Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 John Jackman 12 Romeo 11.07
2 Jacody Sikora 11 Farmington 11.12
3 Alan Choukourian 12 Bloomfield Hills 11.30
4 Chase Esterline 12 Utica 11.34PR
5 Caden Woodall 10 Livonia Stevenson 11.35
6 Christian Jenkins 12 Rochester Adams 11.55
7 Jake Mlynarek 12 Macomb Lutheran North 11.72
8 Evan Knox 9 Bloomfield Hills 11.89
Varsity Boys 100 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 John Jackman 12 Romeo 11.16
1 Jacody Sikora 11 Farmington 11.18
1 Alan Choukourian 12 Bloomfield Hills 11.38
1 Chase Esterline 12 Utica 11.40
1 Caden Woodall 10 Livonia Stevenson 11.47
2 Christian Jenkins 12 Rochester Adams 11.47
2 Jake Mlynarek 12 Macomb Lutheran North 11.64SR
2 Evan Knox 9 Bloomfield Hills 11.64PR
3 Dillon Altman 11 Lake Orion 11.72PR
3 Jake Honstetter 12 Clarkston 11.73PR
2 Joseph Thede 9 Lake Orion 11.79PR
2 Adam Schellhouse 12 Fraser 11.80PR
3 William Coltrane 9 Farmington 11.80PR
3 Marshall Emerson 12 Rochester Hills Stoney Cr 11.81
4 Aaron Watson 11 Farmington 11.83PR
3 Drake Reid 12 Rochester 11.84SR
4 Sherad Beatty 10 Fraser 11.85PR
4 Bobby Dessy 10 Rochester Hills Stoney Cr 11.98PR
5 Reece Collins 12 Rochester Adams 11.98PR
5 Mitchell Bloch 10 Troy 12.09SR
5 Ethan Benson 12 Oxford 12.10SR
4 Nino Brasza 10 Romeo 12.11
5 Deon Stovall 11 Pontiac 12.13SR
6 Mainasara Umar 11 Waterford Mott 12.14
6 Joseph Rosquin 9 Macomb Lutheran North 12.24
6 Ellison Honigman 10 Birmingham Seaholm 12.25
6 Schyler Weissinger 12 Troy 12.31SR
4 Keon Sanders 10 Waterford Mott 12.32
7 John Valvo 10 Oxford 12.33PR
7 Gabe Olschefsky 11 Utica 12.46PR
5 Corbin Weddle 10 Orchard Lake St. Mary's 12.87
Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
Jake Mlynarek 12 Macomb Lutheran North 11.50hSR
Chrisopher Davis 12 Macomb Lutheran North 11.78hSR
Steele Butzin 12 Macomb Lutheran North 11.93h
Joseph Rosquin 9 Macomb Lutheran North 11.91hPR
Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Alan Choukourian 12 Bloomfield Hills 22.85
2 John Jackman 12 Romeo 22.88
3 Jacody Sikora 11 Farmington 23.16
4 Mikael Gjorgjevski 11 Rochester Hills Stoney Cr 23.27PR
5 Kobe Reed 10 Bloomfield Hills 23.30
6 Devin Parkison 11 Clarkston 23.77
7 Noah Starkey 11 Macomb Lutheran North 23.90
8 Forest DuFresne 12 Rochester Adams 25.33
Varsity Boys 200 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Alan Choukourian 12 Bloomfield Hills 22.84PR
1 John Jackman 12 Romeo 22.89
1 Jacody Sikora 11 Farmington 22.97
1 Kobe Reed 10 Bloomfield Hills 23.29
2 Mikael Gjorgjevski 11 Rochester Hills Stoney Cr 23.51
3 Forest DuFresne 12 Rochester Adams 23.73SR
1 Noah Starkey 11 Macomb Lutheran North 23.77
2 Devin Parkison 11 Clarkston 23.77PR
2 Adam Schellhouse 12 Fraser 23.78SR
3 Edward Watkins 10 Orchard Lake St. Mary's 23.80PR
2 Jake Mlynarek 12 Macomb Lutheran North 23.83PR
2 Vince Johns Jr. 12 Auburn Hills Avondale 23.92SR
3 Joseph Thede 9 Lake Orion 24.00PR
3 Sherad Beatty 10 Fraser 24.08PR
4 Max Resch 12 Troy 24.09SR
4 Cameron Klauke 12 Rochester Hills Stoney Cr 24.09
3 Evan Knox 9 Bloomfield Hills 24.24
4 Adam Bordoley 11 Birmingham Seaholm 24.34SR
4 Kendall Williams 12 Farmington 24.47
5 George Gage 10 Auburn Hills Avondale 24.48PR
5 Dillon Altman 11 Lake Orion 24.60PR
4 Ethan Benson 12 Oxford 24.68
5 Anthony Enechukwu 11 Orchard Lake St. Mary's 24.75
6 James Buckner 10 Waterford Mott 25.18
5 Moises Dejesus 12 Pontiac 25.22PR
6 Justin McNulty 11 Romeo 25.23
7 Kevin Yarrington 11 Utica 25.42PR
8 Jermaine Taylor 9 Pontiac 25.46
6 Austin Yoon 10 Rochester Adams 25.48
6 Jack Smith 9 Oxford 25.69
5 Zion Parks 10 Rochester 25.76
7 Keon Sanders 10 Waterford Mott 25.82
7 Nicolas Hung 9 Troy 25.99PR
7 Romel Sharp 12 Rochester 26.14PR
8 Steven Shimko 11 Livonia Stevenson 26.23PR
Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
Jake Mlynarek 12 Macomb Lutheran North 24.43h
Alec Vandermeer 11 Macomb Lutheran North 24.69h
Joseph Rosquin 9 Macomb Lutheran North 25.36h
Chrisopher Davis 12 Macomb Lutheran North 25.43h
Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Anthony Marx 12 Birmingham Seaholm 52.23SR
2 Vince Johns Jr. 12 Auburn Hills Avondale 52.34PR
3 Edward Watkins 10 Orchard Lake St. Mary's 52.79SR
1 Jibril Syed 11 Auburn Hills Avondale 52.87PR
2 Jackson Miller 12 Rochester 53.70SR
4 Cameron Toton 11 Troy 53.86
3 Alec Ryan 12 Clarkston 54.03SR
5 Noah Starkey 11 Macomb Lutheran North 54.04
4 Michael Yamin 12 Bloomfield Hills 54.16PR
5 Simon Arnold 11 Oxford 54.19SR
6 Zaccary Gaines 10 Farmington 54.36
1 Evan Votruba 10 Rochester Adams 54.43
2 Randy Croucher 11 Farmington 54.54PR
6 Matt Baker Clarkston 54.64SR
7 James Ha 12 Troy 54.83PR
3 Brandon Tower 12 Waterford Mott 55.34PR
7 Jalen Zondo 10 Waterford Mott 55.51
4 Charlie Fossen 12 Rochester 55.77
5 Carter Moore 12 Macomb Lutheran North 55.84
1 Caden Nanninga 9 Livonia Stevenson 56.68
8 Kris Kissonergis 12 Bloomfield Hills 56.80
2 Xavier Nunley 10 Lake Orion 56.92PR
8 Torey Coleman 11 Auburn Hills Avondale 57.02SR
6 Brandon Robinson 12 Lake Orion 57.29PR
7 Donovan Hayward 9 Rochester Adams 57.37
3 Luke Rauh 9 Oxford 58.90
4 Jontay Mack 11 Pontiac 1:02.87PR
5 Seay Daryl 9 Pontiac 1:08.24PR
Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
Chris Rupard 11 Macomb Lutheran North 54.40h
Joshua Cundy 10 Macomb Lutheran North 54.61h
Noah Starkey 11 Macomb Lutheran North 55.18h
Carter Moore 12 Macomb Lutheran North 56.39h
Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Scott Masterson 11 Oxford 1:57.99PR
2 Noah Fuerst 12 Waterford Mott 1:58.34
3 Sam Tarling 11 Rochester Hills Stoney Cr 2:00.53SR
4 Christian Collis 11 Clarkston 2:01.62PR
5 Sebastian Jackson 12 Auburn Hills Avondale 2:01.92SR
6 Chris Rupard 11 Macomb Lutheran North 2:02.37
7 Liam Kelly 11 Troy 2:03.70PR
8 Mark Sprague 12 Clarkston 2:04.93PR
9 Ryan Mulcahy 12 Lake Orion 2:06.51PR
10 George Nummer 12 Birmingham Seaholm 2:07.29SR
1 John (JJ) Bagans 12 Oxford 2:07.34PR
2 Nate Bowman 11 Farmington 2:07.51SR
3 Hall Brandon 12 Waterford Kettering 2:07.91PR
4 Charlie Wilson 11 Romeo 2:08.77PR
11 Brody Longe 12 Birmingham Seaholm 2:08.79SR
5 Lucas Van Houten 10 Troy 2:08.85PR
6 Austin Vensko 12 Livonia Stevenson 2:08.86PR
7 Nicholas Laurent 10 Lake Orion 2:10.03PR
12 Carson Nicoletti 10 Utica 2:10.24
8 Evan Doute-Ball 10 Livonia Stevenson 2:10.59PR
9 Paul Aren 12 Farmington 2:11.59
10 Josh Radigan 10 Waterford Mott 2:12.22
11 Jaren Goldsmith 9 Utica 2:12.54PR
12 Derek Zbercot 12 Fraser 2:15.01
13 Sean Garland 11 Rochester Adams 2:16.76
13 Ethan Bourgeois 9 Macomb Lutheran North 2:17.34
14 Mason Mylenek 10 Orchard Lake St. Mary's 2:19.92PR
15 Daniel Chandler 12 Fraser 2:20.26PR
16 Jacob Tovar-Murray 9 Rochester 2:21.86PR
Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
Carter Moore 12 Macomb Lutheran North 2:15.32hSR
Tyler Movsesian 12 Macomb Lutheran North 2:22.07h
Ethan Bourgeois 9 Macomb Lutheran North 2:22.85h
Mitchell Monahan 10 Macomb Lutheran North 2:26.78h
Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 George Nummer 12 Birmingham Seaholm 4:23.29SR
2 Joey Tavalieri 11 Fraser 4:24.98PR
3 Gage Killewald 10 Rochester Adams 4:26.74PR
4 Shawn Slater 12 Clarkston 4:28.86SR
5 Hunter Fougner 11 Waterford Mott 4:30.10PR
6 Matt Medaugh 11 Rochester Hills Stoney Cr 4:30.92SR
7 Cameron Tsivitse 12 Rochester Hills Stoney Cr 4:32.03PR
8 Carson Nicoletti 10 Utica 4:34.79PR
9 Charlie Wilson 11 Romeo 4:37.10SR
10 Nathan Murray 12 Clarkston 4:37.12SR
11 Matt Dennison 12 Farmington 4:37.57PR
12 Justin Childers 11 Rochester Adams 4:43.81
13 Caleb Bartle 10 Waterford Kettering 4:45.38PR
14 Joshua Cundy 10 Macomb Lutheran North 4:47.14PR
1 Shane Moore 11 Oxford 4:47.96PR
15 Ethan Bierer 12 Auburn Hills Avondale 4:49.25SR
16 Josh Lauzon 10 Livonia Stevenson 4:49.40PR
2 Forest Zhang 12 Bloomfield Hills 4:49.65PR
3 Nadir Mostafa 10 Bloomfield Hills 4:49.69PR
17 Jack Falk 11 Troy 4:51.49SR
18 Nicholas Wolf 12 Lake Orion 4:52.31SR
4 James Resovsky 10 Rochester 4:53.90PR
19 Zachary Allion 11 Oxford 4:54.38
5 Jack Wexler 12 Utica 4:55.02SR
6 Kyle Harner 10 Waterford Mott 4:56.23
7 Andrew Lim 12 Troy 4:57.47PR
20 Brendan Cairney 11 Fraser 4:58.46PR
8 Brett Earnest 12 Lake Orion 5:02.18PR
9 Danny Wall Auburn Hills Avondale 5:08.26PR
10 Mitchell Skoegard 11 Rochester 5:12.92
11 Mason Mylenek 10 Orchard Lake St. Mary's 5:21.28
12 Mitchell Monahan 10 Macomb Lutheran North 5:26.27
Varsity Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Brendan Favazza 11 Clarkston 9:27.76PR
2 Jakob Sayers 12 Birmingham Seaholm 9:27.91PR
3 Andrew Nolan 11 Lake Orion 9:37.24SR
4 Joey Tavalieri 11 Fraser 9:47.18PR
5 Donald O'Keefe 12 Troy 9:47.73PR
6 Jack Kelke 9 Romeo 9:50.63PR
7 Luke Schwartz 11 Romeo 9:53.69PR
8 Hunter Green 12 Oxford 9:56.28SR
9 Colin Sheahan 11 Livonia Stevenson 10:05.56PR
10 Jeffrey Hitchcock 12 Utica 10:09.30PR
11 Tristan Brandenburg 10 Rochester Hills Stoney Cr10:11.71PR
12 Zander Cobb 10 Romeo 10:18.30
13 Colin Hanson 10 Rochester Hills Stoney Cr10:19.66PR
14 Alex Speigle 11 Livonia Stevenson 10:19.76PR
15 Jeremy Cavallo 12 Clarkston 10:22.27PR
16 Adam Zyrowski 12 Oxford 10:27.51PR
17 Andrew Martin 11 Rochester Adams 10:35.93PR
18 Zach Mazzuchi 9 Rochester Adams 10:42.05PR
19 Eric Berg 10 Utica 10:45.02PR
20 Tyler Movsesian 12 Macomb Lutheran North 10:45.89PR
21 Adam Hafeli 9 Lake Orion 10:58.79PR
22 Andrew Spencer 10 Farmington 10:59.36PR
23 Primo Motyka 10 Rochester 11:08.49PR
24 Danny Wall 10 Auburn Hills Avondale 11:16.91PR
25 Matthew Stadnika 10 Macomb Lutheran North 11:37.45PR
26 Brian LeBel 11 Rochester 11:37.58PR
Varsity Boys 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Thomas Moreman 12 Lake Orion 14.71
2 Shane Ross 11 Oxford 14.96PR
3 Logan Allen 10 Orchard Lake St. Mary's 15.26PR
4 Daniel Mason 11 Orchard Lake St. Mary's 15.33PR
5 Kotaro Seguchi 11 Rochester 15.43PR
6 Nithin Philip 12 Livonia Stevenson 15.69
7 Brenner Huss 12 Rochester Hills Stoney Cr 16.30
8 Barett Coleman 10 Oxford 16.63SR
Varsity Boys 110m Hurdles Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Thomas Moreman 12 Lake Orion 14.63PR
1 Shane Ross 11 Oxford 15.01
1 Daniel Mason 11 Orchard Lake St. Mary's 15.89
2 Nithin Philip 12 Livonia Stevenson 15.92
2 Brenner Huss 12 Rochester Hills Stoney Cr 16.36
1 Logan Allen 10 Orchard Lake St. Mary's 16.37
2 Barett Coleman 10 Oxford 16.69
2 Kotaro Seguchi 11 Rochester 16.73
3 Ben Blanchet 11 Rochester Hills Stoney Cr 16.73
3 Armon Howard 9 Rochester Adams 16.87PR
3 Drew Radlick 10 Clarkston 17.32SR
4 Mitchell Duffy 11 Lake Orion 17.59SR
3 David Adedapo 10 Bloomfield Hills 17.66
4 Jayden Slaughter 9 Utica 17.71PR
5 Nolan Lopez 10 Bloomfield Hills 17.73
4 Zach Mackenzie 12 Rochester Adams 17.80
5 Jase Davidson 10 Romeo 17.95
6 Larry Edwards 9 Farmington 18.30
4 David Mucllari 11 Troy 18.48SR
5 Owen Salciccioli 12 Birmingham Seaholm 18.50
6 Ryan Rubarth 11 Macomb Lutheran North 19.24
6 Mikel Marku 10 Fraser 19.46SR
5 Christian Brown 11 Rochester 20.71
6 Jacob Hoeft 12 Macomb Lutheran North 20.79
Varsity Boys 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Thomas Moreman 12 Lake Orion 38.47PR
2 Shane Ross 11 Oxford 40.59
3 Kotaro Seguchi 11 Rochester 41.69SR
4 Ben Blanchet 11 Rochester Hills Stoney Cr 41.82
5 Zach Mackenzie 12 Rochester Adams 42.58
1 Larry Edwards 9 Farmington 43.37PR
2 Nolan Lopez 10 Bloomfield Hills 43.79PR
1 Jase Davidson 10 Romeo 43.95
3 Mitchell Duffy 11 Lake Orion 44.11PR
2 Daniel Mason 11 Orchard Lake St. Mary's 44.20
3 Logan Allen 10 Orchard Lake St. Mary's 44.38PR
4 Brenner Huss 12 Rochester Hills Stoney Cr 44.80
5 David Adedapo 10 Bloomfield Hills 44.83
6 Barett Coleman 10 Oxford 46.02
7 Jalen Zondo 10 Waterford Mott 46.15
4 David Mucllari 11 Troy 46.51SR
6 Amarion Howard 9 Rochester Adams 47.57
7 Ryan Kloski 12 Fraser 47.86SR
1 Jack Brass 9 Romeo 48.71PR
2 Matthew Stadnika 10 Macomb Lutheran North 49.86
3 Ryan Rubarth 11 Macomb Lutheran North 50.02
5 Christian Brown 11 Rochester 50.20
6 Owen Salciccioli 12 Birmingham Seaholm 50.42
4 Hunter Kupp 10 Waterford Mott 51.33
8 Armon Howard 9 Rochester Adams 52.03
7 Mikel Marku 10 Fraser 53.93SR
Varsity Boys 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Farmington 44.51
William ColtraneAaron WatsonKendall WilliamsJacody Sikora
1 Bloomfield Hills 44.55
Brad KaufmanEvan KnoxDavid AdedapoAlan Choukourian
2 Lake Orion 45.49
Blaze LauerSanai PillotAmaru AbdulMatthew Freeman
3 Utica 46.09
Gabe OlschefskyTommy PerezZackri JacobsChase Esterline
4 Rochester Hills Stoney Creek 46.27
Adam QuniBobby DessyMarshall EmersonCameron Klauke
2 Troy 46.29
Mitchell BlochYousef TurkNicolas HungMax Resch
5 Clarkston 46.40
Miguel GutierrezJustin BuchmannDevin ParkisonJake Honstetter
6 Pontiac 46.70
Jermaine TaylorDominique StovallMoises DejesusDeon Stovall
7 Oxford 46.76
Ethan BensonJack SmithEvan KussnerBarett Coleman
3 Rochester 47.37
Jajahavier CottledgeChristian BrownZion ParksRomel Sharp
4 Waterford Mott 47.53
Keon SandersJames BucknerMainasara UmarElijah Tiernan
5 Macomb Lutheran North 47.54
Chrisopher DavisJoseph RosquinSteele ButzinJake Mlynarek
6 Birmingham Seaholm 48.80
Ellison HonigmanDan KershenbaumBrayden ForgeAdam Bordoley
7 Rochester Adams 1:02.59
Reece CollinsAustin YoonForest DuFresneChristian Jenkins
Varsity Boys 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Rochester Hills Stoney Creek 1:33.54
Adam QuniMikael GjorgjevskiMarshall EmersonCameron Klauke
1 Lake Orion 1:34.22
Blaze LauerSanai PillotNicholas CampbellMatthew Freeman
2 Rochester 1:34.34
Drake ReidJackson MillerKotaro SeguchiRamfy Cohn
3 Romeo 1:34.84
Cameron KempNino BraszaAbe MayfieldJohn Jackman
4 Clarkston 1:34.95
Devin ParkisonJustin BuchmannAlec RyanMatt Baker
5 Orchard Lake St. Mary's 1:35.99
Daniel MasonAnthony EnechukwuLogan AllenEdward Watkins
2 Farmington 1:36.16
William ColtraneEvan MartinDemetrian MooreJalen Silver
6 Rochester Adams 1:36.33
Christian JenkinsAustin YoonReece CollinsForest DuFresne
7 Livonia Stevenson 1:38.22
Nithin PhilipMatthew GazzaratoMitchell HeathCaden Woodall
3 Macomb Lutheran North 1:39.17
Chrisopher DavisJoseph RosquinAlec VandermeerJake Mlynarek
8 Utica 1:39.28
Gabe OlschefskyZackri JacobsKevin YarringtonTommy Perez
4 Birmingham Seaholm 1:39.37
Ellison HonigmanDan KershenbaumBrayden ForgeAdam Bordoley
5 Pontiac 1:39.83
Moises DejesusJermaine TaylorJontay MackSeth Williams
6 Oxford 1:42.73
Ethan BensonSalvino VackaroBarett ColemanJohn (JJ) Bagans
-- Waterford Mott DQ
Keon SandersJames BucknerMainasara UmarCorey Jefferson
Varsity Boys 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Oxford 3:31.78
Shane RossLogan CoughlinSimon ArnoldScott Masterson
2 Rochester Hills Stoney Creek 3:32.60
Ben BlanchetMatt MedaughCameron TsivitseSam Tarling
3 Rochester Adams 3:33.88
Gage KillewaldZachary MacKenzieJustin ChildersParker Raymond
1 Rochester 3:36.48
Drake ReidCharlie FossenRamfy CohnJackson Miller
2 Farmington 3:36.82
Matt DennisonZaccary GainesNate BowmanRandy Croucher
4 Waterford Mott 3:38.43
Jalen ZondoBrandon TowerJames BucknerNoah Fuerst
3 Troy 3:39.21
Cameron TotonYousef TurkLiam KellyJames Ha
5 Macomb Lutheran North 3:40.97
Noah StarkeyCarter MooreJoshua CundyChris Rupard
4 Auburn Hills Avondale 3:43.65
Torey ColemanDayton TruittSebastian JacksonVince Johns Jr.
6 Clarkston 3:45.65
Christian CollisAlec RyanDevin ParkisonShawn Slater
7 Lake Orion 3:48.12
5 Fraser 4:06.43
Jamison GraceChristian GueffroyDaniel ChandlerLucas Simpson
Varsity Boys 4x800m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Birmingham Seaholm 8:08.70
Anthony MarxJakob SayersBrody LongeGeorge Nummer
2 Clarkston 8:10.86
Shawn SlaterBrendan FavazzaChristian CollisMark Sprague
3 Rochester Adams 8:14.09
Gage KillewaldJustin ChildersSean GarlandParker Raymond
4 Rochester Hills Stoney Creek 8:16.21
Robert CockfieldMatt MedaughCameron TsivitseSam Tarling
5 Oxford 8:24.94
Simon ArnoldLogan CoughlinJohn (JJ) BagansScott Masterson
6 Waterford Mott 8:27.00
Hunter FougnerNoah FuerstJosh RadiganBrandon Tower
7 Lake Orion 8:31.09
Ryan MulcahyXavier NunleyNicholas LaurentAndrew Nolan
8 Auburn Hills Avondale 8:40.71
Torey ColemanDayton TruittSebastian JacksonEthan Bierer
9 Livonia Stevenson 8:46.90
Mitchell HeathAustin VenskoEvan Doute-BallJulian Pinto
10 Farmington 8:59.14
Matt DennisonPaul ArenKevin MillerCarlos Tello
11 Fraser 9:15.91
Ryan KloskiLucas SimpsonDerek ZbercotJamison Grace
12 Rochester 9:20.85
James ResovskyJacob Tovar-MurrayMitchell SkoegardPrimo Motyka
13 Macomb Lutheran North 9:27.43
Ethan BourgeoisCarter MooreTyler MovsesianMitchell Monahan
Varsity Boys Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jordan Turner 11 Farmington 48-02.00
2 Sebastian Marku 12 Lake Orion 46-00.50
2 David Robinson 12 Rochester 46-00.50
4 Benjamin Buia 12 Troy 44-04.25PR
5 Mohammad Murray 9 Rochester Adams 43-05.00
1 Marcus Hufnagel 12 Oxford 41-07.75PR
2 Cole Mitchell 12 Rochester Adams 41-06.50SR
6 Adam Austin 12 Livonia Stevenson 41-05.25
3 Owen Winter 11 Bloomfield Hills 40-11.75PR
1 Devin Poster 12 Livonia Stevenson 40-04.00SR
4 Nick Erb 12 Birmingham Seaholm 40-03.75
7 Jesus Cruz 11 Lake Orion 39-10.00
5 Christian Ortwine 12 Waterford Mott 39-07.75SR
8 Andrew Shankster 11 Rochester Adams 39-02.75
2 Dean Raciti 12 Rochester 38-06.75
6 Luke Selakowski 10 Orchard Lake St. Mary's 35-09.00
3 Eric Roach 11 Troy 35-04.25
7 Jakob Ploetz 11 Romeo 35-03.00
4 McGuire Palicke 11 Utica 35-00.75PR
8 Luke Whalen 10 Orchard Lake St. Mary's 35-00.50
1 Nolan Belcher 9 Macomb Lutheran North 34-01.00PR
5 Jake Steslicki 9 Farmington 33-10.75
6 Scott Shock 12 Fraser 33-10.50
7 Anthony Perez Clarkston 33-05.75PR
2 Gideon Sparks 12 Oxford 33-01.75PR
3 Jalen Richardson 11 Fraser 30-11.50
8 Immanuel Mock 10 Utica 30-04.75
4 Jeremiah Wheeler 10 Auburn Hills Avondale 29-02.50
5 Preston Haas 9 Macomb Lutheran North 26-10.25
6 Shiloh Johnson 9 Auburn Hills Avondale 21-03.25
-- TeVeion Etchen 9 Pontiac ND
-- Trevor Franklin 12 Romeo ND
-- Michael Williams Clarkston ND
-- Jason Goodwill 12 Waterford Mott ND
Varsity Boys Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jordan Turner 11 Farmington 159-03SR
2 Andrew Shankster 11 Rochester Adams 141-05
3 Sebastian Marku 12 Lake Orion 138-11
4 Mark Cabalum 12 Rochester 126-11SR
1 Mohammad Murray 9 Rochester Adams 125-10PR
5 Christian Ortwine 12 Waterford Mott 118-01SR
6 Jakob Ploetz 11 Romeo 118-00
7 Jesus Cruz 11 Lake Orion 114-04
8 Andre Jenkins 11 Rochester Adams 111-03
2 Nick Erb 12 Birmingham Seaholm 106-01
1 David Robinson 12 Rochester 105-03PR
1 Hadi Beidoun 12 Livonia Stevenson 104-02PR
2 Ryan Miskelly 11 Bloomfield Hills 103-06
3 Benjamin Buia 12 Troy 102-10PR
4 Owen Winter 11 Bloomfield Hills 102-04PR
9 Luke Whalen 10 Orchard Lake St. Mary's 100-10
3 Bryant Roselle 11 Farmington 100-08
4 Eric Roach 11 Troy 100-05PR
5 Samuel Shakhloul 12 Troy 98-07PR
5 Immanuel Mock 10 Utica 97-00PR
6 Tyler Gustitus 12 Livonia Stevenson 95-04
6 Sean Anderson 10 Waterford Mott 95-04PR
7 Nick Petersdorf 9 Macomb Lutheran North 92-08
8 Luke Selakowski 10 Orchard Lake St. Mary's 91-00
2 Shiloh Johnson 9 Auburn Hills Avondale 90-04PR
9 Avery Grail 11 Clarkston 88-08SR
7 Jake Steslicki 9 Farmington 87-05
10 Jacob Brown 12 Rochester 87-00
3 Kewone Burton 9 Oxford 81-03PR
4 Riley Maynard 10 Fraser 80-08
5 Jeremiah Wheeler 10 Auburn Hills Avondale 74-06
6 Austin Churley 11 Fraser 70-02
7 Marcus Hufnagel 12 Oxford 69-04
8 Derek Ford 11 Utica 68-04PR
9 Anthony Perez Clarkston 66-00
10 Matteo Hernandez 11 Macomb Lutheran North 64-08
-- Julio Ledezma 12 Waterford Mott ND
-- Trevor Franklin 12 Romeo ND
Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Dominique Stovall 12 Pontiac 6-04.00SR
2 Zach Dinverno 12 Lake Orion 6-02.00SR
3 Justin Saje 11 Macomb Lutheran North 6-00.00
4 Lance McClain 10 Orchard Lake St. Mary's 5-10.00
5 Lucas Bal 11 Bloomfield Hills 5-10.00PR
6 Cody Bartlett 10 Utica 5-10.00PR
6 Alec Vandermeer 11 Macomb Lutheran North 5-10.00
8 Kevin Yarrington 11 Utica 5-07.00
9 Tommy Perez 11 Utica 5-07.00PR
10 Hunter Kupp 10 Waterford Mott 5-07.00
11 Sanai Pillot 11 Lake Orion 5-07.00
12 Reece Collins 12 Rochester Adams 5-04.00
13 Corey Jefferson 12 Waterford Mott 5-04.00
14 Kevin Gibbons 10 Rochester Adams 5-04.00
15 Zaccary Gaines 10 Farmington 5-04.00SR
16 Michael Rahman 10 Farmington 5-04.00SR
17 Jamison Grace 11 Fraser 5-04.00SR
18 Kyree McGhee 12 Fraser 5-04.00
19 Caden Nanninga 9 Livonia Stevenson 5-04.00
20 Valen Kurmaniak 10 Clarkston 5-04.00SR
21 Evan Martin 9 Farmington 5-04.00PR
22 Jack Bishop 12 Rochester Adams 5-04.00PR
Varsity Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sam Murray 12 Oxford 12-06.00
2 Zach Dinverno 12 Lake Orion 12-00.00
3 Nicholas Campbell 11 Lake Orion 12-00.00
4 Anthony Le 12 Utica 11-06.00
5 Miguel Gutierrez 11 Clarkston 11-00.00
6 William Pranger 12 Fraser 10-00.00SR
7 Shane Moore 11 Oxford 10-00.00
8 Steele Butzin 12 Macomb Lutheran North 9-06.00
9 Avery Grail 11 Clarkston 9-00.00PR
9 Arton Riza 12 Livonia Stevenson 9-00.00
11 Ben Schlack 9 Livonia Stevenson 8-06.00
11 Logan Hollingsworth 9 Oxford 8-06.00PR
13 Brad Osterhout 10 Livonia Stevenson 8-00.00
14 Ryan Rubarth 11 Macomb Lutheran North 8-00.00
-- Zackery Garcia 12 Waterford Mott NH
-- Matthew Sucharski 11 Fraser NH
-- Benny Mollohan 12 Waterford Mott NH
-- Luke Grabowski 10 Clarkston NH
Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Amaru Abdul 11 Lake Orion 21-01.00PR
2 Justin Saje 11 Macomb Lutheran North 21-00.25PR
3 Anthony Enechukwu 11 Orchard Lake St. Mary's 21-00.00
4 Dominique Stovall 12 Pontiac 20-09.00SR
5 Michael Rahman 10 Farmington 20-07.50PR
6 Brad Kaufman 12 Bloomfield Hills 20-07.00PR
7 Savion McHenry 12 Lake Orion 20-04.00PR
8 Marshall Emerson 12 Rochester Hills Stoney Cr20-01.50SR
9 Steele Butzin 12 Macomb Lutheran North 20-01.00PR
10 Abe Mayfield 11 Romeo 18-11.00
11 Auston Rolle 11 Lake Orion 18-10.00PR
12 Alex Stoutermire 12 Rochester Adams 18-08.00SR
13 Ayden Brooks 10 Clarkston 18-07.50
14 Alex Kwon 10 Troy 18-02.75
15 Nolan Lopez 10 Bloomfield Hills 18-00.00PR
16 Alec Vandermeer 11 Macomb Lutheran North 17-11.75
17 Cody Bartlett 10 Utica 17-11.50PR
18 Bryan Hosley 11 Romeo 17-09.75
19 Cameron Klauke 12 Rochester Hills Stoney Cr 17-07.50
20 Ben Brobst 11 Livonia Stevenson 17-07.25
20 Abai Daniel 10 Utica 17-07.25PR
22 Kyree McGhee 12 Fraser 17-07.00
23 John Valvo 10 Oxford 17-06.75
24 Jack Bishop 12 Rochester Adams 17-01.50
25 Zion Parks 10 Rochester 17-00.75
26 Salvino Vackaro 9 Oxford 16-06.50
Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Madison Eaton 12 Lake Orion 12.71PR
2 Mone Knowles 12 Utica 12.75
3 Caprice Johnson 10 Farmington 12.98
4 Alayna Tisch 9 Lake Orion 13.16
5 Camryn Luyckx 12 Bloomfield Hills 13.17
6 Allie Eriksen 12 Clarkston 13.45
7 Kalyn Mullens 10 Bloomfield Hills 13.55
8 Jacqueline Nenninger 12 Macomb Lutheran North 14.11
Varsity Girls 100 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mone Knowles 12 Utica 12.67SR
1 Madison Eaton 12 Lake Orion 12.71SR
1 Caprice Johnson 10 Farmington 12.84
2 Camryn Luyckx 12 Bloomfield Hills 12.99SR
2 Alayna Tisch 9 Lake Orion 12.99PR
1 Allie Eriksen 12 Clarkston 13.18
2 Kalyn Mullens 10 Bloomfield Hills 13.19PR
3 Shantel Stanley 12 Lake Orion 13.35
2 Tyrajae Cobb 10 Auburn Hills Avondale 13.43PR
3 Kayla Adams 12 Auburn Hills Avondale 13.74SR
3 Nyla Sims 11 Fraser 13.76PR
3 Kenzie Grifka 10 Rochester Adams 13.79PR
1 Jacqueline Nenninger 12 Macomb Lutheran North 13.80
4 Fallon Ward 12 Utica 13.80SR
4 Jenna Cappell 9 Oxford 13.82PR
4 Gabrielle Stublensky 11 Oxford 13.84PR
2 Saniyan Moore 11 Fraser 13.85PR
4 Jacaria Harris 9 Pontiac 13.91
3 Riley Behm 12 Birmingham Seaholm 13.97
5 Leah Zajac 10 Rochester Hills Stoney Cr 14.02
5 Nicksyn Carter 9 Waterford Mott 14.15
4 Elaine Donahue 9 Rochester Hills Stoney Cr 14.21PR
5 Autumn Jones 12 Troy 14.24SR
5 Emma Dahms 11 Romeo 14.37
5 Aria Mingo 10 Birmingham Seaholm 14.39
6 Paige Bartlett 10 Macomb Lutheran North 14.84SR
6 Mikiela Brooks 9 Farmington 14.94
6 Elena Isabell 11 Rochester 15.38
7 Samantha Leo 11 Romeo 16.19
-- Lawren Williams 12 Rochester Adams NT
-- Grace Johnson 11 Troy NT
-- Avery Campbell 11 Waterford Mott NT
Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
Jacqueline Nenninger 12 Macomb Lutheran North 13.29h
Noelle Miller 9 Macomb Lutheran North 13.52h
Allison Starkey 9 Macomb Lutheran North 13.61h
Caitlin Powell 9 Macomb Lutheran North 13.70h
Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mone Knowles 12 Utica 26.39
2 Camryn Luyckx 12 Bloomfield Hills 27.37
3 Jordan Banks 11 Bloomfield Hills 27.57
4 Caprice Johnson 10 Farmington 27.65
5 Avery Campbell 11 Waterford Mott 27.79PR
6 Riley Redmond 11 Utica 27.79
7 Zoe Pritchard 12 Rochester Hills Stoney Cr 28.17
8 Joesphine Lofton 12 Pontiac 28.74
Varsity Girls 200 Meters Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Mone Knowles 12 Utica 25.96SR
1 Camryn Luyckx 12 Bloomfield Hills 27.09SR
1 Caprice Johnson 10 Farmington 27.18
1 Jordan Banks 11 Bloomfield Hills 27.26
2 Riley Redmond 11 Utica 27.70SR
2 Zoe Pritchard 12 Rochester Hills Stoney Cr 27.89
3 Avery Campbell 11 Waterford Mott 27.94
2 Joesphine Lofton 12 Pontiac 28.25
3 Claire Matthews 11 Auburn Hills Avondale 28.28SR
2 Gabriella Rimkus 12 Romeo 28.41
4 Maya Smith 12 Rochester 28.57SR
5 Mecayla Long 9 Lake Orion 28.63PR
3 Dominique McCarthy 11 Lake Orion 28.68
4 Clara Stec 9 Oxford 28.81
6 Allison Coen 10 Rochester Adams 29.12PR
3 Nicksyn Carter 9 Waterford Mott 29.53PR
7 DaJanell Jernagin 9 Pontiac 29.81
4 Reagan Mcnamara 11 Rochester Hills Stoney Cr 29.96SR
4 Riley Behm 12 Birmingham Seaholm 30.25
8 Jayla Humphrey 11 Fraser 30.26PR
5 Selina Schrade 9 Fraser 30.41PR
6 Brenna Maurer 12 Oxford 30.50SR
5 Brooklyn McDowell 10 Farmington 30.70SR
6 Paige Bartlett 10 Macomb Lutheran North 30.99
7 Jade Parks 11 Troy 31.04PR
7 Morgan Binkowski 11 Macomb Lutheran North 31.11
5 Sage Nixon 11 Rochester 31.43SR
Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
Maya Hielscher 10 Macomb Lutheran North 27.71h
Hannah Ebel 12 Macomb Lutheran North 28.07h
Allison Starkey 9 Macomb Lutheran North 28.15hPR
Jacqueline Nenninger 12 Macomb Lutheran North 29.21h
Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Gabrielle Mack 12 Rochester Adams 1:01.57
2 Antonia Vackaro 11 Oxford 1:01.59SR
3 Olivia Drobnich 9 Oxford 1:02.33
4 Alaya Freeman 12 Auburn Hills Avondale 1:02.88PR
1 Makayla Fuerst 10 Waterford Mott 1:03.26SR
5 Supriya Rausaria 11 Rochester Hills Stoney Cr 1:04.07PR
6 Renee Kehren 12 Rochester Hills Stoney Cr 1:04.11
7 Lily Tripp 12 Birmingham Seaholm 1:04.70SR
8 Karlie Mattinson 10 Clarkston 1:05.58PR
2 Liv Urbano 10 Rochester Adams 1:07.08
3 Laila Dixon 9 Auburn Hills Avondale 1:07.35PR
4 Brooke Caruso 10 Fraser 1:07.55SR
5 Ashley David 12 Birmingham Seaholm 1:07.71
1 Madeline Richman 9 Utica 1:10.53PR
2 Kymarria Rouser 10 Pontiac 1:14.10PR
3 Chritian Frazier 9 Waterford Mott 1:14.64PR
Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
Amanda Wood 11 Macomb Lutheran North 1:02.42hPR
Allison Starkey 9 Macomb Lutheran North 1:07.61h
Hannah Ebel 12 Macomb Lutheran North 1:07.89hSR
Noelle Miller 9 Macomb Lutheran North 1:15.51hPR
Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sophie Novak 10 Lake Orion 2:18.48SR
2 Amanda Wood 11 Macomb Lutheran North 2:19.07PR
3 Josie Arnold 12 Lake Orion 2:20.65SR
4 Rylee Robinson 12 Waterford Mott 2:20.97PR
5 Alison Ziehl 12 Rochester Hills Stoney Cr 2:23.21SR
1 Lauren Schiller 10 Oxford 2:27.05SR
6 Katie Lundquist 10 Rochester Adams 2:31.29
7 Megan Clifford 10 Birmingham Seaholm 2:31.31SR
8 Shelby Jenkins 11 Bloomfield Hills 2:32.11
2 Aleah Dymond 11 Oxford 2:32.49PR
9 Shannon Billette 10 Clarkston 2:33.15SR
10 Brianna Polosky 12 Rochester Adams 2:33.46PR
3 Kate Aren 10 Farmington 2:36.17PR
4 Jacklyn Tedesco 10 Rochester Hills Stoney Cr 2:36.47SR
5 Aileen Liu 9 Troy 2:37.77PR
11 Amanda Smith 10 Birmingham Seaholm 2:41.92PR
6 Eleanor Luttman 10 Farmington 2:43.33PR
7 Hailee Fluent 12 Utica 2:44.93SR
8 Daisy Dobis 10 Macomb Lutheran North 2:47.56PR
9 Margaret Chandler 10 Fraser 2:48.10
10 Lulu Taliercio 9 Rochester 2:51.41PR
11 Camryn Remick 11 Rochester 2:51.96
12 Mackenzie Walker 9 Auburn Hills Avondale 2:55.79PR
13 Dorian Robinson 9 Auburn Hills Avondale 2:56.91PR
12 Isabella Grillo 12 Fraser 3:00.55PR
Varsity Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Audrey DaDamio 10 Birmingham Seaholm 4:58.13
2 Rylee Robinson 12 Waterford Mott 5:01.77SR
3 Sophie Novak 10 Lake Orion 5:05.86PR
4 Elizabeth Dalrymple Clarkston 5:06.03SR
5 Elizabeth Bulat 12 Rochester 5:18.27SR
6 Jessie Schamanek 11 Rochester Hills Stoney Cr 5:18.54SR
7 Lia Munson 11 Farmington 5:19.51PR
8 Shelby Jenkins 11 Bloomfield Hills 5:27.73SR
9 Abbey Carvey 10 Farmington 5:30.64PR
10 Ashley Carver 12 Waterford Mott 5:31.83
11 Reagan McNally 12 Birmingham Seaholm 5:32.48SR
12 Allison Sherman 12 Lake Orion 5:34.18SR
13 Mattie Drennan 10 Clarkston 5:35.88
14 Aileen Liu 9 Troy 5:38.95PR
1 Kellen Fife 9 Bloomfield Hills 5:40.97PR
2 Ally Soldan 11 Rochester Adams 5:42.30SR
3 Hailee Fluent 12 Utica 5:44.31PR
15 Paige Anderson 10 Troy 5:45.61SR
4 Sarah Ross 9 Romeo 5:47.24PR
5 Ellie DiMalanta 10 Oxford 5:53.44
6 Megan Ko 10 Rochester Hills Stoney Cr 5:57.40
7 Kyla Hotton 11 Rochester 5:59.01
8 Emma MacFarland 9 Rochester Adams 6:03.04PR
9 Molly Long 12 Oxford 6:06.25SR
10 Madeline Richman 9 Utica 6:06.65PR
11 Makenah Dolson 10 Waterford Kettering 6:08.10
12 Taryn Mccallend 10 Auburn Hills Avondale 6:12.94PR
13 Katie Stauffer 9 Waterford Kettering 6:19.88PR
14 Aubree Boyd 9 Fraser 6:20.53PR
15 Lillian Martin 12 Macomb Lutheran North 6:43.27
16 Emily Cairney 10 Fraser 7:22.94SR
Varsity Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Audrey DaDamio 10 Birmingham Seaholm 10:41.50
2 Grace Nolan 12 Clarkston 10:55.18PR
3 Emma Inch 12 Farmington 11:30.95PR
4 Chloe Wall 9 Waterford Kettering 11:32.43PR
5 Sarah Greb 9 Romeo 11:35.40PR
6 Haley Deighan 9 Birmingham Seaholm 12:00.93PR
7 Alaine Cusick 9 Oxford 12:27.57PR
8 Ashleigh Strong 10 Clarkston 12:28.06PR
9 Abby Locke 11 Lake Orion 12:28.89SR
10 Regina Cabrera Hernandez 11 Rochester 12:56.35PR
11 Jenna Salhab 10 Farmington 12:59.33PR
12 Rachel Whitt 11 Oxford 13:02.83
13 Haley Smith 9 Rochester Adams 13:22.38
14 Julia Jacklin 11 Utica 13:32.88SR
15 Rachel Patyi 10 Rochester Adams 14:02.57PR
Varsity Girls 100m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Grace Johnson 11 Troy 14.39PR
2 Madison Eaton 12 Lake Orion 14.82SR
3 Lauren Fulcher 12 Troy 15.05SR
4 Kenzie Grifka 10 Rochester Adams 16.33
5 Carly Mixon 11 Birmingham Seaholm 16.59SR
6 Rachel LeFevre 12 Rochester Hills Stoney Cr 16.95
7 Destini Dorkins 9 Rochester Adams 17.08
8 Jordyn Beebe 10 Oxford 17.22PR
Varsity Girls 100m Hurdles Prelims
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Grace Johnson 11 Troy 14.78
1 Lauren Fulcher 12 Troy 15.14
1 Madison Eaton 12 Lake Orion 15.32
1 Kenzie Grifka 10 Rochester Adams 16.65
2 Carly Mixon 11 Birmingham Seaholm 16.79
2 Destini Dorkins 9 Rochester Adams 17.03PR
3 Rachel LeFevre 12 Rochester Hills Stoney Cr 17.08
2 Jordyn Beebe 10 Oxford 17.37
2 Mattie Johnson 11 Oxford 17.41
3 Allison Coen 10 Rochester Adams 17.46
4 Courtney Nichol 11 Fraser 17.56SR
3 Emma Keils 10 Farmington 17.64SR
3 Haley Puskar 11 Clarkston 17.72
5 Abby Fush 9 Farmington 17.92
4 Elise Carter 12 Birmingham Seaholm 17.99SR
4 Autumn Jones 12 Troy 18.11SR
5 Kristin Maust 10 Rochester Hills Stoney Cr 18.37PR
4 Hannah Ebel 12 Macomb Lutheran North 18.38
5 Jilian Arquette 9 Lake Orion 18.71
6 Isabella Brown 9 Bloomfield Hills 19.07PR
6 Alaina Parker 10 Fraser 19.38
5 Josita Gorkhali 9 Rochester 19.65
6 Karolin Schnoerringer 9 Bloomfield Hills 19.71
6 Diana Krzemien 10 Waterford Mott 19.90
7 Billie Steffanuski 10 Waterford Mott 20.20PR
7 Rachel Blumke 9 Romeo 20.68
-- Anu Thomas 11 Macomb Lutheran North NT
Varsity Girls 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Madison Eaton 12 Lake Orion 45.12PR
2 Grace Johnson 11 Troy 48.14SR
3 Shae Harbaugh 11 Clarkston 50.48
1 Courtney Nichol 11 Fraser 50.50SR
1 Lira Bordoley 10 Birmingham Seaholm 50.52SR
4 Destini Dorkins 9 Rochester Adams 50.90
5 Haley Puskar 11 Clarkston 50.91SR
2 Abby Fush 9 Farmington 51.17PR
3 Samantha Deys 10 Rochester Adams 51.27
6 Carly Mixon 11 Birmingham Seaholm 51.93
2 Isabella Rimkus 10 Romeo 51.96SR
3 Isabella Brown 9 Bloomfield Hills 52.23PR
4 Meredith Brennan Clarkston 52.53PR
5 Lily Champine 11 Rochester Adams 52.73
6 Emma Keils 10 Farmington 53.05
7 Rachel LeFevre 12 Rochester Hills Stoney Cr 53.05
8 Isabella Tang 10 Troy 53.58PR
4 Kristin Maust 10 Rochester Hills Stoney Cr 54.07SR
1 Cate Leonhard 10 Lake Orion 54.08PR
2 Alaina Parker 10 Fraser 54.11SR
3 Caitlin Powell 9 Macomb Lutheran North 55.12PR
5 Ashley Peck 12 Oxford 55.16
6 Diana Krzemien 10 Waterford Mott 55.42PR
7 Fiona Corcoran 12 Oxford 55.49
4 Madeline Riggs 10 Utica 1:00.87SR
5 Eliana Edwards 11 Waterford Mott 1:01.31
Varsity Girls 4x100m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Utica 51.02
Fallon WardRiley RedmondMaya NaruschMone Knowles
2 Lake Orion 51.98
Mecayla LongAlayna TischShantel StanleyNatalie Keogh
1 Auburn Hills Avondale 53.13
Kayla AdamsClaire MatthewsKylie ScandrickTyrajae Cobb
2 Romeo 53.47
Ella BlockEmma DahmsIsabella RimkusGabriella Rimkus
3 Farmington 53.67
Abby FushBrooklyn McDowellMikiela BrooksCaprice Johnson
4 Macomb Lutheran North 53.74
Noelle MillerCaitlin PowellAllison StarkeyJacqueline Nenninger
5 Rochester Adams 53.80
Lawren WilliamsAniah HowardKenzie GrifkaAllison Coen
3 Oxford 53.93
Gabrielle StublenskyKate DrobnichMattie JohnsonEmma VanLoon
6 Rochester Hills Stoney Creek 54.15
Zoe PritchardElaine DonahueLeah ZajacReagan Mcnamara
4 Birmingham Seaholm 54.67
Riley BehmElise CarterAria MingoLira Bordoley
7 Pontiac 55.09
DaJanell JernaginJacaria HarrisJoesphine LoftonJaniya Wiley
5 Troy 55.23
Jordyn HoyleJade ParksAutumn JonesIsabella Tang
6 Waterford Mott 55.28
Nicksyn CarterDiana KrzemienAvery CampbellAbby Stauber
7 Fraser 55.34
Nyla SimsSaniyan MooreSydney SchillerSelina Schrade
8 Rochester 56.17
Janiyah HopkinsSage NixonElena IsabellJavionna Davis
Varsity Girls 4x200m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Clarkston 1:50.10
Allie EriksenShae HarbaughHaley PuskarKarlie Mattinson
1 Troy 1:50.23
Lauren FulcherGrace JohnsonIsabella TangJordyn Hoyle
2 Oxford 1:50.90
Clara StecJenna CappellOlivia DrobnichAntonia Vackaro
3 Lake Orion 1:51.32
Dominique McCarthyAlayna TischShantel StanleyNatalie Keogh
4 Rochester Adams 1:52.07
Gabrielle MackAllison CoenKenzie GrifkaLawren Williams
5 Rochester Hills Stoney Creek 1:52.57
Zoe PritchardLeah ZajacSupriya RausariaRenee Kehren
2 Macomb Lutheran North 1:53.54
Maya HielscherHannah EbelAllison StarkeyJacqueline Nenninger
6 Rochester 1:55.80
Janiyah HopkinsJosita GorkhaliMaya SmithJavionna Davis
7 Pontiac 1:56.15
Jacaria HarrisJoesphine LoftonDaJanell JernaginJaniya Wiley
8 Fraser 1:56.35
Jayla HumphreyElise VitaleRegina ChandlerBrooke Caruso
3 Birmingham Seaholm 1:57.91
Lira BordoleyRiley BehmAbigail BasileAshley David
4 Farmington 2:00.80
Madison BrownBrooklyn McDowellSarah ChappellMikiela Brooks
5 Waterford Mott 2:05.93
Avery CampbellMichelle CleverChritian FrazierRaegan Singleton
Varsity Girls 4x400m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Clarkston 4:04.31
Allie EriksenKarlie MattinsonElizabeth DalrympleShae Harbaugh
2 Rochester Adams 4:13.27
Katie LundquistDestini DorkinsBrianna PoloskyGabrielle Mack
3 Rochester Hills Stoney Creek 4:16.32
Alison ZiehlElena DibbleSupriya RausariaRenee Kehren
4 Farmington 4:16.41
Kate ArenLia MunsonBrooklyn McDowellAbbey Carvey
5 Lake Orion 4:17.15
Josie ArnoldSophie NovakAlayna TischMecayla Long
6 Oxford 4:17.88
Antonia VackaroKate DrobnichMadeline LukensOlivia Drobnich
7 Rochester 4:20.67
Maya SmithElizabeth BulatEmily LiuJosita Gorkhali
8 Waterford Mott 4:28.01
Makayla FuerstRylee RobinsonAshley CarverNicksyn Carter
1 Birmingham Seaholm 4:29.28
Lily TrippCarly MixonLira BordoleyAshley David
2 Auburn Hills Avondale 4:31.19
Tyrajae CobbClaire MatthewsKayla AdamsAlaya Freeman
3 Bloomfield Hills 4:33.07
Jordan BanksMaryam HashimCaroline PaddockGrace Jenkins
4 Macomb Lutheran North 4:33.98
Maya HielscherHannah EbelAllison StarkeyAmanda Wood
Varsity Girls 4x800m Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Birmingham Seaholm 9:49.76
Reagan McNallyLily TrippMegan CliffordAudrey DaDamio
2 Farmington 9:53.14
Mary JarvisAbby InchEmma InchAbbey Carvey
3 Oxford 10:12.60
Aleah DymondEllie DiMalantaMadeline LukensLauren Schiller
4 Rochester Adams 10:13.33
Ally SoldanKatie LundquistLiv UrbanoBrianna Polosky
5 Rochester Hills Stoney Creek 10:15.54
Alison ZiehlJessie SchamanekMegan KoJacklyn Tedesco
6 Lake Orion 10:20.01
Olivia AmesJosie ArnoldAva KeoghAbby Locke
7 Troy 10:43.49
Paige AndersonVivienne FrancoisLauren MonaghanAbby Cremers
8 Rochester 11:11.14
Emily LiuCamryn RemickLulu TaliercioRegina Cabrera Hernandez
Varsity Girls Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Valadian Pallett 10 Farmington 41-09.25
2 Makayla Rawls 12 Birmingham Seaholm 38-05.50PR
3 Eriana Hubbard 9 Oxford 34-02.00
4 Brooke Coulter 11 Rochester 34-01.75PR
5 Lorin Palmore 12 Rochester Hills Stoney Cr33-08.75SR
1 Emily Estrada-Manzanares 11 Troy 33-04.75PR
6 Makayla Ford 11 Waterford Mott 33-02.00
7 Meredith Owens 11 Birmingham Seaholm 33-01.75PR
8 Alysa Perez 12 Clarkston 32-00.75SR
9 Makyia Ford 11 Waterford Mott 31-11.00
2 Cassie Moreau 12 Lake Orion 31-06.75
3 Delana Willett 12 Waterford Mott 31-02.50
4 Jada Jones 12 Fraser 31-00.75SR
5 Cecilia Norris 12 Farmington 30-11.50
6 Chloe Spencer 11 Bloomfield Hills 30-00.00
7 Gihon Maxwell 11 Oxford 29-10.00
1 Brooke Gordon 10 Rochester 29-08.75
2 Njeri Martin 11 Auburn Hills Avondale 29-07.25PR
8 Lyndaya Marshall Clarkston 29-02.00
1 Carly Gordan 12 Auburn Hills Avondale 27-01.75SR
3 Ja'Naiya Putman 10 Farmington 27-01.00PR
4 Kady Bartolomei 12 Fraser 26-08.75
4 Grace Antonelli 12 Rochester Adams 26-08.75PR
6 Shruthi Sunilkumar 11 Troy 26-04.75PR
2 Annabella Chirco 11 Macomb Lutheran North 23-06.00SR
3 Rachel Blumke 9 Romeo 23-05.00
4 Quianna Garrison 10 Auburn Hills Avondale 23-04.25
7 Madison Forbes 9 Rochester Adams 19-03.75
-- Karli Monahan 12 Macomb Lutheran North ND
Varsity Girls Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Valadian Pallett 10 Farmington 126-11SR
2 Makayla Rawls 12 Birmingham Seaholm 118-07
3 Brooke Coulter 11 Rochester 106-08
4 Cecilia Norris 12 Farmington 103-01
5 Jada Jones 12 Fraser 102-10
1 Meredith Owens 11 Birmingham Seaholm 101-00PR
2 Makayla Ford 11 Waterford Mott 98-09PR
6 Grace Antonelli 12 Rochester Adams 98-06
3 Alysa Perez 12 Clarkston 97-02PR
7 Lorin Palmore 12 Rochester Hills Stoney Cr 94-00
4 Olivia Roth 10 Oxford 92-03
5 Njeri Martin 11 Auburn Hills Avondale 90-09PR
6 Gihon Maxwell 11 Oxford 90-08
8 Lauryn Chambers 12 Waterford Kettering 90-08
1 Brittney Caldwell 11 Fraser 89-05PR
7 Emily Estrada-Manzanares 11 Troy 89-01PR
2 Brooke Akers 11 Birmingham Seaholm 87-08PR
3 Bree Billberry 11 Utica 84-06PR
8 Karli Monahan 12 Macomb Lutheran North 84-05
1 Quianna Garrison 10 Auburn Hills Avondale 83-06PR
1 Zoe Nalepa 9 Waterford Mott 83-06PR
3 Annabella Chirco 11 Macomb Lutheran North 82-01PR
4 Makyia Ford 11 Waterford Mott 80-03PR
4 Eva Otremba 10 Bloomfield Hills 80-01PR
9 Adriana Pierce 10 Bloomfield Hills 79-01
5 Ja'Naiya Putman 10 Farmington 78-08SR
5 Brooke Gordon 10 Rochester 77-06
6 Sierra Waitkus Clarkston 77-02PR
7 Reece Rusniak 12 Rochester Adams 75-08
6 Nia Michalos 10 Bloomfield Hills 73-10PR
7 Shannon Rumble 12 Utica 66-06SR
8 Shruthi Sunilkumar 11 Troy 65-02SR
8 Kiera Tierney 10 Lake Orion 64-01
9 Paige Anderson 10 Troy 61-11PR
-- Carly Gordan 12 Auburn Hills Avondale ND
-- Cassie Moreau 12 Lake Orion ND
-- Jen Starnes 11 Clarkston ND
Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Nicole Godfrey 9 Rochester Hills Stoney Cr 4-10.00
2 Michelle Clever 11 Waterford Mott 4-10.00
3 Allison Osborn 11 Clarkston 4-05.00SR
3 Aidan Riley 9 Farmington 4-05.00
5 Gabrielle Mack 12 Rochester Adams 4-05.00
5 Lexi Movsesian 10 Macomb Lutheran North 4-05.00
5 Karolin Schnoerringer 9 Bloomfield Hills 4-05.00
5 Jenna McBride 10 Lake Orion 4-05.00
5 Jacqueline Nenninger 12 Macomb Lutheran North 4-05.00
10 Brianna Polosky 12 Rochester Adams 4-02.00
11 Cate Leonhard 10 Lake Orion 4-02.00
12 Joslynn Wilczewski 11 Lake Orion 4-02.00
13 Jenna Cappell 9 Oxford 4-02.00
14 Natalie Schiller 9 Oxford 4-02.00
15 Morgan Binkowski 11 Macomb Lutheran North 4-02.00
-- Madie Carpentier 9 Clarkston NH
-- Elise Vitale 12 Fraser NH
-- Rachel Turpin 12 Troy NH
-- Maria Magnoli 9 Romeo NH
-- Alexis Parson 11 Utica NH
-- Brianna McKerracher 12 Rochester Adams NH
-- Lauren Paik 10 Troy NH
Varsity Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Sarah Griffin 11 Lake Orion 10-06.00
-- Hanna Chapin 12 Fenton 10-00.00
2 Heather DeSamper 11 Lake Orion 10-00.00
3 Ella Block 11 Romeo 9-06.00
4 Hannah Golab 10 Clarkston 9-00.00PR
5 Noelle Miller 9 Macomb Lutheran North 8-00.00PR
6 Abby Stauber 9 Waterford Mott 8-00.00PR
7 Kacey Noseworthy 12 Farmington 8-00.00PR
8 Maeghan Kroon 11 Oxford 7-06.00PR
9 Lillian Martin 12 Macomb Lutheran North 7-06.00
10 Madison Hissong 9 Fraser 7-00.00
11 Zoe Rasico 10 Farmington 7-00.00PR
12 Sage Brocco 11 Oxford 7-00.00
13 Morgan Binkowski 11 Macomb Lutheran North 6-06.00SR
14 Anna Pheasant 9 Lake Orion 6-06.00PR
15 Madeline Riggs 10 Utica 6-06.00PR
16 Isobel Muskovin 11 Fraser 6-00.00
17 Kristen Fleming 10 Farmington 6-00.00
-- Courtney Wall 10 Waterford Kettering NH
-- Michelle Clever 11 Waterford Mott NH
-- Emma Trush 9 Oxford NH
-- Julia Hunt 10 Clarkston NH
-- Isabela Mascarentas 12 Waterford Mott NH
-- Alicja Grzegorzek 10 Utica NH
Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Claire Matthews 11 Auburn Hills Avondale 17-04.50PR
2 Liv Urbano 10 Rochester Adams 17-02.00PR
3 Camryn Luyckx 12 Bloomfield Hills 16-11.00PR
3 Sarah Griffin 11 Lake Orion 16-11.00PR
5 Renee Kehren 12 Rochester Hills Stoney Cr16-07.00SR
6 Abby Fush 9 Farmington 16-02.00PR
7 Kayla Adams 12 Auburn Hills Avondale 16-00.00PR
8 Zoe Pritchard 12 Rochester Hills Stoney Cr15-10.00PR
9 Aniah Howard 11 Rochester Adams 15-08.75PR
10 Bella Monterosso 9 Lake Orion 15-01.00
11 Sky Fugmann 12 Troy 15-00.50
12 Kelsey Francis 10 Rochester Adams 14-11.75PR
13 Sage Nixon 11 Rochester 14-11.50SR
14 Jordyn Beebe 10 Oxford 14-10.00
14 Abby Mooney 12 Oxford 14-10.00
14 Elise Carter 12 Birmingham Seaholm 14-10.00
17 Elise Vitale 12 Fraser 14-08.50
18 Javionna Davis 12 Rochester 14-07.00
19 Noelle Miller 9 Macomb Lutheran North 14-03.00
20 Raegan Singleton 11 Waterford Mott 14-02.00PR
21 Amelia Givens 11 Birmingham Seaholm 13-09.50
22 Tyrajae Cobb 10 Auburn Hills Avondale 13-05.50PR
23 Maya Hielscher 10 Macomb Lutheran North 13-03.75
24 Erin Kurtycz 11 Lake Orion 13-03.00
24 Maryam Hashim 12 Bloomfield Hills 13-03.00
24 Aquinetta Eboh 10 Farmington 13-03.00PR
-- Alicja Grzegorzek 10 Utica ND
-- Fallon Ward 12 Utica ND
-- Lauren Fulcher 12 Troy ND
-- Isabella Grillo 12 Fraser ND
-- Ella Block 11 Romeo ND
-- Crysta Gasiorowski Clarkston ND
-- Arzenai Sanders 11 Pontiac ND
-- Allison Osborn 11 Clarkston ND