Ann Arbor Pioneer Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
12.90 | SB | Vanessa Woolley | 6th | Prelims H1 | Complete Results |
13.16 | Vanessa Woolley | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
13.64 | Jacquelyn Brines | 18th | Prelims H1 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
26.35 | SB | Justice Jackson | 5th | Finals H1 | Complete Results |
26.60 | Justice Jackson | 5th | Prelims H1 | Complete Results | |
28.45 | SB | Kayla Rollins | 17th | Prelims H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
1:03.20 | SB | Lydia Valtadoros | 10th | Finals H1 | Complete Results |
1600 Meter Run | |||||
4:56.46 | Zofia Dudek | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
5:05.15 | Sarah Forsyth | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
10:53.80 | Zofia Dudek | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
11:12.19 | SB | Anna Vogel | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
11:21.54 | Sarah Forsyth | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
15.39 | Jayla Johnson | 1st | Prelims H1 | Complete Results | |
15.40 | Gabriella Newman | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
15.48 | Jayla Johnson | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
15.53 | Gabriella Newman | 2nd | Prelims H1 | Complete Results | |
16.97 | Vanessa Woolley | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
17.00 | Vanessa Woolley | 6th | Prelims H1 | Complete Results | |
17.51 | Isabelle Perkins | 10th | Prelims H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
46.65 | SB | Gabriella Newman | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
49.87 | Jayla Johnson | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
50.67 | SB | Relay Team | 6th | Finals H1 | Complete Results |
4x200 Meter Relay | |||||
1:47.74 | Relay Team | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:08.09 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
9:16.62 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-6 | Gabriella Newman | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4-8 | Jayla Johnson | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
14-11.75 | Kayla Rollins | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
13-7 | Yael Atzmon | 18th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
10-9 | Vanessa Woolley | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
95-10 | Aderinola Adunbi | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
88-6 | Sadie Freisthler | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
39-10.5 | Aderinola Adunbi | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
28-7.75 | Lis Cordeiro | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.80 | SB | Adunbi Adetomiwa | 19th | Prelims H1 | Complete Results |
11.96 | Victor Parker | 24th | Prelims H1 | Complete Results | |
200 Meter Dash | |||||
24.29 | SB | Chandler Graham | 18th | Prelims H1 | Complete Results |
24.71 | SB | Brenden Franklin | 23rd | Prelims H1 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
53.46 | SB | Joel Pingle | 10th | Finals H1 | Complete Results |
55.70 | Brenden Franklin | 20th | Finals H1 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:02.19 | Fred Wallace | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
2:05.05 | Brady Cunningham | 16th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:12.87 | Nick Foster | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4:18.54 | SB | John Florence | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
4:33.93 | Ethan Mielock | 12th | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
9:16.60 | Nick Foster | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
9:22.41 | John Florence | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
9:49.72 | Owen Johnson | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
9:55.06 | Ethan Mielock | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
14.67 | Leo Gaberon | 1st | Prelims H1 | Complete Results | |
15.06 | Leo Gaberon | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
20.46 | Javon Smith | 18th | Prelims H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
38.86 | Leo Gaberon | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
41.79 | SB | Adunbi Adetomiwa | 5th | Finals H1 | Complete Results |
4x100 Meter Relay | |||||
45.60 | Relay Team | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:34.04 | SB | Relay Team | 7th | Finals H1 | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
3:24.69 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
4x800 Meter Relay | |||||
7:49.20 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
17-6.5 | Javon Smith | 18th | Finals H1 | Complete Results | |
16-9.25 | Shamar Napier | 19th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
12-0 | SB | Daniel Bolonos | 13th | Finals H1 | Complete Results |
Discus | |||||
100-10 | Josh Smith | 14th | Finals H1 | Complete Results |