Elite Performances

41 performances met the MileSplit US Second Team standard.

HS Girls Mark Athlete Team
1600 Meter Run Finals 5:13.81 Anna Fischer Up & Running
200 Meter Dash Finals 25.61 Kaila Jackson Track Life University/Detroit PAL
200 Meter Dash Finals 25.79 Jade Sabir People's Choice Firm
200 Meter Dash Finals 25.94 Comari Hawkins Track Life University/Detroit PAL
200 Meter Dash Finals 26.11 Miyah Brooks Motor City Track Club
200 Meter Dash Finals 26.18 Donae Adams Track Life University/Detroit PAL
3200 Meter Run Finals 11:19.13 Zofia Dudek Ann Arbor Pioneer
3200 Meter Run Finals 11:31.46 Hannah Palomino Breen Track Club
3200 Meter Run Finals 11:39.45 Grace Nolan Clarkston
3200 Meter Run Finals 11:42.67 Gabrielle Feber Berkley
400 Meter Dash Finals 59.46 Jada Roundtree Motor City Track Club
400 Meter Dash Finals 59.66 Megan Worrel Troy
4x400 Meter Relay Finals 4:00.21 Relay Team Motor City Track Club
60 Meter Hurdles Finals 8.34 Grace Stark Elite Performance Track Club
60 Meter Hurdles Finals 8.67 Aasia Laurencin Motor City Track Club
60 Meter Dash Finals 7.73 Kaila Jackson Track Life University/Detroit PAL
60 Meter Dash Finals 7.74 Aasia Laurencin Motor City Track Club
60 Meter Dash Finals 7.81 Jane Barksdale Motor City Track Club
800 Meter Run Finals 2:20.03 Elizabe Dalrymple Breen Track Club
800 Meter Run Finals 2:20.74 Erika Rapp Pinckney
800 Meter Run Finals 2:21.63 Katherine Forsyth Breen Track Club
Pole Vault Finals 11-0 Madison Wright Up & Running
Pole Vault Finals 11-0 Nicole Bow Up & Running
Sprint Medley Relay Finals 4:09.42 Relay Team Oak Park
Sprint Medley Relay Finals 4:10.18 Relay Team Prime Time Performance Track Club
Sprint Medley Relay Finals 4:11.56 Relay Team Breen Track Club
HS Boys Mark Athlete Team
1600 Meter Run Finals 4:22.18 Anthony Dekraker Spirit of Pre
1600 Meter Run Finals 4:27.35 Jack Wilson Romeo
200 Meter Dash Finals 22.97 Dwight Smith Motor City Track Club
3200 Meter Run Finals 9:29.64 Jack Wallace Ann Arbor TC
3200 Meter Run Finals 9:43.75 Ben Jacobs Corunna
3200 Meter Run Finals 9:45.22 Thomas Hufton Lake Fenton
3200 Meter Run Finals 9:45.35 Michael Shkolnik Ann Arbor Pioneer
60 Meter Hurdles Finals 8.29 Liam Mather London Legion
60 Meter Dash Finals 7.01 Joseph Stevens Motor City Track Club
800 Meter Run Finals 1:57.56 Anthony Dekraker Spirit of Pre
800 Meter Run Finals 1:59.15 Ethan Hamilton Romeo
800 Meter Run Finals 1:59.84 Yafet Gebremariam Ann Arbor TC
High Jump Finals 6-8 Cassidy Henshaw Power Performance Throws
Pole Vault Finals 14-6 Alex Inosencio Parma Western
Sprint Medley Relay Finals 3:41.14 Relay Team Motor City Track Club