Mens Results
Mens 100 Meters Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 11 Brayden Clark 12.16 Constantine
2 10 Isaac Noora 12.20 Schoolcraft
3 11 Chase Bates 12.74 Constantine
4 12 Nolan Strake 12.76 Schoolcraft
5 12 Asher Puhalski 12.85 Schoolcraft
6 12 Simon Sheen 12.92 Schoolcraft
7 11 Ryan Ling 13.19 Schoolcraft
8 12 Trey Schneider 13.31 Schoolcraft
9 12 Alex Stoner 13.55 Schoolcraft
10 10 Taylor Cook 13.65 Schoolcraft
11 11 Zach Stears 14.32 Constantine
12 10 Gerrin Kinkela 14.86 Schoolcraft
13 9 Cole Bates 15.74 Constantine
Mens 200 Meters Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 11 Dean Topolski 24.43 Constantine
2 10 Isaac Noora 24.98 Schoolcraft
3 9 Charles Morris 26.52 Constantine
4 10 Donovan Miller 26.59 Constantine
5 12 Asher Puhalski 26.79 Schoolcraft
6 12 Simon Sheen 26.92 Schoolcraft
7 11 Ryan Ling 27.94 Schoolcraft
8 10 Taylor Cook 28.14 Schoolcraft
9 9 Brody Jones 28.35 Constantine
10 10 Hunter Barkalow 29.08 Schoolcraft
11 10 Gerrin Kinkela 29.40 Schoolcraft
12 9 Dylan Danner 29.44 Schoolcraft
13 9 Jonah Pavey 29.44 Schoolcraft
14 9 Blake Brown 32.30 Schoolcraft
15 9 Isaac Swearinger 32.46 Constantine
16 10 Chase Gray 32.57 Constantine
17 11 Drew Webb 32.90 Schoolcraft
18 9 Joel Fish 35.37 Constantine
19 10 Greg Crawford 36.59 Constantine
20 10 Jesse Keim 44.68 Schoolcraft
Mens 400 Meters Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 11 Dean Topolski 53.44 Constantine
2 9 Charles Morris 55.15 Constantine
3 10 Isaac Noora 55.49 Schoolcraft
4 10 Donovan Miller 57.98 Constantine
5 9 Logan Patmalnieks 59.69 Constantine
6 10 Josh Outlaw 59.95 Constantine
7 9 Brody Jones 1:02.22 Constantine
8 10 Taylor Cook 1:04.35 Schoolcraft
9 11 Ryan Ling 1:06.04 Schoolcraft
10 9 Dylan Danner 1:08.54 Schoolcraft
Mens 800 Meters Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 11 Julian Hawthorne 2:15.57 Constantine
2 10 Collin Featherstone 2:16.07 Constantine
3 9 Robbie King 2:38.34 Constantine
4 12 Owen Griffith 2:51.42 Constantine
5 11 Zach Stears 3:02.95 Constantine
6 11 Lucian Preston 3:08.25 Constantine
7 11 Jacob Norton 3:15.36 Constantine
8 9 Cole Bates 3:15.87 Constantine
9 12 Tony Fish 3:15.94 Constantine
10 12 Joe Grandstaff 3:35.53 Constantine
11 11 Omar Villeda 3:48.70 Constantine
12 10 Gavin Dibble 4:05.43 Constantine
Mens 1600 Meters Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 11 Ethan Glick 4:52.21 Constantine
2 10 Isaac Moore 5:27.84 Constantine
3 9 Robbie King 5:32.15 Constantine
4 11 Julian Hawthorne 5:34.96 Constantine
5 9 Gavin Owens 5:44.34 Constantine
6 9 Dante Pillot 5:48.35 Schoolcraft
7 9 Jacob Pena 6:10.02 Schoolcraft
8 9 Connor Candler 6:16.36 Schoolcraft
9 12 Marcus Dreger 6:44.71 Constantine
10 9 Jackson Parker 6:44.84 Schoolcraft
11 10 Cody Knapp 6:45.01 Constantine
12 9 Ty Edwards 6:46.06 Schoolcraft
13 10 Isaac Murray 7:09.32 Schoolcraft
Mens 3200 Meters Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 11 Ethan Glick 10:38.02 Constantine
2 11 Caden Jackson 11:53.77 Constantine
3 9 Logan Patmalnieks 12:25.73 Constantine
4 11 Gabe Flores 13:34.34 Constantine
5 10 Isaac Murray 14:45.64 Schoolcraft
Mens 110m Hurdles - 39" Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 12 Nathan Riddle 18.28 Schoolcraft
2 12 Kanaan Burgess 18.57 Schoolcraft
3 12 Jayden Everett 20.60 Constantine
4 12 Michael Mischka 23.75 Constantine
5 10 Michael Featherstone 25.24 Constantine
6 9 Blake Brown 25.82 Schoolcraft
Mens 300m Hurdles - 36" Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 11 James Hendrix 49.03 Constantine
2 9 Rushawn James 49.59 Constantine
3 10 Michael Featherstone 50.84 Constantine
4 12 Jayden Everett 52.83 Constantine
5 12 Michael Mischka 58.11 Constantine
6 12 Kanaan Burgess 1:00.79 Schoolcraft
7 9 Blake Brown 1:02.33 Schoolcraft
Mens 4x100 Relay Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 48.46 Constantine
2 50.39 Schoolcraft
Mens 4x200 Relay Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 1:38.79 Constantine
2 1:44.10 Schoolcraft
Mens 4x400 Relay Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 3:58.98 Constantine
2 4:25.16 Constantine
3 4:32.41 Constantine
4 4:54.41 Schoolcraft
Mens 4x800 Relay Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 10:02.56 Constantine
2 10:17.21 Constantine
3 11:08.70 Schoolcraft
4 11:52.98 Constantine
Mens Shot Put - 12lb Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 11 Ian McDonald 39' 0 Schoolcraft
2 10 Bennett VandenBerg 38' 7 Constantine
3 12 Kanaan Burgess 36' 6 Schoolcraft
4 11 Drew Webb 34' 1 Schoolcraft
5 11 Malachi Sampley 33' 9 Schoolcraft
6 12 Tony Fish 33' 4 Constantine
7 12 Owen Griffith 30' 9 Constantine
8 12 Joe Grandstaff 30' 5 Constantine
9 10 Greg Crawford 29' 6 Constantine
10 11 James Sailor 27' 6 Constantine
11 11 Jacob Norton 27' 5 Constantine
12 9 Isaac Swearinger 26' 10 Constantine
13 10 Jesse Keim 26' 4 Schoolcraft
14 10 Chase Gray 25' 10 Constantine
15 9 Joel Fish 25' 5 Constantine
16 11 Omar Villeda 25' 0 Constantine
17 10 Gavin Dibble 21' 10 Constantine
Mens Discus - 1.6kg Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 10 Bennett VandenBerg 132' 11 Constantine
2 11 James Sailor 101' 0 Constantine
3 12 Tony Fish 98' 11 Constantine
4 12 Nathan Riddle 92' 1 Schoolcraft
5 10 Greg Crawford 87' 10 Constantine
6 12 Owen Griffith 84' 7 Constantine
7 11 Drew Webb 75' 11 Schoolcraft
8 11 Ian McDonald 74' 9.5 Schoolcraft
9 9 Jonah Pavey 64' 2 Schoolcraft
10 9 Isaac Swearinger 61' 2 Constantine
11 12 Simon Sheen 60' 11 Schoolcraft
12 10 Gavin Dibble 59' 3.5 Constantine
13 11 Omar Villeda 59' 0 Constantine
14 10 Chase Gray 58' 7 Constantine
15 12 Alex Stoner 55' 6 Schoolcraft
16 11 Jacob Norton 55' 5.5 Constantine
17 10 Jesse Keim 55' 0 Schoolcraft
18 9 Joel Fish 53' 6 Constantine
19 9 Dante Pillot 52' 9 Schoolcraft
Mens High Jump Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 12 Jayden Everett 5' 5 Constantine
2 10 Isaac Noora 5' 0 Schoolcraft
9 Logan Patmalnieks NH Constantine
Mens Pole Vault Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 12 Riley Cochran 10' 0 Schoolcraft
Pl Yr Name Mark Team
1 10 Michael Featherstone 10' 0 Constantine
3 12 Canaan Pavey 10' 0 Schoolcraft
4 9 Blake Brown 9' 0 Schoolcraft
5 9 Brody Jones 9' 0 Constantine
6 10 Collin Featherstone 8' 0 Constantine
Mens Long Jump Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 11 Julian Hawthorne 19' 2.5 Constantine
2 12 Nathan Riddle 18' 11 Schoolcraft
3 9 Rushawn James 18' 8 Constantine
4 10 Donovan Miller 17' 9 Constantine
5 12 Asher Puhalski 17' 0.5 Schoolcraft
6 12 Alex Stoner 16' 8.5 Schoolcraft
7 12 Canaan Pavey 16' 2.5 Schoolcraft
8 11 Chase Bates 15' 8 Constantine
9 9 Robbie King 15' 5.5 Constantine
9 10 Hunter Barkalow 15' 5.5 Schoolcraft
11 10 Taylor Cook 15' 2.5 Schoolcraft
12 11 James Hendrix 14' 8 Constantine
13 9 Jonah Pavey 14' 7 Schoolcraft
14 11 Zach Stears 14' 5 Constantine
15 11 Gabe Flores 13' 8.5 Constantine
16 12 Michael Mischka 13' 7 Constantine
17 9 Connor Candler 12' 1 Schoolcraft
18 9 Jacob Pena 12' 0.5 Schoolcraft
19 9 Cole Bates 11' 7 Constantine
20 10 Cody Knapp 10' 8.5 Constantine
21 12 Trey Schneider 9' 11 Schoolcraft
22 9 Gavin Owens 9' 10.5 Constantine
9 Ethan Denhartigh ND Schoolcraft
Womens 100 Meters Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 12 Audrey Nadrasik 13.79 Schoolcraft
2 9 Abigail Flores 14.26 Constantine
3 9 Sydney Drenth 14.63 Schoolcraft
4 12 Irene Lopez-Gasco 15.01 Constantine
5 10 Alyssa VanDussen 15.49 Schoolcraft
6 9 Kaitlyn Clark 15.59 Schoolcraft
7 9 Grace Ohland 15.71 Schoolcraft
8 12 Jessica Ambs 16.20 Constantine
9 9 Reagan Richardson 16.28 Schoolcraft
10 12 Kate Lee 16.46 Constantine
11 10 Treasure Fox 16.70 Schoolcraft
12 10 Kylee Weinberg 16.84 Constantine
Womens 200 Meters Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 12 Audrey Nadrasik 28.98 Schoolcraft
2 9 Sydney Drenth 31.33 Schoolcraft
3 12 Irene Lopez-Gasco 31.96 Constantine
4 12 Skylar McCormick 32.69 Schoolcraft
5 10 Alyssa VanDussen 32.90 Schoolcraft
6 9 Grace Ohland 33.17 Schoolcraft
7 9 Kaitlyn Clark 34.08 Schoolcraft
8 12 Kate Lee 34.16 Constantine
9 9 Reagan Richardson 34.39 Schoolcraft
10 12 Jessica Ambs 34.82 Constantine
11 10 Kylee Weinberg 35.79 Constantine
12 10 Treasure Fox 36.13 Schoolcraft
Womens 400 Meters Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 10 Alyssa VanDussen 1:12.83 Schoolcraft
2 9 Sydney Drenth 1:14.27 Schoolcraft
3 10 Natalie Glerum 1:14.41 Schoolcraft
4 9 Grace Ohland 1:16.29 Schoolcraft
5 9 Adele DeVries 1:17.32 Schoolcraft
6 9 Kaitlyn Clark 1:17.47 Schoolcraft
Womens 800 Meters Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 9 Ariana Pillot 2:50.80 Schoolcraft
2 10 Jenna VanDussen 2:53.04 Schoolcraft
3 10 Caroline DeLoof 3:07.48 Schoolcraft
4 12 Kylie Ross 3:15.97 Constantine
5 9 Allyson Burgardt 3:21.58 Schoolcraft
6 10 Alanna Randazzo 4:11.87 Constantine
Womens 1600 Meters Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 9 Ariana Pillot 6:07.54 Schoolcraft
2 10 Jenna VanDussen 6:31.86 Schoolcraft
3 12 Kathryn Hochstetler 7:05.04 Constantine
4 12 Kylie Ross 7:12.86 Constantine
5 10 Jasmine Hanft 7:19.67 Constantine
Womens 3200 Meters Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 12 Kathryn Hochstetler 15:46.58 Constantine
2 11 Caitie Wright 16:08.23 Schoolcraft
3 10 Jasmine Hanft 16:47.08 Constantine
4 10 Megan Dykema 18:06.04 Schoolcraft
Womens 100m Hurdles - 33" Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 9 Sophia Orton 19.39 Schoolcraft
2 9 Abigail Flores 19.43 Constantine
3 11 Caterina Thelen 19.66 Constantine
4 12 Shayla Strake 21.81 Schoolcraft
Womens 300m Hurdles - 30" Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 9 Sophia Orton 56.35 Schoolcraft
2 12 Skylar McCormick 1:06.21 Schoolcraft
Womens 4x100 Relay Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 57.84 Schoolcraft
2 1:01.78 Constantine
3 1:05.07 Schoolcraft
Womens 4x200 Relay Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 2:07.04 Schoolcraft
2 2:15.19 Schoolcraft
Womens 4x400 Relay Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 5:07.64 Schoolcraft
2 5:23.17 Schoolcraft
3 5:31.50 Constantine
Womens 4x800 Relay Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 12:23.88 Schoolcraft
Womens Shot Put - 4kg Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 9 Brenna McDonald 33' 2 Schoolcraft
2 12 Lilly Stears 31' 0.5 Constantine
3 11 Caterina Thelen 29' 4.25 Constantine
4 10 Megan Dykema 22' 1.5 Schoolcraft
5 11 Caitie Wright 21' 3 Schoolcraft
Womens Discus - 1kg Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 12 Lilly Stears 99' 1 Constantine
2 9 Brenna McDonald 90' 11 Schoolcraft
3 11 Caterina Thelen 81' 0 Constantine
4 11 Heidi Sheen 68' 6 Schoolcraft
5 11 Caitie Wright 57' 3 Schoolcraft
Womens High Jump Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 9 Abigail Flores 4' 3 Constantine
2 11 Johanna Bennett 4' 3 Schoolcraft
3 10 Natalie Glerum 4' 3 Schoolcraft
4 9 Adele DeVries 4' 0 Schoolcraft
5 9 Kaitlyn Clark 4' 0 Schoolcraft
Womens Pole Vault Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 11 Caterina Thelen 7' 6 Constantine
2 9 Hannah Willoughby 7' 0 Schoolcraft
3 9 Grace Ohland 6' 0 Schoolcraft
9 Allyson Burgardt NH Schoolcraft
Womens Long Jump Varsity - Finals
Pl Yr Name Mark Team
1 9 Sydney Drenth 13' 0.5 Schoolcraft
2 9 Abigail Flores 12' 10.5 Constantine
3 12 Skylar McCormick 11' 10 Schoolcraft
4 12 Kate Lee 11' 8.5 Constantine
5 10 Treasure Fox 11' 8 Schoolcraft
6 9 Reagan Richardson 11' 0.5 Schoolcraft