Mens Results
100 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Jacob Kretzschmer 12.07a Pigeon-Laker
2. 11 Philip Baudoux 12.19a Vassar
3. 11 Luke DuRussel 12.21a Reese
4. 12 Kyle Schmotzer 12.47a Cass City
5. 12 Jackson Motz 12.63a Bad Axe
6. 12 Hayden Wolf 12.67a North Branch
7. 11 Steven Hill 13.07a SR Reese
8. 10 Marshall Fabbro 13.13a Vassar
9. 11 Vinny Damiani 13.29a Mayville
10. 12 Chase Denniston 13.29a Cass City
11. 12 Andrew Scholler 13.38a Pigeon-Laker
12. 10 Sean Novak 13.39a Reese
13. 12 Luke Strauel 13.57a Marlette
14. 11 Thomas Radzialowski 13.66a Marlette
15. 11 Brendan Jurgess 13.82a Bad Axe
16. 12 Ryan Bower 13.99a Marlette
17. 9 Ethan Kent 14.13a Bad Axe
18. 11 Joe Sieradzki 14.22a PR Cass City
19. 10 Kyle Kleinknecht 14.23a North Branch
20. 9 Thomas Vogt 14.28a Mayville
21. 9 Austin Nesbitt 14.97a Vassar
22. 10 Sam Palmeter 15.43a PR Mayville
10 Josh Boyne SCR North Branch
200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Luke DuRussel 23.64a Reese
2. 11 Jacob Kretzschmer 23.70a PR Pigeon-Laker
3. 11 Logan Rutledge 24.26a North Branch
4. 12 Jacob Galsterer 24.43a Reese
5. 12 Jackson Motz 24.90a SR Bad Axe
6. 11 Michael Redfield 24.91a Mayville
7. 9 Deven Jewell 25.07a Reese
8. 12 Hayden Wolf 25.39a North Branch
9. 12 Brendan Hamilton 25.42a Cass City
10. 10 Sedrick Marchesano 26.10a PR Marlette
11. 11 Luke Rutledge 26.18a North Branch
12. 10 Alec Gant 26.56a PR Vassar
13. 10 Colin Ferguson 26.75a Marlette
14. 11 Brendan Jurgess 27.68a Bad Axe
15. 10 Ethon Fetterhoff 27.93a Cass City
16. 12 Austin Jewell 28.49a Vassar
17. 9 Eli Buss 28.89a Bad Axe
18. 11 Joe Sieradzki 29.78a PR Cass City
19. 10 Dillon Andress 29.83a Mayville
20. 9 Thomas Vogt 31.20a Mayville
21. 9 Josh Wehner 37.10a Pigeon-Laker
10 A.J. Barron SCR Vassar
12 Ryan Bower SCR Marlette
400 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Deven Jewell 54.62a Reese
2. 12 TJ Moore 54.66a Cass City
3. 11 Caleb Davis 58.12a North Branch
4. 10 Sedrick Marchesano 58.43a PR Marlette
5. 10 Chase McGinnis 58.53a Marlette
6. 10 Kody Gould 1:01.82a PR Marlette
7. 10 Kyle Kleinknecht 1:02.07a North Branch
8. 11 Gabe Smith 1:02.74a PR Mayville
9. 9 Collen Wrubel 1:02.78a Cass City
10. 9 Eli Buss 1:03.09a Bad Axe
11. 10 James Kervin 1:03.92a Bad Axe
12. 12 Brady Harcourt 1:04.60a Pigeon-Laker
13. 11 Austin Mosack 1:05.66a PR Bad Axe
14. 10 Dillon Andress 1:06.83a Mayville
15. 9 Lucas Andrews 1:07.22a North Branch
16. 11 Joe Sieradzki 1:07.56a Cass City
17. 10 Nathan Huizar 1:10.01a Vassar
18. 11 Keegan Bell 1:12.25a Vassar
19. 9 Josh Wehner 1:26.79a Pigeon-Laker
9 Jacob Miller SCR Mayville
10 Marshall Fabbro SCR Vassar
10 Brent Anderson SCR Reese
11 Matthew Nobles SCR Reese
800 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Donald Dunn 2:11.06a Marlette
2. 11 Zane Wright 2:11.13a Cass City
3. 12 Ivan Mutato 2:19.38a PR North Branch
4. 12 Aaron Volk 2:20.51a Bad Axe
5. 12 Ben Hulley 2:23.47a PR Mayville
6. 9 Spencer Murphy 2:28.88a North Branch
7. 10 Gabe Farver 2:31.55a Cass City
8. 11 Zach Herman 2:32.72a Marlette
9. 11 Jacob Kaufman 2:33.89a SR Bad Axe
10. 10 Sam Palmeter 2:35.43a PR Mayville
11. 9 Jacob Young 2:36.02a PR Reese
12. 10 Travis Fritz 2:45.26a Pigeon-Laker
13. 9 Login Kociba 2:46.10a Bad Axe
14. 12 Trevor Brandt 2:47.27a North Branch
15. 10 Nicholas Powers 2:47.77a PR Marlette
16. 10 Colin Truemner 2:49.48a SR Pigeon-Laker
17. 12 Brady Harcourt 2:51.06a Pigeon-Laker
18. 9 Logan Severance 2:51.56a Cass City
9 Hayden Carter SCR Reese
11 Jer Von Wilson SCR Vassar
10 Gabe Robinson SCR Reese
1600 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Kendal Delpiere 4:58.11a Bad Axe
2. 11 CarLee Stimpfel 5:11.91a Cass City
3. 10 David Knarian 5:12.55a Bad Axe
4. 12 Cody Sanchez 5:16.36a Marlette
5. 12 Kaleb Bickel 5:25.32a North Branch
6. 12 Grant Barnes 5:27.36a Vassar
7. 10 Cody Stier 5:32.26a PR Mayville
8. 10 Gabe Farver 5:32.27a Cass City
9. 9 Drew Markel 5:34.77a PR Cass City
10. 10 Owen Galsterer 5:35.50a Reese
11. 9 Logan Putman 5:45.67a Reese
12. 11 Zach Herman 5:49.71a Marlette
13. 10 Travis Fritz 5:55.28a PR Pigeon-Laker
14. 11 Jacob Kaufman 6:03.78a SR Bad Axe
15. 10 Dylan Castle 6:03.82a North Branch
16. 11 Jacob Childs 6:13.11a Reese
17. 9 CJ Weiss 6:18.93a PR Vassar
18. 9 Gregory Goodfellow 6:20.89a PR Mayville
19. 10 Colin Truemner 6:26.63a Pigeon-Laker
19. 10 Andrew Smith 6:26.63a Pigeon-Laker
3200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 CarLee Stimpfel 10:06.52a Cass City
2. 12 Kendal Delpiere 10:42.77a Bad Axe
3. 12 Cody Sanchez 11:04.34a Marlette
4. 12 Kaleb Bickel 11:14.98a North Branch
5. 10 David Knarian 11:36.50a Bad Axe
6. 12 Grant Barnes 12:13.73a Vassar
7. 9 Logan Severance 12:29.91a PR Cass City
8. 11 Jacob Childs 12:39.39a Reese
9. 9 Drew Markel 12:41.09a Cass City
10. 10 Andrew Smith 12:46.32a Pigeon-Laker
11. 9 CJ Weiss 13:50.05a Vassar
12. 9 Chaz Sykes 14:05.79a Reese
13. 9 Gregory Goodfellow 14:10.25a PR Mayville
9 Logan Putman SCR Reese
11 Zach Herman NT Marlette
10 Dylan Castle NT North Branch
10 Wil Hobkirk NT Bad Axe
110m Hurdles - 39" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Kendall Lutz 18.17a Bad Axe
2. 11 Hunter Baker 18.80a Vassar
3. 10 Owen Galsterer 18.90a Reese
4. 12 Eli Gorde 18.93a Reese
5. 11 Luke Rutledge 19.55a North Branch
6. 11 Brendan Dinsmoore 19.73a PR Pigeon-Laker
7. 11 Jamison Biskner-Kruse 19.98a Cass City
8. 12 Matthew Verellen 20.25a North Branch
9. 10 Lance Harnden 21.16a North Branch
10. 12 Jacob Langley 21.79a Vassar
11. 12 Zach Cumper 21.86a Marlette
12. 9 Ethan Rayment 24.49a Vassar
9 Josh Swathwood SCR Pigeon-Laker
9 Kristofer Nika SCR Cass City
9 Justin Schaufele SCR Cass City
11 Easton Stockmeyer SCR Reese
300m Hurdles - 36" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Owen Galsterer 46.09a Reese
2. 9 Jerry Gilbert 46.65a PR Mayville
3. 12 Jake Zhulke 47.48a Marlette
4. 11 Luke Rutledge 47.97a North Branch
5. 11 Brendan Dinsmoore 48.29a PR Pigeon-Laker
6. 11 Kendall Lutz 48.82a Bad Axe
7. 10 Logan Solgat 49.08a PR Marlette
8. 9 Kristofer Nika 49.74a PR Cass City
9. 12 Jacob Langley 50.04a PR Vassar
10. 12 Eli Gorde 50.97a Reese
11. 11 Jamison Biskner-Kruse 51.90a Cass City
12. 11 Hunter Baker 51.99a Vassar
13. 11 Kyle Hoover 53.83a PR Vassar
14. 11 Blake Collins 54.28a Bad Axe
15. 10 Lance Harnden 54.46a North Branch
16. 12 Zach Cumper 55.05a Marlette
17. 9 Thomas Vogt 56.77a PR Mayville
11 Easton Stockmeyer SCR Reese
4x100m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Josh Boyne 46.68a North Branch
2 Marshall Fabbro 47.47a Vassar
3 Jerry Gilbert 48.38a Mayville
4 Kyle Schmotzer 48.54a Cass City
5 Luke Strauel 51.39a Marlette
6 Logan Rocha 51.82a Reese
7 Login Kociba 53.26a Bad Axe
Andrew Scholler
Jacob Kretzschmer
Corey Manenti
Brendan Dinsmoore SCR Pigeon-Laker
4x200m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Deven Jewell 1:36.73a Reese
2 Josh Boyne 1:37.27a North Branch
3 Brendan Hamilton 1:43.94a Cass City
4 Chase McGinnis 1:46.05a Marlette
5 Blake Collins 1:48.30a Bad Axe
6 Jacob Miller 1:48.67a Mayville
4x400m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Deven Jewell 3:40.94a Reese
2 Hunter Baker 3:45.14a Vassar
3 Josh Boyne 3:48.80a North Branch
4 Donald Dunn 3:51.78a Marlette
5 TJ Moore 3:54.96a Cass City
6 Dillon Andress 4:05.84a Mayville
7 Kendall Lutz 4:14.88a Bad Axe
Travis Fritz
Colin Truemner
Brady Harcourt
Josh Swathwood SCR Pigeon-Laker
4x800m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 David Knarian 9:27.72a Bad Axe
2 CarLee Stimpfel 9:30.71a Cass City
3 Dylan Castle 9:48.73a North Branch
4 Donald Dunn 9:50.97a Marlette
5 Cody Stier 9:58.38a Mayville
6 Hayden Carter 10:43.06a Reese
7 Travis Fritz 11:21.42a Pigeon-Laker
Shot Put - 12lb Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Nick Schember 49-01.00 Bad Axe
2. 12 Charles McClatchie 47-01.00 Marlette
3. 12 Isaac Dale 45-05.00 Marlette
4. 11 Ryan Beatley 43-10.00 PR North Branch
5. 12 Brady Warford 42-09.00 PR Cass City
6. 11 Blake Collins 40-01.00 PR Bad Axe
7. 11 Vinny Damiani 37-03.00 Mayville
8. 11 Bo Schember 37-00.00 Reese
9. 11 Jacob Griesing 35-04.00 Vassar
10. 12 Cole Chippi 35-01.00 Cass City
11. 11 TJ Rambo 33-07.00 Reese
12. 12 Charlie Hass 32-06.00 Bad Axe
13. 12 Brady Bremer 32-04.00 Reese
14. 11 Mason Morley 32-00.00 Vassar
15. 11 Gavin Mohr 31-07.00 North Branch
16. 9 Jeffrey Frost 31-06.00 PR Mayville
17. 9 Brant Mohr 30-09.00 North Branch
18. 10 Felix Wortmann 30-07.00 Vassar
19. 10 Caleb Storm 30-01.00 PR Marlette
20. 9 Zakk Romanowski 25-05.00 PR Mayville
12 TJ Moore SCR Cass City
Discus - 1.6kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Isaac Dale 148-10 SR Marlette
2. 11 Nick Schember 128-10 Bad Axe
3. 11 Bo Schember 127-07 PR Reese
4. 12 Charles McClatchie 120-11 Marlette
5. 10 Max Amend 109-10 PR Vassar
6. 11 Jacob Griesing 107-06 PR Vassar
7. 10 Aaron Pollard 105-07 PR Mayville
8. 12 Kaleb Bickel 101-10 North Branch
9. 12 Derek Kutchey 100-09 Marlette
10. 12 Brady Warford 99-11 Cass City
11. 11 Ryan Beatley 99-02 North Branch
12. 11 Robert Hutchinson 97-07 PR Reese
13. 10 Felix Wortmann 95-11 Vassar
14. 11 TJ Rambo 93-07 Reese
15. 9 Jeffrey Frost 89-01 Mayville
16. 12 Aaron Volk 88-10 Bad Axe
17. 12 Charlie Hass 86-02 Bad Axe
18. 12 Travis Miller 85-04 North Branch
19. 12 TJ Moore 77-05 Cass City
20. 12 Cole Chippi 72-04 Cass City
21. 11 Vinny Damiani 63-00 Mayville
High Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Isaac Dale 5-06.00 Marlette
2. 11 Michael Redfield 5-06.00 Mayville
3. 11 Jackson Noel 5-06.00 Vassar
4. 11 Steven Hill 5-04.00 Reese
4. 11 Matthew Nobles 5-04.00 Reese
6. 10 James Kervin 5-02.00 Bad Axe
6. 11 Kyle Stockmeyer 5-02.00 Reese
6. 9 Jeffrey Frost 5-02.00 Mayville
9 Jacob Miller SCR Mayville
12 Cole Chippi SCR Cass City
9 Lucas Swiderski SCR Cass City
11 Austin Mosack SCR Bad Axe
9 Ethan Kent SCR Bad Axe
9 Bryce George SCR Marlette
9 Kristofer Nika SCR Cass City
11 Kyle Hoover SCR Vassar
10 Lance Harnden SCR North Branch
Pole Vault Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Matthew Verellen 12-00.00 North Branch
2. 12 Jake Zhulke 11-06.00 Marlette
3. 10 Logan Rocha 10-06.00 Reese
4. 11 Hunter Baker 9-00.00 Vassar
5. 11 Blake Collins 9-00.00 Bad Axe
6. 10 Colton Huizar 8-06.00 Vassar
7. 9 Login Kociba 8-00.00 Bad Axe
9 Lucas Swiderski SCR Cass City
9 Colby Sutton SCR Cass City
10 Wil Hobkirk SCR Bad Axe
11 Thomas Radzialowski SCR Marlette
12 Kyle Parvin SCR North Branch
12 Darren Miller SCR Cass City
12 Seth Ferguson SCR Marlette
Long Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Jackson Motz 20-01.00 Bad Axe
2. 12 Brendan Hamilton 19-04.00 PR Cass City
3. 12 Jacob Galsterer 18-00.00 Reese
4. 11 Michael Redfield 17-11.00 PR Mayville
5. 12 Ben Hulley 17-07.00 PR Mayville
6. 10 Colin Ferguson 17-06.00 Marlette
7. 10 Kody Gould 17-05.00 Marlette
8. 11 Luke Rutledge 17-03.00 North Branch
9. 11 Brendan Jurgess 16-03.00 Bad Axe
10. 10 Owen Galsterer 15-11.00 SR Reese
11. 10 Alec Gant 15-10.00 Vassar
12. 9 Johnny Hudson 15-09.00 Reese
13. 11 Caleb Davis 15-07.00 North Branch
14. 9 Ethan Kent 15-06.00 Bad Axe
15. 10 Kyle Kleinknecht 15-05.00 North Branch
16. 9 Collen Wrubel 15-00.00 Cass City
17. 10 Cody Stier 14-09.00 Mayville
18. 10 Logan Solgat 14-08.00 Marlette
19. 10 Erik Doran 13-11.00 Vassar
20. 9 Justin Schaufele 12-11.00 Cass City
11 Jer Von Wilson SCR Vassar
Womens Results
100 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 olivia Fike 14.17a North Branch
2. 12 Renee Miller 14.21a Marlette
3. 9 Jordan Wilson 14.30a PR North Branch
4. 10 Jade Andrzejewski 14.67a North Branch
5. 11 Emma Cubitt 14.78a Bad Axe
6. 9 Kenidee Stanhope 15.42a Cass City
7. 10 Kamryn Gomez 15.72a Reese
8. 11 Casey Schaeff 15.86a Reese
9. 9 Megan VanOchten 16.03a Reese
10. 10 Hannah Bednaryczk 16.16a PR Marlette
11. 10 Cortney Varosi 16.67a Marlette
12. 9 Aaliyah Merza 18.12a Vassar
13. 11 Sarah Coltson 18.17a Cass City
11 Delaney Rayment NT Vassar
10 Sarah Bertoia NT Vassar
10 Seirra Valentine NT Pigeon-Laker
200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Mikayla Beeler 28.01a Bad Axe
2. 10 Jade Andrzejewski 29.84a North Branch
3. 9 Lakin Chapin 30.55a Bad Axe
4. 10 Katlynn Rocha 30.74a Reese
5. 10 Delaney Kropp 31.16a North Branch
6. 9 Emma Lentz 31.78a Marlette
7. 9 Megan VanOchten 32.22a PR Reese
8. 9 Kenidee Stanhope 32.52a PR Cass City
9. 9 Raven Shelters 32.68a PR Vassar
10. 9 Kaitlyn Brown 32.70a Pigeon-Laker
11. 11 Caitlyn Byron 33.49a Reese
12. 11 Brittany Stilson 33.99a SR Cass City
13. 10 Cortney Varosi 34.94a Marlette
14. 11 Sarah Coltson 36.17a PR Cass City
15. 11 Kierstin Reagin 36.62a Marlette
12 Victoria Kirkwood SCR North Branch
12 Jessica Hook SCR Mayville
400 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Mikayla Beeler 1:02.78a Bad Axe
2. 11 Emma Cubitt 1:06.77a SR Bad Axe
3. 9 Elizabeth Rohling 1:06.78a PR Marlette
4. 10 Taylor Findlay 1:10.16a Reese
5. 10 Delaney Kropp 1:11.41a North Branch
6. 11 Elizabeth Bertram 1:11.54a North Branch
7. 9 Allison Hawken 1:12.49a Reese
8. 11 Caitlyn Byron 1:13.97a Reese
9. 9 Alexis Gilmore 1:17.29a Vassar
10. 10 Rylee Bower 1:19.63a Marlette
11. 10 Meleah Timmons 1:20.47a Pigeon-Laker
12. 11 Lyndee Bailey 1:22.86a PR Mayville
13. 9 Madison DuBois 1:23.98a Vassar
12 Victoria Kirkwood SCR North Branch
11 Katie Autry SCR Cass City
10 Alexis Zawodny SCR Marlette
800 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Heather Czarnecki 2:31.38a North Branch
2. 9 Jelena Prescott 2:37.76a Bad Axe
3. 9 Mary Muter 2:50.04a PR Cass City
4. 10 Caitlyn Rogers 2:51.50a North Branch
5. 9 Klaudia Sutter 2:57.15a Reese
6. 10 Alivia McCombs 2:58.42a Marlette
6. 12 Lexi Wilhelmsen 2:58.42a Marlette
8. 10 Raegan Fabbro 3:01.93a Vassar
9. 9 Taylor Gawne 3:02.02a Vassar
10. 9 Bailea Kohler 3:12.19a Bad Axe
11. 10 Livia Flynn 3:14.44a PR Mayville
12. 10 Hannah Portmann 3:15.80a PR Vassar
13. 11 Olivia Goodfellow 3:21.88a SR Mayville
12 Kaila Gormley NT North Branch
10 Meleah Timmons NT Pigeon-Laker
10 Makayla Spencer NT Reese
9 Marissa Crase NT Marlette
9 Marla Muter SCR Cass City
1600 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Heather Czarnecki 5:42.89a North Branch
2. 9 Jelena Prescott 6:01.38a Bad Axe
2. 11 Sophee Robinson 6:01.38a Reese
4. 9 Riley Ford 6:14.80a PR Marlette
5. 10 Caitlyn Rogers 6:23.34a North Branch
6. 9 Klaudia Sutter 6:34.09a Reese
7. 9 Elizabeth Cerda 6:37.55a Vassar
8. 9 Taylor Gawne 6:46.41a Vassar
9. 10 Layna Mathewson 6:47.02a Cass City
10. 10 Heather Rooney 7:00.79a Pigeon-Laker
11. 9 Marissa Crase 7:04.59a Marlette
12. 10 Selena Nellenbach 7:06.03a North Branch
13. 10 Madison Kociba 7:08.30a SR Bad Axe
14. 10 Livia Flynn 7:10.08a PR Mayville
15. 11 Olivia Goodfellow 7:48.58a Mayville
3200 Meters Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 9 Allison Hawken 13:12.95a Reese
2. 9 Riley Ford 13:46.15a Marlette
3. 10 Lucia Vera 14:17.85a Vassar
4. 10 Cloye Schram 14:20.53a North Branch
5. 10 Hailee Hull 14:39.63a PR Reese
6. 10 Selena Nellenbach 14:53.05a North Branch
7. 12 Maggie Ingram 15:03.13a Bad Axe
8. 10 Heather Rooney 15:03.57a Pigeon-Laker
9. 11 Lyndee Bailey 15:09.97a SR Mayville
10 Madison Kociba NT Bad Axe
9 Mary Muter NT Cass City
9 Marla Muter SCR Cass City
100m Hurdles - 33" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Emily Schaub 17.51a Marlette
2. 10 Jamie Kirkwood 18.14a North Branch
3. 10 Karly Cunningham 18.48a Pigeon-Laker
4. 11 Holly Gray 18.74a Reese
5. 10 Hailey Schmotzer 19.38a Cass City
6. 11 Rachel Cummings 19.80a Mayville
7. 10 Katlynn Rocha 19.80a Reese
8. 10 Livya Gadomski 20.76a Marlette
9. 12 Maggie Ingram 21.43a PR Bad Axe
10. 9 Jenna Germain 22.98a Vassar
9 Kaitlyn Brown SCR Pigeon-Laker
9 Abbey Salcido SCR Cass City
11 Shannon Sheridan SCR Reese
300m Hurdles - 30" Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 11 Emily Schaub 51.06a Marlette
2. 10 Jade Andrzejewski 52.05a North Branch
3. 10 Jamie Kirkwood 54.41a North Branch
4. 10 Karly Cunningham 55.32a Pigeon-Laker
5. 10 Hailey Schmotzer 56.10a Cass City
6. 11 Holly Gray 56.41a Reese
7. 12 Maggie Ingram 58.11a Bad Axe
8. 10 Livya Gadomski 1:06.98a Marlette
11 Shannon Sheridan SCR Reese
11 Rachel Cummings SCR Mayville
4x100m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Chanelle Jones 54.08a North Branch
2 Jordyn Boyne 56.42a Marlette
3 Ashley Cox 58.38a Bad Axe
4 Karly Cunningham 59.15a Pigeon-Laker
5 Adria Ray 59.37a Vassar
6 Layna Mathewson 59.94a Cass City
7 Peyton Williams 1:04.14a Mayville
Brandy Blohm
Kamryn Gomez
Megan VanOchten
Casey Schaeff DQ Reese
4x200m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Chanelle Jones 1:55.23a North Branch
2 Emma Cubitt 2:01.44a Bad Axe
3 Holly Gray 2:02.62a Reese
4 Adria Ray 2:03.85a Vassar
5 Jordyn Boyne 2:05.33a Marlette
6 Hailey Schmotzer 2:11.13a Cass City
7 Rachel Cummings 2:18.86a Mayville
4x400m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Lakin Chapin 4:24.07a Bad Axe
2 Chanelle Jones 4:32.27a North Branch
3 Katlynn Rocha 4:33.58a Reese
4 Renee Miller 4:38.80a Marlette
5 Mirka Mahneke 4:54.70a Vassar
6 Peyton Williams 5:34.00a Mayville
Meleah Timmons
Heather Rooney
Cheyanne Valentine
Seirra Valentine SCR Pigeon-Laker
4x800m Relay Varsity - Finals
PL YR - Mark Team
1 Taylor Findlay 11:18.32a Reese
2 Heather Czarnecki 11:23.69a North Branch
3 Alexis Gilmore 11:56.47a Vassar
4 Lexi Wilhelmsen 11:59.12a Marlette
5 Maggie Ingram 12:11.20a Bad Axe
6 Lyndee Bailey 12:23.70a Mayville
Shot Put - 4kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Bri Torrez 31-03.00 Reese
2. 10 Mackenzie DeLong 30-07.00 North Branch
3. 12 Anna Stone 29-09.00 North Branch
4. 9 Melanie Rogers 29-08.00 PR Bad Axe
5. 12 Belle Chappel 29-06.00 Marlette
6. 12 Lexi Wilhelmsen 28-09.00 Marlette
7. 12 Samantha Tedesco 27-11.00 North Branch
8. 12 Arica Ball 27-05.00 Reese
9. 12 Heidi Bierlein 27-01.00 Vassar
10. 12 Victoria DuRussel 26-09.00 Vassar
11. 12 Taylor Wisenbaugh 26-07.00 Pigeon-Laker
12. 12 Meagan Clark 25-07.00 Reese
13. 11 Cheyanne Valentine 25-01.00 Pigeon-Laker
14. 12 Jenna Franks 24-06.00 Mayville
15. 10 Gabby Beeler 24-01.00 Bad Axe
16. 10 Ashley Cox 23-05.00 Bad Axe
17. 10 Gabby McMullen 23-02.00 Mayville
18. 9 Grace Middleton 22-05.00 Mayville
19. 9 Haley McArdle 22-03.00 Pigeon-Laker
20. 12 Brooke Monsees 22-01.00 PR Vassar
21. 10 Hannah Bednaryczk 21-06.00 Marlette
22. 11 Errianne Hoyt 18-07.00 Cass City
10 Melissa LaJoie SCR Cass City
Discus - 1kg Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Heidi Bierlein 92-04 PR Vassar
2. 12 Bri Torrez 91-04 Reese
3. 12 Belle Chappel 89-11 SR Marlette
4. 12 Meagan Clark 86-00 PR Reese
5. 12 Samantha Tedesco 80-11 SR North Branch
6. 12 Claudia Albrecht 80-08 North Branch
7. 10 Mackenzie DeLong 75-08 North Branch
8. 12 Lexi Wilhelmsen 74-00 Marlette
9. 12 Taylor Wisenbaugh 73-01 Pigeon-Laker
10. 9 Melanie Rogers 72-09 PR Bad Axe
11. 12 Jenna Franks 72-05 SR Mayville
12. 12 DeAnna Wayman 72-02 PR Bad Axe
13. 12 Victoria DuRussel 67-04 Vassar
14. 10 Gabby McMullen 66-10 Mayville
15. 9 Haley McArdle 65-09 PR Pigeon-Laker
16. 11 Morgan Hartwick 59-09 PR Mayville
17. 12 Arica Ball 55-02 Reese
18. 9 Janine Rice 48-11 Pigeon-Laker
19. 10 Melanie Bates 48-04 PR Marlette
10 Ashley Cox SCR Bad Axe
10 Melissa LaJoie SCR Cass City
High Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Kaila Gormley 5-02.00 North Branch
2. 11 Lexie Felske 4-04.00 Reese
3. 11 Brianna Sartin 4-04.00 Marlette
4. 10 Sydney Gormley 4-04.00 North Branch
4. 11 Elizabeth Bertram 4-04.00 North Branch
6. 12 Jenna Huizar 4-02.00 Vassar
7. 10 Meleah Timmons 4-00.00 Pigeon-Laker
7. 10 Rylee Bower 4-00.00 Marlette
7. 10 Jailyn Campbell 4-00.00 Bad Axe
10 Alexis Zawodny SCR Marlette
12 Elizabeth Bilicki SCR Vassar
9 Megan VanOchten SCR Reese
9 Abbey Salcido SCR Cass City
Pole Vault Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 10 Karly Cunningham 8-06.00 Pigeon-Laker
2. 11 Lexie Felske 8-06.00 Reese
3. 11 Lyndee Bailey 7-00.00 Mayville
4. 11 Caitlyn Byron 6-06.00 Reese
4. 11 Sophee Robinson 6-06.00 Reese
4. 10 Jailyn Campbell 6-06.00 Bad Axe
4. 12 Alexis Putnam 6-06.00 Vassar
8. 10 Livya Gadomski 6-00.00 PR Marlette
8. 10 Adria Ray 6-00.00 Vassar
10 Madison Kociba SCR Bad Axe
9 Jenna Germain SCR Vassar
9 Bailea Kohler SCR Bad Axe
11 Errianne Hoyt SCR Cass City
Long Jump Varsity - Finals
PL YR Name Mark Team
1. 12 Mikayla Beeler 16-03.00 Bad Axe
2. 12 Renee Miller 15-11.00 Marlette
3. 10 Jamie Kirkwood 15-05.00 North Branch
4. 12 Sydney Fifeld 14-11.00 North Branch
5. 10 Gabby Beeler 14-06.00 PR Bad Axe
6. 9 Jordyn Boyne 13-11.00 PR Marlette
7. 11 Lexie Felske 13-07.00 Reese
8. 11 Holly Gray 13-03.00 Reese
8. 10 Mirka Mahneke 13-03.00 Vassar
10. 10 Mackenzie DeLong 12-08.00 North Branch
11. 9 Marissa Crase 12-04.00 Marlette
12. 12 Elizabeth Bilicki 12-03.00 SR Vassar
13. 12 Jenna Huizar 12-00.00 Vassar
14. 9 Abbey Salcido 11-10.00 Cass City
15. 11 Katie Autry 11-07.00 Cass City
16. 11 Peyton Williams 11-05.00 PR Mayville
17. 11 Sarah Coltson 9-01.00 Cass City
10 Kamryn Gomez SCR Reese