Boys Varsity 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Jacob Messing Ubly 11.89a
2 Tyler McKenney Capac 12.02a
3 Jackson Reinke Sandusky 12.14a
4 Conagher Briggs Brown City 12.63a
5 Robert Browning Brown City 12.72a
6 Logan Malloy Marlette 12.75a
7 Bryce Reinke Sandusky 12.96a
8 Collin Osantowski Ubly 13.03a
9 Carter Krause Sandusky 13.19a
10 Jacobo Lopez Harbor Beach 13.33a
11 Andrew Trombley Memphis 13.39a
12 Jacob Eager Brown City 13.69a
13 Skyler Smith Ubly 13.85a
14 Ben Birtles Harbor Beach 14.24a
15 Colin Lesperance Harbor Beach 15.15a
16 Jack Stafford Marlette 15.57a
17 Carter Reeser Marlette 16.69a
18 Isaac Zuniga Memphis 18.10a
Boys Varsity 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Tyler McKenney Capac 25.08a
2 Callen Hagey Brown City 25.42a
3 Spencer Guzek Marlette 25.73a
4 Hunter Ostrander Brown City 25.92a
5 Mason Tomasino Memphis 26.18a
6 Grant Guza Ubly 26.43a
7 Quintin Sartin Marlette 26.63a
8 Steven Kasten Memphis 27.49a
9 Zach Stanke Harbor Beach 28.30a
10 Chris Arlitt Ubly 28.32a
11 Conagher Briggs Brown City 28.35a
12 Jacob Pink Sandusky 28.41a
13 Finn Nugent Sandusky 28.75a
14 Sam Roggenbuck Harbor Beach 28.99a
15 Damon Adamski Sandusky 30.09a
16 Allan Beier Capac 30.28a
Boys Varsity 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Jacob Messing Ubly 55.04a
2 Matthew Pasiak Harbor Beach 56.72a
3 Conagher Briggs Brown City 58.07a
4 Jacob Eager Brown City 58.68a
5 Josh Eager Brown City 59.98a
6 Levi Klaski Harbor Beach 1:01.52a
7 Fischer LeGault Harbor Beach 1:03.12a
8 Alex Bays Sandusky 1:04.46a
9 Logan McIntyre Marlette 1:05.10a
10 Damon Adamski Sandusky 1:08.86a
11 Dylan Clapsaddle Marlette 1:09.42a
12 Andrew Trombley Memphis 1:10.30a
13 Tyler Ramirez Marlette 1:10.57a
Boys Varsity 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 John Schoen Capac 2:12.07a
2 Turlough Bennett Marlette 2:12.63a
3 Matthew Pasiak Harbor Beach 2:20.98a
4 Bryce Reinke Sandusky 2:25.28a
5 Luke Thomas Marlette 2:28.26a
6 Landon Dekoski Ubly 2:30.65a
7 Dylan Boughner Memphis 2:32.56a
8 Isaac Roggenbuck Harbor Beach 2:35.20a
9 Devin Dudley Brown City 2:35.23a
10 Joseph Nix Sandusky 2:36.22a
11 Drew Shy Memphis 2:36.62a
12 Fischer LeGault Harbor Beach 2:39.90a
13 Austin Beier Capac 2:40.36a
14 Alex Bays Sandusky 2:45.82a
15 Lowell Milett Brown City 2:53.28a
16 Dakota McCombs Marlette 3:18.64a
Boys Varsity 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Carson Burgess Brown City 5:06.28a
2 Brody Karg Harbor Beach 5:12.04a
3 Gianino Perna Marlette 5:15.95a
4 Devin Dudley Brown City 5:26.52a
5 Landon Dekoski Ubly 5:35.77a
6 Austin Beier Capac 5:39.87a
7 Dylan Werner Memphis 5:47.47a
8 Utah Gusa Ubly 5:48.93a
9 Anthony Rosario Marlette 5:53.54a
10 Samuel Shatto Harbor Beach 5:54.26a
11 Drew Shy Memphis 6:00.63a
12 David Eagle Brown City 6:09.12a
13 Dylan Boughner Memphis 6:13.64a
Boys Varsity 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Brody Karg Harbor Beach 10:56.87a
2 Carson Burgess Brown City 11:00.86a
3 Gianino Perna Marlette 12:13.88a
4 Landon Dekoski Ubly 12:23.12a
5 Devin Dudley Brown City 13:11.45a
6 Samuel Shatto Harbor Beach 13:15.91a
7 Anthony Rosario Marlette 13:28.69a
8 Cameron King Marlette 13:35.79a
9 David Eagle Brown City 13:36.04a
Boys Varsity 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Kyle Wetter Capac 17.67a
2 Brian Mulholland Brown City 19.65a
3 Chris Arlitt Ubly 20.02a
4 Robert Browning Brown City 20.73a
5 Tanner Andrzejewski Harbor Beach 20.84a
6 Cameron King Marlette 21.05a
7 Mark Bulgrien Harbor Beach 21.29a
Boys Varsity 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Kyle Wetter Capac 45.80a
2 Logan Malloy Marlette 47.69a
3 Collin Osantowski Ubly 47.69a
4 Carden Hagey Brown City 48.75a
5 Wynn Blake Brown City 49.93a
6 Chris Arlitt Ubly 50.51a
7 Brian Mulholland Brown City 50.86a
8 Finn Nugent Sandusky 52.50a
9 Logan McKnight Memphis 53.19a
10 Mark Bulgrien Harbor Beach 53.32a
11 Tanner Andrzejewski Harbor Beach 54.52a
Boys Varsity 4x100m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Brown City 48.50a
2 Marlette 48.93a
3 Sandusky 49.83a
4 Harbor Beach 50.29a
5 Memphis 50.46a
6 Ubly 50.77a
Boys Varsity 4x200m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Brown City 1:42.85a
2 Marlette 1:43.55a
3 Memphis 1:47.47a
4 Sandusky 1:53.03a
Harbor Beach DQ
Boys Varsity 4x400m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Ubly 3:53.51a
2 Marlette 3:57.75a
3 Brown City 4:03.17a
4 Harbor Beach 4:08.23a
Boys Varsity 4x800m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Ubly 9:25.34a
2 Brown City 9:27.25a
3 Harbor Beach 9:33.46a
4 Marlette 9:51.06a
5 Memphis 10:21.42a
Boys Varsity Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Kyle Affer Brown City 39-10.50
2 Jack Macha Marlette 36-11
3 Julius Johnson Marlette 35-6.50
4 Aaron Jones Brown City 33-8.50
5 John Machia Marlette 32-5.50
6 Jack Gingell Brown City 30-6.50
7 Isaiah Kabban Harbor Beach 29-8
8 Levi Klaski Harbor Beach 29-4
9 Isaac Zuniga Memphis 28-7.50
10 Ben Birtles Harbor Beach 25-8.50
11 Brandon DeVos Memphis 24-2
Boys Varsity Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Julius Johnson Marlette 110-7
2 Callen Hagey Brown City 109-2
3 Jack Macha Marlette 108-3
4 Canden Peruski Ubly 101-2
5 Levi Klaski Harbor Beach 95-9
6 Isaac Zuniga Memphis 87-5
7 Skyler Smith Ubly 87-3
8 Jonah Dimock Harbor Beach 85-9
9 Joe Burgess Brown City 85-8
10 Isaiah Kabban Harbor Beach 85-3
11 Kyle Affer Brown City 82-0
12 John Machia Marlette 79-5
13 Brandon DeVos Memphis 75-8
Boys Varsity High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Brian Mulholland Brown City 5-6
2 Quintin Sartin Marlette 5-4
3 Collin Osantowski Ubly 5-4
4 Canden Peruski Ubly 5-0
4 Tyler Izydorek Marlette 5-0
4 Robert Browning Brown City 5-0
7 Jacobo Lopez Harbor Beach 4-10
7 Carson Burgess Brown City 4-10
Caden Nichols Sandusky NH
Boys Varsity Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Tyler Izydorek Marlette 12-6
2 Wynn Blake Brown City 11-6
3 Lucas Smith Brown City 10-0
4 Jonah Dimock Harbor Beach 8-6
5 Logan McIntyre Marlette 8-6
6 Robert Nieman Brown City 8-0
Logan Malloy Marlette NH
Boys Varsity Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Hunter Ostrander Brown City 16-10
2 Kyle Affer Brown City 16-7
3 Jacob Pink Sandusky 15-6.50
4 Bryce Reinke Sandusky 15-3.50
5 Tanner Andrzejewski Harbor Beach 15-0
6 Steven Kasten Memphis 14-10.50
7 Caden Nichols Sandusky 14-2.50
8 Robert Nieman Brown City 14-1.50
9 Dylan Clapsaddle Marlette 12-8
10 Chris Arlitt Ubly 12-3.50
11 Sam Roggenbuck Harbor Beach 11-6.50
12 Jaden Rice Harbor Beach 8-4