Grand Valley State University Results
Women | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
11.93 | w | Angela Ritter | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
11.96 | Angela Ritter | 1st | Prelims H1 | Complete Results | |
12.19 | w SB | Skylar Dantzler | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
12.57 | Skylar Dantzler | 2nd | Prelims H1 | Complete Results | |
12.65 | D'Mya Davis | 4th | Prelims H2 | Complete Results | |
12.67 | Sarah Beulla | 3rd | Prelims H1 | Complete Results | |
12.84 | SB | Jessica O'connell | 6th | Prelims H3 | Complete Results |
12.89 | SB | Victoria Patton | 4th | Prelims H1 | Complete Results |
13.35 | SB | Heather Johnson | 8th | Prelims H2 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
24.79 | SB | Skylar Dantzler | 1st | Finals H1 | Complete Results |
25.92 | w SB | Jessica O'connell | 2nd | Finals H2 | Complete Results |
26.66 | w SB | Deven Bax | 5th | Finals H2 | Complete Results |
27.84 | w | D'Mya Davis | 6th | Finals H2 | Complete Results |
28.57 | w | Molly Borgman | 4th | Finals H4 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
55.36 | SB | Angela Ritter | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
57.38 | Chant'e Roberts | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
59.23 | SB | Breanna Luba | 6th | Finals H1 | Complete Results |
1:02.36 | Deven Bax | 2nd | Finals H2 | Complete Results | |
800 Meter Run | |||||
2:19.30 | Brianna King | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
13.88 | w | Tiara Wiggins | 1st | Finals H1 | Complete Results |
14.00 | w SB | Breanna Luba | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
14.19 | Tiara Wiggins | 1st | Prelims H1 | Complete Results | |
14.44 | Breanna Luba | 1st | Prelims H2 | Complete Results | |
14.97 | w | Victoria Patton | 7th | Finals H1 | Complete Results |
15.41 | Victoria Patton | 4th | Prelims H1 | Complete Results | |
15.48 | SB | Molly Borgman | 5th | Prelims H1 | Complete Results |
15.89 | w | Molly Borgman | 8th | Finals H1 | Complete Results |
400 Meter Hurdles | |||||
1:01.41 | Jessica O'connell | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
1:02.77 | Heather Johnson | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
46.51 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:54.94 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
5-5 | SB | Samantha Saikalis | 1st | Finals H1 | Complete Results |
5-1 | Lauren Sayre | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
4-11 | Kylie Mount | 4th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
16-6.5 | SB | Victoria Patton | 6th | Finals H1 | Complete Results |
16-6.5 | SB | Emily Matkin | 6th | Finals H1 | Complete Results |
Triple Jump | |||||
34-11.25 | SB | Alex Reeves | 6th | Finals H1 | Complete Results |
Discus | |||||
154-5.5 | Mary Hecksel | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
136-1 | SB | Bobbie Goodwin | 4th | Finals H1 | Complete Results |
124-6.5 | Alyssa Wright | 8th | Finals H1 | Complete Results | |
Hammer Throw | |||||
155-4.5 | Bobbie Goodwin | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
150-2 | Mary Hecksel | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
Javelin | |||||
95-9.5 | Bobbie Goodwin | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
Heptathlon | |||||
49692 | SB | Grace Peterson | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
47028 | SB | Brooke Johnson | 4th | Finals H1 | Complete Results |
46116 | SB | Jessica Gustad | 8th | Finals H1 | Complete Results |
Men | Athlete | Place | Section | Results | |
200 Meter Dash | |||||
21.72 | w SB | Emmanuel Arop | 1st | Finals H2 | Complete Results |
22.47 | w SB | Kenny Jones | 1st | Finals H3 | Complete Results |
400 Meter Dash | |||||
48.21 | Jaylin Golson | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
48.94 | Thomas Capers | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
57.62 | SB | Darius Youngblood | 4th | Finals H3 | Complete Results |
1500 Meter Run | |||||
4:10.27 | Mitch Wilkins | 7th | Finals H1 | Complete Results | |
110 Meter Hurdles | |||||
14.28 | w SB | Gary Hickman | 1st | Finals H1 | Complete Results |
14.92 | Gary Hickman | 2nd | Prelims H1 | Complete Results | |
14.94 | w SB | Tj Burnett | 6th | Finals H1 | Complete Results |
15.41 | Tj Burnett | 3rd | Prelims H2 | Complete Results | |
16.03 | Darius Youngblood | 5th | Prelims H2 | Complete Results | |
16.33 | SB | Devyn Brass | 7th | Prelims H2 | Complete Results |
400 Meter Hurdles | |||||
54.07 | Tyler Pavliga | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
55.68 | Tj Burnett | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
1:00.46 | Devyn Brass | 2nd | Finals H2 | Complete Results | |
4x100 Meter Relay | |||||
41.16 | SB | Relay Team | 1st | Finals H1 | Complete Results |
4x400 Meter Relay | |||||
3:27.06 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
High Jump | |||||
6-0.75 | Kolton Kavanagh | 5th | Finals H1 | Complete Results | |
Long Jump | |||||
21-7.5 | Nick Sabado | 3rd | Finals H1 | Complete Results | |
21-4.25 | SB | Tyler Pavliga | 4th | Finals H1 | Complete Results |
20-10.5 | Kyle Sawyer | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
Hammer Throw | |||||
163-5 | Shane Campau | 6th | Finals H1 | Complete Results | |
137-8.25 | Austin Shamoun | 17th | Finals H1 | Complete Results |