Niles Brandywine Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
14.94 | SB | Ciara Markin | 6th | Finals H1 | Complete Results |
15.10 | Ciara Markin | 6th | Prelims H1 | Complete Results | |
15.97 | Brianna Gleason | 6th | Prelims H1 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:06.35 | Jaleesa Garner | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
1:07.46 | Ciara Markin | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:40.30 | SB | Emily Pedzinski | 6th | Finals H1 | Complete Results |
3:54.34 | Allison Zacharski | 21st | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
8:48.23 | Allison Zacharski | 17th | Finals H1 | Complete Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
21.44 | SB | Emilie Bush | 6th | Prelims H1 | Complete Results |
22.33 | Emilie Bush | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
1:04.29 | Brianna Gleason | 18th | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:35.95 | SB | Relay Team | 6th | Finals H1 | Complete Results |
High Jump | |||||
4-6 | Emily Pedzinski | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
12-10.51 | Makena` Bowen | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
12-7.5 | Ciara Markin | 14th | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
52-5 | SB | Makayla Dierickx | 24th | Finals H1 | Complete Results |
Shot Put | |||||
23-2.75 | Emilie Bush | 24th | Finals H1 | Complete Results | |
19-0 | SB | Makayla Dierickx | 26th | Finals H1 | Complete Results |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
12.13 | Brandon Earles | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
12.15 | Brandon Earles | 3rd | Prelims H1 | Complete Results | |
12.81 | SB | Tyler Vanlaecke | 7th | Prelims H1 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
26.68 | Caleb Horst | 6th | Prelims H1 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
57.82 | Matt Kline | 13th | Finals H1 | Complete Results | |
1:01.21 | Michael Okyama | 21st | Finals H1 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:11.33 | SB | Wyatt Eager | 6th | Finals H1 | Complete Results |
2:13.44 | Michael Robbins | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:35.97 | SB | Michael Robbins | 4th | Finals H1 | Complete Results |
4:57.87 | Wyatt Eager | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
3200 Meter Run | |||||
10:19.97 | Tyler Danner | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
10:40.64 | SB | James Harrell | 8th | Finals H1 | Complete Results |
110 Meter Hurdles | |||||
15.33 | Andrew Duckett | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
15.62 | Nathan Anders | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
16.56 | Andrew Duckett | 1st | Prelims H1 | Complete Results | |
16.86 | Nathan Anders | 1st | Prelims H1 | Complete Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
40.81 | Andrew Duckett | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
41.89 | Nathan Anders | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
48.72 | Relay Team | 10th | Finals H1 | Complete Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:40.44 | SB | Relay Team | 9th | Finals H1 | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
3:32.82 | SB | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
4x800 Meter Relay | |||||
8:57.96 | Relay Team | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
19-11 | Andrew Duckett | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
19-6 | Nathan Anders | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
18-9.5 | Blake Lerner | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
Pole Vault | |||||
10-9 | Charles Kuemin | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
Discus | |||||
113-10 | Marty Ward | 11th | Finals H1 | Complete Results | |
91-5 | Charlie Rodriquez | 24th | Finals H1 | Complete Results | |
Shot Put | |||||
41-8.75 | Trevor Jones | 9th | Finals H1 | Complete Results | |
38-10 | Charlie Rodriquez | 14th | Finals H1 | Complete Results |