Results

Mens Results 
100 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Josh Patterson		11.07a	Rockford
2.	11	Donnie James		11.14a	Oak Park
3.	12	Keshawn Jackson		11.94a SR	Oak Park
4.	11	Jacob Houle		11.98a	Zeeland West
5.	9	Michael Bowens		12.05a	Oak Park
6.	9	Chase Peddie		12.22a	Zeeland West
7.	11	Joe Worthington		12.25a PR	Grand Ledge
8.	11	Luke Spalding		12.47a	Rockford
 
100 Meters  Varsity - Prelims
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Donnie James		11.42a	Oak Park
2.	12	Keshawn Jackson		11.97a	Oak Park
3.	12	Josh Patterson		12.01a	Rockford
4.	11	Jacob Houle		12.08a	Zeeland West
5.	9	Chase Peddie		12.11a	Zeeland West
6.	9	Michael Bowens		12.19a	Oak Park
7.	11	Joe Worthington		12.26a	Grand Ledge
8.	11	Bryce Metzger		12.28a	Zeeland East
9.	11	Luke Spalding		12.47a	Rockford
10.	10	Ross Bolman		12.48a PR	Zeeland West
11.	12	Chad Mesbergen		12.52a SR	Zeeland West
12.	10	John Vanden Heuvel		12.70a	Rockford
13.	11	Ryan Whitacre		12.81a PR	Grand Ledge
14.	11	Gavin Stoel		12.86a PR	Zeeland East
15.	9	Tanner Kraal		12.87a PR	Zeeland East
16.	10	Michael Bedford		12.96a	Rockford
17.	11	Logan Techentin		13.23a PR	Grand Ledge
18.	9	Tom Tuy		13.32a PR	Zeeland East
19.	11	David Pozega		13.36a PR	Grand Ledge
 
200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Keveon Clark		22.84a PR	Oak Park
2.	11	Dwight Smith Jr.		23.58a	Oak Park
3.	12	Melvin Moseley		23.87a	Rockford
4.	10	Noah Stallworth		24.05a	Rockford
5.	10	Gabe Taylor		24.09a	Zeeland East
6.	10	Alex Stockdale		24.63a	Zeeland East
7.	11	Jacob Houle		26.16a	Zeeland West
 
200 Meters  Varsity - Prelims
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Keveon Clark		23.15a	Oak Park
2.	11	Dwight Smith Jr.		23.40a SR	Oak Park
3.	11	Donnie James		23.58a	Oak Park
4.	12	Melvin Moseley		23.81a	Rockford
5.	10	Noah Stallworth		23.86a	Rockford
6.	10	Gabe Taylor		23.88a SR	Zeeland East
7.	10	Alex Stockdale		24.06a PR	Zeeland East
8.	11	Jacob Houle		24.47a	Zeeland West
9.	10	Gabe Harris		24.54a SR	Zeeland West
10.	9	Kavion Autrey		24.58a PR	Grand Ledge
11.	11	Robert DeLong		24.62a	Grand Ledge
12.	12	Drake Fincannon		24.90a SR	Zeeland West
13.	11	Bryce Metzger		25.21a	Zeeland East
14.	11	Luke Spalding		25.30a	Rockford
15.	11	Peyton Gardner		25.78a	Rockford
16.	10	Elijah Stuive		25.88a SR	Zeeland East
17.	10	Chase Warren		25.97a PR	Grand Ledge
18.	10	Connor Holwerda		25.99a	Zeeland West
19.	11	David Pozega		27.46a PR	Grand Ledge
 
400 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Bryce Pickett		49.50a PR	Oak Park
2.	12	Ahmarri Kidd		51.14a PR	Oak Park
3.	11	Nate Carlson		52.04a PR	Rockford
4.	12	Alex Blick		53.76a	Rockford
5.	10	Garrett Kroczaleski		53.92a PR	Grand Ledge
6.	12	Alex Baines		54.25a	Rockford
7.	10	Gabe Harris		54.54a	Zeeland West
8.	11	Connor Davis		55.69a	Grand Ledge
9.	9	Chase Peddie		56.20a	Zeeland West
10.	9	Tanner Kraal		57.65a PR	Zeeland East
11.	12	Alonzo DeLaRosa		57.82a	Zeeland West
12.	10	Chase Warren		59.19a PR	Grand Ledge
13.	9	Jared Metzger		59.56a PR	Zeeland East
14.	10	Ross Bolman		59.65a PR	Zeeland West
15.	9	Tyler McCready		1:02.50a PR	Grand Ledge
 
800 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Cameron Cooper		1:54.12a SR	Oak Park
2.	11	Cole Johnson		1:55.82a SR	Rockford
3.	12	Jonathan Groendyk		1:56.45a SR	Zeeland East
4.	12	Michael Campbell		2:05.01a PR	Oak Park
5.	10	Javonne Kirksey		2:05.11a PR	Oak Park
6.	11	Lemayne Burton		2:06.50a PR	Oak Park
7.	11	Bryce Arredondo		2:09.24a SR	Zeeland West
8.	12	Alex Searl		2:10.53a	Rockford
9.	10	Conor Haley		2:14.15a	Zeeland East
10.	11	Mitchell Mudd		2:14.78a SR	Zeeland East
11.	12	Logan Kroczaleski		2:15.47a SR	Grand Ledge
12.	9	Jack Engler		2:15.57a PR	Grand Ledge
13.	10	Matthew Converse		2:17.58a PR	Zeeland West
14.	12	Alex Pomaville		2:21.50a	Grand Ledge
15.	12	Alex Blick		2:24.67a PR	Rockford
16.	11	Ben Kuntzsch		2:26.52a SR	Grand Ledge
17.	9	Max Jakubowski		2:28.68a	Zeeland East
18.	11	Nate Carlson		2:31.92a PR	Rockford
 
1600 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Cameron Cooper		4:16.21a SR	Oak Park
2.	11	Cole Johnson		4:22.25a SR	Rockford
3.	12	Christian Hubaker		4:34.49a	Grand Ledge
4.	10	Matthew Converse		4:46.40a	Zeeland West
5.	11	Evan Dubey		4:46.48a PR	Rockford
6.	10	Stanley Elder		4:48.72a PR	Grand Ledge
7.	11	Ian Wiersma		4:51.80a PR	Zeeland East
8.	10	Javonne Kirksey		4:53.31a	Oak Park
9.	12	Alex Pomaville		4:53.80a PR	Grand Ledge
10.	12	Julian Kipke		4:54.24a	Rockford
11.	10	Austin Savage		4:54.90a PR	Grand Ledge
12.	9	Ben Everse		4:56.96a PR	Zeeland East
13.	11	River Foco		4:58.15a	Zeeland West
14.	9	Luke Munsey		5:01.90a PR	Zeeland West
15.	11	Josh Mudd		5:03.34a SR	Zeeland East
16.	11	Austin Soeters		5:05.15a PR	Zeeland West
17.	12	Drew Kenyon		5:12.91a PR	Zeeland East
18.	9	Ian Cook		5:13.31a	Rockford
 
3200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Christian Hubaker		10:00.89a	Grand Ledge
2.	12	Tyler McCartney		10:10.59a	Grand Ledge
3.	11	Dayton Brown		10:19.27a	Rockford
4.	12	Kody DeHaan		10:20.64a	Zeeland East
5.	10	Stanley Elder		10:29.92a	Grand Ledge
6.	10	Jack Grimm		10:36.69a	Rockford
7.	12	Eric TerHaar		10:47.58a SR	Zeeland West
8.	12	Jacob Kelley		10:48.38a	Rockford
9.	11	Evan Dubey		10:51.11a	Rockford
10.	10	Austin Savage		10:58.12a	Grand Ledge
11.	11	Isaac Ringling		11:10.98a SR	Zeeland East
12.	9	Ethan Senti		11:32.43a PR	Zeeland West
13.	11	Collin Meiste		12:01.55a	Zeeland East
14.	9	Ashton Brennan		12:06.30a PR	Zeeland East
15.	11	Ethan Wolters		12:09.05a SR	Zeeland West
16.	9	Mateo Arredondo		12:10.16a PR	Zeeland West
 
110m Hurdles - 39"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Badr Semia		15.51a SR	Zeeland West
2.	12	Andrew Hayward		16.42a	Rockford
3.	10	Kyle Bentley		16.71a PR	Grand Ledge
4.	10	Dylan Muntter		16.91a PR	Zeeland West
5.	11	Nate Visser		17.45a	Zeeland West
6.	9	Slava Moll		18.26a	Zeeland West
7.	9	Jacob Rademacher		18.36a PR	Rockford
 
110m Hurdles - 39"  Varsity - Prelims
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Badr Semia		16.22a	Zeeland West
2.	12	Hudson Ruhlig		16.27a	Rockford
3.	12	Andrew Hayward		17.27a	Rockford
4.	10	Kyle Bentley		17.35a	Grand Ledge
5.	11	Nate Visser		17.54a	Zeeland West
6.	10	Dylan Muntter		17.93a	Zeeland West
7.	9	Slava Moll		18.66a	Zeeland West
8.	9	Jacob Rademacher		18.88a	Rockford
9.	11	Cameron Verhey		19.10a	Zeeland East
10.	11	Micah Sage		19.16a	Rockford
11.	-	Colton Lloyd		19.34a	Zeeland East
12.	9	Brendan Duneghy		19.47a PR	Zeeland East
13.	9	Alec Boerman		21.33a PR	Zeeland East
 
300m Hurdles - 36"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Dewan Hawthorne		40.73a SR	Oak Park
2.	9	Greg Lassiter		44.69a PR	Oak Park
3.	11	Micah Sage		44.87a PR	Rockford
4.	10	Dylan Muntter		45.23a PR	Zeeland West
5.	10	Kyle Bentley		45.47a PR	Grand Ledge
6.	9	Jacob Rademacher		45.47a PR	Rockford
7.	11	Nate Visser		45.77a	Zeeland West
8.	9	Slava Moll		46.51a PR	Zeeland West
9.	-	Colton Lloyd		47.35a	Zeeland East
10.	11	Grant Nemic		47.80a SR	Rockford
11.	12	Hudson Ruhlig		49.20a	Rockford
12.	11	Nathan TenBrink		49.76a	Zeeland East
13.	11	Cameron Verhey		51.19a	Zeeland East
14.	9	Alec Boerman		54.11a	Zeeland East
 
4x100m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Melvin Moseley		43.15a	Rockford
2		Jacob Houle		45.58a	Zeeland West
3		Bryce Metzger		45.90a	Zeeland East
4		Kavion Autrey		47.37a	Grand Ledge
5.		Relay Team		47.97a	Rockford
6.		Relay Team		48.67a	Zeeland East
 
4x200m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Donnie James		1:28.82a	Oak Park
2		Melvin Moseley		1:29.01a	Rockford
3		Corbin DeJonge		1:32.26a	Zeeland East
4		Drake Fincannon		1:34.21a	Zeeland West
5.		Relay Team		1:38.15a	Zeeland West
6.		Relay Team		1:39.93a	Rockford
7.		Relay Team		1:43.08a	Zeeland East
 
4x400m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Dewan Hawthorne		3:22.34a	Oak Park
2		Alex Blick		3:31.82a	Rockford
3		Nate Kuiper		3:33.57a	Zeeland West
4.		Relay Team		3:49.21a	Grand Ledge
5.		Relay Team		3:53.84a	Rockford
6.		Relay Team		3:54.49a	Zeeland West
7		Ben Kuntzsch		4:02.18a	Grand Ledge
 
4x800m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Javonne Kirksey		8:22.01a	Oak Park
2		Alex Searl		8:38.19a	Rockford
3		Dylan Mulder		8:41.73a	Zeeland West
4.		Relay Team		9:05.52a	Zeeland West
5		Ben Kuntzsch		9:08.21a	Grand Ledge
6		Ashton Brennan		9:57.89a	Zeeland East
 
Shot Put - 12lb  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Paxton Titus	
56-02.75 PR	Livingston Christian
2.	11	Brenden Knoll	
54-01.00 PR	Zeeland East
3.	12	Jayk Slager		49-10.25	Zeeland West
4.	11	Cal Riggs		47-01.00 PR	Grand Ledge
5.	12	Ryan Lynch		47-00.00 SR	Oak Park
6.	11	Connor Burrows		46-10.25 PR	Zeeland West
7.	10	Boone Bonnema		44-03.50 PR	Zeeland East
8.	11	Alec Rogers		44-02.50	Grand Ledge
9.	9	Jaelyn Barnett		43-10.00 PR	Oak Park
10.	11	Donovan Dy		43-04.50	Zeeland East
11.	12	Chase Tweedale		42-05.25 PR	Rockford
12.	12	Connor Chupailo		40-10.50	Zeeland West
13.	12	Hunter Chesebro		40-02.50	Rockford
14.	10	Bailey Kennedy		39-05.75 PR	Grand Ledge
15.	11	Gavin McIntyre		39-01.00 SR	Rockford
16.	11	Travis Tolsma		37-03.00 PR	Zeeland West
17.	11	Matt De Haan		34-06.50	Rockford
18.	9	Spencer Postma		33-01.25	Zeeland East
 
Discus - 1.6kg  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Jayk Slager	
163-08.50 PR	Zeeland West
2.	12	Paxton Titus	
158-01 SR	Livingston Christian
3.	11	Brenden Knoll		150-09	Zeeland East
4.	12	Ryan Lynch		140-08 PR	Oak Park
5.	11	Gavin McIntyre		137-03.50 SR	Rockford
6.	12	Dainen Evink		135-08	Zeeland East
7.	12	Hunter Chesebro		131-09	Rockford
8.	11	Alec Rogers		126-01 PR	Grand Ledge
9.	11	Cal Riggs		123-09.50 SR	Grand Ledge
10.	11	Travis Tolsma		122-01 SR	Zeeland West
11.	11	Donovan Dy		113-04.50	Zeeland East
12.	11	Ben Dake		111-01 SR	Grand Ledge
13.	12	Chase Tweedale		108-04 PR	Rockford
14.	12	Mitchell Krahulik		106-09 SR	Grand Ledge
15.	11	Matt De Haan		100-03 SR	Rockford
16.	9	Jaelyn Barnett		97-09 PR	Oak Park
17.	9	Spencer Postma		96-02.50	Zeeland East
18.	9	Austin Brower		95-06	Zeeland West
19.	9	Reese Beck		89-11 PR	Zeeland West
 
High Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Colton Compagner		6-01.00 SR	Zeeland East
2.	12	Robert Zanders		6-01.00 PR	Oak Park
3.	11	Kevin Isley		5-08.00 PR	Rockford
4.	11	Corbin DeJonge		5-06.00	Zeeland East
4.	11	Daniel Quintanilla		5-06.00 SR	Zeeland West
4.	11	Nathan TenBrink		5-06.00	Zeeland East
7.	9	Jacob Rademacher		5-04.00 PR	Rockford
7.	9	Cameron Wallar		5-04.00 PR	Zeeland West
9.	12	Nathan Eckhardt		5-02.00	Grand Ledge
9.	9	Alec Boerman		5-02.00	Zeeland East
9.	10	Sean McIntosh		5-02.00	Rockford
--	10	Alejandro Ramos		NH	Rockford
--	10	Johnathon Beattie		NH	Grand Ledge
--	11	Ethan Dryden		NH	Zeeland West
--	-	Colton Lloyd		NH	Zeeland East
--	9	Eli Steffen		NH	Zeeland West
--	9	Maliq Carr		NH	Oak Park
 
Pole Vault  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	John Garnsey		14-00.00 PR	Zeeland West
2.	11	Reese Pankratz		12-06.00	Rockford
3.	11	Grant Nemic		10-00.00	Rockford
3.	11	Evan Groenewoud		10-00.00	Zeeland East
5.	10	Dylan Muntter		9-06.00 PR	Zeeland West
5.	10	Kaden VanTuinen		9-06.00 PR	Zeeland West
--	9	Aidan McNamara		NH	Rockford
--	9	Bounleuth Norinh		NH	Zeeland East
--	10	Johnathon Beattie		NH	Grand Ledge
 
Long Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	9	Kavion Autrey		20-08.00 PR	Grand Ledge
2.	11	Daniel Quintanilla		19-08.00	Zeeland West
3.	12	Andrew Hayward		19-05.00	Rockford
4.	11	Ryan Whitacre		19-02.00 PR	Grand Ledge
5.	12	Dainen Evink		19-00.00	Zeeland East
6.	11	Nate Kuiper		18-08.00	Zeeland West
7.	9	Chase Peddie		18-01.00	Zeeland West
8.	11	Joe Worthington		17-10.00 SR	Grand Ledge
9.	10	Alex Stockdale		17-03.00 PR	Zeeland East
10.	12	Nathan Eckhardt		16-08.00 PR	Grand Ledge
10.	11	Nate Visser		16-08.00	Zeeland West
12.	10	John Vanden Heuvel		16-05.00 PR	Rockford
13.	9	Bounleuth Norinh		16-02.00 PR	Zeeland East
14.	10	Michael Bedford		12-10.00 PR	Rockford
 Womens Results
100 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Tamea McKelvy		12.15a	Oak Park
2.	9	Aasia Laurencin		12.54a	Oak Park
3.	10	Jillian Roney		12.81a	Rockford
4.	9	Grace Gohl		12.89a PR	Rockford
5.	12	Tensey Gavalis		13.36a	Rockford
6.	10	Makilah Kent		13.41a SR	Grand Ledge
7.	11	Shanna Han		13.42a	Zeeland West
8.	12	Brooke Rambo		13.61a SR	Grand Ledge
 
100 Meters  Varsity - Prelims
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	9	Aasia Laurencin		12.50a PR	Oak Park
2.	12	Tamea McKelvy		12.74a	Oak Park
3.	9	Grace Gohl		13.21a	Rockford
4.	12	Tensey Gavalis		13.72a	Rockford
5.	11	Shanna Han		13.72a	Zeeland West
6.	10	Jillian Roney		13.73a	Rockford
7.	10	Makilah Kent		13.79a	Grand Ledge
8.	9	Emily Tummel		14.06a PR	Zeeland West
9.	12	Brooke Rambo		14.06a	Grand Ledge
10.	11	Alyssa Ortiz		14.26a	Zeeland West
11.	9	Leah Alfaro		14.37a PR	Grand Ledge
12.	10	Danielle Lamancusa		14.43a PR	Rockford
13.	12	Katarina Matkovic		14.66a SR	Grand Ledge
14.	9	Ermithe Zwart		15.06a	Zeeland West
15.	9	Myriam Martinez		15.09a	Zeeland East
 
200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Tamea McKelvy		25.53a	Oak Park
2.	9	Aasia Laurencin		26.64a PR	Oak Park
3.	9	Grace Gohl		26.83a PR	Rockford
4.	11	Casey Lenon		27.88a	Rockford
5.	10	Mayleigh Vanderbeek		28.39a	Zeeland East
6.	11	Shanna Han		28.59a	Zeeland West
7.	11	Veronica Coates		29.00a	Grand Ledge
--	12	Olivia Rademacher		DQ	Rockford
 
200 Meters  Varsity - Prelims
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	9	Aasia Laurencin		27.07a	Oak Park
2.	12	Tamea McKelvy		27.14a	Oak Park
3.	12	Olivia Rademacher		28.10a PR	Rockford
4.	10	Mayleigh Vanderbeek		28.16a PR	Zeeland East
5.	11	Shanna Han		28.31a SR	Zeeland West
6.	11	Veronica Coates		28.44a PR	Grand Ledge
7.	9	Grace Gohl		28.67a	Rockford
8.	11	Casey Lenon		28.78a	Rockford
9.	9	Tara Achterhof		28.92a	Zeeland West
10.	10	Mallory Hinken		29.98a	Zeeland East
11.	10	Danielle Lamancusa		30.13a	Rockford
12.	9	Emily Tummel		30.28a PR	Zeeland West
13.	11	Carolyn Morgan		30.40a SR	Grand Ledge
14.	9	Brianna Eichelberger		30.63a	Grand Ledge
15.	11	Eve Njoku-Shells		30.93a SR	Grand Ledge
 
400 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Janae Barksdale		58.29a	Oak Park
2.	9	Taylor Korytkowski		59.41a PR	Rockford
3.	9	Diana Gildo		1:01.01a PR	Grand Ledge
4.	12	Paige Wilson		1:02.25a SR	Rockford
5.	11	Sophie Riemersma		1:04.95a SR	Zeeland East
6.	12	Joselyn Smith		1:06.39a SR	Zeeland West
7.	11	Jordan Dykstra		1:07.15a PR	Zeeland East
8.	11	Lily Dobbin		1:07.50a SR	Zeeland East
9.	9	Tara Achterhof		1:11.91a	Zeeland West
10.	9	Emma Daniels		1:12.31a PR	Zeeland West
11.	9	Kaylee Bakker		1:12.95a	Zeeland West
12.	11	Coralynn Hellenthal		1:13.15a SR	Zeeland East
13.	10	Alyssa Fifield		1:17.70a PR	Rockford
 
800 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Makayla Gates		2:25.41a	Oak Park
2.	9	Jayla Jones		2:26.19a	Oak Park
3.	10	Avery Lockwood		2:28.42a	Rockford
4.	11	Mariyah Archibald		2:28.81a PR	Oak Park
5.	11	Caleigh Dunn		2:28.98a	Rockford
6.	12	Molly Weir		2:37.46a	Rockford
7.	11	Chrissa Zuber		2:38.13a PR	Zeeland East
8.	12	Morgan Overweg		2:38.85a SR	Zeeland West
9.	11	Megan Parker		2:43.13a	Rockford
10.	9	Hannah Vashaw		2:45.06a	Zeeland West
11.	12	Diana Sias		2:49.35a SR	Zeeland West
12.	10	Chloe Kikstra		2:50.02a	Zeeland East
13.	9	Elizabeth Gay		2:50.11a	Grand Ledge
14.	12	Morgan Arnouts		2:52.07a SR	Grand Ledge
15.	10	Ainsley Vanderlaan		2:53.57a SR	Grand Ledge
16.	9	Emma Koopman		3:07.08a	Zeeland West
 
1600 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Jenna Magness		5:15.40a	Grand Ledge
2.	11	Brinley Schenk		5:37.91a	Zeeland West
3.	11	Dorriann Coleman		5:43.56a SR	Oak Park
4.	11	Mariyah Archibald		5:44.36a PR	Oak Park
5.	11	Megan Parker		5:44.83a PR	Rockford
6.	10	Emma Everhart - Deckard		5:44.88a	Rockford
7.	9	Megan Schafer		5:48.76a	Grand Ledge
8.	11	Olivia Weenum		6:00.40a	Zeeland West
9.	10	Marissa Detloff		6:07.51a	Rockford
10.	11	Paige Heckel		6:40.17a	Zeeland West
11.	11	Cheryl Johnson		6:51.63a SR	Grand Ledge
12.	11	Abby Conway		6:54.20a SR	Grand Ledge
13.	11	Brittany Dreyer		7:08.28a	Zeeland East
 
3200 Meters  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Claudia Baryo		12:02.88a	Grand Ledge
2.	11	Camryn Gabriel		12:13.82a	Rockford
3.	11	Brinley Schenk		12:29.09a	Zeeland West
4.	10	Emma Everhart - Deckard		13:09.90a	Rockford
5.	11	Jaiden VanDoornik		13:16.81a	Zeeland East
6.	11	Olivia Weenum		13:17.41a SR	Zeeland West
7.	9	Courtney Hughes		13:37.08a	Grand Ledge
8.	12	Julie Judd		13:54.84a	Grand Ledge
9.	9	Rachel Smith		14:22.68a PR	Zeeland West
10.	11	Paige Heckel		14:34.56a	Zeeland West
11.	10	Sharon Piedra-Vargas		16:18.26a SR	Grand Ledge
 
100m Hurdles - 33"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Carlita Taylor		14.83a PR	Oak Park
2.	12	Olivia Rademacher		15.65a PR	Rockford
3.	11	Julia Babinec		16.43a SR	Zeeland West
4.	12	Allyson Faulkner		16.79a PR	Rockford
5.	10	Natalie Huls		17.74a PR	Rockford
6.	11	Marissa Sterken		18.67a	Zeeland West
7.	9	Tara Achterhof		19.95a	Zeeland West
8.	11	Erin Dolson		25.19a	Zeeland East
 
100m Hurdles - 33"  Varsity - Prelims
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Carlita Taylor		16.52a	Oak Park
2.	11	Julia Babinec		17.09a	Zeeland West
3.	12	Allyson Faulkner		17.27a	Rockford
4.	12	Olivia Rademacher		17.37a	Rockford
5.	10	Natalie Huls		18.08a	Rockford
6.	11	Erin Dolson		18.64a	Zeeland East
7.	9	Tara Achterhof		19.75a	Zeeland West
8.	11	Marissa Sterken		19.85a	Zeeland West
9.	12	Raven Norris		20.92a SR	Grand Ledge
10.	12	Brynne Pieters		21.57a	Zeeland West
 
300m Hurdles - 30"  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Carlita Taylor		44.61a PR	Oak Park
2.	12	Drew Coleman		46.57a PR	Oak Park
3.	12	Olivia Rademacher		47.67a	Rockford
4.	11	Suenomi Norinh		48.67a SR	Zeeland East
5.	11	Julia Babinec		51.55a	Zeeland West
6.	10	Natalie Huls		52.24a SR	Rockford
7.	11	Erin Dolson		53.53a	Zeeland East
8.	12	Allyson Faulkner		54.08a	Rockford
9.	12	Raven Norris		57.33a SR	Grand Ledge
10.	9	Kelsey Kehren		58.41a PR	Grand Ledge
11.	11	Marissa Sterken		59.17a	Zeeland West
12.	12	Brynne Pieters		59.24a	Zeeland West
13.	9	Kayla Theodore		59.61a	Zeeland West
14.	9	Lauren Petrie		1:04.04a PR	Grand Ledge
15.	10	Ashlee Flemming		1:06.07a PR	Grand Ledge
 
4x100m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Janae Barksdale		48.18a	Oak Park
2		Grace Gohl		50.03a	Rockford
3		Alyssa Meeuwsen		52.33a	Zeeland East
4		Brooke Rambo		52.98a	Grand Ledge
5		Alyssa Ortiz		54.60a	Zeeland West
6.		Relay Team		58.99a	Zeeland West
 
4x200m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Jillian Roney		1:48.65a	Rockford
2		Diana Gildo		1:54.74a	Grand Ledge
3		Julia Babinec		1:56.32a	Zeeland West
4.		Relay Team		2:02.13a	Zeeland West
 
4x400m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Carlita Taylor		4:02.21a	Oak Park
2		Molly Weir		4:23.48a	Rockford
3		Kaylee Bakker		4:38.49a	Zeeland West
4		Kelsey Kehren		4:51.53a	Grand Ledge
 
4x800m Relay  Varsity - Finals
PL	YR	-		Mark	Team
1		Jayla Jones		9:46.56a	Oak Park
2		Camryn Gabriel		9:56.84a	Rockford
3		Jenna Magness		10:24.38a	Grand Ledge
4		Brinley Schenk		10:44.92a	Zeeland West
5		Diana Sias		12:08.20a	Zeeland West
6		Alex Roark		12:53.26a	Rockford
 
Shot Put - 4kg  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	10	Aliyah Boeve		37-04.00	Zeeland East
2.	12	Sara Medendorp		36-11.00	Zeeland East
3.	11	Olivia Kraft		36-08.50	Zeeland West
4.	12	Cassandra Smigiel		36-07.75 PR	Rockford
5.	10	Victoria Mills		34-06.50 PR	Grand Ledge
6.	10	Mayleigh Vanderbeek		33-03.50 PR	Zeeland East
7.	10	Arrell Swain		32-00.00 PR	Grand Ledge
8.	11	Natalie Clum		31-11.50 PR	Rockford
9.	12	Tasheaka Wilson		31-06.75 PR	Grand Ledge
10.	10	Taylor Waterway		29-08.50	Zeeland East
11.	11	Tilly Guild		28-08.75 PR	Grand Ledge
12.	9	Kayla Walker		27-02.00	Zeeland West
13.	10	Mavis Johnson		26-06.00	Rockford
14.	11	Ciera Raby		24-09.50	Zeeland West
 
Discus - 1kg  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Olivia Kraft		124-04 PR	Zeeland West
2.	12	Mara Clark		118-05 SR	Grand Ledge
3.	10	Aliyah Boeve		118-00	Zeeland East
4.	12	Cassandra Smigiel		117-01.50 PR	Rockford
5.	11	Natalie Clum		105-01.50 PR	Rockford
6.	12	Sara Medendorp		101-06.50	Zeeland East
7.	10	Victoria Mills		97-01 PR	Grand Ledge
8.	10	Taylor Waterway		88-01	Zeeland East
9.	11	Julia Babinec		86-02.50	Zeeland West
10.	9	Leah Alfaro		80-03 PR	Grand Ledge
11.	10	Arrell Swain		73-03 SR	Grand Ledge
12.	9	Megan Keegstra		69-05.50	Zeeland East
13.	9	Kayla Walker		67-03 PR	Zeeland West
14.	10	Mavis Johnson		63-09.50 SR	Rockford
 
High Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Suenomi Norinh		5-06.00	Zeeland East
2.	12	Amanda Eslinger		5-02.00	Rockford
3.	11	Sophie Riemersma		5-02.00 SR	Zeeland East
4.	12	Drew Coleman		4-10.00	Oak Park
5.	11	Carolyn Morgan		4-08.00 SR	Grand Ledge
6.	9	Brianna Eichelberger		4-08.00 PR	Grand Ledge
7.	11	Natalie Smeyers		4-06.00	Zeeland West
7.	10	Allie Williams		4-06.00 SR	Zeeland West
8.	9	Rose Dunlap		4-06.00	Zeeland West
10.	9	Kaylee Bakker		4-04.00	Zeeland West
10.	10	Alyssa Fifield		4-04.00	Rockford
12.	12	Rachel Cook		4-02.00 PR	Grand Ledge
12.	11	Jaiden VanDoornik		4-02.00	Zeeland East
--	11	Sydney Parham		NH	Oak Park
--	9	Aasia Laurencin		NH	Oak Park
--	12	Nakyrah McQueen		NH	Oak Park
 
Pole Vault  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	12	Joselyn Smith		10-00.00 SR	Zeeland West
2.	10	Taylor Cullen		8-00.00	Rockford
3.	10	Danielle Lamancusa		7-06.00 PR	Rockford
3.	11	Aubree Morey		7-06.00	Zeeland West
4.	12	Brynne Pieters		7-06.00	Zeeland West
6.	11	Jada Zimmerman		7-00.00	Grand Ledge
--	11	Ava Magryta		NH	Grand Ledge
 
Long Jump  Varsity - Finals
PL	YR	Name		Mark	Team
1.	11	Shanna Han		16-04.00 SR	Zeeland West
2.	10	Jillian Roney		15-09.50	Rockford
3.	12	Allyson Faulkner		14-11.00	Rockford
4.	11	Kelsey Hetherington		14-10.00 SR	Grand Ledge
5.	9	Diana Gildo		14-05.00	Grand Ledge
6.	11	Kianna Em		13-11.00 PR	Zeeland East
7.	12	Alyssa Meeuwsen		13-06.00	Zeeland East
7.	9	Myriam Martinez		13-06.00	Zeeland East
9.	11	Natalie Smeyers		13-05.00	Zeeland West
10.	11	Madison Sprtel		13-03.00 PR	Zeeland West
11.	9	Kara Hecht		12-08.00	Zeeland West
12.	11	Sarah Brown		12-06.50 PR	Zeeland East
13.	10	Ashlee Flemming		12-03.00 PR	Grand Ledge