Complete Results


                       MITS Meet at Hillsdale #1 - 2012-01-14                        
                          Hillsdale College, Hillsdale, MI                           

                        Boys 3200 Meter Run                         
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
====================================================================
  1 Logan Kleam                  Unattached                 11:05.80
  2 Riley Horn                   Unattached                 11:08.40
  3 Cameron Karagitz             Unattached                 12:06.30
  4 Kyle Coulter                 Unattached                 12:25.70
  5 Kage Johnson                 Jonesville                 12:28.60
  6 Renny Whitehill              Jonesville                 12:29.80
  7 Kevin Tocco                  Unattached                 13:28.00

                        Girls 3200 Meter Run                        
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
====================================================================
  1 Ashley Sorge                 Unattached                 12:41.60


                   Boys 55 Meter Hurdles Prelims                    
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
====================================================================
  1 Gunner Faber                 Unatt.                         8.66
  2 Steven Tocco                 Unatt.                        10.49
  3 Kevin Tocco                  Unatt.                        12.47

                    Boys 55 Meter Hurdles Finals                    
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
====================================================================
  1 Gunner Faber                 Unatt.                         8.67
  2 Steven Tocco                 Unatt.                        10.59
  3 Kevin Tocco                  Unatt.                        11.09


                   Girls 55 Meter Hurdles Prelims                   
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
====================================================================
  1 Michaela Oesterle            Super Fast                     9.98
  2 Devon Marsee                 Lake Erie                     11.03
  3 Alex Miller                  Lake Erie                     11.48

                   Girls 55 Meter Hurdles Finals                    
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
====================================================================
  1 Devon Marsee                 Lake Erie                      9.79
  2 Michaela Oesterle            Super Fast                    10.53
  3 Alex Miller                  Lake Erie                     11.35


                     Boys 55 Meter Dash Prelims                     
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
====================================================================
  1 Connor Bauserman             Hardcore                       6.47
  2 Nolen Bright-Mitchell        Albion TC                      6.69
  3 Ricky Richardson             Unatt.                         6.72
  4 Dylan Hamilton               Unatt.                         7.58
  4 Nate Haselby                 Unatt.                         7.58
  6 Kyle Brown                                                  8.29

                     Boys 55 Meter Dash Finals                      
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
====================================================================
  1 Nolen Bright-Miller          Albion TC                      6.55
  2 Ricky Richardson             Unatt.                         6.58
  3 Conner Bauserman             Unatt.                         6.68
  4 Nate Haselby                 Hardcore                       7.57
  5 Dylan Hamilton               Unatt.                         7.62
  6 Kyle Brown                   Hardcore                       8.29


                    Girls 55 Meter Dash Prelims                     
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
====================================================================
  1 Brooke Johnson               Union City                     7.35
  2 Heather Stump                Polar Bear                     7.91
  3 Kristin Stump                Polar Bear                     8.26
  4 Haleigh Hunt                 Great Lakes                    8.69

                     Girls 55 Meter Dash Finals                     
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
====================================================================
  1 Brooke Johnson               Union City                     7.39
  2 Heather Stump                Polar Bear                     7.83
  3 Kristin Stump                Polar Bear                     8.18
  4 Haleigh Hunt                 Great Lakes                    8.80

                        Boys 200 Meter Dash                         
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
====================================================================
  1 Conner Bouserman             Hard Cole                     23.90
  2 Nolen Mitchell               Albion Track                  24.30
  2 Ricky Richardson             Unattached                    24.30
  4 Glenn Estelle                Albion Track                  25.40
  5 Markeese Boyd                Albion Track                  25.60
  6 Tyler Green                  Unattached                    26.80
  7 Spencer Nousain              Unattached                    27.10
  8 Gary Chambers                Albion Track                  27.30
  9 Jordan Rials                 Unattached                    27.50

                        Girls 200 Meter Dash                        
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
====================================================================
  1 Brooke Johnson               Union City                    27.50
  2 Amanda Reagle                Homer                         32.00
  3 Haleigh Hunt                 Great Lakes                   32.20
  4 Alex Miller                  Lake Erie                     33.30
  5 Charlene Mackenzie           Albion TC                     33.80

                Boys 4x400 Meter Relay                
======================================================
    Team                                          Time
======================================================
  1 Lake Erie                                  3:52.30
  2 Union City                                 3:54.40
  3 Team Not Fast                              4:42.80

               Girls 4x400 Meter Relay                
======================================================
    Team                                          Time
======================================================
  1 Lake Erie                                  4:49.40

                Boys 4x800 Meter Relay                
======================================================
    Team                                          Time
======================================================
  1 Lake Erie                                  8:52.88
  2 UC Run Club                                9:35.83

                         Boys 800 Meter Run                         
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
====================================================================
  1 Spencer Nousain              Unattached                  2:13.90
  2 Tyler Green                  Unattached                  2:26.60
  3 Dylan Hamilton               Unattached                  2:26.70
  4 Brad Coulter                 Unattached                  2:30.20
  5 Donald Thiel                 BATC                        2:35.70
  6 Trevor Reagle                Homer                       3:06.30

                        Girls 800 Meter Run                         
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
====================================================================
  1 Melissa Bott                 BATC                        2:37.10
  2 Amanda Reagle                Homer                       2:37.60
  3 Madison Stone                Lake Erie                   2:38.00
  4 Audrey Oswalt                Athens                      2:39.40
  5 Jessica Turner               Windsor Legion              2:40.60
  6 Hayley Stone                 Lake Erie                   2:45.10
  7 Jessica Reagle               Homer                       2:45.50
  8 Katie Kasper                 Speed Connect               2:51.80
  9 Gabrielle Perrin             Super Fast                  2:54.90
 10 Emily Barnum                 Super Fast                  2:59.50

                        Boys 400 Meter Dash                         
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
====================================================================
  1 Nolan Bright-Mitchell        Albion TC                     54.91
  2 Ryan Rhodes                  Lake Erie                     56.55
  3 Markese Bold                 Albion TC                     56.73
  4 Gary Chambeo                 Albion TC                     59.03
  5 Erik Heckel                  Unatt.                      1:00.11
  6 Dalen Cage                   Unatt.                      1:00.13
  7 Donald Thiel                 BATC                        1:01.35
  8 Steven Tocco                 Unatt.                      1:01.70
  9 Brad Courtney                Unatt.                      1:03.35
 10 Mariah Ridal                 BATC                        1:04.38
 11 Kyle Coulter                 Unatt.                      1:08.75

                        Girls 400 Meter Dash                        
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
====================================================================
  1 Melissa Bott                 BATC                        1:04.50
  2 Megan Isabell                Polar Bear                  1:06.55
  3 Karlie Wright                Speed Connect               1:07.27
  4 Jessica Turner               Windsor Legion              1:07.80
  5 Amanda Reagle                Homer                       1:07.94
  6 Haleigh Hunt                 Great Lakes                 1:12.40
  7 Karen Albaugh                Albion TC                   1:20.63

                        Boys 1600 Meter Run                         
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
====================================================================
  1 Spencer Nousain              Unattached                  4:41.20
  2 Tony Massow                  Lake Erie                   4:52.10
  3 Ryan Regan                   Lake Erie                   5:01.30
  4 Zach Scheich                 Angry Goat                  5:03.10
  5 Zacharia Stack               Unattached                  5:08.70
  6 Logan Kleam                  Unattached                  5:08.90
  7 Cameron Karagitz             Unattached                  5:11.80
  8 Andrew Anderson              Lake Erie                   5:14.10
  9 Keenan Jones                 Stickman U.                 5:17.40
 10 Riley Hom                    Unattached                  5:20.60
 11 Austin Coffman               UC Run Club                 5:28.20
 12 Jake Spencer                 Unattached                  5:29.10
 13 Alex Kulpa                   Unattached                  5:31.60
 14 Kage Johnson                 Jonesville                  5:36.00
 15 Mark Evans                   Unattached                  5:38.90
 16 Kevin Tocco                  Unattached                  5:43.80
 17 Trevor Reagle                Homer                       6:37.40

                        Girls 1600 Meter Run                        
====================================================================
    Name                      Yr Team                           Time
====================================================================
  1 Savina Malinverno            Unattached                  5:40.20
  2 Ashley Sorge                 Unattached                  5:43.70
  3 Gabrielle Perrin             Super Fast                  5:55.50
  4 Emily Barnum                 Super Fast                  6:46.20