Lincoln End of Season Invitational 2021

Ypsilanti, MI

Adrian Results

Girls Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
13.73 SB Akkaya Campbell 4th Finals H1 Complete
14.97 Claire Johnson 9th Finals H1 Complete
14.99 SB Michael-ann Joyner 10th Finals H1 Complete
15.41 Quinn Hale 12th Finals H1 Complete
200 Meter Dash
29.21 SB Akkaya Campbell 4th Finals H1 Complete
32.27 Claire Johnson 11th Finals H1 Complete
32.42 SB Michael-ann Joyner 13th Finals H1 Complete
34.48 Cameron Morgan 17th Finals H1 Complete
400 Meter Dash
1:22.59 Cameron Morgan 10th Finals H1 Complete
800 Meter Run
2:53.96 Allisyn Pagel 5th Finals H1 Complete
3:09.59 Anastee Davis 10th Finals H1 Complete
1600 Meter Run
5:09.23 SB Crystal Coyne 1st Finals H1 Complete
6:03.72 SB Yoselin Fermin-Cam 3rd Finals H1 Complete
6:16.84 SB Allisyn Pagel 5th Finals H1 Complete
100 Meter Hurdles
19.39 SB Gabby Morris 2nd Finals H1 Complete
300 Meter Hurdles
54.31 SB Gabby Morris 1st Finals H1 Complete
4x100 Meter Relay
56.79 SB Relay Team 1st Finals H1 Complete
4x800 Meter Relay
11:56.25 Relay Team 1st Finals H1 Complete
High Jump
4-10 SB Quinn Hale 1st Finals H1 Complete
4-8 Akkaya Campbell 2nd Finals H1 Complete
Long Jump
13-11 SB Gabby Morris 1st Finals H1 Complete
11-9 Cameron Morgan 6th Finals H1 Complete
Pole Vault
7-6 SB Crystal Coyne 3rd Finals H1 Complete
Discus
71-0 Morgin White 7th Finals H1 Complete
Shot Put
28-3.5 Morgin White 3rd Finals H1 Complete
Boys Athlete Place Section Results
100 Meter Dash
13.33 SB Tyrone Johnson 13th Finals H1 Complete
14.44 SB Jon Antalek 22nd Finals H1 Complete
15.02 Leif Knox 24th Finals H1 Complete
16.94 SB Robert Waters 26th Finals H1 Complete
200 Meter Dash
24.47 SB Oscar Simon 4th Finals H1 Complete
400 Meter Dash
54.33 Matthew Canales 1st Finals H1 Complete
800 Meter Run
2:31.69 SB Chase Nyack 7th Finals H1 Complete
2:35.12 Anjel Vasquez 9th Finals H1 Complete
1600 Meter Run
4:44.96 Braylon Petty 1st Finals H1 Complete
4:57.98 Jackson Nyack 2nd Finals H1 Complete
5:01.16 Aiden Bell 3rd Finals H1 Complete
5:40.31 Zane Watkins 10th Finals H1 Complete
5:44.19 SB Anjel Vasquez 12th Finals H1 Complete
6:44.79 SB Adam Luck 17th Finals H1 Complete
110 Meter Hurdles
19.63 SB Maximus Perez 3rd Finals H1 Complete
300 Meter Hurdles
48.10 Maximus Perez 3rd Finals H1 Complete
4x100 Meter Relay
49.38 Relay Team 2nd Finals H1 Complete
4x200 Meter Relay
1:41.18 Relay Team 2nd Finals H1 Complete
4x400 Meter Relay
3:58.26 Relay Team 1st Finals H1 Complete
4x800 Meter Relay
10:45.00 Relay Team 4th Finals H1 Complete
High Jump
5-0 Holden Davies 6th Finals H1 Complete
Long Jump
16-0 Oscar Simon 4th Finals H1 Complete
Pole Vault
8-6 Ethan Pauli 2nd Finals H1 Complete
Discus
121-10.5 Noah Gradeless 1st Finals H1 Complete
92-4.5 SB Devan Carpenter 5th Finals H1 Complete
80-1 SB Avery Lewis 8th Finals H1 Complete
79-4.5 Brandon Sparks 9th Finals H1 Complete
60-1 Donte Lester 13th Finals H1 Complete
55-11 Santiago Salas 14th Finals H1 Complete
46-7.5 SB Jalen Nieto 15th Finals H1 Complete
Shot Put
37-4.75 SB Donte Lester 2nd Finals H1 Complete
33-10.25 Brandon Sparks 3rd Finals H1 Complete
33-7 Noah Gradeless 4th Finals H1 Complete
29-11 SB Devan Carpenter 8th Finals H1 Complete
28-10.25 Avery Lewis 9th Finals H1 Complete
24-10.5 SB Santiago Salas 12th Finals H1 Complete
22-10.25 Jalen Nieto 13th Finals H1 Complete