Boys D2 100 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Matthew Colavecchi Iron Mountain 11.44a -0.2
2 Talon Hughes Ironwood 11.51a -0.2
3 Reece Cotey Munising 11.69a -0.2
4 Justin Bergquist Bark River-Harris 12.12a -0.2
5 Tramon Gauthier Ishpeming 12.26a -0.2
6 David Bylkas Hancock 12.67a -0.2
Gunner Bennin Pickford FS
Boys D2 200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Gunner Bennin Pickford 23.85a -1.0
2 Talon Hughes Ironwood 23.98a -1.0
3 Ethan Ives Bark River-Harris 24.80a -1.0
4 Alex Jayne Iron Mountain 24.96a -1.0
5 Hunter Smith Ishpeming 25.29a -1.0
6 Kurt Bissell Ironwood 25.72a -1.0
7 Matthew Colavecchi Iron Mountain 26.04a -1.0
Landon Larson Painesdale-Jeffers SCR
Boys D2 400 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Gunner Bennin Pickford 53.39a
2 Hayden Hagen Pickford 55.07a
3 Kurt Bissell Ironwood 55.11a
4 Cole Warner Pickford 55.35a
5 David Bylkas Hancock 56.48a
Landon Larson Painesdale-Jeffers SCR
Bryce Davis Iron Mountain SCR
Boys D2 800 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Hayden Hagen Pickford 2:05.03a
2 Dan Goss Munising 2:06.74a
3 Elijah Sprague Rudyard 2:07.28a
4 Trevor Nolan Munising 2:10.33a
5 Joey Lauzon Ironwood 2:12.07a
6 Kemper Gearhart Ishpeming 2:13.33a
7 Levi Nicholls Ishpeming 2:16.14a
8 David Bylkas Hancock 2:20.54a
Boys D2 1600 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Dan Goss Munising 4:33.98a
2 Hayden Hagen Pickford 4:39.84a
3 Trevor Nolan Munising 4:43.41a
4 Benjamin Knauf Bark River-Harris 4:48.04a
5 Levi Nicholls Ishpeming 4:51.83a
6 Kemper Gearhart Ishpeming 4:54.25a
7 Zach Smith Ironwood 4:55.99a
8 Cameron Anderson Painesdale-Jeffers 5:06.71a
Boys D2 3200 Meters Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Dan Goss Munising 10:23.90a
2 Hayden Hagen Pickford 10:30.81a
3 Kemper Gearhart Ishpeming 10:41.50a
4 Steven Kirschner Rudyard 10:47.29a
5 Jacob Mitchell Pickford 10:54.42a
6 Levi Nicholls Ishpeming 11:35.41a
7 Curtis Archambeau Hancock 12:09.85a
8 Daniel Tibaldo Ironwood 12:51.30a
Boys D2 110m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Joe Kelley Munising 16.46a -0.6
2 Tramon Gauthier Ishpeming 16.47a -0.6
3 Talon Hughes Ironwood 16.55a -0.6
4 John Anderson Pickford 16.79a -0.6
5 Gionni McDonough Bark River-Harris 17.04a -0.6
6 Tommy Storey Pickford 17.32a -0.6
7 Logan Holm Ironwood 18.57a -0.6
8 Alec Arvon Ishpeming 19.36a -0.6
Boys D2 300m Hurdles Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Joe Kelley Munising 42.12a
2 Tramon Gauthier Ishpeming 43.62a
3 Tommy Storey Pickford 43.72a
4 Oliver Brzuchalski Pickford 45.65a
5 Logan Holm Ironwood 46.07a
6 Talon Hughes Ironwood 46.11a
7 John Anderson Pickford 46.87a
Boys D2 4x100m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Iron Mountain 45.92a
1) Luke Wolfe 2) Alex Jayne
3) Aiden Ellis 4) Matthew Colavecchi
2 Munising 46.19a
1) Reece Cotey 2) Dylan Adkinson
3) Joe Kelley 4) Jack Dusseault
3 Bark River-Harris 48.00a
1) Justin Bergquist 2) Ethan Ives
3) Cody Roll 4) Gionni McDonough
4 Pickford 48.86a
1) Quinn Socia 2) Mason Andrzejak
3) Carver Day 4) Oliver Brzuchalski
5 Ishpeming 49.12a
1) Grady Gauthier 2) Christopher Steele
3) Curtis Salisbury 4) Caden Luoma
6 Ironwood 51.35a
1) Logan Holm 2) John Balchik
3) Devon Mead 4) David Graveen
7 Hancock 53.52a
1) Ifedayo Bejide 2) Louis Carlson
3) Ryan Froiland 4) Forrest LaCourt
Boys D2 4x200m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Munising 1:36.18a
1) Reece Cotey 2) Dylan Adkinson
3) Zack Lindquist 4) Jack Dusseault
2 Pickford 1:38.18a
1) Cole Warner 2) Eli MacDonald
3) Oliver Brzuchalski 4) John Anderson
3 Bark River-Harris 1:39.13a
1) Ethan Ives 2) Justin Bergquist
3) Cody Roll 4) Gionni McDonough
4 Ishpeming 1:41.25a
1) Alec Arvon 2) Grady Gauthier
3) Caden Luoma 4) Hunter Smith
5 Iron Mountain 1:42.02a
1) Alex Jayne 2) Cooper Pigeon
3) Sam Chartier 4) Luke Wolf
6 Ironwood 1:46.20a
1) Logan Holm 2) Nathan Jaunzems
3) John Balchik 4) David Graveen
Boys D2 4x400m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Pickford 3:43.36a
1) Cole Warner 2) Mason Andrzejak
3) Quinn Socia 4) Eli MacDonald
2 Munising 3:48.86a
1) Dylan Adkinson 2) Korbyn Smith
3) Jack Dusseault 4) Joe Kelley
3 Ironwood 3:50.33a
1) David Graveen 2) Mark Jaunzems
3) Joey Lauzon 4) Kurt Bissell
4 Ishpeming 3:52.40a
1) Alec Arvon 2) Grady Gauthier
3) Caden Luoma 4) Hunter Smith
5 Bark River-Harris 3:56.56a
1) Matthew Marohnic 2) Werner Seawright
3) James Bovard 4) Remington Steele
6 Rudyard 3:56.84a
1) Elijah Sprague 2) Wesley Apotheker
3) Julian Hohl 4) Camron Willis
7 Hancock 4:16.53a
1) David Bylkas 2) Louis Carlson
3) Forrest LaCourt 4) Curtis Archambeau
Boys D2 4x800m Relay Finals
=========================================================
Team Time
=========================================================
1 Munising 8:50.22a
1) Zack Lindquist 2) Dylan Adkinson
3) Trevor Nolan 4) Dan Goss
2 Pickford 8:52.74a
1) Quinn Socia 2) Cole Warner
3) Jacob Mitchell 4) Eli MacDonald
3 Ishpeming 9:01.15a
1) Grady Gauthier 2) Levi Nicholls
3) Caden Luoma 4) Kemper Gearhart
4 Bark River-Harris 9:08.48a
1) Cam Adams 2) Remington Steele
3) Wes Knauf 4) Benjamin Knauf
5 Ironwood 9:22.93a
1) Zach Smith 2) Mark Jaunzems
3) Daniel Tibaldo 4) Joey Lauzon
6 Gwinn 9:25.24a
7 Hancock 10:53.47a
1) Curtis Archambeau 2) Trent Beaudoin
3) Eli Wanhala 4) Louis Carlson
Boys D2 Shot Put Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Myles Lewis Hancock 42-11.5
2 Kaeden Sistrunk Rudyard 40-8
3 Bryce Davis Iron Mountain 40-6
4 Tanner Nordstrom West Iron County 39-10.5
5 Brayden Martin Ishpeming 39-1
6 Carlos Perez Ishpeming 38-9
7 Luke Wolfe Iron Mountain 37-6
8 Mason Beauchamp Gwinn 37-4.5
Boys D2 Discus Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark
==============================================================================
1 Brayden Martin Ishpeming 123-9.25
2 Ethan Hoolsema Rudyard 120-0
3 Tanner Nordstrom West Iron County 108-11.25
4 Kurt Bissell Ironwood 106-11.75
5 Mason Beauchamp Gwinn 104-3.5
6 Carlos Perez Ishpeming 103-6
7 Jack Cifelli Rudyard 92-5.5
8 Kendrick Brace Pickford 91-7.5
Boys D2 High Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 John Anderson Pickford 5-8
2 Tommy Storey Pickford 5-7
3 Hunter Smith Ishpeming 5-6
4 Aiden Ellis Iron Mountain 5-4
5 Remington Steele Bark River-Harris 5-2
Boys D2 Pole Vault Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Jaydon Niemi-Alcorn Rudyard 11-6
2 Tommy Storey Pickford 10-6
3 Dane Schmitt Bark River-Harris 10-0
4 Alec Arvon Ishpeming 9-0
5 Rylee Jones Gwinn 8-6
6 Mitchell Martin Ironwood 8-0
Boys D2 Long Jump Finals
==============================================================================
Athlete Yr Team Mark Wind
==============================================================================
1 Matthew Colavecchi Iron Mountain 19-8.25
2 Tramon Gauthier Ishpeming 18-7.75
3 Zack Lindquist Munising 18-3
4 Gunner Bennin Pickford 17-1
5 Carver Day Pickford 17-1
6 David Graveen Ironwood 16-5
Curtis Salisbury Ishpeming SCR
Landon Larson Painesdale-Jeffers SCR