Grosse Pointe South Results
Girls | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
100 Meter Dash | |||||
13.01 | Elizabeth Calcaterra | 1st | Prelims H1 | Results | |
13.58 | Helen Dodge | 7th | Prelims H1 | Results | |
13.68 | Audrey Boles | 8th | Prelims H1 | Results | |
14.38 | Lindsay Dyas | 15th | Prelims H1 | Results | |
200 Meter Dash | |||||
26.50 | Elizabeth Calcaterra | 2nd | Finals H1 | Results | |
26.75 | Elizabeth Calcaterra | 2nd | Prelims H1 | Results | |
27.62 | Helen Dodge | 5th | Finals H1 | Results | |
28.00 | Helen Dodge | 6th | Prelims H1 | Results | |
28.50 | SB | Audrey Boles | 10th | Prelims H1 | Results |
400 Meter Dash | |||||
1:04.39 | Sarah Bellovich | 3rd | Finals H1 | Results | |
1:05.10 | SB | Lily Mackrell | 6th | Finals H1 | Results |
800 Meter Run | |||||
2:29.32 | Devon Krasner | 1st | Finals H1 | Results | |
2:30.97 | SB | Reanna Raymond | 3rd | Finals H1 | Results |
2:32.48 | Kaleigh McCarron | 5th | Finals H1 | Results | |
2:41.01 | Abbey Guevara | 7th | Finals H1 | Results | |
1600 Meter Run | |||||
5:32.84 | Devon Krasner | 1st | Finals H1 | Results | |
5:34.40 | Reanna Raymond | 2nd | Finals H1 | Results | |
3200 Meter Run | |||||
12:03.68 | Abby Hurst | 1st | Finals H1 | Results | |
12:17.10 | Leah Mackay | 2nd | Finals H1 | Results | |
100 Meter Hurdles | |||||
18.10 | Zoe Wagstaff | 7th | Finals H1 | Results | |
300 Meter Hurdles | |||||
52.77 | SB | Zoe Wagstaff | 5th | Finals H1 | Results |
54.25 | SB | Sydney Ceyzyk | 9th | Finals H1 | Results |
4x100 Meter Relay | |||||
51.97 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:49.79 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
4:22.89 | Relay Team | 3rd | Finals H1 | Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
10:01.91 | Relay Team | 1st | Finals H1 | Results | |
Long Jump | |||||
14-10.5 | SB | Gen Boyle | 6th | Finals H1 | Results |
Pole Vault | |||||
8-9 | Natalia Szura | 1st | Finals H1 | Results | |
Discus | |||||
83-9 | Kristina Rogers | 6th | Finals H1 | Results | |
77-7 | SB | Payton Roy | 8th | Finals H1 | Results |
Shot Put | |||||
27-1 | SB | Payton Roy | 8th | Finals H1 | Results |
26-2 | Daeja Boles | 10th | Finals H1 | Results | |
Boys | Athlete | Place | Section | Results | |
100 Meter Dash | |||||
11.47 | Jhordan Rush | 4th | Prelims H1 | Results | |
400 Meter Dash | |||||
53.71 | SB | Basher Abouljoud | 8th | Finals H1 | Results |
54.59 | Michael Grady | 13th | Finals H1 | Results | |
1600 Meter Run | |||||
4:37.21 | Blake Weaver | 3rd | Finals H1 | Results | |
4:55.55 | Matthew Oliver | 8th | Finals H1 | Results | |
3200 Meter Run | |||||
10:17.58 | SB | Rockim Williamson | 7th | Finals H1 | Results |
10:38.23 | SB | Isaac Kado | 10th | Finals H1 | Results |
110 Meter Hurdles | |||||
15.65 | SB | Edward Kotula | 4th | Finals H1 | Results |
15.85 | Edward Kotula | 3rd | Prelims H1 | Results | |
17.46 | SB | Charles Cielieska | 13th | Prelims H1 | Results |
300 Meter Hurdles | |||||
39.19 | SB | Matthew Calcaterra | 2nd | Finals H1 | Results |
45.52 | SB | Edward Kotula | 9th | Finals H1 | Results |
4x100 Meter Relay | |||||
44.72 | Relay Team | 5th | Finals H1 | Results | |
4x200 Meter Relay | |||||
1:37.21 | Relay Team | 8th | Finals H1 | Results | |
4x400 Meter Relay | |||||
3:45.25 | Relay Team | 9th | Finals H1 | Results | |
4x800 Meter Relay | |||||
8:20.39 | Relay Team | 2nd | Finals H1 | Results | |
High Jump | |||||
5-8 | SB | Christian Marinescu | 8th | Finals H1 | Results |
5-8 | SB | Steven Weideman | 8th | Finals H1 | Results |
Long Jump | |||||
19-10 | Christian Marinescu | 4th | Finals H1 | Results | |
17-7 | SB | Noah Johnson | 14th | Finals H1 | Results |
Discus | |||||
164-5 | Patrick Nauert | 1st | Finals H1 | Results | |
134-3 | Andrew Sharp | 2nd | Finals H1 | Results | |
133-6 | Steven Weideman | 3rd | Finals H1 | Results | |
Shot Put | |||||
40-0 | SB | Steven Weideman | 6th | Finals H1 | Results |
38-11 | John Verlinden | 9th | Finals H1 | Results |