Hudsonville Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.34 | SB | Bethany Hop | 5th | Finals | Girls Results |
13.88 | SB | Stephanie Smith | 12th | Finals | Girls Results |
13.88 | SB | Caity Sampson | 13th | Finals | Girls Results |
200 Meter Dash | |||||
27.82 | SB | Stephanie Smith | 8th | Finals | Girls Results |
28.79 | SB | Caity Sampson | 12th | Finals | Girls Results |
30.06 | SB | Melanie Strickland | 19th | Finals | Girls Results |
400 Meter Dash | |||||
1:02.45 | SB | Natalie Renkes | 5th | Finals | Girls Results |
1:06.96 | SB | Taylor Biesbrock | 13th | Finals | Girls Results |
1:10.03 | SB | Lydia Keener | 19th | Finals | Girls Results |
800 Meter Run | |||||
2:22.73 | SB | Karli Keur | 1st | Finals | Girls Results |
2:33.90 | SB | Jewel Ro | 4th | Finals | Girls Results |
2:50.97 | SB | Taylor Dombrowski | 13th | Finals | Girls Results |
1600 Meter Run | |||||
5:29.47 | SB | Kelli Jackson | 2nd | Finals | Girls Results |
5:31.99 | SB | Alex Berends | 3rd | Finals | Girls Results |
6:01.29 | SB | Megan Sanchez | 14th | Finals | Girls Results |
3200 Meter Run | |||||
11:41.75 | SB | Kelli Jackson | 2nd | Finals | Girls Results |
11:43.87 | SB | Alex Berends | 3rd | Finals | Girls Results |
13:15.55 | SB | Megan Sanchez | 11th | Finals | Girls Results |
100 Meter Hurdles | |||||
18.37 | SB | Amber Warners | 5th | Finals | Girls Results |
19.09 | SB | Jessica Havens | 10th | Finals | Girls Results |
21.70 | SB | Melanie Strickland | 18th | Finals | Girls Results |
300 Meter Hurdles | |||||
54.76 | SB | Heidi Dayton | 10th | Finals | Girls Results |
56.11 | SB | Amber Warners | 13th | Finals | Girls Results |
59.61 | SB | Jessica Havens | 21st | Finals | Girls Results |
4x100 Meter Relay | |||||
52.78 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:52.40 | SB | Relay Team | 5th | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:18.75 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:10.91 | SB | Relay Team | 1st | Finals | |
High Jump | |||||
4-6 | SB | Mallory Bont | 6th | Finals | Girls Results |
4-4 | SB | Danielle Gortsema | 8th | Finals | Girls Results |
Long Jump | |||||
15-8 | SB | Mallory Bont | 3rd | Finals | Girls Results |
13-8.75 | SB | Samantha Voet | 11th | Finals | Girls Results |
12-4 | SB | Cassie Vanooyen | 24th | Finals | Girls Results |
Pole Vault | |||||
8-9 | SB | Melissa Harmsen | 2nd | Finals | Girls Results |
8-0 | SB | Bethany Hop | 4th | Finals | Girls Results |
7-6 | SB | Katy Reminga | 8th | Finals | Girls Results |
Discus | |||||
89-2 | SB | Audra Delamar | 6th | Finals | Girls Results |
80-8 | SB | Hannah Stidham | 9th | Finals | Girls Results |
61-9 | SB | Miranda Emaus | 19th | Finals | Girls Results |
Shot Put | |||||
37-1.5 | SB | Audra Delamar | 1st | Finals | Girls Results |
25-10.5 | SB | Miranda Emaus | 16th | Finals | Girls Results |
25-9.5 | SB | Hannah Stidham | 17th | Finals | Girls Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.83 | SB | Kinyea Titus | 4th | Finals | Boys Results |
12.16 | SB | Vandam Caleb | 13th | Finals | Boys Results |
12.22 | SB | Diaz Louie | 16th | Finals | Boys Results |
200 Meter Dash | |||||
23.99 | SB | Kinyea Titus | 3rd | Finals | Boys Results |
24.90 | SB | Delamar Andrew | 13th | Finals | Boys Results |
24.94 | SB | Holst Tristen | 14th | Finals | Boys Results |
400 Meter Dash | |||||
52.88 | SB | Pollock Chris | 4th | Finals | Boys Results |
53.58 | SB | Delamar Andrew | 7th | Finals | Boys Results |
800 Meter Run | |||||
2:13.16 | SB | Calvin Athy | 9th | Finals | Boys Results |
2:13.87 | SB | Nate Knoth | 10th | Finals | Boys Results |
2:22.67 | SB | Rozema Cam | 21st | Finals | Boys Results |
1600 Meter Run | |||||
4:35.49 | SB | Taylor Tafelsky | 3rd | Finals | Boys Results |
4:44.98 | SB | Jack Lindsay | 7th | Finals | Boys Results |
4:48.19 | SB | Jake Holwerda | 8th | Finals | Boys Results |
3200 Meter Run | |||||
10:15.30 | SB | Jake Holwerda | 3rd | Finals | Boys Results |
10:20.31 | SB | Jack Lindsay | 6th | Finals | Boys Results |
10:43.34 | SB | Devon Main | 10th | Finals | Boys Results |
110 Meter Hurdles | |||||
16.30 | SB | Dawes Mitch | 3rd | Finals | Boys Results |
20.47 | SB | Pluger Spencer | 21st | Finals | Boys Results |
300 Meter Hurdles | |||||
42.69 | SB | Dawes Mitch | 2nd | Finals | Boys Results |
48.07 | SB | Pluger Spencer | 17th | Finals | Boys Results |
4x100 Meter Relay | |||||
46.23 | SB | Relay Team | 5th | Finals | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:39.93 | SB | Relay Team | 8th | Finals | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:36.87 | SB | Relay Team | 2nd | Finals | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:30.73 | SB | Relay Team | 3rd | Finals | |
Long Jump | |||||
18-6.25 | SB | Diaz Louie | 11th | Finals | Boys Results |
16-4.75 | SB | Kinyea Titus | 22nd | Finals | Boys Results |
14-10.25 | SB | Pluger Spencer | 26th | Finals | Boys Results |
Discus | |||||
121-6 | SB | Cole Dustin | 5th | Finals | Boys Results |
121-5 | SB | Blouw Spencer | 6th | Finals | Boys Results |
115-4 | SB | Hall Tyler | 11th | Finals | Boys Results |
Shot Put | |||||
46-2.5 | SB | Doane Tyler | 2nd | Finals | Boys Results |
43-11.5 | SB | Cole Dustin | 3rd | Finals | Boys Results |
40-11 | SB | Hall Tyler | 6th | Finals | Boys Results |