Varsity Boys 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Nathan Gilchrist Jr Ludington 11.80
2 Aidan Gilchrist Jr Ludington 11.82
3 Kaden Kott Fr Manistee 11.90
4 Jonah Peterson Fr Ludington 12.00
4 Chase Hackert Jr Ludington 12.00
6 Trevor Spencer So Manistee 12.20
6 Braden Kronlein Jr Ludington 12.20
8 Kyle Wendt Jr Ludington 12.40
8 Nathan Reisterer Jr Ludington 12.40
10 Yosiah Amowolo Jr Manistee 12.42
11 Nick Hornkohl So Manistee 12.44
12 Dominic Wheaton Fr Ludington 12.50
13 Jacopo (Apo) Cracco Jr Ludington 12.60
13 Owen Forester Fr Ludington 12.60
15 Adrian Salazar So Ludington 12.90
15 Max Kinzell Sr Manistee 12.90
17 Malachi Spence Fr Ludington 13.20
18 Micheal Herandez Fr Ludington 13.30
19 Ansel Carroll Fr Ludington 13.50
20 Allan Mueller So Manistee 13.60
21 Trevor Haag Fr Manistee 13.80
22 Miles Clark Fr Ludington 13.90
23 Aidan Forrester Jr Ludington 14.10
24 Aidan Zinn Fr Ludington 14.30
24 Jaxson Ely Fr Ludington 14.30
26 Duncan Alexander So Manistee 15.70
27 Caius Johns So Manistee 16.00
Varsity Boys 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Max Miles So Manistee 23.80
2 Jonah Peterson Fr Ludington 24.40
3 Connor Rischel Sr Manistee 24.80
4 Kanon Petzak So Manistee 26.00
4 Mathew Snyder Sr Ludington 26.00
6 Nick Hornkohl So Manistee 26.10
7 Max Kinzell Sr Manistee 26.20
8 Chase Hackert Jr Ludington 26.30
9 Aidan Gilchrist Jr Ludington 26.31
10 Owen Forester Fr Ludington 26.70
11 Jacopo (Apo) Cracco Jr Ludington 26.80
12 Braden Kronlein Jr Ludington 26.90
13 Austin Benitez Jr Manistee 27.10
14 Malachi Spence Fr Ludington 27.50
15 Micheal Herandez Fr Ludington 27.60
16 Dominic Wheaton Fr Ludington 27.90
17 Jack Makowicki Jr Ludington 27.91
18 Jaxson Ely Fr Ludington 28.00
19 Ansel Carroll Fr Ludington 28.40
20 Miles Clark Fr Ludington 29.30
21 Ethan Hendricks Jr Ludington 29.60
22 Aidan Zinn Fr Ludington 30.30
23 Aidan Forrester Jr Ludington 32.40
24 Duncan Alexander So Manistee 33.50
Varsity Boys 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kyle Wendt Jr Ludington 56.90
2 Yebe Boerema So Ludington 58.00
3 Jacopo (Apo) Cracco Jr Ludington 58.50
4 Chase Hackert Jr Ludington 58.80
5 Kenton Zatarga Sr Manistee 58.90
6 Mathew Snyder Sr Ludington 59.30
7 Austin Benitez Jr Manistee 1:01.00
8 James Strahan Jr Ludington 1:01.30
9 Nevin Slater So Ludington 1:01.50
10 Jarod Wright Jr Manistee 1:01.70
11 Jacob Lindeman Jr Manistee 1:02.30
11 Jack Makowicki Jr Ludington 1:02.30
13 Aiden Mulberg So Ludington 1:03.30
14 Benjamin Ceplina Jr Manistee 1:03.90
15 Owen Forester Fr Ludington 1:05.30
16 Ansel Carroll Fr Ludington 1:05.50
17 Owen Shaw Fr Ludington 1:08.30
18 Miles Clark Fr Ludington 1:08.50
19 Aidan Forrester Jr Ludington 1:15.50
Varsity Boys 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Luke Senters So Manistee 2:19.10
2 Trey Keson So Ludington 2:23.50
3 Yebe Boerema So Ludington 2:24.20
4 Jaxson Ely Fr Ludington 2:29.60
5 Trevor Adamczak Jr Manistee 2:45.00
6 Gavin Smith Fr Ludington 2:46.70
7 Nevin Slater So Ludington 2:47.20
8 Tug Thuemmel Jr Manistee 2:47.30
9 Tyler Whitman Fr Manistee 2:51.70
10 Rudy Shearer Fr Manistee 2:51.80
11 Vincent Wang So Manistee 2:54.30
12 Darren Guzikowski Sr Manistee 4:11.00
Varsity Boys 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Luke Senters So Manistee 5:18.90
2 Jose Flores So Ludington 5:21.20
3 Evan Bennett Sr Ludington 5:21.22
4 Trevor Adamczak Jr Manistee 5:22.40
5 Noah Lowman Fr Ludington 5:23.20
6 Nevin Slater So Ludington 5:44.20
7 Curtis Fuller So Ludington 5:53.10
8 Reinhold Heinrich So Ludington 6:03.60
9 Keese Villarrell Sr Ludington 6:03.62
10 Ajae Gouker So Manistee 6:03.70
11 Tug Thuemmel Jr Manistee 6:25.00
12 Rudy Shearer Fr Manistee 6:27.00
13 Tyler Whitman Fr Manistee 6:32.00
14 Darren Guzikowski Sr Manistee 9:01.00
Varsity Boys 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Jack O'Donnell So Manistee 11:25.70
2 Jose Flores So Ludington 11:30.80
3 Evan Bennett Sr Ludington 12:15.20
4 Noah Lowman Fr Ludington 12:15.40
5 Jacob Lindeman Jr Manistee 12:58.30
6 Keese Villarrell Sr Ludington 13:36.60
Varsity Boys 110m Hurdles - 39" Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lucas Peterson Jr Ludington 16.50
2 Caleb Smith Sr Ludington 16.80
3 Evan Scarlata Sr Manistee 17.00
4 Seth Thompson Sr Manistee 17.80
5 Gavin Weaver Sr Manistee 19.30
6 Evan Dalke Sr Manistee 21.30
Varsity Boys 300m Hurdles - 36" Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lucas Peterson Jr Ludington 44.60
2 Caleb Smith Sr Ludington 45.70
3 Evan Scarlata Sr Manistee 46.30
4 Evan Dalke Sr Manistee 47.60
5 Gavin Weaver Sr Manistee 48.70
6 Curtis Fuller So Ludington 49.90
7 Seth Thompson Sr Manistee 50.50
Varsity Boys 4x100m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Ludington 47.60
2 Manistee 47.90
3 Ludington 51.70
Varsity Boys 4x200m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Ludington 1:41.00
2 Ludington 1:42.60
3 Manistee 1:48.20
4 Manistee 1:55.40
Varsity Boys 4x400m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Ludington 3:51.30
2 Manistee 4:08.10
3 Ludington 4:24.90
4 Ludington 4:25.00
5 Manistee 4:35.90
6 Ludington 4:36.00
Varsity Boys 4x800m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Manistee 9:21.30
2 Ludington 9:22.70
Varsity Boys Shot Put - 12lb Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Adam Keffer Jr Ludington 41-06.50
2 kohlbe Nelson Fr Ludington 36-09.00
3 Caius Johns So Manistee 35-06.00
4 Conner Lindeman Jr Manistee 34-00.00
5 Forrest Hissong So Ludington 33-08.00
6 Charles Leonard So Ludington 32-10.50
7 Caden Vansickle Jr Manistee 30-08.00
8 Gannon Thomas So Manistee 30-01.00
9 Ajae Gouker So Manistee 27-02.50
10 Jeron Hathway Fr Ludington 25-02.00
11 Elijah Fulton Fr Manistee 25-00.00
Varsity Boys Discus - 1.6kg Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Adam Keffer Jr Ludington 101-00.00
2 kohlbe Nelson Fr Ludington 91-09.00
3 Charles Leonard So Ludington 84-04.00
4 Gannon Thomas So Manistee 79-04.00
5 Caden Vansickle Jr Manistee 72-10.00
6 Conner Lindeman Jr Manistee 69-08.00
7 Forrest Hissong So Ludington 68-06.00
8 Jeron Hathway Fr Ludington 60-00.00
9 Elijah Fulton Fr Manistee 57-06.00
Varsity Boys High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Caleb Smith Sr Ludington 6-04.00
2 Lucas Peterson Jr Ludington 6-00.00
4 Braden Kronlein Jr Ludington 5-06.01
3 Evan Scarlata Sr Manistee 5-06.00
3 Connor Rischel Sr Manistee 5-06.00
6 Yosiah Amowolo Jr Manistee 5-02.00
7 Nick Hornkohl So Manistee 5-00.00
Varsity Boys Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Adrian Salazar So Ludington 11-06.00
2 Braden Kronlein Jr Ludington 10-00.00
3 Damien McEntaffer Fr Manistee 9-00.00
4 Gavin Smith Fr Ludington 8-00.00
Varsity Boys Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Connor Rischel Sr Manistee 19-07.25
2 Max Miles So Manistee 18-10.50
3 Mathew Snyder Sr Ludington 18-02.00
4 Nathan Reisterer Jr Ludington 17-07.50
5 Yosiah Amowolo Jr Manistee 17-04.25
6 Jarod Wright Jr Manistee 17-00.75
7 Malachi Spence Fr Ludington 17-00.00
8 Dominic Wheaton Fr Ludington 15-09.50
9 Drake Reid Sr Manistee 14-08.50
10 Jack Makowicki Jr Ludington 13-10.00
Varsity Girls 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Lacey Zimmerman Jr Manistee 13.60
2 Briseis Mendez So Ludington 14.60
3 Izzie Lundberg So Ludington 14.90
4 Zoe Voss Sr Ludington 14.92
5 Emma Bevans Sr Manistee 16.00
6 Arian Gilbert Sr Manistee 16.20
6 Courtney Haag Sr Manistee 16.20
8 Sara Danison Sr Manistee 16.22
Varsity Girls 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Audrey Huizinga Fr Manistee 26.90
2 Allie Thomas Sr Manistee 29.30
3 Ashtyn Janis Jr Manistee 29.50
4 Zoe Voss Sr Ludington 30.90
5 Briseis Mendez So Ludington 31.30
6 Jayna Edmondson So Manistee 32.10
7 Reese Willis Fr Ludington 32.30
8 Mia Voss So Ludington 33.20
9 Maya Malburg So Ludington 33.30
10 Reese Shively Fr Manistee 34.20
11 Sara Danison Sr Manistee 34.60
12 Arian Gilbert Sr Manistee 34.90
Varsity Girls 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Audrey Huizinga Fr Manistee 1:04.20
2 Anna Burton So Ludington 1:11.80
3 Courtney Haag Sr Manistee 1:15.50
4 Kylie Sailor So Ludington 1:16.00
5 Maya Malburg So Ludington 1:16.20
6 Jayna Edmondson So Manistee 1:17.80
7 Cora Mahler Fr Ludington 1:20.80
8 Rebecca Weinert Fr Ludington 1:21.30
Varsity Girls 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Olivia Andersen So Ludington 2:53.80
2 Anna Huizinga Sr Manistee 2:57.30
3 Mackenzie Keillor So Ludington 3:02.10
4 Cora Mahler Fr Ludington 3:04.00
5 Rebecca Weinert Fr Ludington 3:13.80
6 Addy Witkowski Sr Manistee 3:20.01
Varsity Girls 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Cecilia Postma So Manistee 5:52.40
2 Summer Brower Fr Ludington 6:13.60
3 Olivia Andersen So Ludington 6:14.60
4 Mackenzie Keillor So Ludington 6:32.80
5 Kaydence Taibl Fr Ludington 8:17.00
6 Genevieve Lux So Ludington 9:24.90
Varsity Girls 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Cecilia Postma So Manistee 13:22.80
2 Nadia Grierson Fr Ludington 13:23.40
3 Summer Brower Fr Ludington 13:45.10
4 Kylie Sailor So Ludington 13:45.50
Varsity Girls 100m Hurdles - 33" Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Catherine Karboske Fr Ludington 19.90
2 Allison Kelley Jr Manistee 20.70
3 Reese Shively Fr Manistee 20.90
4 Kaylee Malt Jr Ludington 20.91
5 Tamberly Williams Sr Ludington 22.80
Varsity Girls 300m Hurdles - 30" Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Libby McCarthy So Manistee 53.40
2 Allison Kelley Jr Manistee 58.90
3 Nadia Grierson Fr Ludington 59.70
4 Reese Shively Fr Manistee 1:03.00
Varsity Girls 4x100m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Manistee 54.40
2 Ludington 57.60
Varsity Girls 4x200m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Manistee 1:58.50
2 Ludington 2:07.10
3 Ludington 2:09.50
Varsity Girls 4x400m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Manistee 4:40.90
2 Ludington 5:12.20
3 Ludington 5:13.20
Varsity Girls 4x800m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Manistee 10:54.30
2 Ludington 10:54.80
3 Ludington 12:24.70
Varsity Girls Shot Put - 4kg Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 RyAnn Rohrer Sr Ludington 40-02.00
2 Brooke Jankwietz So Manistee 30-10.00
3 Aleeyah Betts Fr Ludington 27-11.00
4 Mollie Brown So Manistee 24-05.00
5 Callie Ronning Sr Manistee 21-08.50
6 Isabella Acheson Jr Ludington 19-10.00
Varsity Girls Discus - 1kg Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 RyAnn Rohrer Sr Ludington 102-07.00
2 Aleeyah Betts Fr Ludington 94-10.00
3 Brooke Jankwietz So Manistee 89-07.00
4 Mollie Brown So Manistee 66-02.00
5 Isabella Acheson Jr Ludington 58-08.00
6 Alyssa Jackoviak Sr Manistee 57-08.00
7 Callie Ronning Sr Manistee 53-07.00
Varsity Girls High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Libby McCarthy So Manistee 5-02.00
2 Anna Huizinga Sr Manistee 5-00.00
3 Kaylee Malt Jr Ludington 4-10.00
4 Kasey Eckhardt Sr Manistee 4-02.00
4 Alyssa Jackoviak Sr Manistee 4-02.00
6 Kaydence Taibl Fr Ludington 4-00.00
7 Emma Bevans Sr Manistee 3-10.00
Varsity Girls Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kendal Waligorski So Manistee 8-06.00
2 Anna Burton So Ludington 7-00.00
3 Catherine Karboske Fr Ludington 6-06.00
Varsity Girls Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Danni Miles Sr Manistee 14-00.75
2 Ashtyn Janis Jr Manistee 13-11.50
3 Allison Kelley Jr Manistee 13-10.00
4 Arian Gilbert Sr Manistee 13-05.25
5 Mia Voss So Ludington 13-04.50
6 Emma Bevans Sr Manistee 12-04.50
7 Tamberly Williams Sr Ludington 12-03.00
8 Izzie Lundberg So Ludington 12-00.00
9 Courtney Haag Sr Manistee 11-03.50
10 Sara Danison Sr Manistee 11-03.00
11 Jayna Edmondson So Manistee 9-11.75