Middle School Boys 70 Meter Dash Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Conner Cosme 7 Lakewood (Lake Odessa) 9.22
2 Ethan Goodemoot 8 Lakewood (Lake Odessa) 9.45
3 Mackie Lang 7 Lansing Christian 9.50
4 Jeremiah Penny 8 Maple Valley 9.68
5 Drew Garcia 8 Olivet 9.90
6 Cha Vang 8 Perry 10.40
7 Finn Coffman 8 Stockbridge 10.49
8 Ben Young 7 Lansing Christian 10.55
9 Isaiah Waldron 6 Lansing Christian 11.07
10 Amere Wright 8 Leslie 11.85
11 Dylan Hile 7 Leslie 12.00
12 Zavien Torrey 8 Stockbridge 12.07
13 Julian Belill 7 Perry 12.26
14 Mason Guass 7 Stockbridge 12.28
15 Jack Klemmer 7 Leslie 12.35
16 Nathanael Bawks 6 Perry 13.11
Calder Villanueva 8 Lakewood (Lake Odessa)
Middle School Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Devito Paul 8 Olivet 12.46
2 Conner Cosme 7 Lakewood (Lake Odessa) 12.61
3 Ethan Goodemoot 8 Lakewood (Lake Odessa) 12.78
4 Jeremiah Penny 8 Maple Valley 13.04
5 Drew Garcia 8 Olivet 13.34
6 Mackie Lang 7 Lansing Christian 13.44
7 Foster Pybus 8 Stockbridge 14.06
8 Noah Adcock 7 Lansing Christian 14.20
9 Ben Young 7 Lansing Christian 14.37
10 Anthony Cochrane 6 Perry 14.79
11 Cha Vang 8 Perry 14.89
12 Dylan Hile 7 Leslie 16.58
13 Zavien Torrey 8 Stockbridge 16.75
14 Amere Wright 8 Leslie 16.79
15 Mason Guass 7 Stockbridge 16.92
16 Julian Belill 7 Perry 16.98
17 Jack Klemmer 7 Leslie 17.46
Middle School Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Devito Paul 8 Olivet 25.74
2 Ethan Goodemoot 8 Lakewood (Lake Odessa) 26.71
3 Jayden Colby 8 Leslie 27.52
4 Carson DuBose 7 Leslie 32.21
5 Thomas Trygier 8 Lansing Christian 33.77
6 James Stone 8 Lansing Christian 34.15
7 Kenneth Bieber 6 Lansing Christian 34.91
8 Dylan Hile 7 Leslie 38.52
9 Anthony Cochrane 6 Perry 38.64
10 Zavien Torrey 8 Stockbridge 38.84
Middle School Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Devito Paul 8 Olivet 56.42
2 Donny Wells 8 Lakewood (Lake Odessa) 57.49
3 Jeremiah Penny 8 Maple Valley 1:00.09
4 Skyler Cook 8 Maple Valley 1:01.48
5 Joe LaSalle 8 Olivet 1:04.30
6 Calder Villanueva 8 Lakewood (Lake Odessa) 1:05.22
7 Kenneth Bieber 6 Lansing Christian 1:16.44
8 Johnathan Schmidtfranz 8 Perry 1:18.68
9 Silas Miller 7 Perry 1:19.71
10 James Stone 8 Lansing Christian 1:22.83
11 Julian Belill 7 Perry 1:32.94
Carson DuBose 7 Leslie
Middle School Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Boks Thomas 8 Olivet 2:24.49
2 Jacob Phillips 8 Leslie 2:34.13
3 Landon Lincoln 7 Olivet 2:44.48
4 Bryce Goodemoot 6 Lakewood (Lake Odessa) 2:45.80
5 Anthony Cochrane 6 Perry 2:47.65
6 Kyan Isham 8 Leslie 2:48.90
7 Tristen Bird 8 Perry 2:53.89
8 Lawrence Lyle 7 Olivet 3:09.10
Skyler Cook 8 Maple Valley
Middle School Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Boks Thomas 8 Olivet 5:23.98
2 Mason Nosis 7 Perry 5:30.87
3 Brock Rochow 8 Stockbridge 5:40.19
4 Brady Carmichael 7 Lansing Christian 5:43.13
5 José Domecq 8 Leslie 5:43.20
6 Bryce Goodemoot 6 Lakewood (Lake Odessa) 5:44.93
7 Landon Lincoln 7 Olivet 5:47.37
8 Brendon Snider 7 Lakewood (Lake Odessa) 6:51.32
9 Kaiden Bradford 8 Leslie 7:16.79
Middle School Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Boks Thomas 8 Olivet 12:24.56
2 Brock Rochow 8 Stockbridge 12:26.83
3 José Domecq 8 Leslie 12:36.07
4 Bryce Goodemoot 6 Lakewood (Lake Odessa) 12:43.08
5 Tucker Josh 7 Olivet 15:47.86
Middle School Boys 55m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Seth Cobb 8 Lakewood (Lake Odessa) 10.32
2 Tristen Bird 8 Perry 11.41
3 Isaiah Waldron 6 Lansing Christian 11.86
4 Blake Bawks 8 Perry 11.87
5 Ethan Bradley 8 Stockbridge 11.96
6 Todd Kendon 7 Olivet 12.06
7 Silas Miller 7 Perry 15.06
Middle School Boys 200m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Seth Cobb 8 Lakewood (Lake Odessa) 31.70
2 Brady Carmichael 7 Lansing Christian 33.04
3 Chandler Webb 7 Perry 35.57
4 Ethan Bradley 8 Stockbridge 36.14
5 Todd Kendon 7 Olivet 36.29
6 Mitchell Fortier 6 Lakewood (Lake Odessa) 40.66
Middle School Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Lakewood (Lake Odessa) 54.25
Kade BoucherSeth CobbDonny WellsEthan Matthews
2 Lansing Christian 57.64
Brady CarmichaelBen YoungNoah AdcockMackie Lang
3 Leslie 1:03.26
Adam SanchezAJ ScuttGavin FinchIsaac Arnett
4 Olivet 1:05.29
Walsh PrestonLawrence LyleEverett HallEthan Miars
5 Perry 1:06.83
Brandon KetchumHardy RickyJohnathan SchmidtfranzLanden Rodler
Middle School Boys 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Lakewood (Lake Odessa) 2:02.18
Kade BoucherLydon RogersLucas StewardEthan Matthews
2 Leslie 2:04.75
Isaac ArnettAJ ScuttCarson DuBoseGavin Finch
3 Olivet 2:13.97
Walsh PrestonEverett HallEthan MiarsHudson Deleeuw
4 Perry 2:15.49
Brandon KetchumLanden RodlerHardy RickyJohnathan Schmidtfranz
Middle School Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Perry 4:40.76
Mason NosisAnthony CochraneBlake BawksChandler Webb
2 Leslie 4:43.26
Jayden ColbyCarson DuBoseGrason WeberKyan Isham
3 Lakewood (Lake Odessa) 4:58.61
Mitchell FortierLucas StewardBrendon SniderCalder Villanueva
4 Olivet 5:00.03
Kiss MalachiHudson DeleeuwEthan MiarsEvert Ty
Middle School Boys 4x800m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Leslie 10:57.39
José DomecqKyan IshamGrason WeberJacob Phillips
2 Olivet 11:41.05
Landon LincolnKiss MalachiLawrence LyleTucker Josh
3 Lakewood (Lake Odessa) 12:42.41
Lydon RogersMitchell FortierBrendon SniderGavin McGarry
Middle School Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Conner Cosme 7 Lakewood (Lake Odessa) 38-3
2 AJ Scutt 8 Leslie 37-11
3 Isaac Arnett 8 Leslie 34-8
4 Foster Pybus 8 Stockbridge 32-6
5 Skyler Cook 8 Maple Valley 31-5.75
6 Adam Sanchez 8 Leslie 31-3.75
7 Finn Coffman 8 Stockbridge 30-3
8 Brandon Ketchum 8 Perry 29-9
9 Hardy Ricky 8 Perry 29-6
10 Landen Rodler 8 Perry 28-9.25
11 Ethan Matthews 7 Lakewood (Lake Odessa) 26-11
12 Chase Gay 7 Olivet 24-4.75
13 Gavin McGarry 7 Lakewood (Lake Odessa) 24-0
14 Thomas Trygier 8 Lansing Christian 23-4
15 Tucker Josh 7 Olivet 20-3
16 Everett Hall 8 Olivet 18-7
17 Kenneth Bieber 6 Lansing Christian 15-9.25
Middle School Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Foster Pybus 8 Stockbridge 4-10
2 Donny Wells 8 Lakewood (Lake Odessa) 4-8
3 Lucas Steward 7 Lakewood (Lake Odessa) 4-6
3 Jacob Phillips 8 Leslie 4-6
3 Hudson Deleeuw 7 Olivet 4-6
6 Kiss Malachi 8 Olivet 4-4
6 Mason Nosis 7 Perry 4-4
Middle School Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Joe LaSalle 8 Olivet 9-0
2 Blake Bawks 8 Perry 7-0
3 Chandler Webb 7 Perry 6-6
3 Grason Weber 7 Leslie 6-6
5 Gavin Finch 8 Leslie 6-6
Middle School Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Brady Carmichael 7 Lansing Christian 16-6.25
2 Jayden Colby 8 Leslie 15-1
3 Drew Garcia 8 Olivet 13-7
4 Noah Adcock 7 Lansing Christian 13-6.75
5 Lydon Rogers 8 Lakewood (Lake Odessa) 13-3.75
6 Joe LaSalle 8 Olivet 12-11.75
7 Tristen Bird 8 Perry 12-8.75
8 James Stone 8 Lansing Christian 12-0.5
9 Cha Vang 8 Perry 11-11
10 Finn Coffman 8 Stockbridge 11-7.75
11 Ethan Bradley 8 Stockbridge 11-2.5
12 Silas Miller 7 Perry 11-0.75
13 Mason Guass 7 Stockbridge 7-11.5
Middle School Girls 70 Meter Dash Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Taylor Russell 8 Lakewood (Lake Odessa) 9.70
2 Lilly Mekediak 7 Lakewood (Lake Odessa) 10.15
3 Anna Hendricks 7 Perry 10.31
4 Elly Ritter 8 Lansing Christian 10.33
5 Powell Bailey 6 Olivet 10.78
6 Kylie Damesworth 6 Lansing Christian 10.91
7 Myers Ava 7 Olivet 11.05
8 Eliana Johnson 8 Stockbridge 11.18
9 Ellie Benham 8 Lakewood (Lake Odessa) 11.33
10 Ruby Simon 7 Perry 11.86
10 Natalie Adams 6 Lansing Christian 11.86
12 Alexie Parkinson 7 Leslie 11.88
13 Emma Smith 8 Leslie 11.89
13 Otto Grace 8 Olivet 11.89
15 Airiana Smith 7 Stockbridge 12.03
16 Alecia Smith 7 Stockbridge 12.19
Amy Tow 8 Leslie
Middle School Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Taylor Russell 8 Lakewood (Lake Odessa) 13.28
2 Lilly Mekediak 7 Lakewood (Lake Odessa) 14.05
3 Abigail Cochrane 8 Perry 14.42
4 Elly Ritter 8 Lansing Christian 14.62
5 Powell Bailey 6 Olivet 15.05
6 Eliana Johnson 8 Stockbridge 15.49
7 Juliana Stepp 7 Lansing Christian 15.54
8 Ellie Benham 8 Lakewood (Lake Odessa) 15.92
9 Ruby Simon 7 Perry 16.35
10 Otto Grace 8 Olivet 16.44
11 Emma Smith 8 Leslie 16.45
12 Kate Tomlinson 8 Leslie 16.54
13 Sedona Jones 8 Maple Valley 16.80
14 Alecia Smith 7 Stockbridge 16.99
15 Emily Provost 8 Perry 17.08
16 Dorothy Uzagare 6 Lansing Christian 17.52
17 Madison Trowbridge 7 Maple Valley 18.62
Middle School Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Taylor Russell 8 Lakewood (Lake Odessa) 27.82
2 Anna Hendricks 7 Perry 29.69
3 Lilly Mekediak 7 Lakewood (Lake Odessa) 29.76
4 Maycie Boyer 8 Leslie 30.22
5 Esther Lee 6 Lansing Christian 31.79
6 Myers Ava 7 Olivet 32.84
7 Skylarr Anderson 6 Lakewood (Lake Odessa) 33.00
8 Tayla Trapp 7 Stockbridge 34.06
9 Claire Hinkley 6 Perry 35.38
10 Kate Tomlinson 8 Leslie 35.79
11 Emily Provost 8 Perry 36.69
12 Claire Haviland 6 Lansing Christian 38.92
13 Ella Kuepfer 6 Lansing Christian 41.48
Middle School Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Rylie Burley 8 Leslie 1:07.85
2 Teagan Hallock 8 Perry 1:09.87
3 Mayleigh Raffler 6 Lakewood (Lake Odessa) 1:10.54
4 Savannah Arnett 7 Leslie 1:12.75
5 Lake Mykenzie 7 Olivet 1:15.67
6 Skylarr Anderson 6 Lakewood (Lake Odessa) 1:16.09
7 Tayla Trapp 7 Stockbridge 1:16.41
8 Griffin Kristen 7 Olivet 1:16.64
9 Kylie Damesworth 6 Lansing Christian 1:18.76
10 Gabby Gonzalez 8 Lakewood (Lake Odessa) 1:22.61
11 Miller Katie 7 Olivet 1:24.06
12 Emma Thielen 6 Perry 1:25.82
13 Ella Kuepfer 6 Lansing Christian 1:31.97
Middle School Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Hailey Creisher 7 Leslie 2:42.36
2 Abigail Cochrane 8 Perry 2:46.25
3 Treat Jordyn 6 Olivet 2:57.51
4 Emily Lubahn 8 Leslie 2:59.42
5 Patterson Annaliese 6 Olivet 3:10.39
6 Paula Ceular 6 Lansing Christian 3:11.36
7 Emma Thielen 6 Perry 3:18.43
8 Brelyn Magie 6 Lansing Christian 3:23.57
9 Miller Katie 7 Olivet 3:27.59
10 Makenna Bush 6 Lansing Christian 3:36.89
Middle School Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Peters Emily 7 Olivet 5:59.42
2 Jaidyn Smith 8 Leslie 6:11.47
3 Erin Lubahn 8 Leslie 6:20.60
4 Emma Tidd 7 Lakewood (Lake Odessa) 6:36.74
5 Paula Ceular 6 Lansing Christian 6:38.58
6 Andi Schrock 7 Lakewood (Lake Odessa) 6:57.15
7 Makenna Bush 6 Lansing Christian 7:22.97
Middle School Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jaidyn Smith 8 Leslie 13:53.48
2 Erin Lubahn 8 Leslie 14:01.67
3 Emma Tidd 7 Lakewood (Lake Odessa) 15:22.05
4 Treat Jordyn 6 Olivet 17:22.38
Naomi Grummet 8 Lakewood (Lake Odessa)
Middle School Girls 55m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ava Mustapha 8 Lansing Christian 9.61
2 Peters Emily 7 Olivet 10.48
3 Maycie Boyer 8 Leslie 10.88
4 Abigail Cochrane 8 Perry 10.99
5 Mayleigh Raffler 6 Lakewood (Lake Odessa) 11.54
6 Alana Raffler 6 Lakewood (Lake Odessa) 11.63
7 Ari Erickson 6 Lansing Christian 11.73
8 Brelyn Magie 6 Lansing Christian 12.06
9 Mia Bowens 8 Lakewood (Lake Odessa) 12.27
10 LaPaugh Lyla 7 Olivet 12.77
Middle School Girls 200m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ava Mustapha 8 Lansing Christian 29.67
2 Peters Emily 7 Olivet 33.19
3 Alana Raffler 6 Lakewood (Lake Odessa) 36.70
4 Teagan Hallock 8 Perry 37.45
5 Mayleigh Raffler 6 Lakewood (Lake Odessa) 38.23
6 Liz Markwart 7 Lakewood (Lake Odessa) 42.02
7 LaPaugh Lyla 7 Olivet 45.99
Middle School Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Lansing Christian 59.99
Esther LeeNatalie AdamsKylie DamesworthElly Ritter
2 Olivet 1:01.84
Powell BaileyMadelyn EllisMyers AvaPell Sophia
3 Lakewood (Lake Odessa) 1:02.36
Gabby GonzalezZia LagardeGalatea Archbold-PyleHayley Merryfield
4 Stockbridge 1:02.76
Eliana JohnsonAiriana SmithAlecia SmithTayla Trapp
5 Perry 1:03.98
Ryleigh AllenClaire SchmidtfranzCallyn TricoffClaire Hinkley
6 Leslie 1:04.71
Kaelyn AdairAmy TowAlexie ParkinsonLeila Messner
7 Maple Valley 1:08.70
Ada Marie BlakelyJulia MaterEmily ReitzSedona Jones
8 Lansing Christian 1:10.57
Makenna BushDorothy UzagareBrelyn MagiePaula Ceular
Middle School Girls 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Lakewood (Lake Odessa) 2:10.42
Sydney TefftAndi SchrockZia LagardeHayley Merryfield
2 Perry 2:12.96
Ryleigh AllenClaire SchmidtfranzCallyn TricoffAnna Hendricks
3 Leslie 2:13.49
Emma SmithLeila MessnerAlexie ParkinsonAmy Tow
4 Olivet 2:17.85
Kelly SashaMadelyn EllisOtto GraceDavis Madison
5 Maple Valley 2:24.64
Madison TrowbridgeJulia MaterTaylor CarpenterEmily Reitz
Middle School Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Leslie 4:52.53
Hailey CreisherSavannah ArnettLeila MessnerMaycie Boyer
2 Lakewood (Lake Odessa) 5:22.13
Mia BowensSkylarr AndersonAlana RafflerAndi Schrock
3 Olivet 5:27.76
Griffin KristenKelly SashaPatterson AnnalieseLake Mykenzie
4 Perry 5:36.04
Claire HinkleyClaire SchmidtfranzEmma ThielenCallyn Tricoff
Middle School Girls 4x800m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Leslie 10:44.17
Hailey CreisherErin LubahnJaidyn SmithRylie Burley
2 Lakewood (Lake Odessa) 13:18.26
Emma TiddZia LagardeMia BowensGalatea Archbold-Pyle
3 Olivet 13:44.15
Miller KatiePatterson AnnaliesePell KatieTreat Jordyn
Middle School Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Davis Madison 8 Olivet 28-8
2 Naomi Grummet 8 Lakewood (Lake Odessa) 27-11.75
3 Emily Lubahn 8 Leslie 27-2.5
4 Alivia Davis 6 Perry 26-9.5
5 Ada Marie Blakely 7 Maple Valley 26-5
6 Amy Tow 8 Leslie 25-10.25
7 Madelyn Ellis 7 Olivet 25-4
8 Hewitt Syndney 7 Olivet 24-11.5
9 Galatea Archbold-Pyle 7 Lakewood (Lake Odessa) 23-7
10 Lael Ritter 6 Lansing Christian 23-2
11 Ruby Simon 7 Perry 22-8.5
12 Airiana Smith 7 Stockbridge 22-1
13 Madison Trowbridge 7 Maple Valley 21-4.5
14 Claire Haviland 6 Lansing Christian 20-2
15 Leah Miller 6 Perry 17-7.5
16 Sydney Walker 7 Stockbridge 16-3.25
Ari Erickson 6 Lansing Christian NH
Middle School Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Pell Sophia 8 Olivet 4-4
2 Sydney Tefft 8 Lakewood (Lake Odessa) 4-4
3 Teagan Hallock 8 Perry 4-4
4 Lake Mykenzie 7 Olivet 4-2
5 Naomi Grummet 8 Lakewood (Lake Odessa) 4-0
Liz Markwart 7 Lakewood (Lake Odessa) NH
Middle School Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Taylor Carpenter 7 Maple Valley 7-6
2 Pell Sophia 8 Olivet 6-0
Emily Lubahn 8 Leslie NH
Middle School Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Ava Mustapha 8 Lansing Christian 15-6
2 Sydney Tefft 8 Lakewood (Lake Odessa) 13-0.25
3 Rylie Burley 8 Leslie 12-7.25
4 Griffin Kristen 7 Olivet 12-2.75
5 Juliana Stepp 7 Lansing Christian 11-6.75
5 Hayley Merryfield 8 Lakewood (Lake Odessa) 11-6.75
7 Kaelyn Adair 8 Leslie 11-6.25
8 Ellie Benham 8 Lakewood (Lake Odessa) 11-2.75
9 Julia Mater 8 Maple Valley 10-11.75
10 Taylor Carpenter 7 Maple Valley 10-10.25
11 Sedona Jones 8 Maple Valley 10-6.75
12 Brelyn Magie 6 Lansing Christian 10-5
13 Kelly Sasha 7 Olivet 10-4.5
14 Ryleigh Allen 6 Perry 9-6.25
15 Kate Tomlinson 8 Leslie 8-10.5
16 Lawson Samantha 7 Olivet 8-3.25
17 Emily Reitz 8 Maple Valley 8-2
Sydney Walker 7 Stockbridge NH
Summer Snyder 6 Perry NH