avery Schenk 10 Zeeland West 2:33.44
11 Ruby Strahan 10 Ludington 2:33.54
12 Randi Stone 11 Ludington 2:33.91
13 Chrissa Zuber 12 Zeeland East 2:34.28
14 Maya Klanderman 10 Hamilton 2:34.48
15 Eva Tilton 10 Spring Lake 2:34.50
16 Emilie Wilson 12 Zeeland West 2:34.55
17 Solana Witham 11 Whitehall 2:35.19
18 Britten Busen 9 Sparta 2:35.33
19 Maria Donihue 11 GR_Kenowa Hills 2:37.94
20 Maddy Windberg 12 Spring Lake 2:38.82
21 Faith Clark 10 Fruitport 2:40.66
22 Kendall Paige 10 Sparta 2:42.60
23 Kendra E. Johnson 12 Fruitport 2:46.17
24 Hannah Gaffner 12 Hudsonville Unity Christi 2:46.84
25 Lauren DeJonge 12 Coopersville 2:49.85
26 Erin Norton 9 Fremont 2:54.62
27 Emma Hector 10 Whitehall 2:54.64
28 Becca Glass 12 Coopersville 2:57.30
Varsity Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kayla Windemuller 12 Holland Christian 4:54.56
2 Michelle Kuipers 10 Holland Christian 5:23.18
3 Kori Baumann 10 Allendale 5:25.48
4 Sophia DiPiazza 10 Allendale 5:25.65
5 Megan Velzen 10 Hudsonville Unity Christi 5:28.96
6 Olivia Weenum 12 Zeeland West 5:31.71
7 Megan DeMeester 11 Holland Christian 5:32.60
8 Chloe Kikstra 11 Zeeland East 5:34.13
9 Emily Macina 9 Zeeland East 5:34.33
10 Maddy Windberg 12 Spring Lake 5:38.37
11 Ruby Strahan 10 Ludington 5:44.29
12 Hannah Gaffner 12 Hudsonville Unity Christi 5:45.32
13 Faith Clark 10 Fruitport 5:47.53
14 Charlotte Glanville 10 Ludington 5:51.19
15 Erica Green 11 GR_Kenowa Hills 5:51.42
16 Racheal Bolton 12 Sparta 5:53.27
17 Christina Berna 12 Allendale 5:54.42
18 Ana Dekruyter 11 Zeeland West 5:54.67
19 Rylie Bjorkman 9 Sparta 5:57.55
20 Riley Sweet 12 Fremont 6:03.37
21 Kendra E. Johnson 12 Fruitport 6:04.09
22 Emily Curtis 9 Fremont 6:10.41
23 Jacie Burk 10 Coopersville 6:11.98
24 Jossilyn Maycroft 12 Coopersville 6:35.35
Varsity Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kayla Windemuller 12 Holland Christian 11:07.27
2 Brinley Schenk 12 Zeeland West 11:23.05
3 Hannah Hamilton 11 Fremont 11:29.84
4 Kori Baumann 10 Allendale 11:46.45
5 Bridget Rozeboom 12 Holland Christian 11:49.28
6 Audrey Freyhof 12 Hamilton 12:08.26
7 Lizzy Penrice 11 Spring Lake 12:13.71
8 Christina Berna 12 Allendale 12:14.73
9 Leah Converse 9 Fremont 12:17.88
10 Jaiden VanDoornik 12 Zeeland East 12:23.42
11 Emily Macina 9 Zeeland East 12:40.48
12 Charlotte Glanville 10 Ludington 12:44.25
13 Nora Mitteer 12 Whitehall 12:53.37
14 Chloe Lohman 9 Spring Lake 13:01.27
15 Samantha Huizen 9 Sparta 13:18.19
16 Racheal Bolton 12 Sparta 13:27.87
Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Suenomi Norinh 12 Zeeland East 14.99
2 Kallie Fehler 12 Fruitport 15.91
3 Rebekah VanDeWeg 12 Spring Lake 16.19
4 Julia Babinec 12 Zeeland West 17.02
5 Autumn Hancock 12 Hamilton 17.08
6 Taylor Rebone 10 Spring Lake 17.38
7 Erin Dolson 12 Zeeland East 17.51
8 Brittany Jewell 11 Sparta 17.55
Varsity Girls 100m Hurdles Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Suenomi Norinh 12 Zeeland East 15.57
2 Kallie Fehler 12 Fruitport 16.57
3 Rebekah VanDeWeg 12 Spring Lake 16.79
4 Julia Babinec 12 Zeeland West 17.11
5 Autumn Hancock 12 Hamilton 17.26
6 Taylor Rebone 10 Spring Lake 17.61
7 Erin Dolson 12 Zeeland East 17.64
8 Brittany Jewell 11 Sparta 17.81
9 Natalie Allen 10 Ludington 17.91
10 Taylor Hillabrandt 10 Allendale 18.12
11 Ashley Ritsema 9 Hamilton 18.43
12 Madison Fehler 12 Fruitport 18.54
13 Kya Patterson 10 Sparta 18.69
14 Sydney Fritz 12 Coopersville 18.74
15 Emma Carmean 10 Muskegon Oakridge 19.37
16 Katie Ferris 9 Whitehall 19.93
17 Hannah Galentine 9 Coopersville 20.24
18 Madison Coleman 12 Zeeland West 20.35
19 Morgan Ridder 9 Hudsonville Unity Christi 20.70
20 Klayre Callison 9 Fremont 21.06
21 Merci Fitz 9 Fremont 21.84
Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Suenomi Norinh 12 Zeeland East 46.08
2 Kallie Fehler 12 Fruitport 48.28
3 Sophia Tardani 12 Spring Lake 48.52
4 Autumn Hancock 12 Hamilton 49.40
5 Erin Dolson 12 Zeeland East 49.62
6 Ashley Crinion 9 GR_Kenowa Hills 50.92
7 Ava Deschaine 9 GR_Kenowa Hills 51.09
8 Hannah Genzink 9 Holland Christian 51.78
9 Taylor Hillabrandt 10 Allendale 52.69
10 Brittany Jewell 11 Sparta 52.98
11 Emma Carmean 10 Muskegon Oakridge 53.17
12 Julia Babinec 12 Zeeland West 53.24
13 Katie Ferris 9 Whitehall 54.58
14 Saphy Allers 9 Allendale 56.63
15 Aubrey Kruithoff 9 Coopersville 56.74
16 Ashley Ritsema 9 Hamilton 56.96
17 Isabelle Hoekwater 10 Zeeland West 57.14
18 Ayana Collins 10 Spring Lake 58.05
19 Megan Jaglowski 9 Sparta 59.28
20 Klayre Callison 9 Fremont 1:00.27
21 Madison Fehler 12 Fruitport 1:01.55
22 Merci Fitz 9 Fremont 1:02.37
Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Zeeland West 51.84
Shanna HanAlyssa OrtizEmily TummelTara Achterhof
2 Spring Lake 52.51
Rebekah VanDeWegSophia TiltonSophia TardaniCaroline Loiseau
3 Allendale 53.40
Brianna BredewegSidney HeugelTressa DeVrouBrenna Bastien
4 GR_Kenowa Hills 53.41
Kelsey GruzinAshley CrinionJordyn WeircinskiKatelyn Stulpe
5 Hudsonville Unity Christian 53.84
Koryn BrowerBritta DeLongNicole DeRooLexie Sorrell
6 Zeeland East 54.45
Sarah BrownBri GoogeBrecken BoeveLauren Anderson
7 Whitehall 54.46
Raylynn KnappMorgan VanderLeestNevaeh WatsonKylie Spooner
8 Fruitport 55.05
Madison FehlerEmily HuyserJordyn CarlyleTaylor Beaune
9 Ludington 56.49
Ellie SchoonNatalie AllenAlex KovarMarian Prentice
10 Muskegon Orchard View 57.48
Mikayla BankheadMaddelynne TheileAnissa MullinsSelina Benson
11 Fremont 58.12
Kylee McDonaldAlexis BowenMerci FitzMegan Walker
Varsity Girls 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Hamilton 1:49.21
Hannah WettlauferBrittany DriesengaAutumn HancockRayah Blood
2 Coopersville 1:49.93
Andrea ZiebarthJordan SilerLauren BradleyJayden Hill
3 GR_Kenowa Hills 1:49.97
Ahsley CrinionKatelyn StulpeAubrey DoucetteEmily Bajema
4 Zeeland East 1:50.37
Sarah BrownAnna SluiterJocelyn JarzembowskiLauren Anderson
5 Holland Christian 1:51.59
Alyssa GruppenAliya VanKampenDolly SlenkHannah Genzink
6 Zeeland West 1:52.51
Alyssa OrtizTara AchterhofShanna HanEmilie Wilson
7 Sparta 1:52.81
Ava SousaBritten BusenHayleigh PowersSierra Stechebar
8 Ludington 1:54.67
Marian PrenticeAllison MorseGwendelyn ShamelAlex Kovar
9 Whitehall 1:54.78
Morgan VanderLeestNevaeh WatsonRaylynn KnappBailey Pierson
10 Allendale 1:55.48
Chaney RickardCambry RickardEmma RotmanRory MacGeorge
11 Hudsonville Unity Christian 1:55.84
Koryn BrowerAlyssa HorstmanNicole DeRooEllie TeSlaa
12 Fruitport 1:56.67
Madison FehlerEmily HuyserAnaliza SanchezTaylor Beaune
13 Spring Lake 1:59.17
Ayana CollinsHannah PowersMadison VanEppsSophia Tilton
14 Fremont 2:05.33
Megan WalkerAlexis BowenKlayre CallisonMerci Fitz
Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Holland Christian 4:04.91
Michelle KuipersDolly SlenkElizabeth BruxvoortMadylin VanderZwaag
2 GR_Kenowa Hills 4:12.03
Aubrey DoucetteEmily BajemaAva DeschaineKatie Westfall
3 Allendale 4:15.93
Amber MangoBrenna BastienBrianna BredewegSophia DiPiazza
4 Spring Lake 4:18.90
Sophia TardaniTaylor ReboneSophia TiltonJulia Bajt
5 Ludington 4:19.54
Emma FountainMarian PrenticeGwendelyn ShamelRandi Stone
6 Zeeland East 4:22.00
Erin DolsonChrissa ZuberKaleigh VanDeWegeSophie Riemersma
7 Fruitport 4:23.00
Taylor BurkeFaith ClarkEmily HuyserAnaliza Sanchez
8 Zeeland West 4:25.81
Emilie WilsonCatherine LaPorteAvery SchenkJulia Babinec
9 Hudsonville Unity Christian 4:26.83
Koryn BrowerAlyssa HorstmanEllie TeSlaaNicole DeRoo
10 Coopersville 4:28.11
Andrea ZiebarthJayden HillAubrey KruithoffLauren Bradley
11 Whitehall 4:30.89
Bailey PiersonOlivia TjapkesRaylynn KnappSolana Witham
12 Hamilton 4:31.79
Autumn HancockShyla TomsaSarah GenzinkRayah Blood
13 Sparta 4:31.95
Ava SousaKya PattersonBritten BusenSierra Stechebar
Varsity Girls 4x800m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Holland Christian 9:24.42
Michelle KuipersElizabeth BruxvoortMadylin VanderZwaagKayla Windemuller
2 Allendale 9:44.47
Amber MangoChristina BernaSarah DiPiazzaKori Baumann
3 Zeeland West 9:44.72
Avery SchenkBrinley SchenkOlivia WeenumEmilie Wilson
4 Zeeland East 9:58.25
Kaleigh VanDeWegeClarissa MacomberChloe KikstraChrissa Zuber
5 Hamilton 10:01.79
Maya KlandermanBella CharronAudrey FreyhofSarah Genzink
6 Fremont 10:02.29
Kendra FowlerHannah HamiltonRiley SweetKatie Nicholas
7 Ludington 10:02.47
Randi StoneGwendelyn ShamelEmma FountainRuby Strahan
8 Spring Lake 10:24.62
Jaynie SeylhowerLizzy PenriceEva TiltonMaddy Windberg
9 Whitehall 10:35.73
Emma HectorNora MitteerSierra ReidSolana Witham
10 Fruitport 10:43.13
Kendra E. JohnsonMorgan MathiakCorinne ZweedykFaith Clark
11 Sparta 10:52.95
Racheal BoltonRylie BjorkmanPaige WIlsonKendall Paige
12 Coopersville 11:46.60
Jacie BurkJossilyn MaycroftBecca GlassLauren DeJonge
Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Brianna Copley 12 Whitehall 40-06.50
2 Aliyah Boeve 11 Zeeland East 38-08.75
3 Julia Reynolds 12 Ludington 38-08.00
4 Olivia Kraft 12 Zeeland West 37-00.00
5 Taylor Waterway 11 Zeeland East 35-11.25
6 Alissa Hoolsema 12 Coopersville 35-02.75
7 Jenna Berens 12 Zeeland East 32-10.00
8 Sidney Peters 11 Hamilton 31-09.25
9 Anna VanTubergen 12 Hudsonville Unity Christi 31-09.00
10 Kirra Body 12 GR_Kenowa Hills 31-02.00
11 Emma Althouse 11 Ludington 30-04.75
12 Karleigh Jeffries 9 Whitehall 30-04.00
13 Shelby Meintsma 12 Coopersville 30-00.00
14 Gracie Teerman 12 GR_Kenowa Hills 29-10.00
14 Greta Robrahn 9 Zeeland East 29-10.00
16 AJ Ediger 9 Hamilton 29-09.25
17 Gracie Reinhold 12 Muskegon Oakridge 28-08.00
18 Alyssa Morales 11 Hudsonville Unity Christi 28-06.25
19 Avery Wilks 9 Fruitport 27-09.25
20 Audra Shoop 10 Ludington 27-04.25
21 Kayla Walker 10 Zeeland West 27-01.75
22 Kasiyah Anderson 9 Muskegon Orchard View 26-01.00
23 Brianna VanOordt 11 Fruitport 26-00.00
24 Erin Ball 9 Sparta 24-05.50
24 Mackenna Schmuker 10 Allendale 24-05.50
26 Madison Lamach 11 Fremont 24-04.50
27 Hanna Hallberg 11 Fremont 23-05.25
28 Alivia Harger 9 Muskegon Oakridge 23-04.50
28 Olivia Caine 9 Sparta 23-04.50
30 Cara Rotman 12 Holland Christian 23-03.00
31 Anna Steele 9 Allendale 21-06.00
32 Olivia Jones 12 Spring Lake 19-06.00
33 Rachel McMartin 10 Spring Lake 17-00.50
34 Willow Braspenning 10 Muskegon Orchard View 16-02.75
Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Aliyah Boeve 11 Zeeland East 138-06
2 Taylor Waterway 11 Zeeland East 128-03
3 Brianna Copley 12 Whitehall 123-07
4 Olivia Kraft 12 Zeeland West 122-04
5 Julia Babinec 12 Zeeland West 120-04
6 Anna VanTubergen 12 Hudsonville Unity Christi 110-07
7 Sidney Peters 11 Hamilton 107-08
8 Julia Reynolds 12 Ludington 105-02
9 Gracie Reinhold 12 Muskegon Oakridge 103-01
10 Sheridan Smoes 11 Coopersville 100-10
11 Megan Keegstra 10 Zeeland East 100-05
12 Karleigh Jeffries 9 Whitehall 97-08
13 Amber Ulven 11 Zeeland East 96-02
14 AJ Ediger 9 Hamilton 92-08
15 Danielle Brittner 10 Sparta 90-04
16 Shelby Meintsma 12 Coopersville 87-06
17 Kirra Body 12 GR_Kenowa Hills 86-06
18 Cara Rotman 12 Holland Christian 86-02
19 Jenna Berens 12 Zeeland East 86-00
20 Gracie Teerman 12 GR_Kenowa Hills 81-09
21 Audra Shoop 10 Ludington 81-04
22 Hannah Stevens 12 Fruitport 81-00
23 Emma Althouse 11 Ludington 80-10
24 Naomi Bos 11 Hudsonville Unity Christi 79-05
25 Mackenna Schmuker 10 Allendale 72-06
26 Sonja Groters 12 Sparta 72-01
27 Avery Wilks 9 Fruitport 70-11
28 Hanna Hallberg 11 Fremont 69-01
29 Olivia Jones 12 Spring Lake 65-07
30 Megan Dricoll 11 Muskegon Oakridge 64-08
31 Kasiyah Anderson 9 Muskegon Orchard View 60-10
32 Rachel McMartin 10 Spring Lake 57-02
33 Madison Lamach 11 Fremont 53-00
34 Kristin Dolce 9 Allendale 50-10
35 Willow Braspenning 10 Muskegon Orchard View 33-11
Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Suenomi Norinh 12 Zeeland East 5-05.00
2 Alyssa Horstman 11 Hudsonville Unity Christi 5-04.00
3 Sophie Riemersma 12 Zeeland East 5-03.00
4 Madylin VanderZwaag 12 Holland Christian 5-00.00
5 Jordyn Carlyle 11 Fruitport 5-00.00
6 Rebekah VanDeWeg 12 Spring Lake 5-00.00
7 Sierra Stechebar 11 Sparta 4-10.00
8 Mackenzie Stewart 12 GR_Kenowa Hills 4-07.00
8 Katie Ferris 9 Whitehall 4-07.00
10 Natalie Allen 10 Ludington 4-07.00
10 Mallory Hinken 11 Zeeland East 4-07.00
10 Jenna Skislak 11 GR_Kenowa Hills 4-07.00
10 Ayana Collins 10 Spring Lake 4-07.00
-- Megan Hirdes 11 Allendale NH
-- Allie Williams 11 Zeeland West NH
-- Erin Reilly 9 Ludington NH
-- Melissa Maddox 11 Fremont NH
-- Rose Dunlap 10 Zeeland West NH
-- Halie Atkins 10 Allendale NH
-- Megan Jaglowski 9 Sparta NH
-- Alyssa Gustman 10 Fremont NH
Varsity Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Brianna Bredeweg 10 Allendale 11-06.00
2 Sidney Heugel 9 Allendale 11-00.00
3 Emily Tummel 10 Zeeland West 9-06.00
4 Ellie Schoon 10 Ludington 9-06.00
5 Alyssa Gruppen 11 Holland Christian 9-03.00
6 Alex Kovar 10 Ludington 9-03.00
7 Emma VandenBerg 12 Holland Christian 9-00.00
8 Megan Grotenhuis 10 Zeeland East 8-00.00
8 Mia Grant 9 Zeeland West 8-00.00
10 Paige WIlson 9 Sparta 8-00.00
11 Sierra Stechebar 11 Sparta 8-00.00
12 Rachel Sund 12 GR_Kenowa Hills 8-00.00
13 Elyse TerHaar 11 Zeeland East 7-06.00
13 Brooke Russo 11 Coopersville 7-06.00
15 Michelle Johnson 10 Fruitport 7-06.00
15 Alex Edsall 12 Hamilton 7-06.00
-- Sophia Baker 10 Coopersville NH
-- Kendra Fowler 11 Fremont NH
-- Brianne Elliott 12 GR_Kenowa Hills NH
-- Sierra Horton 9 Fremont NH
-- Josie Kragt 12 Hamilton NH
Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Suenomi Norinh 12 Zeeland East 18-00.25
2 Shanna Han 12 Zeeland West 16-10.50
3 Elizabeth Bruxvoort 11 Holland Christian 16-10.00
4 Kallie Fehler 12 Fruitport 15-09.50
5 Taylor Rebone 10 Spring Lake 15-09.00
6 Britten Busen 9 Sparta 15-08.75
7 Grace Zurek 10 Sparta 15-05.75
8 Aubrey Kruithoff 9 Coopersville 15-02.50
9 Eva Tilton 10 Spring Lake 15-00.50
10 Emily Huyser 12 Fruitport 14-06.25
11 Nevaeh Watson 9 Whitehall 14-05.25
12 Kylee McDonald 11 Fremont 14-03.25
13 Hannah Galentine 9 Coopersville 14-02.50
14 Hannah Gaffner 12 Hudsonville Unity Christi 14-00.00
15 Jenna Kafila 10 Allendale 13-11.50
16 Erin Reilly 9 Ludington 13-10.50
17 Kylie Spooner 9 Whitehall 13-09.25
18 Marcy Creevy 9 Zeeland West 13-05.25
19 Maddie Oosterhouse 10 Hudsonville Unity Christi 13-03.75
19 Maddie Hovingh 10 Allendale 13-03.75
21 Jocelyn Jarzembowski 11 Zeeland East 13-02.50
22 Kassy Fialek 9 Fremont 12-06.00
23 Selina Benson 9 Muskegon Orchard View 12-05.25
24 Hannah Allen 9 Ludington 12-00.50
25 Maddelynne Theile 9 Muskegon Orchard View 11-01.25