Mens Results
100 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Azaiyah Bell 11.91a Whittemore-Prescott
2. 10 Patrick Harris 11.92a PR Hale
3. 11 Ryan Wisniewski 11.93a Gladwin
4. 11 Tanner Klein 12.11a Hale
5. 11 William Kolcan 12.28a Hillman
6. 12 Ian Driscoll 12.35a Whittemore-Prescott
7. 11 Lucas Brock 12.36a Fairview
8. Fr Dakota McKuen 12.42a Whittemore-Prescott
9. 10 Luke Tulgetske 12.60a Rogers City
10. 10 Dakota Simpson 12.61a Roscommon
11. 11 Dalton Sharpe 12.64a Roscommon
12. 11 Jay Shugart 12.67a Oscoda
13. 12 Hunter Eichorn 12.69a Roscommon
14. 9 Logan Fiske 12.70a Tawas City
15. 12 Dakota Oke 12.72a Alcona
16. 11 Devon Aleman 12.76a Gladwin
17. 11 Noah Young 12.87a Oscoda
18. 12 Christian Michaud 12.96a Oscoda
19. 10 Peter Quesada 12.98a SR Gladwin
20. 10 John Sharboneau 13.04a Alcona
21. 12 Tyler Brintnell 13.08a SR McBain
22. 11 Jacob Shoemaker 13.13a PR Rogers City
23. 11 Ashmin Stamm 13.13a PR AuGres-Sims
24. 9 Caleb Sanders 13.16a PR Hillman
25. 11 Parker Fitzgerald 13.23a Pinconning
26. 12 Brandan Kammer 13.30a Tawas City
27. 12 Deven Davis 13.48a Fairview
28. 9 Keody Berryhill 13.52a Alcona
29. 11 Alex Utecht 13.67a McBain
30. 9 Zach Reed 13.70a PR Hale
31. 12 Austin Colorite 14.22a PR Rogers City
32. 11 James Macqueen 14.67a PR Hillman
200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Patrick Harris 23.55a Hale
2. 12 Azaiyah Bell 23.65a Whittemore-Prescott
3. 11 Ryan Wisniewski 23.85a Gladwin
4. 11 Tanner Klein 24.45a PR Hale
5. 10 Ryan Schwiderson 24.60a PR AuGres-Sims
6. 12 Dylan Mcarthy 24.74a Roscommon
7. 11 Jay Shugart 25.05a Oscoda
8. 11 Mathew Hunt 25.08a Hillman
9. 12 Jordan Oliver 25.10a Tawas City
10. 12 Ian Driscoll 25.17a Whittemore-Prescott
11. 12 Dakota Oke 25.30a Alcona
12. Fr Dakota McKuen 25.68a Whittemore-Prescott
13. 11 Hunter Holzwarth 25.92a Mio Ausable
14. 10 Dakota Simpson 26.12a Roscommon
15. 11 Cole Sieland 26.16a SR McBain
16. 11 Jacob Shoemaker 26.18a PR Rogers City
17. 9 Gavin Sieland 26.26a McBain
18. HERMSTEDT MARTIN 26.29a Posen
19. 12 Drake Willobee 26.45a Fairview
20. 12 Nicholas Alveraz 26.66a Fairview
21. 10 Cody Reuther 26.71a Pinconning
22. 10 Aaron Morgan 26.73a SR Gladwin
23. 9 Adam Hein 27.13a Oscoda
24. 11 Brady Hilts 27.15a Roscommon
25. 11 Caleb King 27.16a SR Tawas City
26. 12 Tyler Horwath 27.18a Pinconning
27. 11 Cejay Yoder 27.31a PR Mio Ausable
28. 10 Ethan Gary 27.33a Gladwin
29. 12 Cory Hoffman 27.38a PR Alcona
30. 10 Cody Leeseberg 27.51a PR Alcona
31. CORY SWEESO 28.38a Rogers City
32. 9 Erik Toth 28.82a Hale
33. 12 Austin Colorite 29.25a PR Rogers City
400 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Patrick Harris 51.03a PR Hale
2. 11 Bradley Lomason 52.76a PR Whittemore-Prescott
3. 11 William Kolcan 53.56a Hillman
4. 11 Ryan Wisniewski 53.81a PR Gladwin
5. 10 Ryan Schwiderson 54.32a PR AuGres-Sims
6. 12 Dalton Keys 55.31a PR Tawas City
7. 10 Josh Maynard 55.42a Tawas City
8. 11 Hunter Holzwarth 56.32a Mio Ausable
9. 12 Drake Willobee 57.09a Fairview
10. 12 Jose Valdez 57.46a Roscommon
11. 11 Devon Aleman 58.06a PR Gladwin
12. 12 Emmitt Bronkema 58.42a McBain
13. 10 Elliot Dubuque 58.62a PR Alcona
14. 10 Luke Tulgetske 58.86a PR Rogers City
15. 9 Camden Groff 59.26a PR Tawas City
16. 9 Josh Bonner 59.39a PR Hale
17. 12 Nick Roberts 1:00.32a PR Whittemore-Prescott
18. 12 Quentin Venney 1:00.89a Oscoda
19. 10 Alex Harmon 1:01.44a Alcona
20. 11 Connor Kozumplik 1:01.97a Roscommon
21. 11 Bobby Maxwell 1:02.24a Whittemore-Prescott
22. 10 Branden Idalski 1:02.42a Rogers City
23. 9 Ethan Barton 1:02.96a PR McBain
24. 12 Zach Myers 1:04.44a PR Rogers City
25. RYAN GEORGE STYMA 1:05.39a Posen
26. 11 Eddie Schwiderson 1:05.55a PR AuGres-Sims
27. 9 Dylan Aubrey 1:06.70a Roscommon
28. 12 Anthony Worden 1:10.62a Pinconning
29. ENNEST DYLAN 1:29.44a Posen
30. 9 Ethan Davis 1:32.22a PR Oscoda
800 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Dakota Rupp 2:04.26h PR Tawas City
2. 10 Thomas Pastell 2:09.40h PR Roscommon
3. 10 Trevor Banny 2:10.04h Hale
4. 12 Jacob VanderVeen 2:10.45h PR Tawas City
5. 12 Jack Pellerito 2:11.13h PR Gladwin
6. 11 Michael Anderson 2:13.08h Tawas City
7. 12 Brendan Sutten 2:13.48h McBain
8. 11 Zane Aldrich 2:16.07h Whittemore-Prescott
9. 12 Seth Ehinger 2:16.63h PR AuGres-Sims
10. 9 Joseph Knapp 2:17.28h PR Pinconning
11. 12 Gunner Libby 2:25.12h PR Hillman
12. 9 Brett Nelson 2:28.81h Alcona
13. 11 Sam Sobeck 2:29.40h PR Rogers City
14. 9 Grayson Rayes 2:29.90h PR Oscoda
15. 12 Zach Myers 2:33.95h PR Rogers City
16. 9 Eyan Hincka 2:38.06h PR Posen
17. 12 Hunter Pipesh 2:42.89h PR Whittemore-Prescott
18. 9 Chase Spallinger 2:43.72h Oscoda
19. 10 Daniel Bielas 2:45.90h PR Rogers City
20. 12 Brendan Nelson 2:48.55h Alcona
21. KALEB CLOVER 2:51.24h Mio Ausable
22. 9 Matthew Szatkowski 3:00.08h PR Posen
23. 12 Riley Somers 3:09.53h PR Alcona
24. 10 Joshua Bucich 3:17.95h SR Oscoda
1600 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Zane Aldrich 4:44.82h SR Whittemore-Prescott
2. 11 Brandon Banks 4:45.14h SR Hillman
3. 12 Jack Pellerito 4:47.36h SR Gladwin
4. 12 Oliver Rice 4:56.23h Hale
5. 11 Gray Vandervelde 5:01.94h PR McBain
6. 11 Eric Turner 5:02.27h PR Roscommon
7. 12 Seth Ehinger 5:15.67h SR AuGres-Sims
8. 11 Austin Edgar 5:18.11h PR Gladwin
9. 11 Mason Kaniszewski 5:23.18h Tawas City
10. 10 Tanner Harrison 5:24.10h PR Whittemore-Prescott
11. ALBERT POST 5:28.89h Oscoda
12. 11 Kris Franklin 5:29.53h PR Hale
13. 9 Logan Gould 5:30.88h PR Tawas City
14. 10 Dylan Martin 5:31.66h Pinconning
15. 11 DruAnthony Hincka 5:40.32h PR Posen
16. 9 Dylan Aquino 5:45.80h PR Oscoda
17. 9 Tyler Hincka 5:46.81h PR Posen
18. 10 Branden Idalski 5:50.12h PR Rogers City
19. C CALDWELL 5:52.11h Tawas City
20. 9 Joseph Garrison 6:06.03h Oscoda
21. 9 JT Cole 6:10.11h Roscommon
22. 12 Brendan Nelson 6:11.24h PR Alcona
23. KALEB CLOVER 6:19.27h Mio Ausable
24. 9 Jerod Guoan 6:20.46h PR Gladwin
25. 11 Caden Anthony 6:23.90h PR AuGres-Sims
26. 10 Bruno Gallego 6:27.81h Pinconning
27. 9 Matthew Szatkowski 6:33.86h PR Posen
28. 11 Nick Hoadley 6:37.22h PR AuGres-Sims
29. 9 Joshua West 6:39.38h PR Alcona
30. 9 Austin Smallwood 6:46.24h Hale
3200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Keegan O'Malley 10:09.60h PR McBain
2. 11 Zane Aldrich 10:17.57h PR Whittemore-Prescott
3. 12 Oliver Rice 10:41.23h PR Hale
4. 11 Gray Vandervelde 11:00.25h PR McBain
5. 11 Mason Kaniszewski 11:17.41h SR Tawas City
6. 11 Michael Anderson 11:19.00h PR Tawas City
7. 9 Grayson Rayes 11:30.50h PR Oscoda
8. 10 Grant Gabalis 11:31.54h SR Roscommon
9. 11 Austin Edgar 11:32.06h PR Gladwin
10. 12 Shane Nichols 11:37.57h PR Whittemore-Prescott
11. 10 Tanner Harrison 11:45.86h Whittemore-Prescott
12. 9 JT Cole 11:55.44h PR Roscommon
13. 11 DruAnthony Hincka 11:57.08h PR Posen
14. 10 Dylan Martin 12:03.59h PR Pinconning
15. 11 Kris Franklin 12:41.08h Hale
16. 12 Yuki Nishibashi 12:53.08h PR Alcona
17. C CALDWELL 13:07.62h Tawas City
18. 9 Joseph Garrison 13:15.58h Oscoda
19. 11 Caden Anthony 14:00.06h PR AuGres-Sims
20. 11 Nick Hoadley 15:07.82h PR AuGres-Sims
110m Hurdles - 39" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Mason Fitzpatrick 16.40a Gladwin
2. 11 Seager Wiltzer 17.20a McBain
3. 12 Michael Stadler 17.72a Oscoda
4. 11 Kyle Colton 17.80a Whittemore-Prescott
5. 11 Michael Eagan 17.84a Whittemore-Prescott
6. 10 Brenden Coulter 17.90a Roscommon
7. 10 Victor Edick 17.92a Gladwin
8. 11 Lance Schwiderson 19.30a PR AuGres-Sims
9. 9 Dana Thorson 19.42a Whittemore-Prescott
10. 12 Seth Sebert 20.38a Roscommon
11. 9 Britt Parkinson 21.01a PR Hale
12. 9 Drac Josts 21.21a PR Roscommon
13. 11 Connor Bode 21.28a PR McBain
14. BRADLY SCHWIDERSON 21.60a AuGres-Sims
15. 9 decklyn utz 21.85a Pinconning
16. 10 Tony Walker 21.88a PR Rogers City
17. 10 Lance Last 22.53a PR Gladwin
18. 11 Eddie Schwiderson 22.92a AuGres-Sims
19. 9 Mason Robbins 23.07a Fairview
20. 11 Steve Lanczak 23.13a Pinconning
300m Hurdles - 36" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Mason Fitzpatrick 42.96a PR Gladwin
2. 11 Seager Wiltzer 43.02a SR McBain
3. 10 Brenden Coulter 44.46a PR Roscommon
4. 11 Mathew Hunt 44.47a PR Hillman
5. 11 Kyle Colton 45.51a PR Whittemore-Prescott
6. 12 Michael Stadler 46.23a Oscoda
7. 11 Michael Eagan 46.32a PR Whittemore-Prescott
8. 10 Victor Edick 47.39a Gladwin
9. 12 Seth Sebert 48.23a Roscommon
10. 10 Zander Forton 48.41a PR AuGres-Sims
11. 11 Ramsey Forton 48.71a PR AuGres-Sims
12. 9 Dana Thorson 49.11a PR Whittemore-Prescott
13. 11 Connor Bode 50.95a PR McBain
14. 9 Drac Josts 51.08a PR Roscommon
15. 11 Parker Fitzgerald 51.72a PR Pinconning
16. 9 Mason Robbins 52.46a Fairview
17. 11 Lance Schwiderson 52.66a PR AuGres-Sims
18. 11 Steve Lanczak 53.15a PR Pinconning
19. 9 Britt Parkinson 53.31a Hale
20. 9 decklyn utz 53.51a Pinconning
21. 9 Keody Berryhill 54.16a PR Alcona
22. 10 Lance Last 54.73a PR Gladwin
23. 11 Jacob Gow 56.36a Fairview
24. 10 Tony Walker 1:00.62a Rogers City
25. 9 John King 1:04.65a PR Posen
26. 11 Dan Gilmore 1:05.35a PR Fairview
4x100m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Dakota McKuen 46.10a Whittemore-Prescott
2. Relay Team 46.80a Hale
3 Dalton Keys 47.45a Tawas City
4 Dylan Mcarthy 47.85a Roscommon
5. Relay Team 49.29a McBain
6 Jay Shugart 49.37a Oscoda
7 Dakota Oke 49.39a Alcona
8. Relay Team 49.89a AuGres-Sims
9 Deven Davis 50.28a Fairview
10. Relay Team 50.71a Hillman
11. Relay Team 51.64a Posen
12. Relay Team 57.42a Rogers City
4x200m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Azaiyah Bell 1:35.77a Whittemore-Prescott
2 Dalton Keys 1:37.57a Tawas City
3 Devon Aleman 1:41.08a Gladwin
4 Dakota Simpson 1:41.79a Roscommon
5 Jay Shugart 1:42.72a Oscoda
6. Relay Team 1:43.58a McBain
7 Cody Reuther 1:44.49a Pinconning
8 Dakota Oke 1:44.51a Alcona
9. Relay Team 1:44.68a AuGres-Sims
10 Deven Davis 1:45.65a Fairview
11. Relay Team 1:47.53a Hale
12. Relay Team 1:50.80a Rogers City
4x400m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Jacob VanderVeen 3:35.81h Tawas City
2 Azaiyah Bell 3:39.78h Whittemore-Prescott
3 Hunter Eichorn 3:40.21h Roscommon
4 Brandon Banks 3:43.50h Hillman
5. Relay Team 3:44.05h McBain
6 Nicholas Alveraz 4:00.19h Fairview
7. Relay Team 4:00.85h Rogers City
8 Elliot Dubuque 4:06.89h Alcona
9 Kody Vanhorn 4:07.55h Pinconning
10. Relay Team 4:08.75h Hale
11. Relay Team 4:23.25h AuGres-Sims
12. Relay Team 4:38.12h Posen
4x800m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Jacob VanderVeen 8:43.36h Tawas City
2. Relay Team 8:54.24h McBain
3 Bradley Lomason 8:56.15h Whittemore-Prescott
4 Jose Valdez 9:10.90h Roscommon
5. Relay Team 9:21.70h Hale
6 Juan Beltran 9:46.32h Rogers City
7 Jake Bartkowak 9:52.28h Pinconning
8 Brett Nelson 10:12.89h Alcona
9. Relay Team 10:27.47h Posen
10 Dylan Aquino 10:36.18h Oscoda
11. Relay Team 10:36.86h AuGres-Sims
Shot Put - 12lb Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Jack Boyle 53-09.75" SR Roscommon
2. 12 Gavin Labrenz 44-06" PR Pinconning
3. 12 James Tyo 43-03" Tawas City
4. 12 Nick Stern 43-02.5" Whittemore-Prescott
5. 11 Kam Wheeler 41-07.25" Oscoda
6. 9 Owen Bontekoe 40-01" PR McBain
7. 12 Otto Ernst 39-09.5" SR Tawas City
8. 11 Charlie Prescott 39-05" Whittemore-Prescott
9. 10 Ridge Schutte 39-04" PR Whittemore-Prescott
10. 10 Jeffrey Charlton 36-04" Gladwin
11. 11 Kamryn Gordon 36-03" AuGres-Sims
12. 12 Tyler Horwath 35-01.5" Pinconning
13. 9 Adam Hein 34-11.5" Oscoda
14. 10 David Gream 34-04" Oscoda
15. 11 Alex Utecht 34-03.5" PR McBain
16. 10 Mike Ficaj 34-02.5" Roscommon
17. 9 Seth Keipert 34-00" PR Roscommon
18. 10 Carson Olmstead 33-11" Hale
19. CORY SWEESO 33-06.5" Rogers City
20. 11 Jaydon Smith 33-02.1" SR Gladwin
21. 9 Caleb Outman 33-02" McBain
22. 9 Gabe Jacubcin 33-00.5" PR Posen
23. 10 John Sharboneau 32-09.5" Alcona
24. EVAN DELKE 32-05" Rogers City
25. 12 Izaiah Hincka 31-10" PR Posen
26. 11 Ashmin Stamm 31-07.5" PR AuGres-Sims
27. 11 Jaacob Duford 31-03" Hale
28. 11 Chris Kamisehke 31-01.5" Alcona
29. 11 Rogan McClure 30-08.5" Gladwin
30. CHRISTIAN RYAN 29-09.5" Rogers City
31. THOMAS WILLIAMS 29-03" Hillman
32. 9 Mathew Armon 28-07.5" PR Hillman
33. 9 Conner Webster 28-06" Hale
34. 11 Hunter Abbe 27-11" PR Fairview
35. 11 Carsen Reynolds 26-07" SR Tawas City
36. 9 Konnor Webster 24-09.5" PR Alcona
37. 9 Cameron Paull 24-07.5" PR Posen
Discus - 1.6kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Kam Wheeler 140-04" PR Oscoda
2. 12 James Tyo 137-08" PR Tawas City
3. 11 Jack Boyle 130-07" Roscommon
4. 12 Nick Stern 129-05" Whittemore-Prescott
5. 12 Gavin Labrenz 119-05" Pinconning
6. 11 Jaydon Smith 109-09" Gladwin
7. 9 Seth Keipert 105-07" PR Roscommon
8. 10 David Gream 103-02" Oscoda
9. 10 John Sharboneau 102-07" PR Alcona
10. 12 Otto Ernst 97-11" Tawas City
11. 9 Adam Hein 96-11" PR Oscoda
12. 12 Tyler Horwath 95-02" Pinconning
13. 9 Gabe Jacubcin 94-07" PR Posen
14. 10 Jeffrey Charlton 93-07" Gladwin
15. 11 Charlie Prescott 93-06" Whittemore-Prescott
16. 11 Hunter Abbe 93-03" PR Fairview
17. 12 Seth Ehinger 92-09" PR AuGres-Sims
18. 10 Mike Ficaj 91-08" Roscommon
19. 10 Carson Olmstead 91-07" Hale
20. 11 Lance Schwiderson 90-04" PR AuGres-Sims
21. 11 Rogan McClure 89-05" Gladwin
22. - Jacob Ranger 88-02" SR Tawas City
23. EVAN DELKE 86-01" Rogers City
24. 12 Izaiah Hincka 83-10" PR Posen
25. 11 Josh Coenen 81-00" Whittemore-Prescott
26. 11 Ethan Cagle 80-10" PR Hale
27. 11 Jaacob Duford 79-09" PR Hale
28. 9 Caleb Outman 78-09" McBain
29. 11 Chris Kamisehke 76-07" Alcona
30. 9 Konnor Webster 75-03" Alcona
31. 12 Deven Davis 71-11" Fairview
32. 9 Cameron Paull 66-11" PR Posen
33. 9 Ethan Barton 62-11" McBain
High Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Mason Fitzpatrick 5-09" Gladwin
2. 12 Hunter Eichorn 5-07.4" SR Roscommon
3. 10 Garrett Verberkmoes 5-07.4" McBain
4. 12 Michael Stadler 5-07.3" Oscoda
5. 11 Michael Eagan 5-07.2" Whittemore-Prescott
6. 12 Dylan Mcarthy 5-07.2" Roscommon
7. 11 William Kolcan 5-07.1" Hillman
8. 11 Kyle Colton 5-07" Whittemore-Prescott
9. 12 Carsen McKinley 5-07" Tawas City
10. 10 Josh Maynard 5-05.1" Tawas City
11. 9 Gavin Sieland 5-05.1" McBain
12. BRADLY SCHWIDERSON 5-05" AuGres-Sims
13. 10 Thomas Pastell 5-02.1" Roscommon
14. 10 Trevor Banny 5-02.1" Hale
15. 10 Zander Forton 5-02" PR AuGres-Sims
16. 11 Alan Bovee 5-02" Hale
Pole Vault Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Morgan Courneya 12-00" Gladwin
2. 10 Victor Edick 11-06" Gladwin
3. 12 Shane Nichols 11-00" Whittemore-Prescott
4. 10 Ryan Schwiderson 10-00" AuGres-Sims
5. 11 Ramsey Forton 9-06" PR AuGres-Sims
6. 12 Ethan Rasch 9-00.1" Hale
7. 10 Fletcher Forton 9-00" PR AuGres-Sims
8. 9 Owen Bontekoe 9-00" PR McBain
Long Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Michael Eagan 21-02" PR Whittemore-Prescott
2. 11 Seager Wiltzer 19-02" McBain
3. 11 Tanner Klein 18-08.5" PR Hale
4. 10 Ryan Schwiderson 18-04" PR AuGres-Sims
5. 11 Dalton Sharpe 17-10" Roscommon
6. 11 Lucas Brock 17-09" PR Fairview
7. 10 Brenden Coulter 17-08.5" Roscommon
8. 10 Grant Gabalis 17-08" PR Roscommon
9. 9 Logan Fiske 17-05.1" Tawas City
10. 11 Bobby Maxwell 17-05" Whittemore-Prescott
11. 9 Caleb Sanders 17-02" PR Hillman
12. 12 Gunner Libby 17-01.5" PR Hillman
13. 11 Steve Lanczak 16-11.1" Pinconning
14. 12 Michael Stadler 16-11" Oscoda
15. 11 Connor Bode 16-10" PR McBain
16. 11 Jacob Shoemaker 16-08.1" PR Rogers City
17. HERMSTEDT MARTIN 16-08" Posen
18. BRADLY SCHWIDERSON 16-06.1" AuGres-Sims
19. 12 Juan Beltran 16-06" PR Rogers City
20. 11 Nathaniel Templeton 16-05.1" Hale
21. 11 Ashmin Stamm 16-05" PR AuGres-Sims
22. 11 Morgan Courneya 16-04" Gladwin
23. FISHER ROBERT 16-02" Posen
24. 10 Cody Leeseberg 15-11.1" SR Alcona
25. 10 Ethan Gary 15-11" Gladwin
26. 12 Nick Roberts 15-09" Whittemore-Prescott
27. 11 Mason Kaniszewski 15-08.1" PR Tawas City
28. 11 Michael Heuker Jr. 15-08" McBain
29. 12 Khristian Suszek 15-06.1" Oscoda
30. 9 Mason Robbins 15-06" Fairview
31. 11 Parker Fitzgerald 15-02" Pinconning
32. 10 Aaron Morgan 14-09" Gladwin
33. 10 Alex Harmon 14-06" PR Alcona
34. 11 Nick Edwards 14-00" Tawas City
35. RYAN GEORGE STYMA 13-10" Posen
36. 11 Dan Gilmore 13-07" PR Fairview
37. 11 James Macqueen 13-04.1" PR Hillman
38. 10 Kody Vanhorn 13-04" Pinconning
39. NICK TOTH 13-00" Rogers City
40. 12 Grant Palmer 12-03" PR Oscoda
Womens Results
100 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Mara Krupinski 13.94a Fairview
2. 9 Laila Bell 14.05a Whittemore-Prescott
3. 12 Andrea Ford 14.14a PR Fairview
4. 12 Plainte Brennan 14.24a SR Roscommon
5. 9 Katie Breault 14.54a Gladwin
6. 9 Catilin Anderson 14.64a Roscommon
7. 11 Elisabeth Gonge 14.73a PR Tawas City
8. 10 Victoria McEwan 14.74a Tawas City
9. 10 Emilee Noffze 15.12a PR Hillman
10. 12 Haley Fisher 15.15a SR Mio Ausable
11. 10 Kiya Grundy 15.29a McBain
12. 11 Alexis Mutschler 15.48a PR Hillman
13. 12 Katherine Edwards 15.53a Alcona
14. BRIANNA FREEHLING 15.56a AuGres-Sims
15. 11 Ryan Bohl 15.58a Roscommon
16. 10 Chelewynne Shuart 15.63a SR Tawas City
17. CHRISTINA ANDREWS 15.95a Rogers City
18. 10 Kelsea Walker 15.98a SR Gladwin
19. 10 Lilly Keim 15.98a Pinconning
20. 11 Mollie Bronkema 15.99a McBain
21. 12 Jordan Joyce 16.24a PR Alcona
22. 10 Karlie Heuker 16.34a McBain
23. 9 Jessie Shaw 16.36a Hale
24. 9 Violet Roiter 16.43a Alcona
25. 11 Marissa Lupcke 16.64a Pinconning
26. 11 Kate Tomlinson 17.07a PR Fairview
27. 12 Catherine Kindermann 17.23a Hale
28. 10 Holly Dybas 17.64a Pinconning
29. BREANNA CARROL 17.88a Oscoda
200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Shelby Whitt 28.36a McBain
2. 12 Andrea Ford 30.05a Fairview
3. 11 Shae Ferguson 30.62a PR Tawas City
4. 9 Katie Breault 30.78a Gladwin
5. 10 Anna Callender 31.25a Hillman
6. 11 Gabrielle Reszke 31.25a PR Pinconning
7. 9 Alex's Lask 31.47a PR Alcona
8. 9 Sydney Conley 31.82a Gladwin
9. 11 Jordan Kovachevich 31.86a PR Oscoda
10. 10 Chelewynne Shuart 32.10a Tawas City
11. 11 Ryan Bohl 32.34a Roscommon
12. 10 Rachael Frazho 32.44a SR Roscommon
13. 10 Karlie Heuker 32.55a SR McBain
14. ULA ZUBKEVICIUTE 32.76a Posen
15. 11 Noelle Augustyniak 33.09a Pinconning
16. 10 Jasmine Ramus 33.11a Rogers City
17. 12 Haley Fisher 33.20a Mio Ausable
18. 9 Jessie Shaw 33.52a PR Hale
19. 10 Demi Jo Flewelling 34.02a PR Rogers City
20. 11 Karagen Koch 34.32a Whittemore-Prescott
21. 9 Shawna Stephens 34.49a PR Rogers City
22. 9 Emma Johnston 34.66a PR Alcona
23. 12 Tiffany Juergans 34.89a PR Fairview
24. CHEYENNE DOUGHERTY 35.48a Hale
25. 11 Macy Mires 36.06a Roscommon
26. 10 Holly Dybas 36.66a Pinconning
27. MADISON TEMPLETON 38.25a Hale
28. BREANNA CARROL 38.93a Oscoda
400 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Andrea Ford 1:07.62a SR Fairview
2. 10 Ashley Schierbeek 1:07.80a McBain
3. 9 Brooke Chenette 1:08.90a PR Gladwin
4. 9 Jaedyn Winton 1:09.59a Fairview
5. 11 Morgan Thomas 1:11.09a SR Roscommon
6. 9 Joslin Stroud 1:11.62a PR McBain
7. 10 Olivia Rasch 1:11.72a PR Hale
8. 10 Catherine Belusar 1:12.07a Rogers City
9. 10 Taylor Eagleson 1:12.11a Gladwin
10. 12 Gabrielle Harger 1:13.17a PR Oscoda
11. 12 Lydia Rouleau 1:15.24a Pinconning
12. 11 Alexis Mutschler 1:15.39a PR Hillman
13. 12 Samantha Freske 1:15.98a PR Posen
14. 11 Ryan Bohl 1:17.34a Roscommon
15. 11 Faith Wallenmaier 1:19.84a Alcona
16. 9 Alyssa Dellar 1:21.02a Alcona
17. 12 Jordan Joyce 1:25.03a PR Alcona
18. 10 Paige Jenkins 1:28.42a PR Fairview
19. MADISON TEMPLETON 1:29.06a Hale
20. 10 Abigail Pflug 1:31.10a Rogers City
21. 9 Courtney Johnson 1:32.15a Tawas City
800 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Klaudia O'Malley 2:32.12h SR McBain
2. 10 Ashley Schierbeek 2:38.90h McBain
3. 9 Jaedyn Winton 2:42.87h PR Fairview
4. 11 Colette Morris 2:43.96h SR Gladwin
5. 12 Emily Malocha 2:47.57h SR Rogers City
6. 12 Gabrielle Harger 2:49.39h PR Oscoda
7. 12 Peyton Rellinger 2:50.12h PR Gladwin
8. JENNA KUZNICKI 2:50.59h Rogers City
9. 11 Morgan Thomas 2:58.04h Roscommon
10. 12 Cayley Adcock 2:58.89h SR Pinconning
11. 10 Caroline Cameron 2:59.80h PR Gladwin
12. 12 Nozomi Yamauchi 3:00.55h PR Whittemore-Prescott
13. 9 addy goy 3:01.58h PR Fairview
14. 10 Lillian Bradley 3:04.63h Tawas City
15. 11 Kelsey Finley 3:17.84h PR Roscommon
16. 10 Aby Degrammont 3:20.52h PR Mio Ausable
17. 11 Baily Pichler 3:24.87h Oscoda
18. ERICA PRITCHARD 3:30.30h AuGres-Sims
19. 9 Chloe Schram 3:32.84h Alcona
20. 10 Abigail Pflug 3:45.74h PR Rogers City
21. AILI SARAJA 3:53.37h AuGres-Sims
22. 11 Kate Tomlinson 4:11.37h PR Fairview
1600 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Klaudia O'Malley 5:28.47h McBain
2. 9 Brianna Eisenga 5:57.77h McBain
3. 9 Megan Taylor 6:01.45h PR McBain
4. JENNA KUZNICKI 6:03.22h Rogers City
5. 10 Jaylynn Slabic 6:05.86h SR Gladwin
6. 12 Peyton Rellinger 6:19.38h Gladwin
7. 11 Kelsey Finley 6:24.71h PR Roscommon
8. 9 Kylie Bartels 6:25.67h PR Gladwin
9. 9 addy goy 6:30.00h PR Fairview
10. 12 Cayley Adcock 6:44.28h SR Pinconning
11. 11 Jordyn Katterman 6:52.26h PR Tawas City
12. 10 Paige Jenkins 6:53.21h SR Fairview
13. 9 Kiara Ludwig 6:53.31h PR Hale
14. 12 Stacey LaRouche 7:02.48h Pinconning
15. 10 Aby Degrammont 7:10.98h PR Mio Ausable
16. 11 Baily Pichler 7:32.66h PR Oscoda
17. 11 Elexis Pendred 7:32.66h AuGres-Sims
18. 9 destiny Lacy 7:37.91h Tawas City
19. 12 Megan Reinhard 7:47.18h SR Oscoda
20. ERICA PRITCHARD 7:52.20h AuGres-Sims
21. 9 Chloe Schram 8:11.41h Alcona
22. CARLSON KAITLIN 8:40.14h Mio Ausable
23. 12 Lyla Brock 9:31.59h PR Fairview
3200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Klaudia O'Malley 11:54.12h SR McBain
2. 9 Brianna Eisenga 12:40.47h PR McBain
3. 10 Grace Volmering 12:41.67h PR Gladwin
4. 9 Megan Taylor 13:22.11h PR McBain
5. JENNA KUZNICKI 13:25.27h Rogers City
6. 10 Jolynn Slabic 13:42.93h PR Gladwin
7. 12 Hannah Balbaugh 14:30.97h PR Hale
8. 12 Alex Bacarella 14:41.00h SR Tawas City
9. 12 Stacey LaRouche 15:03.94h SR Pinconning
10. 10 Jade Richardson 16:01.78h SR Tawas City
11. 11 Elexis Pendred 16:46.07h PR AuGres-Sims
12. 12 Lyla Brock 22:57.66h PR Fairview
100m Hurdles - 33" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Shelby Whitt 17.25a McBain
2. 9 Sarah Macon 18.45a Gladwin
3. 10 Carly Haines 18.61a Gladwin
4. 11 Kennedy Pollington 19.01a McBain
5. 11 Alexis Stachurski 19.10a Roscommon
6. 9 Madison Nachtrieb 19.51a Tawas City
7. 9 Courtney Winter 20.17a PR Alcona
8. 9 Ashleigh Payne 20.33a Gladwin
9. 9 Kristine Kubisiak 21.70a PR Tawas City
10. 10 Jasmine Ramus 21.91a PR Rogers City
11. 10 Madison Swift 21.93a SR Hillman
12. 12 Tiffany Juergans 22.61a Fairview
13. 9 Maria Schultz 22.98a PR Rogers City
14. ALEXIS STRANO 23.32a AuGres-Sims
15. 9 Rose Schopfer 24.06a Alcona
16. 10 Makayla Boris 24.52a PR Rogers City
17. 9 Annabelle Rowe 26.80a Alcona
300m Hurdles - 30" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Shelby Whitt 49.36a McBain
2. 11 Kennedy Pollington 54.32a McBain
3. 10 Carly Haines 54.72a Gladwin
4. 9 Abigail Quick 56.05a Gladwin
5. 9 Sarah Macon 56.17a Gladwin
6. 9 Madison Nachtrieb 58.37a Tawas City
7. 9 Courtney Winter 59.42a PR Alcona
8. 12 Tiffany Juergans 1:02.16a PR Fairview
9. 9 Brooke Pelton 1:02.42a Hale
10. 10 Madison Swift 1:04.16a SR Hillman
11. 9 Annabelle Rowe 1:05.46a Alcona
12. ALEXIS STRANO 1:06.21a AuGres-Sims
13. 9 Maria Schultz 1:06.63a Rogers City
14. 9 Brooklyn Bober 1:06.73a PR Rogers City
15. 10 Jasmine Ramus 1:07.05a Rogers City
4x100m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Katie Breault 56.60a Gladwin
2 Elisabeth Gonge 56.77a Tawas City
3 Alexis Stachurski 56.82a Roscommon
4 Alexis Mutschler 58.47a Hillman
5 Katherine Edwards 59.12a Alcona
6 Lilly Keim 59.54a Pinconning
7 Karlie Heuker 59.60a McBain
8. Relay Team 59.71a AuGres-Sims
9 Laila Bell 1:00.22a Whittemore-Prescott
10. Relay Team 1:02.75a Hale
11. Relay Team 1:03.36a Rogers City
12. Relay Team 1:03.57a Posen
4x200m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Shae Ferguson 1:59.28a Tawas City
2 Sydney Conley 2:01.98a Gladwin
3 Catilin Anderson 2:03.35a Roscommon
4 Alexis Mutschler 2:06.14a Hillman
5 Katherine Edwards 2:07.24a Alcona
6 Mollie Bronkema 2:08.56a McBain
7 Noelle Augustyniak 2:08.76a Pinconning
8. Relay Team 2:08.89a AuGres-Sims
9. Relay Team 2:13.85a Rogers City
10. Relay Team 2:17.05a Posen
11. Relay Team 2:28.86a Hale
4x400m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Carly Haines 4:37.71h Gladwin
2 Kennedy Pollington 4:38.35h McBain
3 Shae Ferguson 4:40.66h Tawas City
4 Morgan Thomas 4:44.15h Roscommon
5 Samantha Kowalczyk 4:48.45h Pinconning
6 Katherine Edwards 4:51.38h Alcona
7. Relay Team 4:54.79h Rogers City
8 Andrea Ford 5:08.14h Fairview
9. Relay Team 5:54.66h AuGres-Sims
4x800m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Klaudia O'Malley 10:36.46h McBain
2 Kylie Bartels 10:53.25h Gladwin
3. Relay Team 12:17.09h Rogers City
4 addy goy 12:32.04h Fairview
5 Alex Bacarella 12:33.50h Tawas City
6. Relay Team 13:02.66h Hale
7 Violet Roiter 13:32.69h Alcona
8. Relay Team 14:31.82h AuGres-Sims
Shot Put - 4kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Kelsey Jakubcin 32-04.5" SR Posen
2. 12 Gretchen Koster 29-08.5" PR McBain
3. 10 Carly Haines 29-04.75" Gladwin
4. 12 McKenzie Holnagel 29-02" Gladwin
5. 10 Drew Horton 28-11" AuGres-Sims
6. 11 Kate Tomlinson 28-03" PR Fairview
7. 10 Mason Brown 27-01.5" McBain
8. 12 Lydia Rouleau 27-01.25" SR Pinconning
9. 11 Sheryl Hager 26-04" PR Fairview
10. 11 Abby Withrow 24-09" PR Gladwin
11. SHAWNA MCDONALD 24-03" Rogers City
12. 12 Miranda Reed 23-08" PR Roscommon
13. 12 Shelby Munsey 23-06.5" PR Whittemore-Prescott
14. 12 Jamie Yates 23-02.5" PR Tawas City
15. 12 Cheyanne Gardner 23-01" Hillman
16. 11 Hailey Lynch 22-09.5" PR AuGres-Sims
17. 11 Faith Alderman 22-09" Roscommon
18. 10 Lillian Bradley 22-08" Tawas City
19. 9 Jessie Shaw 21-11.5" Hale
20. 12 Kianna Shellenbarger 21-08" Hale
21. 9 Brooklyn Bober 21-07.5" PR Rogers City
22. 11 Anna Alfaro 21-04" Alcona
23. 12 Korie Beeney 21-01.5" Roscommon
24. 10 Samantha Grywalski 21-01" Pinconning
25. HANNAH HENTKOWSKI 21-00.25" Rogers City
26. 10 Mackenzie Broughton 20-10.5" Whittemore-Prescott
27. 12 Taylor Murray 20-08" Alcona
28. 11 Aubrey Gorm 20-05" Pinconning
29. 10 Leah Gingerich 20-01.5" Tawas City
30. SHEA HORTON 18-10.75" AuGres-Sims
31. 11 Faith Wallenmaier 18-04.25" Alcona
32. 11 Kimberley Gedeon 14-06" PR Oscoda
Discus - 1kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Gretchen Koster 109-04" PR McBain
2. 12 Jamie Yates 88-06" SR Tawas City
3. 12 McKenzie Holnagel 87-11" Gladwin
4. 10 Drew Horton 83-05" PR AuGres-Sims
5. 10 Mason Brown 82-05" McBain
6. 12 Taylor Murray 80-00" Alcona
7. 11 Sheryl Hager 78-01" PR Fairview
8. 11 Abby Withrow 74-11" PR Gladwin
9. 11 Hailey Lynch 74-07" PR AuGres-Sims
10. 12 Shelby Munsey 71-10" Whittemore-Prescott
11. 11 Aubrey Gorm 69-06" PR Pinconning
12. 12 Miranda Reed 66-03" PR Roscommon
13. 12 Kelsey Jakubcin 62-02.5" SR Posen
14. 12 Cheyanne Gardner 60-09" Hillman
15. SHAWNA MCDONALD 60-08" Rogers City
16. 12 Korie Beeney 59-02" Roscommon
17. 12 Kianna Shellenbarger 58-05" Hale
18. 11 Skylar Williams 56-10" Pinconning
19. 12 Tiffany Juergans 55-02" PR Fairview
20. 10 Jasmine Ramus 54-09" PR Rogers City
21. 10 Samantha Grywalski 54-04" PR Pinconning
22. 11 Anna Alfaro 54-03" Alcona
23. SHEA HORTON 51-04" AuGres-Sims
24. ABBY STERLY 49-05" Rogers City
25. 10 Leah Gingerich 47-07" SR Tawas City
26. 10 Jessica Disney 43-08" Roscommon
27. 12 Lyla Brock 39-05" PR Fairview
28. 10 Mackenzie Broughton 38-02" Whittemore-Prescott
High Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Shelby Whitt 5-00" PR McBain
2. 11 Erin Shearer 4-10" Gladwin
3. 10 Mason Brown 4-09" SR McBain
4. 10 Morgan Shea 4-07.1" PR Gladwin
5. 10 Emilee Noffze 4-07" Hillman
6. BRIANNA FREEHLING 4-04.1" AuGres-Sims
7. 10 Demi Jo Flewelling 4-04.1" PR Rogers City
8. 12 Maria Jobin 4-04" Roscommon
Pole Vault Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Colette Morris 9-00" Gladwin
2. 11 Kennedy Pollington 8-06.1" McBain
3. 12 Brooke Shultz 8-06" Alcona
4. 9 Ashleigh Payne 7-06" Gladwin
5. 9 Rose Schopfer 6-06.2" Alcona
6. 12 Hannah Balbaugh 6-06.2" Hale
7. 10 Morgan Shea 6-06.2" Gladwin
8. 10 Mason Brown 6-06.1" McBain
9. 12 Kara Caulfield 6-06" PR AuGres-Sims
Long Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Mara Krupinski 15-10" PR Fairview
2. BRIANNA FREEHLING 14-06" AuGres-Sims
3. 10 Kiya Grundy 14-02" SR McBain
4. 12 Brooke Shultz 14-00" PR Alcona
5. 11 Elisabeth Gonge 13-11" Tawas City
6. 12 Sarah Mayle 13-05" McBain
7. 10 Olivia Rasch 13-03" Hale
8. 10 Brooke Marsrow 12-09.5" SR Gladwin
9. 9 Brooke Chenette 12-09" Gladwin
10. 11 Shae Ferguson 12-08.3" Tawas City
11. 10 Madison Rouch 12-08.2" PR Tawas City
12. 10 Lilly Keim 12-08.1" SR Pinconning
13. ABBY MULLER 12-08" Rogers City
14. 11 Marissa Lupcke 12-07" PR Pinconning
15. 11 Mollie Bronkema 12-06" McBain
16. 11 Erin Shearer 12-03.1" Gladwin
17. 9 addy goy 12-03" Fairview
18. 10 Anna Callender 12-00" Hillman
19. 11 Ryan Bohl 11-11.1" Roscommon
20. 12 Nozomi Yamauchi 11-11" Whittemore-Prescott
21. 11 Karagen Koch 11-09" PR Whittemore-Prescott
22. 12 McKayla Cottick 11-07" Pinconning
23. 12 Kara Caulfield 11-04.1" PR AuGres-Sims
24. 12 Catherine Kindermann 11-04" Hale
25. BREANNA CARROL 10-10" Oscoda
26. SHAWNA MCDONALD 10-06.1" Rogers City
27. 10 Mariah Largent 10-06" PR Fairview
28. 11 Macy Mires 9-10" Roscommon